*

Αποστολέας Θέμα: προβλημα με αιτηση τοποθετησης  (Αναγνώστηκε 919 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
προβλημα με αιτηση τοποθετησης
« στις: Μάιος 30, 2023, 05:03:55 μμ »
Καλησπερα > ειμαι Πε06 και την Δευτερα προσπάθησα να καταθεσω δηλωση τοποθετησης σχολειων. με το που πατησα την προσωρινη αποθηκευση , μου εβγαλε ενα μνμ πανω πανω στην σελιδα . Οτι δεν εχει δηλωθει η συνυπηρέτηση του συζυγου που ειναι εκπαιδευτικος. Η αποθήκευση δεν εγινε και δεν μου δινει το δικαιωμα νεας αιτησης.
Πηρα τηλ την Πρωτοβαθμια του νομου και μου ειπαν οτι δεν εχει δηλωθεί στα στοιχεια του μητρωου το σχολειο που υπηρέτει ο συζυγος μου. Ωστοσο περυσι που διορίστηκα ειχα καταθεσει το αντιστοιχο εγγραφο . Η υπαλληλος μαλιστα με επεπληξε που αφησα τηη αιτηση τελευταια στιγμή. (δεν ηξερα οτι 3 μερες πριν την ληξη θεωρείται τελευταία στιγμη . Η υπαλληλος ειπε θα μπει να το διορθώσει αν την αφησει το σύστημα διοτι δεν μπορουσε να μπει λογω υπερφόρτωσης.
Τωρα δοκιμασα παλι να μπω. Δεν εχει αλλαξει τιποτα στα στοιχεια μητρωου και εξακολουθει το σύστημα να μην μου δινει το δικαιωμα αιτησης.
η προθεσμία ληγει αυριο.
Τι προτείνετε να κανω?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλημα με αιτηση τοποθετησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:15 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με αιτηση τοποθετησης
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 30, 2023, 05:15:41 μμ »
Τα έγγραφα για τη συνυπηρέτηση επισυνάπτονται κάθε χρόνο εκ νέου όπως και της εντοπιοτητας

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με αιτηση τοποθετησης
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 30, 2023, 05:52:22 μμ »
Δεν μου ειπε κατι τετοιο . Ουτε μου ζητησε νεο εγγραφο

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 658
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με αιτηση τοποθετησης
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 30, 2023, 07:36:14 μμ »
Δεν μου ειπε κατι τετοιο . Ουτε μου ζητησε νεο εγγραφο

Όταν κάνουμε αίτηση για οριστική τοποθέτηση ή βελτίωση τον Οκτώβριο στέλνουμε  στη ΔΔΕ με το τρόπο που ορίζεται στην Εγκύκλιο μεταθέσεων τα δικαιολογητικά μας για τα κοινωνικά κριτήρια δηλαδή,πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης , εντοπιότητας και βεβαίωση συνυπηρέτησης. Έπρεπε να τα έχεις στείλει τότε. Προφανώς αυτό εννοεί με το «τελευταία στιγμή» .
Εμένα μου έχει τύχει παλαιότερα να ξεχάσω να στείλω και με πήρανε τηλέφωνο από τη ΔΔΕ τέτοια εποχή να το προσκομίσω.
Κάνε ένα τηλέφωνο ξανά αύριο να δεις τι έγινε .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλημα με αιτηση τοποθετησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:15 »

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 658
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με αιτηση τοποθετησης
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 30, 2023, 07:42:21 μμ »
Δεν εχει αλλαξει τιποτα στα στοιχεια μητρωου και εξακολουθει το σύστημα να μην μου δινει το δικαιωμα αιτησης.


Πάντως δεν αντιλαμβάνομαι γιατί δεν σου δίνει δικαίωμα αίτησης. Αν δεν έχει περαστεί η συνυπηρέτηση άντε να μην πάρεις τα μόρια συνυπηρέτησης. Να μην μπορείς να κάνεις αίτηση γιατί;. Τι σχέση έχει;

Το my school είχε πολλά προβλήματα τις προηγούμενες μέρες και κάποιες σε ΔΔΕ έχει δοθεί παράταση.

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: προβλημα με αιτηση τοποθετησης
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 30, 2023, 08:15:30 μμ »
Καλησπερα > ειμαι Πε06 και την Δευτερα προσπάθησα να καταθεσω δηλωση τοποθετησης σχολειων. με το που πατησα την προσωρινη αποθηκευση , μου εβγαλε ενα μνμ πανω πανω στην σελιδα . Οτι δεν εχει δηλωθει η συνυπηρέτηση του συζυγου που ειναι εκπαιδευτικος. Η αποθήκευση δεν εγινε και δεν μου δινει το δικαιωμα νεας αιτησης.
Πηρα τηλ την Πρωτοβαθμια του νομου και μου ειπαν οτι δεν εχει δηλωθεί στα στοιχεια του μητρωου το σχολειο που υπηρέτει ο συζυγος μου. Ωστοσο περυσι που διορίστηκα ειχα καταθεσει το αντιστοιχο εγγραφο . Η υπαλληλος μαλιστα με επεπληξε που αφησα τηη αιτηση τελευταια στιγμή. (δεν ηξερα οτι 3 μερες πριν την ληξη θεωρείται τελευταία στιγμη . Η υπαλληλος ειπε θα μπει να το διορθώσει αν την αφησει το σύστημα διοτι δεν μπορουσε να μπει λογω υπερφόρτωσης.
Τωρα δοκιμασα παλι να μπω. Δεν εχει αλλαξει τιποτα στα στοιχεια μητρωου και εξακολουθει το σύστημα να μην μου δινει το δικαιωμα αιτησης.
η προθεσμία ληγει αυριο.


Τι προτείνετε να κανω?


Έχει κλείσει τος σύστημα λόγω εκλογών. Οποιαδήποτε προθεσμία για οριστική τοποθέτηση ή βελτίωσης θέσης δεν ισχύει. Μέχρι να δοθεί εξαίρεση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 266
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 261
Σύνολο: 264

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.