*

Αποστολέας Θέμα: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2  (Αναγνώστηκε 2282 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο ΙΕΠ η αίτησή μου εμφανίζεται ως οριστική, αλλά δεν εμφανίζομαι ότι σσυμμετέχω κάπου. Επίσης, δεν έχω πρόσβαση στο υλικό της εν λόγω επιμόρφωσης, αλλά έλαβα ενημερωτικό email για τις συνεδρίες. Αν δεν περατωθεί επιτυχώς η συμμετοχή μου, δεν έχω δικαίωμα εκ νέου αίτησης. Τι να κάνω; Έχω κι άλλη επιμόρφωση, έναντι αμοιβής, πάνω απ'το κεφάλι μου και μόλις χθες ενημερώθηκα με το προαναφερθέν email ότι τελικά έγινε δεκτή η αίτησή μου! Σκέφτομαι να μην ασχοληθώ καν, κυρίως ελλείψει χρόνου. Λέτε να γίνει υποχρεωτική στο μέλλον η συγκεκριμένη επιμόρφωση και να έχω εργασιακό πρόβλημα, δεδομένου ότι δε θα μπορώ να ξανακάνω αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 920
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 17, 2023, 04:22:04 μμ »
Στο ΙΕΠ η αίτησή μου εμφανίζεται ως οριστική, αλλά δεν εμφανίζομαι ότι σσυμμετέχω κάπου. Επίσης, δεν έχω πρόσβαση στο υλικό της εν λόγω επιμόρφωσης, αλλά έλαβα ενημερωτικό email για τις συνεδρίες. Αν δεν περατωθεί επιτυχώς η συμμετοχή μου, δεν έχω δικαίωμα εκ νέου αίτησης. Τι να κάνω; Έχω κι άλλη επιμόρφωση, έναντι αμοιβής, πάνω απ'το κεφάλι μου και μόλις χθες ενημερώθηκα με το προαναφερθέν email ότι τελικά έγινε δεκτή η αίτησή μου! Σκέφτομαι να μην ασχοληθώ καν, κυρίως ελλείψει χρόνου. Λέτε να γίνει υποχρεωτική στο μέλλον η συγκεκριμένη επιμόρφωση και να έχω εργασιακό πρόβλημα, δεδομένου ότι δε θα μπορώ να ξανακάνω αίτηση;
Καμία από τις επιμορφώσεις του ΙΕΠ, δεδομένου ότι διενεργούνται εκτός εργασιακού ωραρίου, ΔΕΝ είναι υποχρεωτική. Απλά οι επιμορφωτές πληρώνονται (για να απορροφώνται τα έουρος του ΕΣΠΑ) και συ παίρνεις την τιμή και την δόξα του επιμορφωμένου... απλά... κάτι σαν την επιφοίτηση της πεντηκοστής. Υπάρχει Ευρωπαϊκή οδηγία σχετικά με τις επιμορφώσεις η οποία αναφέρει ρητά πως όταν διενεργούνται υποχρεωτικές επιμορφώσεις εκτός εργασιακού ωραρίου σε οποιονδήποτε εργασιακό τομέα, είναι υποχρεωμένοι να σου καταβάλλουν υπερωριακή αποζημίωση. Γι' αυτό και όλες οι επιμορφώσεις του ΙΕΠ είναι εκτός ωραρίου και προαιρετικές!!!

Αποσυνδεδεμένος Black_Jack

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 17, 2023, 04:39:45 μμ »
Και σε μένα το ίδιο συνέβη και έστειλα μήνυμα στο ΙΕΠ για να διορθώσουν το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 17, 2023, 05:47:49 μμ »
Στο ΙΕΠ η αίτησή μου εμφανίζεται ως οριστική, αλλά δεν εμφανίζομαι ότι σσυμμετέχω κάπου. Επίσης, δεν έχω πρόσβαση στο υλικό της εν λόγω επιμόρφωσης, αλλά έλαβα ενημερωτικό email για τις συνεδρίες. Αν δεν περατωθεί επιτυχώς η συμμετοχή μου, δεν έχω δικαίωμα εκ νέου αίτησης. Τι να κάνω; Έχω κι άλλη επιμόρφωση, έναντι αμοιβής, πάνω απ'το κεφάλι μου και μόλις χθες ενημερώθηκα με το προαναφερθέν email ότι τελικά έγινε δεκτή η αίτησή μου! Σκέφτομαι να μην ασχοληθώ καν, κυρίως ελλείψει χρόνου. Λέτε να γίνει υποχρεωτική στο μέλλον η συγκεκριμένη επιμόρφωση και να έχω εργασιακό πρόβλημα, δεδομένου ότι δε θα μπορώ να ξανακάνω αίτηση;
Και πέρσι που την παρακολούθησα εγώ έλεγαν ότι δεν έχεις δικαίωμα να ξανακάνεις αίτηση στο μέλλον αν δεν την ολοκληρώσεις. Έχω, ωστόσο, την εντύπωση πως μπόρεσαν να την παρακολουθήσουν φέτος άτομα που δεν ασχολήθηκαν πέρσι. Με επιφύλαξη όμως αυτό. Θεωρώ ότι είναι απίθανο να έχεις εργασιακό πρόβλημα στο μέλλον εξαιτίας αυτού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 17, 2023, 08:47:57 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δε νομίζω ότι θα την παρακολουθήσω φέτος. Ας ξεκουραστώ όσο μπορώ, γιατί έχουμε και την υποχρεωτική εισαγωγική επιμόρφωση εμείς οι νεοδιόριστοι. Μη χάσουμε!

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1348
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 18, 2023, 11:51:30 πμ »
όταν ξεκινήσει θα σταλεί sms όπως στην εισαγωγική και για τα νέα προγράμματα;

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 18, 2023, 12:19:27 μμ »
όταν ξεκινήσει θα σταλεί sms όπως στην εισαγωγική και για τα νέα προγράμματα;

Δεν ξέρω. Δεν έλαβα ποτέ κάποιο σχετικό μήνυμα στο κινητό. Μπαίνω στο alfavita ή μας στέλνουν οι ΣΜ σχετικά email.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 18, 2023, 12:58:32 μμ »
Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα. Έστειλε mail ο επιμορφωτής αλλά στο προφίλ μου στην πλατφόρμα του ιεπ δεν φαίνεται το σεμιναριο, ούτε στην πλατφόρμα του e-learning του ιεπ φαίνεται. Έστειλα κι εγώ μήνυμα στο helpdesk και περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 18, 2023, 03:31:07 μμ »
Μια απο τα ίδια...στην αναμονη!

Αποσυνδεδεμένος ioannasol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μόνιμη Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 18, 2023, 07:03:49 μμ »
Και εγώ έλαβα μέιλ από την επιμορφώτρια αλλά μέσα στην πλατφόρμα του ΙΕΠ λέει πως δεν αφορά τις αιτήσεις που έγιναν τον Μάρτιο.

Αποσυνδεδεμένος ioannasol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μόνιμη Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΦΑΣΗ Γ2
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 19, 2023, 05:53:29 μμ »
Συνάδελφοι, η πλατφόρμα του ΙΕΠ ενημερώθηκε σήμερα και μια χαρά μπορούμε να συμμετάσχουμε. Καλή μας αρχή.
Θα λάβετε και νέο μέιλ. Μην αγχώνεστε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 585
Σύνολο: 592

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.