*

Αποστολέας Θέμα: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20  (Αναγνώστηκε 214738 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #924 στις: Μάιος 07, 2007, 12:31:20 μμ »
Ennow na katalabw kai exw topothetithei.
Paranomos einai opoios ti stigmi pou diorizetai o nomos pou isxuei tote ton kanei paranomo.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς...
 ??? ??? ???

Εννοώ ότι αν τη στιγμή που διορίζεσαι ισχύει νόμος που σε καθιστά παράνομο,
τότε είσαι παράνομος και απολύεσαι. Αν ο νόμος αλλάξει εκ των υστέρων, καταργηθεί κλπ, δεν ισχύει αναδρομικά. Ισχύει για τους επόμενους.
Εμείς διοριστίκαμε νόμιμα και δεν τίθεται θέμα εκ των υστέρων αλλαγής του νόμου για εμάς.
Αυτό λένε οι δικές μου πηγές.

Θα στο ξαναπώ. Συμφωνώ ότι όλοι εμείς διοριστήκαμε νομότυπα και με ισχύον Προεδρικό Διάταγμα. Κάτι όμως που αγνοείς είναι ότι η προσφυγή έγινε πριν τον ΔΙΟΡΙΣΜΟ μας! Για αυτό υπάρχει και πρόβλημα...
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:55 »

Αποσυνδεδεμένος sniper_hellas_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Λατρεύω την αλήθεια και την δικαιοσύνη
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #925 στις: Μάιος 07, 2007, 08:42:32 μμ »
Ξαναφέρω κάτι στο προσκήνιο. Η προσφυγή του ΣΤΕΜΠ είναι εναντίον όλων των τμημάτων ΤΕΙ του Π.Δ 268/2004
Ο εισηγητής όπως μαθαίνουμε προτείνει την κατάργηση του ΠΔ.
Τι θα γίνει όμως με τα 4 τμήματα Α.Ε.Ι που μπαίνουν στην εκπαίδευση με αυτό το Π.Δ?
Θα ακυρωθούν επιλεκτικά τα τμήματα Τ.Ε.Ι και τα Α.Ε.Ι θα συνεχίσουν να ισχύουν?

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά .........μόνο και μόνο που ρωτάς αυτό, καταλαβαίνει κάποιος ότι δεν έχεις ιδέα για το τι σημαίνει η προσφυγή κατά του ΠΔ  :)

Για να μην σου πω τα ίδια, πήγαινε σε προηγούμενα posts και δες τις απαντήσεις. 


Αποσυνδεδεμένος tsipouro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην με ματιάξετε!
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #926 στις: Μάιος 07, 2007, 08:51:15 μμ »
Ξαναφέρω κάτι στο προσκήνιο. Η προσφυγή του ΣΤΕΜΠ είναι εναντίον όλων των τμημάτων ΤΕΙ του Π.Δ 268/2004
Ο εισηγητής όπως μαθαίνουμε προτείνει την κατάργηση του ΠΔ.
Τι θα γίνει όμως με τα 4 τμήματα Α.Ε.Ι που μπαίνουν στην εκπαίδευση με αυτό το Π.Δ?
Θα ακυρωθούν επιλεκτικά τα τμήματα Τ.Ε.Ι και τα Α.Ε.Ι θα συνεχίσουν να ισχύουν?

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά .........μόνο και μόνο που ρωτάς αυτό, καταλαβαίνει κάποιος ότι δεν έχεις ιδέα για το τι σημαίνει η προσφυγή κατά του ΠΔ  :)

Για να μην σου πω τα ίδια, πήγαινε σε προηγούμενα posts και δες τις απαντήσεις. 



Νομίζω ότι κάνεις λάθος. Παραθέτω προβληματισμούς και ξέρω πάρα μα πάρα πολύ καλά το θέμα. Αυτά που γράφω είναι απόρροια μελέτης νομικών και δικανικών όρων. Εσύ είσαι αυτός που θέλεις να επιβάλλεις ένα καθεστώς επικίνδυνου εφησυχασμού...
Δεν πιάνει όμως , τουλάχιστον σε μένα! Είμαι πολύ σχετική με το θέμα και ξέρω τις τραγικές συνέπειες. Και συνομιλώντας επίσης με αποφοίτους ΑΕΙ των εν λόγω τμημάτων , μεταφέρω τον προβληματισμό τους...

Οπότε , θα ξαναεπαναλάβω , μην προσπαθείς να "παραπλανήσεις" άλλο!

Αποσυνδεδεμένος sorimavat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #927 στις: Μάιος 07, 2007, 10:01:13 μμ »
Έπεσε στην αντιληψη μου μια δικη σασ ειδηση, πειτε μου αν καταλαβα καλα: θα φτιαξουν συλογο οι αποφυτοι ΤΕΙ πληροφορικησ; etep.pde.gr? Ευχομε καλη επιτυχια, και ελπίζω ο συλογος σασ να γινει κατι αντιστοιχο του Τεχνικου Επιμελητιριου (που δεχετε μονο μηχανικουσ πολυτεχνιου, αν δεν κανω λαθος, ετσι δεν ειναι;) Συγχαρητηρια στουσ δημιουργουσ και οτι καλυτερο :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:55 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #928 στις: Μάιος 08, 2007, 01:15:56 πμ »
Έπεσε στην αντιληψη μου μια δικη σασ ειδηση, πειτε μου αν καταλαβα καλα: θα φτιαξουν συλογο οι αποφυτοι ΤΕΙ πληροφορικησ; etep.pde.gr? Ευχομε καλη επιτυχια, και ελπίζω ο συλογος σασ να γινει κατι αντιστοιχο του Τεχνικου Επιμελητιριου (που δεχετε μονο μηχανικουσ πολυτεχνιου, αν δεν κανω λαθος, ετσι δεν ειναι;) Συγχαρητηρια στουσ δημιουργουσ και οτι καλυτερο :D
Σωστά έπεσε στην αντίληψή σου.  ;) Απλώς ο στόχος του να γίνει ο σύλλογος εφάμιλλος του ΤΕΕ είναι πολύ μακρινός προς το παρόν...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος automation

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #929 στις: Μάιος 08, 2007, 10:28:24 πμ »
Prde , δεν λες να καταλάβεις. Και εκλογές να γίνουν , και σεισμός και καταποντισμός , το ΣΤΕ θα συνεδριάσει και θα βγάλει απόφαση! Δεν έχει σχέση αν είμαστε σε προεκλογική περίοδο ή όχι. Αυτοί βγάζουν τις αποφάσεις και οι κυβερνήσεις τις υλοποιούν!
Καλά έχετε μεγάλη πλάκα ορισμένοι εδώ μέσα! Μιλάτε απλά για να μιλάτε. Τα δικαστήρια σταματάνε (ύστερα από απόφαση του υπουργείου δικαιοσύνης) να εκδικάζουνε μία εβδομάδα πριν και μία εβδομάδα μετά από τις εκλογές. Επιτέλους σταματήστε να γράφετε ότι σας κατεβαίνει ή ότι σας βολεύει με στόχο να παραπληροφορείτε τον κόσμο. Η εκδίκαση του Π.Δ. 268/2004 αποδείχθηκε ότι δεν είναι μία απλή υπόθεση. Κάποιοι (γνωστοί; – άγνωστοι;) με τον Νόμο 3194/2003 θέλησαν να κλειδώσουν τον κλάδο ΠΕ20 αφήνοντας μέσα σε αυτόν τα τμήματα Πληροφορικής και Η/Υ συστημάτων και έτσι να μην επιτρέψουν σε κανένα από τα νέα τμήματα πληροφορικής να ενταχθούν και αυτά στον κλάδο ΠΕ20 Πληροφορικής παρά μόνο εάν άλλαζε ο νόμος μέσα από την βουλή. Τα πάντα στην ζωή μας στηρίζονται στην νομοθεσία (με την ευρύτερη έννοια του όρου).

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #930 στις: Μάιος 08, 2007, 11:43:57 πμ »
Prde , δεν λες να καταλάβεις. Και εκλογές να γίνουν , και σεισμός και καταποντισμός , το ΣΤΕ θα συνεδριάσει και θα βγάλει απόφαση! Δεν έχει σχέση αν είμαστε σε προεκλογική περίοδο ή όχι. Αυτοί βγάζουν τις αποφάσεις και οι κυβερνήσεις τις υλοποιούν!
Καλά έχετε μεγάλη πλάκα ορισμένοι εδώ μέσα! Μιλάτε απλά για να μιλάτε. Τα δικαστήρια σταματάνε (ύστερα από απόφαση του υπουργείου δικαιοσύνης) να εκδικάζουνε μία εβδομάδα πριν και μία εβδομάδα μετά από τις εκλογές. Επιτέλους σταματήστε να γράφετε ότι σας κατεβαίνει ή ότι σας βολεύει με στόχο να παραπληροφορείτε τον κόσμο. Η εκδίκαση του Π.Δ. 268/2004 αποδείχθηκε ότι δεν είναι μία απλή υπόθεση. Κάποιοι (γνωστοί; – άγνωστοι;) με τον Νόμο 3194/2003 θέλησαν να κλειδώσουν τον κλάδο ΠΕ20 αφήνοντας μέσα σε αυτόν τα τμήματα Πληροφορικής και Η/Υ συστημάτων και έτσι να μην επιτρέψουν σε κανένα από τα νέα τμήματα πληροφορικής να ενταχθούν και αυτά στον κλάδο ΠΕ20 Πληροφορικής παρά μόνο εάν άλλαζε ο νόμος μέσα από την βουλή. Τα πάντα στην ζωή μας στηρίζονται στην νομοθεσία (με την ευρύτερη έννοια του όρου).

Αutomation , με παρεξήγησες. Αυτό που εννοώ είναι ότι το ΣΤΕ δεν επηρεάζεται από κυβερνήσεις. Ότι απόφαση είναι να βγει , θα βγει. Και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι αποδεικνύεται μια υπόθεση πολύ σοβαρή! Και δεν έχω πρόθεση να παραπληροφορήσω κόσμο , αλλά απλά να αφυπνίσω.
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος dinos_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • π.20 Λατρεύω τον άνθρωπο
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #931 στις: Μάιος 08, 2007, 03:56:29 μμ »
Παιδια τι ειναι αυτο με τη βαθμολογια αριστερά; Εγω εχω –2 άλλοι μηδεν κλπ. Τι σημαίνει;
"Εν ονόματι της δημοκρατίας έχουν γίνει τα μεγαλύτερα εγκλήματα."
Ανωνύμου Κορασίδος

"Ένας φιλόσοφος που δεν τον καταλαβαίνω είναι ένας απατεώνας."
dinos

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #932 στις: Μάιος 08, 2007, 03:59:08 μμ »
Παιδια τι ειναι αυτο με τη βαθμολογια αριστερά; Εγω εχω –2 άλλοι μηδεν κλπ. Τι σημαίνει;
http://www.pde.gr/index.php?topic=1583.0

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #933 στις: Μάιος 11, 2007, 07:37:18 μμ »
ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ PDF ΑΠΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ  ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΙΑ ΤΟΥ ΣτΕ.Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΙΝΑΙ : http://www.greeklaws.com/pubs/uploads/945.pdf

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑ ΛΕΞΗ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 4.4.2: Η ΑΚΥΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΡΓΕΙ(ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΙ)ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ,ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΕΧΕΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΚΔΟΣΗΣ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ, Η ΠΡΑΞΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΩΣ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΑΥΤΗΣ.ΣΥΝΕΠΩΣ Η ΑΚΥΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΙΑΤΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΑΚΥΡΩΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ,ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΠΔ 268 ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ.ΤΟ ΣτΕ ΘΑ ΔΩΣΗ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΑΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.
ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΝΟΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ, ΟΤΙ ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ ΒΓΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΘΑ ΛΥΝΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΡΑΝΕ.ΑΡΑ ΣΕ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΗ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΡΙΑ;ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΕΜΦΑΝΗΣ ΣΕ ΜΕΝΑ) ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΙ.ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ.
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ ΑΚΥΡΩΤΙΚΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ (ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 4.4) .ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΧΑΣΕΙ (ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΙ ΑΝΤΙΔΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΠΘ-ΣΤΕΜΠ).ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ  (ΠΡΟΦΑΝΩΣ) ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΘΕΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΑΚΥΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗΣ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ  ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ!!!
ΑΣ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΑΣΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ. ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ.


ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΡΓΑΣΙΟΛΟΓΩΝ

Αποσυνδεδεμένος sorimavat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #934 στις: Μάιος 11, 2007, 08:24:17 μμ »
Παιδια το θεμα σασ ειναι πραγματι σοβαρο... john φανταζομε οτι ολα αυτα που γραφεις ενδιαφερουν τουσ φιλουσ ΠΕ20, αλλα δεν νομιζω οτι βοηθασ γραφοντασ με κεφαλαια... κουραζει το ματι... και δειχνει σαν να φωναζεισ, ενω η καλητερη τακτικη ειναι η ψηχραιμια :)

Με συχωρειται που ειμαι συνεχεια στο νημα σασ, αλλα ειναι το πιο δραστηριο και θελω να ειμαι ενεργο μελοσ τησ κοινοτητασ αυτησ... για την ειδικοτητα μου (χημεια) δεν βλεπο να γραφωνται πολλα πραγματα... :-\

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #935 στις: Μάιος 11, 2007, 08:33:01 μμ »
ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΑΡΧΕΙΟ PDF ΑΠΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ  ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΙΑ ΤΟΥ ΣτΕ.Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΙΝΑΙ : http://www.greeklaws.com/pubs/uploads/945.pdf

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑ ΛΕΞΗ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 4.4.2: Η ΑΚΥΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΡΓΕΙ(ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΙ)ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ,ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΕΧΕΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΚΔΟΣΗΣ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ, Η ΠΡΑΞΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΩΣ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΑΥΤΗΣ.ΣΥΝΕΠΩΣ Η ΑΚΥΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΙΑΤΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΑΚΥΡΩΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ,ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΠΔ 268 ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ.ΤΟ ΣτΕ ΘΑ ΔΩΣΗ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΑΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.
ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΝΟΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΗ ΙΣΧΥ, ΟΤΙ ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ ΒΓΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΘΑ ΛΥΝΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΤΡΑΝΕ.ΑΡΑ ΣΕ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΗ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΡΙΑ;ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ (ΕΜΦΑΝΗΣ ΣΕ ΜΕΝΑ) ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΙ.ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ.
ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ ΑΚΥΡΩΤΙΚΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ (ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ 4.4) .ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΥΠΕΠΘ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΧΑΣΕΙ (ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΙ ΑΝΤΙΔΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΠΘ-ΣΤΕΜΠ).ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ  (ΠΡΟΦΑΝΩΣ) ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΘΕΙ ΗΔΗ ΜΙΑ ΑΚΥΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ΤΡΙΤΑΝΑΚΟΠΗΣ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ  ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΩ.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ!!!
ΑΣ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΑΣΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ. ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ.


ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΡΓΑΣΙΟΛΟΓΩΝ

Φίλε , John εγώ τα έλεγα... Ευτυχώς αρχίσατε να το συνειδητοποιείτε!
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος ansna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #936 στις: Μάιος 11, 2007, 11:21:12 μμ »
Καλησπέρα παιδιά, είμαι απόφοιτη της Διαχείρισης Πληροφοριών, δουλεύω σαν ωρομίσθια από τον Δεκέμβρη.Είμαι φοβερά εκνευρισμένη με όσα γίνονται η μάλλον γι' αυτά που θα γίνουν. Δηλαδή αν νικήσει ο ΣΤΕΜΠ σημαίνει ότι δεν μπορώ να ξαναδιδάξω? Η σχολή μου ανήκει στην ΣΔΟ αλλά τα μαθήματα είναι 50% σχετικά με πληροφορική, προγραμματισμό κτλ, και 50% με οικονομικά. Ας πούμε ότι  με ρίχνουν εμένα που δεν πληρώ τα κριτήρια, τους καθηγητές που έπαιρναν πριν λίγα χρόνια λόγω έλλειψης του κλάδου μου και είχαν τελειώσει  θεολογίες, φιλολογίες και άλλες ειδικότητες και είχαν στο ενεργητικό τους μια βεβαίωση,πιστοποίηση και διδάσκουν πληροφορική δεν θα τους κάνει τίποτα? Ε όχι, είναι άδικο απ' την στιγμή που είμαι του αντικειμένου και όχι άσχετη να με δεχτούν σαν ισάξιά τους. Και από ότι γνωρίζω καμία σχολή από αυτές που προαναφέρατε δεν είναι εύκολες, ούτε της πλάκας, πως μπορεί να κρίνει ένας ΣΤΕΜΠ ότι δεν κάνουμε για καθηγητές?Λογικά να το δούμε, κάτι παραπάνω θα ξέρει ο εκάστοτε Υπουργός Παιδείας  με το επιτελείο του.  Ακόμα και αν υπάρχει περίπτωση να νικήσει ένας σύλλογος  απέναντι στο κράτος,  θα γίνει χαμός.Αν είναι και οι σύλλογοι να  κυβερνάνε τότε προτείνω να κάνουμε και εμείς τον σύλλογο ΑΝΤΙΣΤΕΜΠ.... Συγνώμη για το επιθετικό ύφος αλλα μου την δίνει όταν υπάρχει τέτοια αδικία
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαστήριο ΠΕ19-ΠΕ20
« Απάντηση #937 στις: Μάιος 12, 2007, 02:31:25 πμ »
Καλησπέρα παιδιά, είμαι απόφοιτη της Διαχείρισης Πληροφοριών, δουλεύω σαν ωρομίσθια από τον Δεκέμβρη.Είμαι φοβερά εκνευρισμένη με όσα γίνονται η μάλλον γι' αυτά που θα γίνουν. Δηλαδή αν νικήσει ο ΣΤΕΜΠ σημαίνει ότι δεν μπορώ να ξαναδιδάξω? Η σχολή μου ανήκει στην ΣΔΟ αλλά τα μαθήματα είναι 50% σχετικά με πληροφορική, προγραμματισμό κτλ, και 50% με οικονομικά. Ας πούμε ότι  με ρίχνουν εμένα που δεν πληρώ τα κριτήρια, τους καθηγητές που έπαιρναν πριν λίγα χρόνια λόγω έλλειψης του κλάδου μου και είχαν τελειώσει  θεολογίες, φιλολογίες και άλλες ειδικότητες και είχαν στο ενεργητικό τους μια βεβαίωση,πιστοποίηση και διδάσκουν πληροφορική δεν θα τους κάνει τίποτα? Ε όχι, είναι άδικο απ' την στιγμή που είμαι του αντικειμένου και όχι άσχετη να με δεχτούν σαν ισάξιά τους. Και από ότι γνωρίζω καμία σχολή από αυτές που προαναφέρατε δεν είναι εύκολες, ούτε της πλάκας, πως μπορεί να κρίνει ένας ΣΤΕΜΠ ότι δεν κάνουμε για καθηγητές?Λογικά να το δούμε, κάτι παραπάνω θα ξέρει ο εκάστοτε Υπουργός Παιδείας  με το επιτελείο του.  Ακόμα και αν υπάρχει περίπτωση να νικήσει ένας σύλλογος  απέναντι στο κράτος,  θα γίνει χαμός.Αν είναι και οι σύλλογοι να  κυβερνάνε τότε προτείνω να κάνουμε και εμείς τον σύλλογο ΑΝΤΙΣΤΕΜΠ.... Συγνώμη για το επιθετικό ύφος αλλα μου την δίνει όταν υπάρχει τέτοια αδικία

Στο τέλος θα πάρουν ανάποδες οι πολιτικοί. Θα μας πετάξουν έξω ΟΛΟΥΣ τους ΠΕ20 και θα αφήσουν μόνο τους ΠΕ19 να διδάσκουν. Έτσι για να μη μαλώνουμε.
Τότε να δω τις φάτσες των μελών από συλλόγους που κάνουν αίτηση ακύρωσης διαταγμάτων...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161983
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 589
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 585

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.