*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024  (Αναγνώστηκε 31719 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #210 στις: Ιούλιος 10, 2024, 01:27:46 πμ »
Μια κουβέντα είπα κ εσύ το έκανες θέμα! 😎  cool!
Απ'ότι έχω καταλάβει, με θέλετε απλά να σας δίνω πίνακες και να απαντάω σε ερωτήσεις. Οι γνώμες/απόψεις μου σας είναι από αδιάφορες μέχρι ενοχλητικές. Θα προσπαθήσω να περιοριστώ λοιπόν σε αυτά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:07:04 »

Αποσυνδεδεμένος eng.lish

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #211 στις: Ιούλιος 10, 2024, 02:04:03 πμ »
Όχι trust, η εμπειρια σου κ η γνωμη σου βοηθουν πολυ κοσμο εδω! Να μας δινεις και τα φωτα σου κ τους πινακες σου!

Αποσυνδεδεμένος English_ 06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #212 στις: Ιούλιος 10, 2024, 02:19:00 πμ »
Σε ευχαριστούμε πολύ trust για τις εμπεριστατωμένες αναλύσεις σου και για τους πίνακες φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11538
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #213 στις: Ιούλιος 10, 2024, 11:53:35 πμ »
Καλωσήρθες στο pde English_06.

Την περίοδο των κατανομών και των διορισμών αρκετοί εκπαιδευτικοί αποφασίζουν να κάνουν την εγγραφή τους στο pde.
Πραγματικά χαίρομαι που οι συνάδελφοι εμπιστεύονται την εκπαιδευτική κοινότητα του pde για την ενημέρωσή τους.
Με την ευκαιρία αυτή θέλω να καλωσορίσω και όλα τα άλλα νέα μέλη του φόρουμ και να ευχηθώ σε όλους καλό διορισμό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:07:04 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #214 στις: Ιούλιος 10, 2024, 12:02:46 μμ »
Καλωσήρθες στο pde English_06.

Την περίοδο των κατανομών και των διορισμών αρκετοί εκπαιδευτικοί αποφασίζουν να κάνουν την εγγραφή τους στο pde.
Πραγματικά χαίρομαι που οι συνάδελφοι εμπιστεύονται την εκπαιδευτική κοινότητα του pde για την ενημέρωσή τους.
Με την ευκαιρία αυτή θέλω να καλωσορίσω και όλα τα άλλα νέα μέλη του φόρουμ και να ευχηθώ σε όλους καλό διορισμό!
Η πορεία είναι η εξής:
1. Διαβάζω κάπου το όνομα Πατρέας (για διορισμούς ή προσλήψεις αναπληρωτών) / βλέπω screenshot από post του Πατρέα στο pde
2. Ρωτάω ποιος είναι ο Πατρέας/ από πού είναι αυτό
3. Ρωτάω τι είναι το pde
4. Κάνω εγγραφή στο pde για να έχω άμεση πρόσβαση στα posts του Πατρέα

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 11538
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #215 στις: Ιούλιος 10, 2024, 12:43:19 μμ »
Η πορεία είναι η εξής:
1. Διαβάζω κάπου το όνομα Πατρέας (για διορισμούς ή προσλήψεις αναπληρωτών) / βλέπω screenshot από post του Πατρέα στο pde
2. Ρωτάω ποιος είναι ο Πατρέας/ από πού είναι αυτό
3. Ρωτάω τι είναι το pde
4. Κάνω εγγραφή στο pde για να έχω άμεση πρόσβαση στα posts του Πατρέα
Θα συμφωνήσω απόλυτα ότι η συνεισφορά του Πατρέα στην εκπαιδευτική κοινότητα είναι εξαιρετική.
Πιθανότατα έχεις δίκιο ότι πολλοί εκπαιδευτικοί ανακαλύπτουν το pde με αυτόν τον τρόπο!

Αποσυνδεδεμένος English_ 06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #216 στις: Ιούλιος 10, 2024, 01:08:21 μμ »
Ήμουν πριν πολλά χρόνια εγγεγραμμένη, όμως ήμουν και πολλά χρόνια στον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας με αποτέλεσμα να απομακρυνθώ από την δημόσια εκπαίδευση. Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!

Αποσυνδεδεμένος dennispapado

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #217 στις: Ιούλιος 10, 2024, 03:30:24 μμ »
Ήμουν πριν πολλά χρόνια εγγεγραμμένη, όμως ήμουν και πολλά χρόνια στον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας με αποτέλεσμα να απομακρυνθώ από την δημόσια εκπαίδευση. Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!
Έχετε εργαστεί κάποια χρονιά ως αναπληρώτρια;

Αποσυνδεδεμένος English_ 06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #218 στις: Ιούλιος 10, 2024, 04:00:10 μμ »
Ναι, τα τέσσερα τελευταία, εννέα χρόνια μετά την κτήση του πτυχίου. Αυτό συνέβη και σε συναδέλφους από άλλους κλάδους που αν και δήλωναν όλες τις περιοχές ακόμα και μειωμένου , δεν προσλαμβάνονταν ως αναπληρωτές κατα τη διάρκεια των μνημονίων

Αποσυνδεδεμένος MeliAn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #219 στις: Ιούλιος 10, 2024, 07:31:18 μμ »
Ναι, τα τέσσερα τελευταία, εννέα χρόνια μετά την κτήση του πτυχίου. Αυτό συνέβη και σε συναδέλφους από άλλους κλάδους που αν και δήλωναν όλες τις περιοχές ακόμα και μειωμένου , δεν προσλαμβάνονταν ως αναπληρωτές κατα τη διάρκεια των μνημονίων
Παρόμοια περίπτωση κι εγώ....Πρώτο πτυχίο πε02 το 2004....Δηλώναμε όλη την Ελλάδα να πάμε έστω αναπληρωτές αλλά ποτέ δε μας πήραν....Δεύτερο πτυχίο πε06 το 2009 με πιο περιορισμένες επιλογές σε περιοχές λόγω και άλλων υποχρώσεων.....Τιποτα πάλι.....Τελευταία φορά που έκανα ήταν το 2012 νομίζω...Στράφηκα στον ιδιωτικό τομέα....Εκεί υπήρξα τυχερή γιατί δούλεψα σε ένα κέντρο ξένων γλωσσών που σέβεται τους εργαζόμενους και δίνει ευκαιρίες....7 χρόνια δούλεψα εκεί.....μετά το δεύτερο παιδί όμως με δυσκόλευε το ωράριο και βέβαια και τα χρήματα που ήταν καλά για τις ώρες που δούλευα όμως σίγουρα πιο λίγα από το δημόσιο... Επίσης ήθελα να δουλέψω κάποια στιγμή σε σχολειο.....Έτσι αποφάσισα το 2021 να ξαναπροσπαθήσω μετά από δύο πτυχια, ένα μεταπτυχιακό και δύο παιδιά.....Μετά από τόσα χρόνια πρώτη φορά αναπληρώτρια το 2021.....Για μένα τα χρόνια που πέρασαν μου έδωσαν εμπειρίες και ευκαιρίες για παραπάνω σπουδές και καθόρισαν ποια είμαι τώρα....ετσι το σκέφτομαι για να μην απογοητεύομαι που μετά από είκοσι χρόνια από το πρωτο μου πτυχίο δεν έχω καταφέρει να μονιμοποιηθώ....κάθε εμπόδιο για καλό....καλή τύχη εύχομαι σε όλους μας!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 10, 2024, 07:34:00 μμ από MeliAn »

Αποσυνδεδεμένος dennispapado

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #220 στις: Ιούλιος 10, 2024, 11:18:25 μμ »
Ναι, τα τέσσερα τελευταία, εννέα χρόνια μετά την κτήση του πτυχίου. Αυτό συνέβη και σε συναδέλφους από άλλους κλάδους που αν και δήλωναν όλες τις περιοχές ακόμα και μειωμένου , δεν προσλαμβάνονταν ως αναπληρωτές κατα τη διάρκεια των μνημονίων
We are on the same boat. Απόφοιτος του 2010 (Α.Π.Θ.) και δουλεύω τα τελευταία 4 χρόνια. Τι θέση έχεις στον εκκαθαρισμένο;

Αποσυνδεδεμένος dennispapado

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #221 στις: Ιούλιος 10, 2024, 11:22:16 μμ »
Παρόμοια περίπτωση κι εγώ....Πρώτο πτυχίο πε02 το 2004....Δηλώναμε όλη την Ελλάδα να πάμε έστω αναπληρωτές αλλά ποτέ δε μας πήραν....Δεύτερο πτυχίο πε06 το 2009 με πιο περιορισμένες επιλογές σε περιοχές λόγω και άλλων υποχρώσεων.....Τιποτα πάλι.....Τελευταία φορά που έκανα ήταν το 2012 νομίζω...Στράφηκα στον ιδιωτικό τομέα....Εκεί υπήρξα τυχερή γιατί δούλεψα σε ένα κέντρο ξένων γλωσσών που σέβεται τους εργαζόμενους και δίνει ευκαιρίες....7 χρόνια δούλεψα εκεί.....μετά το δεύτερο παιδί όμως με δυσκόλευε το ωράριο και βέβαια και τα χρήματα που ήταν καλά για τις ώρες που δούλευα όμως σίγουρα πιο λίγα από το δημόσιο... Επίσης ήθελα να δουλέψω κάποια στιγμή σε σχολειο.....Έτσι αποφάσισα το 2021 να ξαναπροσπαθήσω μετά από δύο πτυχια, ένα μεταπτυχιακό και δύο παιδιά.....Μετά από τόσα χρόνια πρώτη φορά αναπληρώτρια το 2021.....Για μένα τα χρόνια που πέρασαν μου έδωσαν εμπειρίες και ευκαιρίες για παραπάνω σπουδές και καθόρισαν ποια είμαι τώρα....ετσι το σκέφτομαι για να μην απογοητεύομαι που μετά από είκοσι χρόνια από το πρωτο μου πτυχίο δεν έχω καταφέρει να μονιμοποιηθώ....κάθε εμπόδιο για καλό....καλή τύχη εύχομαι σε όλους μας!!!!
Πράγματι έχετε ζήσει πολλά ήδη. Είστε τουλάχιστον σχετικά ψηλά πλέον; πχ θέση 550;

Αποσυνδεδεμένος MeliAn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #222 στις: Ιούλιος 10, 2024, 11:38:36 μμ »
Πράγματι έχετε ζήσει πολλά ήδη. Είστε τουλάχιστον σχετικά ψηλά πλέον; πχ θέση 550
Είμαι 649 θέση στους πε06

Αποσυνδεδεμένος dennispapado

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Αγγλικών (ΠΕ06) 2024
« Απάντηση #223 στις: Ιούλιος 11, 2024, 12:29:14 πμ »
Πράγματι έχετε ζήσει πολλά ήδη. Είστε τουλάχιστον σχετικά ψηλά πλέον; πχ θέση 550
Είμαι 649 θέση στους πε06
Καλό διορισμό εύχομαι και από φέτος αν γίνεται!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32741
  • Τελευταία: Paraskevi25
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1177231
  • Σύνολο θεμάτων: 19393
  • Σε σύνδεση σήμερα: 465
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 2144
  • (Αύγουστος 21, 2024, 05:10:38 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 390

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.