*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί ΠΕ86 2024  (Αναγνώστηκε 46382 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 10, 2024, 02:40:58 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να κάνω μια ερώτηση, στην Ειδική με όσα διάβασα πόσα περίπου άτομα περιμένουμε για Α'θμία και Β'θμία αντίστοιχα;

49 στην πρωτοβάθμια. Θα καλυφθούν όλα. Στη Δευτεροβάθμια έχουμε 26 κενά. Δεν είναι απαραίτητο ότι θα καλυφθούν και τα 26.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:07:04 »

Αποσυνδεδεμένος pantsi29

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 10, 2024, 02:42:41 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. Αυτό κατάλαβα και εγώ αλλά ήθελα μια επιβεβαίωση..

Φαντάζομαι + ότι προκύψει από τις νέες οργανικές.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 10, 2024, 02:45:37 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. Αυτό κατάλαβα και εγώ αλλά ήθελα μια επιβεβαίωση..

Φαντάζομαι + ότι προκύψει από τις νέες οργανικές.

Είναι μέσα ήδη στις 49

Αποσυνδεδεμένος vngalanis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 10, 2024, 03:17:56 μμ »
Η φιλη μου ειναι κοντα στο 650 στους εκκαθαρισμενους αλλα ενδιαφερεται μονο για γενικη πρωτοβαθμια εχει ελπιδα δηλωνοντας ολη την Ελλαδα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:07:04 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 10, 2024, 03:26:54 μμ »
Η φιλη μου ειναι κοντα στο 650 στους εκκαθαρισμενους αλλα ενδιαφερεται μονο για γενικη πρωτοβαθμια εχει ελπιδα δηλωνοντας ολη την Ελλαδα;
Ελπίδα ναι. Μεγάλη; Όχι

Αποσυνδεδεμένος vngalanis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 10, 2024, 03:41:43 μμ »
Πιστευετε πως και τη νεα χρονια θα υπαρξουν ετσι ικανος αριθμος προσληψεων μονιμων στους πε86; Οταν ελεγαν οτι φετος θα δωθει εμφαση στη δευτεροβαθμια πως εξηγειται 251 θεσεις πρωτοβαθμια και λιγοτερες απο 100 στη δευτεροβαθμια; Δλδ παιζει του χρονου να χουμε παραπανω απο 300 θεσεις στην πρωτοβαθμια;

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 10, 2024, 03:45:47 μμ »
Πιστευετε πως και τη νεα χρονια θα υπαρξουν ετσι ικανος αριθμος προσληψεων μονιμων στους πε86; Οταν ελεγαν οτι φετος θα δωθει εμφαση στη δευτεροβαθμια πως εξηγειται 251 θεσεις πρωτοβαθμια και λιγοτερες απο 100 στη δευτεροβαθμια; Δλδ παιζει του χρονου να χουμε παραπανω απο 300 θεσεις στην πρωτοβαθμια;
Όχι

Αποσυνδεδεμένος Little Bunny

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 10, 2024, 06:43:56 μμ »
Μεγάλο πλήθος δεν είναι (μιλάω πάντα για πρωτοβάθμια). Είναι κάποιοι που τα τελευταία χρόνια (μετά το 2013) είτε έκαναν μετάταξη σε ανύπαρκτο κενό (δηλώθηκε για μια χρονιά ότι υπάρχουν κενά στη Χ περιοχή, έγινε η μετάταξη και την επόμενη χρονιά δηλώθηκαν ως υπεράριθμοι), είτε πήραν μετάθεση σε ανύπαρκτο κενό κι από τότε είναι στη διάθεσή. Θα σκεφτείς φυσικά ότι κάτι τέτοιο εκτός από ανήθικο είναι και παράνομο και θα έχεις δίκιο. Αλλά δε βαριέσαι... Δεν έχουμε πολλούς στη διάθεσή. Ζήτημα να είναι 10. Θεωρώ ότι είναι αρκετά λιγότεροι από 10. Για να είμαι ειλικρινής όμως, βαριέμαι να το ελέγξω. Αν δε βαριέσαι εσύ, μπορείς να ψάξεις από όλες τις διευθύνσεις τους πίνακες μορίων οριστικής τοποθέτησης/βελτίωσης θέσης. Σε όσους λέει ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Τάδε, είναι στη διάθεσή. Αυτοί, αν είναι περσινοί νεοδιόριστοι, δε μας πειράζει. Αν δεν είναι, μας πειράζει. Αν δε λέει ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Τάδε αλλά κάποιο σχολείο, είμαστε οκ.
Κι εγώ για πρωτοβάθμια μιλάω. Όταν σε οριστική τοποθέτηση/ βελτίωση θέσης δεν έχει καν πληροφορικό σημαίνει πως είμαστε σε καλό δρόμο σωστά;
Επίσης έστω μια διεύθυνση έδωσε 14 προτάσεις. Δεν έχει κανέναν στην διάθεση, πήραν 4 απόσπαση σε αυτή την διεύθυνση (που νομίζω παίρνουν χρόνια σε αυτήν άρα πάνε λογικά για συμπληρωματική μετάθεση καθώς και κενά μεταθέσεων έδωσαν 0 εκεί). Θα μπορούσα να κάνω την εξής πρόβλεψη;

Εφόσον θα δώσει 251 από τα 355, αναλογικά πάει 9,89 από τα 14. Οπότε 9. Τα 4 θα καλυφθούν με μεταθέσεις οπότε μένουν 5 για διορισμό σε αυτήν την διεύθυνση.  Καλά το σκέφτομαι ή καμία σχέση;
ΠΕ86

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 10, 2024, 07:00:40 μμ »
Κι εγώ για πρωτοβάθμια μιλάω. Όταν σε οριστική τοποθέτηση/ βελτίωση θέσης δεν έχει καν πληροφορικό σημαίνει πως είμαστε σε καλό δρόμο σωστά;
Επίσης έστω μια διεύθυνση έδωσε 14 προτάσεις. Δεν έχει κανέναν στην διάθεση, πήραν 4 απόσπαση σε αυτή την διεύθυνση (που νομίζω παίρνουν χρόνια σε αυτήν άρα πάνε λογικά για συμπληρωματική μετάθεση καθώς και κενά μεταθέσεων έδωσαν 0 εκεί). Θα μπορούσα να κάνω την εξής πρόβλεψη;

Εφόσον θα δώσει 251 από τα 355, αναλογικά πάει 9,89 από τα 14. Οπότε 9. Τα 4 θα καλυφθούν με μεταθέσεις οπότε μένουν 5 για διορισμό σε αυτήν την διεύθυνση.  Καλά το σκέφτομαι ή καμία σχέση;
Αρκεί να τηρηθεί η αναλογικότητα

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1748
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 10, 2024, 08:31:04 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να κάνω μια ερώτηση, στην Ειδική με όσα διάβασα πόσα περίπου άτομα περιμένουμε για Α'θμία και Β'θμία αντίστοιχα;
Όπως σου απάντησε ο trust, στην ΠΕ ειδική τα 49 θα δοθούν για την ΔΕ τα 26 εύχομαι και πιστεύω ότι θα δοθούν όλα. Στην ΔΕ για μια ακόμη φορά έχουμε το  μεγάλο πρόβλημα ότι τα οργανικά κενά αρκετών κλάδων να είναι περισσότερα από τους υποψηφίους στους πίνακες πχ πε08 οργανικά 68... υποψήφιοι 33,αυτο συμβαίνει και σε άλλους κλάδους. Αυτό με κάνει να πιστεύω ότι στους κλάδους που έχουν υποψήφιους στους πίνακες περισσότερους από τις οργανικές θα κάνει 100% καλυψη. Θα δειξει..

Αποσυνδεδεμένος pantsi29

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 11, 2024, 09:34:56 πμ »
Καλημέρα. Ναι κατάλαβα. Δυστυχώς ήλπιζα στην ΔΕ να είναι τα νούμερα περίπου όσο στην ΠΕ για να έχω ελπίδες. Τώρα με αυτά τα δεδομένα φαντάζει δύσκολο.

Ευχαριστώ όμως για τις διευκρινήσεις.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1748
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 11, 2024, 10:00:57 πμ »
Καλημέρα. Ναι κατάλαβα. Δυστυχώς ήλπιζα στην ΔΕ να είναι τα νούμερα περίπου όσο στην ΠΕ για να έχω ελπίδες. Τώρα με αυτά τα δεδομένα φαντάζει δύσκολο.

Ευχαριστώ όμως για τις διευκρινήσεις.
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, στο λέω αυτό γιατί με πάνω από 350 διορισμούς στην Γενικη δεν μπορείς να γνωρίζεις που θα φτάσει ο πίνακας στην ειδική με 75 διορισμούς. Πολλοι είναι οι συνάδελφοι που θα προτιμήσουν την γενική. Υπομονή.....

Αποσυνδεδεμένος GreekFisherman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 14, 2024, 01:28:54 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Καταρχάς σας ευχαριστούμε για όλες τις πληροφορίες που μας παρέχετε. Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και είδα προχθές μια ερώτηση ενός συναδέλφου για τη φίλη του με θέση 650 αν έχει ελπίδες και θέλω και γω με τη σειρά μου να ρωτήσω αν με θέση 570 στους εκκαθαρισμένους και δηλωμένα όλα ΠΕ και ΔΕ Γενική έχω ελπίδες. Δεν θέλω να σας ενοχλώ αλλά πρώτη φορά φτάνω τόσο κοντά και μάλλον αρχίζω και αγχώνομαι. Ξέρω περιμένουμε την κατανομή αν έχει κάποιος μία γνώμη/πρόβλεψη δεκτή αλλιώς αγνοήστε το. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5041
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί ΠΕ86 2024
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 14, 2024, 08:18:19 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Καταρχάς σας ευχαριστούμε για όλες τις πληροφορίες που μας παρέχετε. Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και είδα προχθές μια ερώτηση ενός συναδέλφου για τη φίλη του με θέση 650 αν έχει ελπίδες και θέλω και γω με τη σειρά μου να ρωτήσω αν με θέση 570 στους εκκαθαρισμένους και δηλωμένα όλα ΠΕ και ΔΕ Γενική έχω ελπίδες. Δεν θέλω να σας ενοχλώ αλλά πρώτη φορά φτάνω τόσο κοντά και μάλλον αρχίζω και αγχώνομαι. Ξέρω περιμένουμε την κατανομή αν έχει κάποιος μία γνώμη/πρόβλεψη δεκτή αλλιώς αγνοήστε το. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παραπάνω από το 650 (προφανώς),  αλλά σίγουρα θα χρειαστείς "συνδυασμό αποτελεσμάτων" (κάποιους να τους τραβήξει άλλη ειδικότητα, άλλους να τους τραβήξει η ειδική κι άλλοι να μη δηλώσουν τα πάντα). Καλή τύχη σε κάθε περίπτωση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32741
  • Τελευταία: Paraskevi25
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1177231
  • Σύνολο θεμάτων: 19393
  • Σε σύνδεση σήμερα: 465
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 2144
  • (Αύγουστος 21, 2024, 05:10:38 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 390

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.