*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του  (Αναγνώστηκε 3646 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« στις: Οκτώβριος 07, 2007, 11:19:25 πμ »
Διαγωνιζόμενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 είδε το γραπτό του

 

Σήμερα (05/10) στις 8.45 παραβρέθηκα στον 4ο όροφο του κτιρίου του ΑΣΕΠ για να δω το διορθωμένο γραπτό μου. Πίστευα πως οι βαθμολογητές θα έχουν επισημάνει τα λάθη που βρήκαν στις απαντήσεις μου με κάποιο στυλό κόκκινου η μπλε χρώματος. Δυστυχώς όμως το γραπτό μου ήταν ''απείραχτο'', η διόρθωση τους έγινε με το μάτι.
Η αίτηση που έκανα το καλοκαίρι για να δω το γραπτό μου δεν είχε άλλο σκοπό απ'το να ενημερωθώ για τα λάθη και τις παραλήψεις που υπάρχουν στο κείμενο μου ώστε να πειστώ τελικά για την απρόσμενα χαμηλή βαθμολογία μου στο μάθημα της ειδικής διδακτικης(30%).Ενδεικτικα σας παραθέτω τους βαθμούς μου στις άλλες δυο ενότητες:

 

Γνωστικό αντικείμενο 81.56,
Γενική διδακτικη:76.56!
 

Τελικά ποια ήταν τα λάθη μου; Γιατί οι βαθμολογητές δεν είχαν σημειώσει τίποτα επάνω στο κείμενο; Δεν χρειαζόταν λόγω της τρομακτικής εμπειρίας τους μήπως; Ποιες είναι οι γενικές κατευθύνσεις που τους δοθήκαν για την διόρθωση και γιατί δεν υπάρχουν κάπου γραμμένες (όπως με ενημέρωσε η υπευθυνη). Βρείτε μου έναν λογο για να μην είμαι καχύποπτος. Η προχειρότητα του Διαγωνισμού θεωρείται δεδομένη...

Υποψήφιος κλάδου ΠΕ11


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:41:17 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 07, 2007, 11:24:56 πμ »
Σιγουρα δεν ειναι ο μονος υποψηφιος εκπαιδευτικος που ετυχε τετοιας αντιμετωπισης.
Αναφερομαι συγκεκριμενα στο αντικειμενο της ειδικης διδακτικης που εχει καταντησει
 αντικειμενο ομαδικης σφαγης

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 15, 2007, 11:16:30 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας εδώ και καιρό αλλά πρώτη φορά γράφω κάτι. Έίμαι και εγώ μία συνάδελφος  που είδε το "διορθωμένο" γραπτό της στο μάθημα της ειδικής διδακτικής. Ούτε ένα σημάδι από τους βαθμολογητές! Ο πρώτος με βαθμολόγησε με 75, ο δεύτερος με 43 και τελικά ο τρίτος με 65. Ένα γραπτό χαρακτηρίστηκε "πολύ καλό" "εκτός θέματος" (43 βαθμός κάτω από τη βάση) και τελικά "μέτριο". Ειλικρινά δεν ξέρω τι νά πω. Γνωστικό:78,75- Παιδαγωγικά 89,06. Μη  διοριστέα για1,5 μόρια.   

Αποσυνδεδεμένος charly

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 04:12:11 μμ »
συναδελφοι γεια σας....αν πατε και δειτε τα γραπτα σας κρατηστε και τους αριθμους μητρωου των βαθμολογητων.ετσι θα μπορεσουμε να συγκρινουμε αν ο καθε βαθμολογητης ειχε "ποκιλια" στους βαθμους του!αυτο το γραφω γιατι σημερα το πρωι βρεθηκα στον ασεπ και ειδα το γραπτο μου αλλα και το γραπτο συναδελφου που με ειχε εξουσιοδοτησει.εδω να προσθεσω οτι εγω εδωσα στην αθηνα και ο συναδελφος στην καβαλα....αυτο το γραφω γιατι 2στους 3 βαθμολογητες που διορθωσαν τα γραπτα ηταν οι ιδιοι!!! και περα απο αυτο ο 1ος με τον 2ο στο δικο μου γραπτο ειχε διαφορα 29 μοναδες και τελικα ο 3ος μου εβαλε το μεγιστο που μπορουσε και του συναδελφου ειχε διαφορα 39 μοναδες!!!! αν καποιοι εχετε κρατησει μητρωα και ειστε πε11 αν θελετε το κουβεντιαζουμε!!! βεβαια αν ειστε και αλλης ειδικοτητας μπορουμε να δουμε αν οι ιδιοι βαθμολογητες διορθωνουν τα γραπτα ολου του διαγωνισμου!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:41:17 »

Αποσυνδεδεμένος sissi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 06:38:37 μμ »
καλησπέρα και απο μένα! Αν κάποιος απο εσάς που έχει δει το γραπτό του έχει και τις οδηγίες που δίνους στους βαθμολογητές ας μας τις γράψει να δούμε επιτέλους τι ζητάνε σε αυτό το ρημαδομάθημα της ειδικής διδακτικής των ΠΕ11!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 08:39:25 μμ »
Παιδιά μην το ψάχνετε το θέμα.  Δεν γίνεται τίποτα.Όπως μου είπε φίλος μου δικηγόρος, όσο πιο γρήγορα  το ξεχάσετε  τόσο πιο ευτυχισμένοι θα είστε! Ό,τι έγινε έγινε, ας κοιτάξουμε μπροστά. Έρχεται ο επόμενος ΑΣΕΠ. Εύχομαι σε όλους να είμαστε και πάλι επιτυχόντες και σε καλύτερες θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνιζομενος του ΑΣΕΠ ΠΕ11 ειδε το γραπτο του
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 19, 2007, 08:58:01 μμ »
ενδεχομενως να μην επιτρεπεται να σημειωνουν πανω στο γραπτο.Θυμαμαι τη μια χρονια που βαθμολογησα τα θρησκευτικα στις πανελληνιες ο υπευθυνος μας ειχε πει οτι δεν ακουμπαμε το γραπτο και σημειωνουμε τις παρατηρησεις και τις μοναδες καθε απαντησης σε ενα αλλο χαρτι απο'οπου μετα καναμε την προσθεση.Ισως το ιδιο ισχυει κι εδω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.