*

Αποστολέας Θέμα: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 111613 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #308 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:40:30 πμ »
Ενα μονο θα σας πω. Στην Ισπανια οι εκπαιδευτικοι βγηκαν στους δρομους με αιτημα τους : ¨να μην αυξηθει το ωραριο τους απο 18 σε 20 ωρες την εβδομαδα γιατι αυτο θα ηταν σε βαρος του χρονου που εχουν για προετοιμασια!!¨ . Εμεις εδω ακομα στις συζητησεις ειμαστε.

εμείς εδώ είμαστε στο μην με βάλεις πρώτες ώρες για μάθημα, γιατί με έβαλες  3 συνεχόμενες και στο μην με βάζεις Παρασκευές τελευταίες ώρες.

Ειλικρινά εύχομαι να αυξηθει το ωράριο ώστε κάποιος υποχρεωτικά να παραμένει στο σχολείο τουλάχιστον 5 ώρες την ημέρα για να σταματήσουν αυτά τα φαινόμενα και κάποιοι να εκτιμήσουν τι είχαν και τι έχασαν. Αμαν πια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:06:12 »

Αποσυνδεδεμένος deepblue_1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #309 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:47:51 πμ »
Ενα μονο θα σας πω. Στην Ισπανια οι εκπαιδευτικοι βγηκαν στους δρομους με αιτημα τους : ¨να μην αυξηθει το ωραριο τους απο 18 σε 20 ωρες την εβδομαδα γιατι αυτο θα ηταν σε βαρος του χρονου που εχουν για προετοιμασια!!¨ . Εμεις εδω ακομα στις συζητησεις ειμαστε.

εμείς εδώ είμαστε στο μην με βάλεις πρώτες ώρες για μάθημα, γιατί με έβαλες  3 συνεχόμενες και στο μην με βάζεις Παρασκευές τελευταίες ώρες.

Ειλικρινά εύχομαι να αυξηθει το ωράριο ώστε κάποιος υποχρεωτικά να παραμένει στο σχολείο τουλάχιστον 5 ώρες την ημέρα για να σταματήσουν αυτά τα φαινόμενα και κάποιοι να εκτιμήσουν τι είχαν και τι έχασαν. Αμαν πια.

Αμαν και με εσένα.Τόσο μίσος στους άλλους?
ΠΕ81

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #310 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 11:53:34 πμ »
γιατί εσύ τους συμπαθείς αυτούς τους άλλους; εγώ καθόλου.
Τέλος πάντων καταλαβαίνετε με ποιόν τρόπο το είπα (πάνω στην απελπισία δηλαδή)

Πάντως δεν το βλέπω να ισχύει για πολύ ακόμα αυτή η κλιμακωτή μείωση ωραρίου που έχουμε από τις 21 στις 19, μετά στις 18 και μετά στις 16 ώρες.
Αυτή η πολυτέλεια θα είναι το 1ο που θα καταργηθεί. Να με θυμηθείτε!

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #311 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:32:32 μμ »
γιατί εσύ τους συμπαθείς αυτούς τους άλλους; εγώ καθόλου.
Τέλος πάντων καταλαβαίνετε με ποιόν τρόπο το είπα (πάνω στην απελπισία δηλαδή)

Πάντως δεν το βλέπω να ισχύει για πολύ ακόμα αυτή η κλιμακωτή μείωση ωραρίου που έχουμε από τις 21 στις 19, μετά στις 18 και μετά στις 16 ώρες.
Αυτή η πολυτέλεια θα είναι το 1ο που θα καταργηθεί. Να με θυμηθείτε!
Κι εγώ το πιστεύω αυτό. Εξάλλου, όπου βρεθώ και όπου σταθώ, όταν πιάνω συζήτηση σχετικά με το θέμα της μείωσης των μισθών σε συναδέλφους (καθώς εγώ φέτος δεν έχω προσληφθεί ακόμη ως αναπληρώτρια και μάλλον δεν το βλέπω), η απάντηση των περισσοτέρων είναι ότι καλά τους κάνουνε, μιας και δεν εργάζονται ποτέ και καθόλου. Δυστυχώς, η κοινωνία είναι απέναντί μας, θεωρεί τους μόνιμα διορισμένους εκπαιδευτικούς ως ιδιαιτέρως προνομιούχους και μάλλον, οι περισσότεροι χαίρονται με ό,τι συμβαίνει στον κλάδο μας, καθώς μας θεωρούν χαραμοφάηδες.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:06:12 »

Αποσυνδεδεμένος Demo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #312 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 05:44:50 μμ »

 η απάντηση των περισσοτέρων είναι ότι καλά τους κάνουνε, μιας και δεν εργάζονται ποτέ και καθόλου. Δυστυχώς, η κοινωνία είναι απέναντί μας, θεωρεί τους μόνιμα διορισμένους εκπαιδευτικούς ως ιδιαιτέρως προνομιούχους και μάλλον, οι περισσότεροι χαίρονται με ό,τι συμβαίνει στον κλάδο μας, καθώς μας θεωρούν χαραμοφάηδες.

Οκ,και στη Γερμανία του μεσοπολέμου θεωρούσαν τους Εβραίους όπως τα ξερουμε.Και μετά απορούμε πως ανέβηκε ο Χιτλερ στην εξουσία.Δεν λέω ότι οι μάζες είναι ηλίθιες ,αλλά χωρίς ενημέρωση και οξύνοια σαφώς και ενεργούν σαν τέτοιες συχνά-πυκνα!

Αποσυνδεδεμένος kyriakh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #313 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:23:37 μμ »
Aν ζητησω να μου ταχτοποιησουν το προγραμμα ωστε 12.00 να εχω τελειωσει, να παω ωραιοτατα στο σουπερμαρκετ σαν κυρια και μετα για καφε ,προσωπικα θα ντρεπομουν και θα ειχαν δικιο να με αποκαλουν με χιλια δυο κοσμητικα . Υπαρχουν τοσα χρησιμα που μπορουμε να κανουμε ,προγραμματα,e-twinning, οργανωση στο αρχειο ή στη βιβλιοθηκη και αλλα πολλα ωστε να μην προκαλουμε τον κοσμο δουλευοντας 4 ωρες την ημερα αλλα...

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #314 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:41:07 μμ »
γιατί εσύ τους συμπαθείς αυτούς τους άλλους; εγώ καθόλου.
Τέλος πάντων καταλαβαίνετε με ποιόν τρόπο το είπα (πάνω στην απελπισία δηλαδή)

Πάντως δεν το βλέπω να ισχύει για πολύ ακόμα αυτή η κλιμακωτή μείωση ωραρίου που έχουμε από τις 21 στις 19, μετά στις 18 και μετά στις 16 ώρες.
Αυτή η πολυτέλεια θα είναι το 1ο που θα καταργηθεί. Να με θυμηθείτε!
Κι εγώ το πιστεύω αυτό. Εξάλλου, όπου βρεθώ και όπου σταθώ, όταν πιάνω συζήτηση σχετικά με το θέμα της μείωσης των μισθών σε συναδέλφους (καθώς εγώ φέτος δεν έχω προσληφθεί ακόμη ως αναπληρώτρια και μάλλον δεν το βλέπω), η απάντηση των περισσοτέρων είναι ότι καλά τους κάνουνε, μιας και δεν εργάζονται ποτέ και καθόλου. Δυστυχώς, η κοινωνία είναι απέναντί μας, θεωρεί τους μόνιμα διορισμένους εκπαιδευτικούς ως ιδιαιτέρως προνομιούχους και μάλλον, οι περισσότεροι χαίρονται με ό,τι συμβαίνει στον κλάδο μας, καθώς μας θεωρούν χαραμοφάηδες.
Για να θεωρούν τους εκπαιδευτικούς ιδιαιτέρως προνομιούχους, που είναι από τους πιο χαμηλομισθους δημοσίους υπαλλήλους, μπορώ να φανταστώ τι προβλήματα υπάρχουν στον κόσμο.
Πάντως, τέτοιου είδους αντιδράσεις συναντάς και ανάμεσα σε δημοσίους υπαλλήλους.  Μπορεί δηλ. να ακούσεις  χαμηλόμισθους δημ. υπαλλήλους να δέχονται με ικανοποίηση τη μείωση των μισθών των υψηλόμισθων.

Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #315 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 10:24:09 μμ »
Aν ζητησω να μου ταχτοποιησουν το προγραμμα ωστε 12.00 να εχω τελειωσει, να παω ωραιοτατα στο σουπερμαρκετ σαν κυρια και μετα για καφε ,προσωπικα θα ντρεπομουν και θα ειχαν δικιο να με αποκαλουν με χιλια δυο κοσμητικα . Υπαρχουν τοσα χρησιμα που μπορουμε να κανουμε ,προγραμματα,e-twinning, οργανωση στο αρχειο ή στη βιβλιοθηκη και αλλα πολλα ωστε να μην προκαλουμε τον κοσμο δουλευοντας 4 ωρες την ημερα αλλα...

Ήταν ό,τι σωστότερο διάβασα τις τελευταίες μέρες!!! Αυτό το "φευγω να μαγειρέψω" έχει στρέψει τον κόσμο εναντίον μας! Το σχολείο έχει τις υπεράπειρες δουλειές που πρέπει να γίνουν και υπεράπειρες δραστηριότητες που μπορούν να προσφέρουν στους μαθητές τα μέγιστα! Ναι δεν έχουμε γραφείο, χώρο, τα μέσα, αλλά αν θέλαμε, παπάδες θα κάναμε. Ακούς Υπουργείο; Στείλτε κανένα προτζέκτορα, κανένα λάπτοπ, μερικά γραφεία, καμια βιβλιοθήκη, βάλε μας έστω γρήγορο ιντερνετ!

Το διδακτικό απ την αλλη ας το αφήσουν στην άκρη, γιατί με πάνω από 3 ώρες διδασκαλίας δεν αποδίδεις και με πάνω από 4 κοροϊδεύεις. Αν έμπαινε μια μέρα κάποιος απ το Υπουργείο στην τάξη και κατάφερνε να βγάλει σε 30αρι τμήμα 5ωρο αποτελεσματικό, αποδοτικό, να μαθαίνουν οι μαθητες ρε παιδί μου, τότε ας μας το κάνει και 40 ώρες το διδακτικό. Διαβαζουν εδω μεσα και το ξέρουμε, τους προκαλώ λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #316 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 06:03:33 πμ »

Αναφορικά με το θέμα της εργασιακής εφεδρείας, πολλοί είναι αυτοί που εκτιμούν πως δεν αφορά μεγάλο αριθμό προσωπικού στην εκπαίδευση. Τα τελευταία χρόνια, άλλωστε, έχουν συνταξιοδοτηθεί χιλιάδες εκπαιδευτικοί. Το υπουργείο Παιδείας μελετά διάφορα σενάρια, έτσι ώστε να εξοικονομήσει προσωπικό και κατ' επέκταση πόρους. Ειδικότερα εξετάζεται:

    Αύξηση του ωραρίου των εκπαιδευτικών για τις περιπτώσεις που οι ώρες διδασκαλίας δεν καλύπτονται με το υποχρεωτικό ωράριο.
    Μετακίνηση υπεράριθμων εκπαιδευτικών από σχολείο σε σχολείο, ακόμη και σε μονάδες άλλης βαθμίδας ή νομού.
    Δεύτερη ανάθεση διδασκαλίας συναφών μαθημάτων σε εκπαιδευτικούς που έχουν πτυχία σε δύο διαφορετικές ειδικότητες.
    Απορρόφηση του πλεονάζοντος προσωπικού σε διάφορους φορείς.



Με εξαιρεση ισως το τελευταιο μετρο, ολα τα υπολοιπα ειναι θεσμοθετημενα και ενιοτε εφαρμοζονται. Ακομη και το τελευταιο μετρο μπορει να θεωρηθει οτι ηδη τιθεται σε εφαρμογη, αν θεωρησουμε οτι  αφορα περιορισμενο αριθμο φορεων διαθεσης που σχετιζονται με την εκπαιδευση (πχ διαθεση σε ΙΕΚ) και οχι ευρυ φασμα ασχετων προς την εκπαιδευση φορεων. Το θεμα ειναι οτι εκδηλωνεται η πολιτικη βουληση να ενεργοποιηθουν πληρως και συστηματικα ολες οι σχετικες διαταξεις.   

Μεγαλυτερη ακομη ανησυχια προκαλει η δηλωση Βλακοφιλοπουλου για εφεδρεια εκπαιδευτικων σε επομενη φαση.

http://www.pde.gr/index.php?page=3219

Κ να μην είναι θεσμοθετημένα ή να μην εφαρμόζονται, αρχίζουν κ παίρνουν σάρκα κ οστά...  :-\

ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ: Απόσπαση εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που πλεονάζουν από Νομό σε Νομό

Α π ο σ π ο ύ μ ε   τους παρακάτω εκπαιδευτικούς που πλεονάζουν, χωρίς αίτησή τους, προς το συμφέρον της δημόσιας υπηρεσίας και χωρίς δαπάνη για το δημόσιο για το τρέχον διδακτικό έτος 2011-2012

http://www.pde.gr/index.php?page=3228   και    http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=47036
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος teacher81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #317 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:39:26 πμ »
Aν ζητησω να μου ταχτοποιησουν το προγραμμα ωστε 12.00 να εχω τελειωσει, να παω ωραιοτατα στο σουπερμαρκετ σαν κυρια και μετα για καφε ,προσωπικα θα ντρεπομουν και θα ειχαν δικιο να με αποκαλουν με χιλια δυο κοσμητικα . Υπαρχουν τοσα χρησιμα που μπορουμε να κανουμε ,προγραμματα,e-twinning, οργανωση στο αρχειο ή στη βιβλιοθηκη και αλλα πολλα ωστε να μην προκαλουμε τον κοσμο δουλευοντας 4 ωρες την ημερα αλλα...
Προτείνω να ρίχνουμε και ένα σφουγγάρισμα στο τέλος σα χειρονομία καλής θέλησης και ευγνωμοσύνης για τα 900 ευρω που παίρνουμε πλέον...

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #318 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 07:44:54 πμ »
Aν ζητησω να μου ταχτοποιησουν το προγραμμα ωστε 12.00 να εχω τελειωσει, να παω ωραιοτατα στο σουπερμαρκετ σαν κυρια και μετα για καφε ,προσωπικα θα ντρεπομουν και θα ειχαν δικιο να με αποκαλουν με χιλια δυο κοσμητικα . Υπαρχουν τοσα χρησιμα που μπορουμε να κανουμε ,προγραμματα,e-twinning, οργανωση στο αρχειο ή στη βιβλιοθηκη και αλλα πολλα ωστε να μην προκαλουμε τον κοσμο δουλευοντας 4 ωρες την ημερα αλλα...
Προτείνω να ρίχνουμε και ένα σφουγγάρισμα στο τέλος σα χειρονομία καλής θέλησης και ευγνωμοσύνης για τα 900 ευρω που παίρνουμε πλέον...

Σε μερικους μηνες που δεν θα παιρνεις τα 900 ευρω, θα καταλαβεις την αξια τους.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #319 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:31:21 μμ »

no money - no honey my dear

Αποσυνδεδεμένος kyriakh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #320 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:51:45 μμ »
Aν ζητησω να μου ταχτοποιησουν το προγραμμα ωστε 12.00 να εχω τελειωσει, να παω ωραιοτατα στο σουπερμαρκετ σαν κυρια και μετα για καφε ,προσωπικα θα ντρεπομουν και θα ειχαν δικιο να με αποκαλουν με χιλια δυο κοσμητικα . Υπαρχουν τοσα χρησιμα που μπορουμε να κανουμε ,προγραμματα,e-twinning, οργανωση στο αρχειο ή στη βιβλιοθηκη και αλλα πολλα ωστε να μην προκαλουμε τον κοσμο δουλευοντας 4 ωρες την ημερα αλλα...
Προτείνω να ρίχνουμε και ένα σφουγγάρισμα στο τέλος σα χειρονομία καλής θέλησης και ευγνωμοσύνης για τα 900 ευρω που παίρνουμε πλέον...



Για σφουγγαρισμα δε μιλησα, αν καποιος συναδελφος δε γνωριζει ξενες γλωσσες ουτε εχει δεξιοτητα στους υπολογιστες μπορει να ...αναβαθμισει το σχολειο του με καποια αλλη δεξιοτητα του, ας βαλει σε μια ταξη το αρχειο ,οπως ειπα ,δε χρειαζεται να σφουγγαρισει .Δεν ειναι καιρος για κακοπροαιρετα σχολια ,υπαρχουν πολυ συναδελφοι που εκτος απο το μαθημα τους και κανενα πρωτοκολλο, δεν εχουν κανει τιποτε αλλο με τους μαθητες τους.Βεβαια χανουν το καλυτερο. Οταν τελειωνει  ενα προγραμμα ,γινεται η παρουσιαση στο σχολειο και μετα τρεχουν κοντα σου να σου πουν "τι θα δουλεψουμε του χρονου;". Οι δε γονεις δεν υπαρχει περιπτωση να σου πουν οτι εισαι χαραμοφάης
 ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Ωράριο εργασίας μόνιμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #321 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 03:55:33 μμ »
Aν ζητησω να μου ταχτοποιησουν το προγραμμα ωστε 12.00 να εχω τελειωσει, να παω ωραιοτατα στο σουπερμαρκετ σαν κυρια και μετα για καφε ,προσωπικα θα ντρεπομουν και θα ειχαν δικιο να με αποκαλουν με χιλια δυο κοσμητικα . Υπαρχουν τοσα χρησιμα που μπορουμε να κανουμε ,προγραμματα,e-twinning, οργανωση στο αρχειο ή στη βιβλιοθηκη και αλλα πολλα ωστε να μην προκαλουμε τον κοσμο δουλευοντας 4 ωρες την ημερα αλλα...
Προτείνω να ρίχνουμε και ένα σφουγγάρισμα στο τέλος σα χειρονομία καλής θέλησης και ευγνωμοσύνης για τα 900 ευρω που παίρνουμε πλέον...



Για σφουγγαρισμα δε μιλησα, αν καποιος συναδελφος δε γνωριζει ξενες γλωσσες ουτε εχει δεξιοτητα στους υπολογιστες μπορει να ...αναβαθμισει το σχολειο του με καποια αλλη δεξιοτητα του, ας βαλει σε μια ταξη το αρχειο ,οπως ειπα ,δε χρειαζεται να σφουγγαρισει .Δεν ειναι καιρος για κακοπροαιρετα σχολια ,υπαρχουν πολυ συναδελφοι που εκτος απο το μαθημα τους και κανενα πρωτοκολλο, δεν εχουν κανει τιποτε αλλο με τους μαθητες τους.Βεβαια χανουν το καλυτερο. Οταν τελειωνει  ενα προγραμμα ,γινεται η παρουσιαση στο σχολειο και μετα τρεχουν κοντα σου να σου πουν "τι θα δουλεψουμε του χρονου;". Οι δε γονεις δεν υπαρχει περιπτωση να σου πουν οτι εισαι χαραμοφάης
 ;) ;) ;)


ΠΡΟΣΚΥΝΩ!!!!!! αν σκεφτονταν όλοι σαν εσένα δε θα τολμούσε κανείς να σκεφτεί κάτι αρνητικό για τους εκπ/κούς!!! ( ούτε καν εγώ... :P  ) Αχ,τι καλά θα ήταν να ήταν έτσι ΟΛΟΣ ο εκπ/κός κόσμος και όχι ένα κομμάτι του!! Α να χαθείς, με συγκίνησες!!  8) 8)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 642
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 638
Σύνολο: 641

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.