*

Αποστολέας Θέμα: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης  (Αναγνώστηκε 38657 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #70 στις: Μάιος 13, 2011, 06:45:31 μμ »
ΠΕ19-20 είμαι στη διάθεση Δ' Αιτωλοακαρνανίας και ψάχνω αμοιβαία μετάθεση για οπουδήποτε Αττική.

έχω 5 χρόνια υπηρεσίας.

το ξέρω ότι οι αμοιβαίες για όποιον στη διάθεση δεν προβλέπονται και για αυτό προτιμώ να κάνω αίτηση με συνάδελφο στην ίδια μοίρα για να μην πάρω στον λαιμό μου κάποιον με οργανική.

είμαι της άποψης να τους κάνουμε χιλιάδες αιτήσεις και αν θέλουν ας τις απορρίψουν. πρέπει να το σκεφτούνε αυτό το θέμα φέτος ακόμα και αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:13:25 »

Αποσυνδεδεμένος Rania

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #71 στις: Μάιος 13, 2011, 08:57:59 μμ »

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ: ΠΕ01 ΘΕΟΛΟΓΟΣ
 ΘΕΣΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗΣ: Α' ΛΑΣΙΘΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Ζητάω αμοιβαία μετάθεση για
Α, Β, Γ, Δ Αθήνας
B Αργολίδας

(Είπα να κάνω την προσπάθεια και εγώ  :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #72 στις: Μάιος 13, 2011, 10:54:20 μμ »
ΠΕ19-20 είμαι στη διάθεση Δ' Αιτωλοακαρνανίας και ψάχνω αμοιβαία μετάθεση για οπουδήποτε Αττική.

έχω 5 χρόνια υπηρεσίας.

το ξέρω ότι οι αμοιβαίες για όποιον στη διάθεση δεν προβλέπονται και για αυτό προτιμώ να κάνω αίτηση με συνάδελφο στην ίδια μοίρα για να μην πάρω στον λαιμό μου κάποιον με οργανική.

είμαι της άποψης να τους κάνουμε χιλιάδες αιτήσεις και αν θέλουν ας τις απορρίψουν. πρέπει να το σκεφτούνε αυτό το θέμα φέτος ακόμα και αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα.

εγώ θα έλεγα να μαζευτείτε και να προωθήσετε το αίτημα οι αμοιβαίες μεταθέσεις να γίνονται και μεταξύ αυτών που δεν έχουν οργανική...
οργανωθείτε, μαζί και με τις τοπικές ΕΛΜΕ και προωθήστε τα συμφέροντά σας!  ;) μην το αφήνετε στο "μιλητό"
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #73 στις: Μάιος 13, 2011, 11:44:46 μμ »
ΠΕ19-20 είμαι στη διάθεση Δ' Αιτωλοακαρνανίας και ψάχνω αμοιβαία μετάθεση για οπουδήποτε Αττική.

έχω 5 χρόνια υπηρεσίας.

το ξέρω ότι οι αμοιβαίες για όποιον στη διάθεση δεν προβλέπονται και για αυτό προτιμώ να κάνω αίτηση με συνάδελφο στην ίδια μοίρα για να μην πάρω στον λαιμό μου κάποιον με οργανική.

είμαι της άποψης να τους κάνουμε χιλιάδες αιτήσεις και αν θέλουν ας τις απορρίψουν
. πρέπει να το σκεφτούνε αυτό το θέμα φέτος ακόμα και αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα.

εγώ θα έλεγα να μαζευτείτε και να προωθήσετε το αίτημα οι αμοιβαίες μεταθέσεις να γίνονται και μεταξύ αυτών που δεν έχουν οργανική...
οργανωθείτε, μαζί και με τις τοπικές ΕΛΜΕ και προωθήστε τα συμφέροντά σας!  ;) μην το αφήνετε στο "μιλητό"

Λοιπόν, επειδή είμαστε πολύς κόσμος ακριβώς σε αυτή την κατάσταση, πρέπει να πιέσουμε από τη βάση να γίνουν δεκτές τέτοιες αιτήσεις. Καταθέστε γραπτώς το αίτημα στην ΕΛΜΕ της περιοχής σας και ζητήστε έγγραφη απόφαση ΑΜΕΣΑ, όπως κάνουμε εμείς εδώ. Δεν είναι καμιά σπουδαία διαδικασία, αλλά δεν έχει νόημα να πιέσει μόνο μια ΕΛΜΕ και πολύ περισσότερο καθένας από μας από μόνος του. Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ολοι μας οτι αυτό που έγινε φέτος δεν είχε προηγούμενο. Το σπίτι μας ούτε σε φωτογραφία δε θα το δούμε στα επόμενα χρόνια. Κι αν νομίζουν κάποιοι ότι έχουν ελπίδα για τις μεταθέσεις του χρόνου, κάνουν λάθος!!! Του χρόνου θα είναι ακόμα χειρότερα!!! Αφήστε που γίνεται καθεστώς το αμετάθετο! Όσο μένουμε αδρανείς το νομιμοποιούμε! Σε λίγα χρόνια σχεδόν δε θα υφίσταται η έννοια της μετάθεσης. Μόνο με αποσπάσεις θα υπάρχει κινητικότητα. Ξεχάστε τις κρυφές ελπίδες που ο καθένας θρέφει και κινητοποιηθείτε!! Δεν αρκεί ο καθένας να ψάχνει μόνος να βρει λύση στο πρόβλημά του.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:13:25 »

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #74 στις: Μάιος 14, 2011, 01:24:22 μμ »
Λοιπόν, επειδή είμαστε πολύς κόσμος ακριβώς σε αυτή την κατάσταση, πρέπει να πιέσουμε από τη βάση να γίνουν δεκτές τέτοιες αιτήσεις. Καταθέστε γραπτώς το αίτημα στην ΕΛΜΕ της περιοχής σας και ζητήστε έγγραφη απόφαση ΑΜΕΣΑ, όπως κάνουμε εμείς εδώ.

μπορείς να ανεβάσεις αυτό το αίτημα και να πεις σε ποιά ΕΛΜΕ έχει απευθυνθεί;
και πως αντέδρασαν; βλέπεις φώς ή...;

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #75 στις: Μάιος 14, 2011, 06:11:40 μμ »
Λοιπόν, επειδή είμαστε πολύς κόσμος ακριβώς σε αυτή την κατάσταση, πρέπει να πιέσουμε από τη βάση να γίνουν δεκτές τέτοιες αιτήσεις. Καταθέστε γραπτώς το αίτημα στην ΕΛΜΕ της περιοχής σας και ζητήστε έγγραφη απόφαση ΑΜΕΣΑ, όπως κάνουμε εμείς εδώ.

μπορείς να ανεβάσεις αυτό το αίτημα και να πεις σε ποιά ΕΛΜΕ έχει απευθυνθεί;
και πως αντέδρασαν; βλέπεις φώς ή...;

Δεν εχει γίνει καμία κίνηση ακόμα, αφού είναι σαββατοκύριακο. Πιστεύω, όμως, από βδομάδα να γίνει συμβούλιο και να τεθεί - σε κάθε περίπτωση αν υπάρξη απόφαση θα την κοινοποιήσω.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #76 στις: Μάιος 14, 2011, 08:31:19 μμ »
Καλησπέρα.Είμαι ΠΕ02-φιλόλογος με οργανική Γ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ,σε γυμνάσιο κοντά στην πρωτεύουσα.Ψάχνω αμοιβαία μετάθεση για νομούς ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ-ΑΧΑΙΑΣ.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #77 στις: Μάιος 14, 2011, 08:49:25 μμ »
Λοιπόν, επειδή είμαστε πολύς κόσμος ακριβώς σε αυτή την κατάσταση, πρέπει να πιέσουμε από τη βάση να γίνουν δεκτές τέτοιες αιτήσεις. Καταθέστε γραπτώς το αίτημα στην ΕΛΜΕ της περιοχής σας και ζητήστε έγγραφη απόφαση ΑΜΕΣΑ, όπως κάνουμε εμείς εδώ.

μπορείς να ανεβάσεις αυτό το αίτημα και να πεις σε ποιά ΕΛΜΕ έχει απευθυνθεί;
και πως αντέδρασαν; βλέπεις φώς ή...;

Δεν εχει γίνει καμία κίνηση ακόμα, αφού είναι σαββατοκύριακο. Πιστεύω, όμως, από βδομάδα να γίνει συμβούλιο και να τεθεί - σε κάθε περίπτωση αν υπάρξη απόφαση θα την κοινοποιήσω.

αν θέλουμε να έχουμε καλό αποτέλεσμα καλό θα είναι να έχουμε ένα κοινό κείμενο που θα καταθέτουμε με επιχειρήματα.. όταν λες "εμείς αυτό κάνουμε εδώ" τι ακριβώς εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος df478

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #78 στις: Μάιος 14, 2011, 09:27:44 μμ »
Είμαι Πληροφορικός με οργανική σε σχολείο στη Γ΄Ανατολικής Αττικης και ενδιαφέρομαι για Κρήτη

weakforce

  • Επισκέπτης
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #79 στις: Μάιος 14, 2011, 11:29:19 μμ »
ΠΕ19-20 είμαι στη διάθεση Δ' Αιτωλοακαρνανίας και ψάχνω αμοιβαία μετάθεση για οπουδήποτε Αττική.

έχω 5 χρόνια υπηρεσίας.

το ξέρω ότι οι αμοιβαίες για όποιον στη διάθεση δεν προβλέπονται και για αυτό προτιμώ να κάνω αίτηση με συνάδελφο στην ίδια μοίρα για να μην πάρω στον λαιμό μου κάποιον με οργανική.

είμαι της άποψης να τους κάνουμε χιλιάδες αιτήσεις και αν θέλουν ας τις απορρίψουν
. πρέπει να το σκεφτούνε αυτό το θέμα φέτος ακόμα και αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα.




εγώ θα έλεγα να μαζευτείτε και να προωθήσετε το αίτημα οι αμοιβαίες μεταθέσεις να γίνονται και μεταξύ αυτών που δεν έχουν οργανική...
οργανωθείτε, μαζί και με τις τοπικές ΕΛΜΕ και προωθήστε τα συμφέροντά σας!  ;) μην το αφήνετε στο "μιλητό"

Λοιπόν, επειδή είμαστε πολύς κόσμος ακριβώς σε αυτή την κατάσταση, πρέπει να πιέσουμε από τη βάση να γίνουν δεκτές τέτοιες αιτήσεις. Καταθέστε γραπτώς το αίτημα στην ΕΛΜΕ της περιοχής σας και ζητήστε έγγραφη απόφαση ΑΜΕΣΑ, όπως κάνουμε εμείς εδώ. Δεν είναι καμιά σπουδαία διαδικασία, αλλά δεν έχει νόημα να πιέσει μόνο μια ΕΛΜΕ και πολύ περισσότερο καθένας από μας από μόνος του. Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ολοι μας οτι αυτό που έγινε φέτος δεν είχε προηγούμενο. Το σπίτι μας ούτε σε φωτογραφία δε θα το δούμε στα επόμενα χρόνια. Κι αν νομίζουν κάποιοι ότι έχουν ελπίδα για τις μεταθέσεις του χρόνου, κάνουν λάθος!!! Του χρόνου θα είναι ακόμα χειρότερα!!! Αφήστε που γίνεται καθεστώς το αμετάθετο! Όσο μένουμε αδρανείς το νομιμοποιούμε! Σε λίγα χρόνια σχεδόν δε θα υφίσταται η έννοια της μετάθεσης. Μόνο με αποσπάσεις θα υπάρχει κινητικότητα. Ξεχάστε τις κρυφές ελπίδες που ο καθένας θρέφει και κινητοποιηθείτε!! Δεν αρκεί ο καθένας να ψάχνει μόνος να βρει λύση στο πρόβλημά του.



Λοιπόν.. επειδή είναι ωραία η ιδέα των συναδέλφων.. αφενός της προώθησης ενός τέτοιου αιτήματος, αφετέρου ενός ΚΟΙΝΟΥ εγγράφου που θα προωθηθεί το συντομότερο στις τοπικές ΕΛΜΕ, με τη βοήθεια του παρακάτω εγγράφου, όσοι θέλουν να μετέχουν στην σύνταξή του σε πραγματικό χρόνο προτείνω να μπουν σε αυτή τη σελίδα http://typewith.me/zT78rRvZaT αύριο 15 Μάη στις 15:00 ώστε να συντάξουμε ένα δομημένο - με λογικά επιχειρήματα κείμενο που θα προτείνει - διεκδικεί την αμοιβαία μετάθεση αφορούσα όχι μόνο σε οργανικά, αλλά στο εξής και σε λειτουργικά κενά. Θα μπορούσε μάλιστα σαν διαδικασία να έπεται εκείνης των οργανικών. Αλλά αυτά όλα μπορούμε να τα οργανώσουμε καλύτερα σε κείμενο αύριο Κυριακή.

Παραθέτω το εν λόγω λινκ.
http://typewith.me/zT78rRvZaT
Σε αυτό το τόπικ δηλώστε τους όποιους ενδοιασμούς - αντιπροτάσεις αλλά και την πρόθεση συμμετοχή σας.
 :)

Αποσυνδεδεμένος greeker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #80 στις: Μάιος 14, 2011, 11:41:44 μμ »
εγώ μέσα

Αποσυνδεδεμένος Εύακι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #81 στις: Μάιος 16, 2011, 11:27:19 πμ »
ΠΕ08 Καλλιτεχνικών (μήπως και βρεθεί......)
Έχω οργανική στο Γυμνάσιο Σύμης και ψάχνω συνάδελφο/η για αμοιβαία μετάθεση σε περιοχές Αττικής, Αθήνας, Α' Πειραιά και Α' Κορίνθου :)
N_Nosferatu@yahoo.com


Να συμπληρώσω πως είμαι διορισμένη 7 χρόνια και έχω υπηρετήσει την οργανική μου θέση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2011, 09:02:57 πμ από Εύακι »

Αποσυνδεδεμένος efi.g

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #82 στις: Μάιος 16, 2011, 03:49:39 μμ »
πε19 - οργανική: β' ανατολικής αττικής (αυλώνας)
με ενδιαφέρει α'-β'-γ'-δ' αθήνας
επικοινωνία: efigiannaki@gmail.com
ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος puella

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Lilacs out of the dead land
    • Προφίλ
Απ: Αγγελίες αμοιβαίας μετάθεσης
« Απάντηση #83 στις: Μάιος 16, 2011, 09:18:40 μμ »
Και πως θα μας απαντήσουν αυτοί που θέλουν αμοιβάια με εμάς μετάθεση;

Εγώ είμαι ΠΕ06 και υπηρετώ Β' Ηρακλείου. Θα ήθελα Λάρισα ή Κοζάνη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 538
Σύνολο: 562

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.