*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4332992 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12082 στις: Μάρτιος 16, 2014, 12:36:00 μμ »
Έγινε μια διαδικασία:
 
1) που διεκπεραιώθηκε ΟΧΙ από το αρμόδιο τμημα του Υπουργείο, αλλά από το γραφείο (!) του υπουργού
2) που ο καθένας συμπλήρωνε online τα στοιχεία του σε μια διαδικτυακή φόρμα χωρίς την παραμικρή διασταύρωση (άρα ο κάθε πονηρός δήλωνε ό,τι να'ναι)
3) που δεν ανακοινωθηκαν ΠΟΤΕ τα μόρια κανενός όπως θα έπρεπε να γίνει σε μια νόμιμη και διαφανής διαδικασία

και μιλάνε και από πάνω κάποιοι? το θράσος περισσεύει τελικά σε αυτή την χώρα...
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:50:41 »

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12083 στις: Μάρτιος 16, 2014, 01:39:28 μμ »
Έγινε μια διαδικασία:
 
1) που διεκπεραιώθηκε ΟΧΙ από το αρμόδιο τμημα του Υπουργείο, αλλά από το γραφείο (!) του υπουργού
2) που ο καθένας συμπλήρωνε online τα στοιχεία του σε μια διαδικτυακή φόρμα χωρίς την παραμικρή διασταύρωση (άρα ο κάθε πονηρός δήλωνε ό,τι να'ναι)
3) που δεν ανακοινωθηκαν ΠΟΤΕ τα μόρια κανενός όπως θα έπρεπε να γίνει σε μια νόμιμη και διαφανής διαδικασία

και μιλάνε και από πάνω κάποιοι? το θράσος περισσεύει τελικά σε αυτή την χώρα...
1)Ναι,ενώ τα προηγούμενα χρόνια όοοοοολες οι υπηρεσιακές μεταβολές γινόντουσαν από το αρμόδιο τμήμα του υπουργείου με απόοοοοοολυτη διαφάνεια...Για ιθαγενείς μας περνάτε?
2)Κατόπιν της διαδικασίας,σε διαβεβαιώ οτι ελέχθησαν όλα τα στοιχεία από τις κατά τόπους διευθύνσεις.Αν είχαν βρεθεί παρατυπίες,δεν θα είχε γίνει σημαία αυτό από εσάς τους αντι-μεταταξικούς και πολύ περισσότερο δεν θα είχαν κινηθεί  πειθαρχικές διαδικασίες?Άλλο που δεν θα ήθελαν...
3)Τα μόρια τα έβρισκε όποιος ήθελε...Εκεί άλλωστε στηρίχθηκαν και πολλές ενστάσεις από αντι-μεταταξικούς που στη πορεία έγιναν μεταταξικοί...Λοιπόν,μη παίζετε με τη νοημοσύνη μας.Χθεσινοί δεν ήμαστε...

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12084 στις: Μάρτιος 16, 2014, 01:55:57 μμ »
1)Ναι,ενώ τα προηγούμενα χρόνια όοοοοολες οι υπηρεσιακές μεταβολές γινόντουσαν από το αρμόδιο τμήμα του υπουργείου με απόοοοοοολυτη διαφάνεια...Για ιθαγενείς μας περνάτε?
2)Κατόπιν της διαδικασίας,σε διαβεβαιώ οτι ελέχθησαν όλα τα στοιχεία από τις κατά τόπους διευθύνσεις.Αν είχαν βρεθεί παρατυπίες,δεν θα είχε γίνει σημαία αυτό από εσάς τους αντι-μεταταξικούς και πολύ περισσότερο δεν θα είχαν κινηθεί  πειθαρχικές διαδικασίες?Άλλο που δεν θα ήθελαν...
3)Τα μόρια τα έβρισκε όποιος ήθελε...Εκεί άλλωστε στηρίχθηκαν και πολλές ενστάσεις από αντι-μεταταξικούς που στη πορεία έγιναν μεταταξικοί...Λοιπόν,μη παίζετε με τη νοημοσύνη μας.Χθεσινοί δεν ήμαστε...

Αγαπητέ john-john θα στο ξαναπώ: Κάθισε ήσυχα και ωραία και απόλαυσε την μεταταξούλα σου και μην προκαλείς με τις δηλώσεις σου! Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι ένα εικόνισμα τον αγαπημένο σου Υπουργό που σε έφερε στο σπιτάκι σου! Γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι με όλους εμάς, τι σε νοιάζει στο κάτω-κάτω, εσύ βολεύτηκες, αυτό έχει σημασία. Άσε μας εμάς να χτυπιόμαστε και να λέμε και κάτι παραπάνω. Βέβαια δεν μπορείς να μας απαγορεύσεις να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.

Εγώ μόνο ένα θα πω σε όλους μεταταξικούς και αντιμεταταξικούς (όπως λέει ο φίλος μας): Μακάρι η δικαιοσύνη να κάνει το καθήκον της και οι αδικίες να αποκατασταθούν, γιατί μόνο από εκεί μπορούμε να περιμένουμε. Θα το κάνει όμως; Ας το ελπίσουμε.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12085 στις: Μάρτιος 16, 2014, 02:08:16 μμ »
Αγαπητέ john-john θα στο ξαναπώ: Κάθισε ήσυχα και ωραία και απόλαυσε την μεταταξούλα σου και μην προκαλείς με τις δηλώσεις σου! Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι ένα εικόνισμα τον αγαπημένο σου Υπουργό που σε έφερε στο σπιτάκι σου! Γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι με όλους εμάς, τι σε νοιάζει στο κάτω-κάτω, εσύ βολεύτηκες, αυτό έχει σημασία. Άσε μας εμάς να χτυπιόμαστε και να λέμε και κάτι παραπάνω. Βέβαια δεν μπορείς να μας απαγορεύσεις να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.

Εγώ μόνο ένα θα πω σε όλους μεταταξικούς και αντιμεταταξικούς (όπως λέει ο φίλος μας): Μακάρι η δικαιοσύνη να κάνει το καθήκον της και οι αδικίες να αποκατασταθούν, γιατί μόνο από εκεί μπορούμε να περιμένουμε. Θα το κάνει όμως; Ας το ελπίσουμε.
Μην ανησυχείς,σε διαβεβαιώνω οτι την απολαμβάνω μια χαρά την μετάταξη.Οπως θα έχεις παρατηρήσει,απέχω συστηματικά το τελευταίο καιρό από το φόρουμ,αλλά όταν οι αρλούμπες ξεπερνάνε κάθε όριο κάτι με τσιγκλάει να απαντήσω.Οπως είναι δικαίωμα σας λοιπόν να λέτε ό,τι μα ό,τι θέλετε πάνω στη πίκρα/κακία  σας,έτσι και γω έχω το δικαίωμα όταν με πνίγει το δίκιο και νομίζω οτι θίγομαι,να απαντώ.Ούτε εσείς συνεπώς έχετε το δικαίωμα να με εμποδίζετε να πω τη δική μου αλήθεια.Οσο για τις φαντασιώσεις περί δικαιοσύνης οτι θα επέμβει και θα κάνει και θα δείξει,καληνύχτα.Αν υπήρχαν παρανομίες,θα είχαν ήδη ακυρωθεί...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:50:41 »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12086 στις: Μάρτιος 16, 2014, 02:11:11 μμ »
Μην ανησυχείς,σε διαβεβαιώνω οτι την απολαμβάνω μια χαρά την μετάταξη.Οπως θα έχεις παρατηρήσει,απέχω συστηματικά το τελευταίο καιρό από το φόρουμ,αλλά όταν οι αρλούμπες ξεπερνάνε κάθε όριο κάτι με τσιγκλάει να απαντήσω.Οπως είναι δικαίωμα σας λοιπόν να λέτε ό,τι μα ό,τι θέλετε πάνω στη πίκρα/κακία  σας,έτσι και γω έχω το δικαίωμα όταν με πνίγει το δίκιο και νομίζω οτι θίγομαι,να απαντώ.Ούτε εσείς συνεπώς έχετε το δικαίωμα να με εμποδίζετε να πω τη δική μου αλήθεια.Οσο για τις φαντασιώσεις περί δικαιοσύνης οτι θα επέμβει και θα κάνει και θα δείξει,καληνύχτα.Αν υπήρχαν παρανομίες,θα είχαν ήδη ακυρωθεί...

Δεν είναι φαντασιώσεις, θα εκδικαστούν σύντομα προσφυγές για το θέμα των μετατάξεων, σ' αυτό αναφέρομαι.

Δεν μου είπες όμως, εικόνισμα θα τον κάνεις;

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12087 στις: Μάρτιος 16, 2014, 02:20:35 μμ »
Δεν είναι φαντασιώσεις, θα εκδικαστούν σύντομα προσφυγές για το θέμα των μετατάξεων, σ' αυτό αναφέρομαι.

Δεν μου είπες όμως, εικόνισμα θα τον κάνεις;
Μα φυσικάααααααα!Τον έχω στο προσκέφαλο μου,κάθε πρωί που ξυπνώ,κάθε μεσημέρι που γυρνώ απτο σχολιό και κάθε σούρουπο που την εικόνα του κοιτώ,ρίχνω και μία προσευχή να τον Εχει καλά...
Έχετε τρελαθεί τελείως??
Αλλά ξέχασα,θάπρεπε νάχω όπως εσείς εικόνισμα τον commandade alexis,να γίνω συνιστώσα του και να ανήκω στη συνομοσπονδία κρατών βόρειας αφρικής...

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12088 στις: Μάρτιος 16, 2014, 02:30:36 μμ »
Μα φυσικάααααααα!Τον έχω στο προσκέφαλο μου,κάθε πρωί που ξυπνώ,κάθε μεσημέρι που γυρνώ απτο σχολιό και κάθε σούρουπο που την εικόνα του κοιτώ,ρίχνω και μία προσευχή να τον Εχει καλά...
Έχετε τρελαθεί τελείως??
Αλλά ξέχασα,θάπρεπε νάχω όπως εσείς εικόνισμα τον commandade alexis,να γίνω συνιστώσα του και να ανήκω στη συνομοσπονδία κρατών βόρειας αφρικής...
Σα δεν ντρέπεσαι που είσαι και συνάδελφος.. Γιαυτό φτάσαμε στο χάλι αυτό από κάτι τέτοιους σαν εσένα..
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12089 στις: Μάρτιος 16, 2014, 02:34:44 μμ »
Σα δεν ντρέπεσαι που είσαι και συνάδελφος.. Γιαυτό φτάσαμε στο χάλι αυτό από κάτι τέτοιους σαν εσένα..
''Τί κάνεις γιάννη,κουκιά σπέρνω''.Ό,τι νάναι...
Δυστυχώς δεν έχετε καταλάβει που βρίσκεστε,τί γίνεται γύρω σας και από τί μας γλίτωσαν οι μετατάξεις.
Ευχαριστώ πάντως!Νάσαι καλά!

Αποσυνδεδεμένος paralias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12090 στις: Μάρτιος 16, 2014, 02:37:00 μμ »
 :o

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12091 στις: Μάρτιος 16, 2014, 02:37:41 μμ »
''Τί κάνεις γιάννη,κουκιά σπέρνω''.Ό,τι νάναι...
Δυστυχώς δεν έχετε καταλάβει που βρίσκεστε,τί γίνεται γύρω σας και από τί μας γλίτωσαν οι μετατάξεις.
Ευχαριστώ πάντως!Νάσαι καλά!
Άσε μας ρε φίλε στην ησυχία μας και σταμάτα να προκαλείς...
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12092 στις: Μάρτιος 16, 2014, 03:25:05 μμ »
Αγαπητή mariefrance: Όποιος λέει την αλήθεια είναι κακός... Όποιος παρανομεί και ειρωνεύεται είναι λίγο "γλαφυρός".... Μάλιστα  νέα ήθη στην εκπαίδευση, το εμπεδώσαμε: Οι περίφημες μετατάξεις δεν έγιναν  γιατί κινδύνευαν κάποιοι, αλλά τις εκμεταλεύτηκαν για να πάρουν μετάθεση στα σπίτια τους εις βάρος των άλλων (π.χ. μεταταγμένος διορίστηκε  το 2009 στην Αττική, γύρισε στο σπίτι του, 40 λεπτά δρόμο, στην Εύβοια - η αδελφή του δουλεύει στο γραφείο του Κεδίκογλου- όταν οι Πρωτοβάθμιοι έχουν 10 και πάνω χρόνια στις μικρές Κυκλάδες) μην παραπονιέστε λοιπόν γιατί σας θεωρούν  ξένο σώμα στη Πρωτοβάθμια. Νόμος γνωρίζεις τι σημαίνει αγαπητή μου; Αφήστε λοιπόν τους χαρακτηρισμούς  επειδή δεν σας συμφέρει η πραγματικότητα και εστιάστε τα επιχειρήματά σας σε νόμιμα δεδομένα.... Αν έχετε θα σας χρειαστούν σύντομα...  και κάτι ακόμη,  θα δοθούν στην δημοσιότητα οι αξιολογικοί πίνακες των μεταταγμένων; Αφού όλα είναι νόμιμα!!!! ως πότε θα τους κρύβουν;

Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω από νομικά κανείς δεν παρανόμησε από τους μεταταγμένους. Βγήκε μία πρόσκληση ενδιαφέροντος και έγιναν αιτήσεις.Αλλο το δε με συμφέρει αυτό που έγινε και άλλο το παρανομώ. Καλή τύχη στα δικαστήρια που θα πάτε να αποδείξετε ότι παρανόμησα εγω ας πούμε. Για να δούμε που θα πατήσετε να φάτε καμία αγωγή να γελάσουμε πολύ. Αντε γιατί άλλο  το είμαι πικραμένος και άλλο το κατηγορώ αδιακρίτως κι όποιον πάρει ο χάρος.

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12093 στις: Μάρτιος 16, 2014, 04:22:04 μμ »
Ούτε οι μετατάξεις θα ακυρωθούν, ούτε είχαν κανένα απολύτως λόγο να γίνουν πέραν την εμφάνισης κάποιων αριθμών στους τοποτηρητές , ούτε ποτέ θα συνεννοηθούμε για ο,τιδήποτε,  ούτε κράτος θα γίνουμε, ούτε διοικείται μια χώρα με τέτοιο νομικό χαμό, ούτε στο τέλος θα είναι κανένας από μας στην κατηγορία αυτών που εκ παραδρομής ωφελούνται για πολύ, randezvous μετά τις εκλογές ανεξαρτήτως αποτελέσματος, περί τα μέσα Ιουλίου κατά τα ειωθότα. 
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12094 στις: Μάρτιος 16, 2014, 04:27:04 μμ »
Συνάδελφοι ειδικοτήτων Πρωτοβάθμιας: ΠΡΟΣΟΧΗ μη μιλάτε... μην  απαντάτε... κινδυνεύουμε όλοι... μόνο αν μας  το επιτρέψουν οι νεόκοποι  άμεμπτοι δημοκράτες  οι οποίοι είναι και νομικοί....μέχρι και από μηνύσεις ξέρουν για να προστατεύσουν το δίκιο τους.... ;D  νέα ήθη στην εκπαίδευση
Ακόμη μην απαντάτε και σε αυτούς που τρολάρουν,  είναι από τη γνωστή  Πειραιώτικη ομάδα των επικοινωνιολόγων  του οίκου του ναύτη. Προσπαθούν να πείσουν όσους έχουν αρχίσει να τους ζώνουν τα μαύρα φίδια γιατί οργανική δεν.....  πως είναι οι σωτήρες τους.....εξού και οι μεγαλοστομίες από τι σας σώσαμε, για να τους ψηφίσουν.  Αρκετοί από τους μεταταγμένους ψάχνουν την ανάκληση (έμαθαν αριθμούς συνταξιοδοτήσεων στη Δευτεροβάθμια και έπαθαν σοκ) κάποιοι το κατάφεραν!!!!!!Με το γνωστό νόμιμο και διαφανή τρόπο βεβαίως, (στις Πρωτοβάθμιες προσπαθούν να τους αποτρέψουν να κάνουν αιτήσεις, δηλώνοντας άγνοια και μόνο οι καλά πληροφορημένοι το καταφέρνουν) με το καινούργιο Π.Δ. 28 άρχισαν κάτι να υποψιάζονται, το μεγάλο κρίμα είναι για τις νέες ειδικότητες και για αυτούς που άφησαν οργανικές, παρασυρόμενοι από πολιτικάντηδες.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12095 στις: Μάρτιος 16, 2014, 04:37:13 μμ »
Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω από νομικά κανείς δεν παρανόμησε από τους μεταταγμένους. Βγήκε μία πρόσκληση ενδιαφέροντος και έγιναν αιτήσεις.Αλλο το δε με συμφέρει αυτό που έγινε και άλλο το παρανομώ. Καλή τύχη στα δικαστήρια που θα πάτε να αποδείξετε ότι παρανόμησα εγω ας πούμε. Για να δούμε που θα πατήσετε να φάτε καμία αγωγή να γελάσουμε πολύ. Αντε γιατί άλλο  το είμαι πικραμένος και άλλο το κατηγορώ αδιακρίτως κι όποιον πάρει ο χάρος.
+10000000000 Μετα απο απειρα χρονια πραγματικης υπηρετησης σε νησια παραμεθοριου και τριψηφιο αριθμο μοριων (μετα την αναγωγη τους σε μορια πρωτοβαθμιας) , αισθανομαι ξαφνικα σαν ενας απο τους αδελφους Dalton. Εκανα αιτηση μεταταξης το καλοκαιρι οπως εκανα και τα δυο προηγουμενα χρονια, μονο που αυτη τη φορα η απαντηση ηταν θετικη γιατι υπαρχει πλεον ο κλαδος μου στην πρωτοβαθμια. Σιγα μη μας λιθοβολησετε και στην πλατεια Συνταγματος....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159861
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 491

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.