*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4331233 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1288 στις: Απρίλιος 18, 2013, 01:55:55 μμ »
@black21

Συμφωνώ, απλά επειδή μεσολαβούν 1-3 (χονδρικά) μήνες μέχρι να αποφασίσει το ΚΥΣΔΕ πολλά αλλάζουν.
Π.χ. ο άλλος μπορεί να πάρει και μετάθεση (λέμε τώρα έτσι), ή να μεσολαβήσει κάποια συνταξιοδότηση και να αδειάσει κανένα οργανικό κενό (φυσικά αυτό αφορά κάποιον με πολλά μόρια που είναι και υπεράριθμος)
Πάντως και εγώ πιστεύω ότι οι ανακλήσεις θα είναι λογικά λίγες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2013, 02:04:25 μμ από ICT »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:47:19 »

Αποσυνδεδεμένος sympe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1289 στις: Απρίλιος 18, 2013, 03:20:20 μμ »
Καλησπέρα.'Εχω κάνει αίτηση για μετάταξη και έχω ελπίδες να πάρω.Από την άλλη έχω βρει έναν συνάδελφο για αμοιβαία μετάθεση αλλά βρίσκεται σε περιοχή που δεν είναι και κοντά από το σπιτι μου και με την βενζίνη εκεί που πήγε όλα τα σκεφτόμαστε.Ενώ αν πάρω μετάταξη θα είμαι κοντά στο σπίτι μου.Δεν ξέρω τι να κάνω.Τι επιλογές έχω μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;Ευχαριστώ.

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1290 στις: Απρίλιος 18, 2013, 04:17:24 μμ »
@sympe

Συγγνώμη αλλά τι ειδικότητα είσαι και την έχεις πιθανή την μετάταξη; Μετά πως ξέρεις ότι θα είσαι κοντά στο σπίτι σου; Πως το εννοείς το κοντά δηλαδή; Μετά πόσο μακριά είναι η αμοιβαία που βρήκες;

Μην μου απαντήσεις εδώ - απλά συζήτησε τα με τον εαυτό σου και τους δικούς σου.
Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι μπορώ να σου μειώσω το κόστος των μεταφορικών. Υπάρχει πετρελαιο και γκάζι. Υπάρχουν και πιθανοί συνάδελφοι που μπορείς να πηγαινοέρχεσαι. Σκέψου τα όλα φίλε/φίλη.

ΥΓ. Επίσης δεν ξέρω αν αυτός  που παίρνει αμοιβαία μετάθεση μπορεί να πάρει  και μετάταξη αργότερα. Π.χ. να εξασφαλίσεις την αμοιβαία σου και μετά να δεις τι θα κάνεις. Βέβαια παραρισκάρεις με τα χρονοδιαγράμματα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Εχε το πάντως υπόψη σου και αυτό αν μπορείς να το κάνεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2013, 04:38:22 μμ από ICT »

Αποσυνδεδεμένος greek_katrin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1291 στις: Απρίλιος 18, 2013, 04:41:47 μμ »
έχω καποια ερωτήματα:

1) αν κάποιος είναι ειδική κατηγορία και έχει πάρει μετάθεση στον τόπο του άλλα είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ και ζητήσει μετάταξη,θα πάρει μετάταξη σαν ειδική κατηγορία ανεξάρτητα από τα μόρια?
2) όσοι πάρουν μετάταξη σαν ειδική κατηγορία θα μετρήσει αυτή η μετάταξη στο σύνολο της κάθε περιφέρειας?


αν ισχύουν όλα αυτά, δεν βλέπω φως στο τουνελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:47:19 »

Αποσυνδεδεμένος jim111

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1292 στις: Απρίλιος 18, 2013, 04:59:47 μμ »
μεχρι πότε μπορουμε να κανουμε ανακληση της αιτησης μεταταξης; ξερει κανεις;
Τι να κανουμε τελικα; θα ειναι καλη φαση να μετακινηθουμε στη Α βαθμια με οργανικη και 26 ωρες την εβδομαδα ή να κρατησουμε τη διαθεση του ΠΥΣΔΕ στη δευτεροβαθμια με ωραριο 21 ωρες;

Τι μου προτεινετε να κανω συναδελφοι;

Πε 19-20 ειδικοτητα


Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1293 στις: Απρίλιος 18, 2013, 05:19:11 μμ »
μεχρι πότε μπορουμε να κανουμε ανακληση της αιτησης μεταταξης; ξερει κανεις;
Κάντε τον κόπο διαβάστε λίγο πιο παλιά ποστ. Έχω βαρεθεί να απαντάω στην ίδια ερώτηση.

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1294 στις: Απρίλιος 18, 2013, 05:44:42 μμ »
@plagiarism

πως θα πάρει κάποιος  μετάταξη σαν ειδική κατηγορία; Κατέθεσε δικαιολογητικά, υπήρχε κάποιο κουτάκι, αναφέρεται πουθενα στην εγκύκλιο;

@jim111

To 26 ώρες στην αβθμια από που προκύπτει; αν το θέμα σου είναι οι ώρες διδασκαλίας πάντως εχεις απαντήσει ήδη. επίσης έχεις απαντήσει ήδη αν προτιμάς οργανική ή διάθεση.
 
ΥΓ. Πάντως ρε παιδιά συγγνώμη αλλά θα μπω στον πειρασμό να κάνω μια ερώτηση. Πόσο εύκολα εμπιστεύεστε να σας πει κάποιος τι να κάνετε που μπορεί να είναι και μελλοντικός "ανταγωνιστής" σας; Ρωτήστε ανθρώπους του περιβάλλοντος σας και αφού συγκεντρώσετε τα υπέρ και τα κατά κάθε επιλογής στο τέλος βάλτε τα κάτω και αποφασίστε. Π.χ. αν εγώ θέλω με τα 1000 αβθμια αν είμαι ειλικρινής θα σας πω 200 καλά της αβθμιας (όμως θα έχω επηρεαστεί από την προσωπική μου προτίμηση παραβλέποντας τα όποια στραβά), αν πάλι θέλω βθμια θα κάνω το ίδιο για την βθμια. αν είμαι ανειλικρινής θα σας πω 200 υπέρ της αντίθετης από την προτίμηση μου. Τι λέτε τώρα σας βοήθησα;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 18, 2013, 06:18:38 μμ από ICT »

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1295 στις: Απρίλιος 18, 2013, 06:43:56 μμ »
συμφωνώ πληροφορίες διευκρινιστικές είναι όλη η ουσία του φόρουμ....

Τώρα αν περιμένεις να δεις τι θα κάνεις από ότι θα σου πει ο αγνωστος Χ που ίσως είναι ανταγωνιστής σου.....

Βέβαια εντάξει, καταλαβαίνω, αυτοί που ρωτάνε ρωτάνε για να κόψουν αντιδράσεις...χαβαλές να γίνεται δλδ...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1296 στις: Απρίλιος 18, 2013, 07:49:57 μμ »
έχω καποια ερωτήματα:

1) αν κάποιος είναι ειδική κατηγορία και έχει πάρει μετάθεση στον τόπο του άλλα είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ και ζητήσει μετάταξη,θα πάρει μετάταξη σαν ειδική κατηγορία ανεξάρτητα από τα μόρια?
2) όσοι πάρουν μετάταξη σαν ειδική κατηγορία θα μετρήσει αυτή η μετάταξη στο σύνολο της κάθε περιφέρειας?


αν ισχύουν όλα αυτά, δεν βλέπω φως στο τουνελ

οι μετατάξεις δεν αφορούν σε ειδικές ή μη κατηγορίες. Ούτε κουτάκι υπήρξε, ουτε δικαιιολογητικά αυτού του τύπου κατατέθησαν, ούτε προηγουνται οι ειδικές κατηγορίες έναντι των υπαλοιπων.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος chrisk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1297 στις: Απρίλιος 18, 2013, 09:08:36 μμ »
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΑΠΟΡΙΑ!!!

καποιος φιλος παραπανω ρωτησε κατι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ: και στον δικο μου νομο καποιος ο οποιος ενδιαφερεται για μεταταξη θελει στο ενδιαμεσο να κανει και αμοιβαια μεταθεση με καποιον αλλον και να σιγουρεψει θεση κοντα στο σπιτι του. Σημειώνω οτι αν παρει και μεταταξη μετα παλι διπλα απο το σπιτι του θα ειναι. Προσπαθει δηλαδη να το σιγουρέει 100% το πραγμα.

Η ερωτηση λοιπον του φιλου αφορα και εμενα: μπορει-επιτρεπεται απο την νομοθεσια, καποιος να παρει αμοιβαια μεταθεση εντος της ιδιας περιοχης και μετα να δεχθει και την μεταταξη??? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΛΛΗΜΑ Η ΟΧΙ????

Ας απαντησει παρακαλω καποιος υπευθυνα η ας δωσει νομο να το ψαξω εγω γιατι το πραγμα τσουρουφλαει και με επιρεαζει ΑΜΕΣΑ!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1298 στις: Απρίλιος 18, 2013, 09:19:06 μμ »
@chrisk

Λογικά και η αμοιβαία μετάθεση είναι οπότε....
Το θέμα είναι αν θα προλάβει να την πάρει.

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1299 στις: Απρίλιος 19, 2013, 09:08:02 πμ »
Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να μπορεί να πει με σιγουρια πως θα κινηθούν οι βασεις μεταταξεων  στον κλάδο των Πληροφορικών.
1. δεν γνωρίζουμε πως θα κατανεμηθούν οι θεσεις ΠΕ19 και ΠΕ20
2. δεν γνωρίζουμε τις επιλογές των υποψηφιων
3. δεν γνωρίζουμε ανακλησεις

ολα ειναι ρευστα...

Αποσυνδεδεμένος bargy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1300 στις: Απρίλιος 19, 2013, 09:40:39 πμ »
@chrisk

Λογικά και η αμοιβαία μετάθεση είναι οπότε....
Το θέμα είναι αν θα προλάβει να την πάρει.

Συγνώμη, τι εννοείς αν θα προλάβει να την πάρει;
Η εγκύκλιος των μετατάξεων αναφέρει ΡΗΤΩΣ ότι πρώτα θα γίνουν οι μεταθέσεις & μετά οι μετατάξεις. (http://goo.gl/87q70 πλαίσιο σελ. 3)

Παρακαλώ, επειδή το είδα και σε προηγούμενα διάφορα posts να μη δημιουργούμε λανθασμένες εντυπώσεις στους συναδέλφους...

Αποσυνδεδεμένος athan123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Θέλω να πιάσω το Τζόκερ.
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #1301 στις: Απρίλιος 19, 2013, 10:24:00 πμ »
Κοίτα καλό είναι να την έχεις έτοιμη την ανάκληση και να την στείλεις αμέσως μόλις βγούν οι μεταθέσεις.
ΤΟ ΚΥΣΔΕ θα δώσει λογικά κάποιο χρονικό διάστημα για ανακήσεις αλλά δε ξέρω πόσο μεγάλο. Πάντως οι μεταθέσεις
στις ειδικότητες των μετατάξεων θα είναι μηδαμινές οπότε δε θα αλλάξει κάτι. Πάντως εγώ προσωπικά άμα είχα αμφιβολίες για την μετάταξη θα την είχα στείλει την ανάκληση πριν το Πάσχα για να τελειώνω....,

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 534
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.