*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4331501 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16324 στις: Μάιος 27, 2015, 05:17:23 μμ »
Ακριβώς rollo από τις εξελίξεις κρίνουμε. Τη στιγμή που από κανενός το μυαλό δεν περνούσε το ενδεχόμενο της ακύρωσης (και μιλάω για στελέχη του Σύριζα)
Και τα στελέχη του Σύριζα μπορεί να ανήκουν σε μιας μορφής πληροφόρηση  :P

Πάντως δε χρειάζεται και πολύ για να καταλάβεις ότι έχουν ενεργοποιηθεί μηχανισμοί κουκουλώματος.
ΑΝ Ο ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΘΕΣΗ ΚΟΥΚΟΥΛΩΜΑΤΟΣ, απλώς αρκεί να κοινοποιήσει τα αποτελέσματα του ελέγχου αιτήσεων-μορίων κτλ. ΑΡΚΕΙ σε πρώτη φάση.
Όσο δεν το κάνουν και αν τελικά δεν το κάνουν, τότε μόνο χλεύη θα αξίζει και στους νέους κυβερνήτες.-
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2015, 05:26:52 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:54:32 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16325 στις: Μάιος 27, 2015, 05:27:45 μμ »
@janiva
Αυτοί που σίγουρα δεν έχουν εκ των έσω πληροφόρηση είναι οι μη μεταταγμένοι. Από τις εξελίξεις κρίνουμε.
Άλλοι είχαν εκ των έσω πληροφόρηση, όχι φυσικά όλοι, ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ εκείνοι για τους οποίους εξευτελίστηκαν πρόεδροι συλλόγων επικαλούμενοι "συγγνώμη λάθος".
Η Μαυροματάκη έχει αλλάξει ρότα από καιρό και ο Σκίκος ήταν θαμώνας του γραφείου του Αρβανιτόπουλου.
Για να τα λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.
Προφανώς κάποιοι θεωρούν ότι θα το βουλώσουμε.
Ήδη δεν το έχουμε κάνει και δε θα κάνουμε τίποτα περισσότερο από το να κοινοποιούμε στοιχεία για μια υπόθεση που κάποιοι θέλουν να μείνει στο σκοτάδι.
Οι ίδιοι οι μεταταγμένοι, σαν τον ΝΟΜΙΜΟ, θα έπρεπε να ζητάτε διαφάνεια.
Θα έπρεπε τώρα να με παρακαλάτε (που λέει ο λόγος) να σας δώσω τον πίνακα που έχω, που αποδεικνύει ποιοι ήταν οι δίκαια μεταταγμένοι, ποιοι οι παράπλευρα ευνοημένοι και εν τέλει ΠΟΙΟΙ οι λαγοί.
Και το αποδεικνύει με μια απλή ταξινόμηση ΠΥΣΠΕ μετάταξης, κριτήριο μετάταξης(προτεραιότητα ΝΟΜΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ-ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ) και μόρια μετάθεσης-μετάταξης. Έχοντας από δίπλα και τον α/α της φάσης ικανοποίησης.
Κάποιος λοιπόν που πήρε μετάταξη στην 6η φάση με 80 μόρια (εκτός περιφέρειας) επειδή έκανε ένσταση σε κάποιον που πήρε στη 2η φάση με 40 σίγουρα δεν είναι λαγός. Τώρα ο 40μοριούχος αρέσκεται στο καρότο...
Ερωτηματικά υπάρχουν μόνο για το αν τελικά ήταν λαγοί όσοι μετατάχθηκαν κατά παράβαση κενών ΠΥΣΠΕ ή/και πλεονασμάτων ΠΥΣΔΕ.
Απλά κάποιοι θέλουν να κρύψουν τους λαγούς.
ΚΡΥΨΕ ΤΟ ΛΑΓΟ...

Θα είμαι πολύ αυστηρός μαζί σου, ΠΟΤΕ ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΓΚΑΛΗΨΗ;;; ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ;;

ΣΤΙΣ 15.30 ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΓΕΓΡΑΜΕΝΟ. και δεν ξέρω τον λόγο...ΔΕΝ ΕΘΙΞΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΚΑΘΑΡΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2015, 05:32:47 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16326 στις: Μάιος 27, 2015, 05:32:12 μμ »
Να είσαι όσο αυστηρός θέλεις αλλά κατάλαβες λάθος.  :D :D :D
Αλλά επειδή δεν έκανα και 100% σωστή σύνταξη, θα το αναδιατυπώσω.

Οι ίδιοι οι μεταταγμένοι, θα έπρεπε να ζητάτε διαφάνεια σαν τον ΝΟΜΙΜΟ,....


Γκρινιάρη, ε γκρινιάρη

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16327 στις: Μάιος 27, 2015, 05:36:18 μμ »
Ακριβώς rollo από τις εξελίξεις κρίνουμε. Τη στιγμή που από κανενός το μυαλό δεν περνούσε το ενδεχόμενο της ακύρωσης (και μιλάω για στελέχη του Σύριζα) ο Νικολός μας έλεγε "Θα δείτε τι θα γίνει", "Θα μείνετε με το στόμα ανοικτό" κ.α. Τυχαίο;;;;; Δεν ξερω αλλά και ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.
Ο ίδιος βέβαια έχει κατηγορήσει πολλές φορές ότι οι μεταταγμένοι είχαμε ιδιαίτερη πληροφόρηση κτλ κτλ. Εδώ βέβαια άλλος είχε την πληροφόρηση. Θυμάστε τι έλεγε η μεγάλη Βλαχοπούλου στην ταινία; "Όχι που θέλω να τον δικαιολογήσω που είναι αδερφός μου αλλά έτσι δεν γίνεται πάντα; ΦΩΝΑΖΕΙ Ο ΚΛΕΦΤΗΣ".

Και τώρα λοιπόν που βλέπω ότι άλλαξε στάση ρωτάω. ΤΙ ΕΓΙΝΕ; Χάσαμε κανένα επεισόδιο;

Για τα υπόλοιπα που γράφεις δεν έχω να πω κάτι. 1000αναφερμένα στο forum. Είναι forum ενημέρωσης και θέλουμε φρέσκα κουλούρια.
Έχω εκφραστεί πολλές φορές. Η πρόταση του υπουργείου ήταν δώρο προς τους μετάταχθεντες που βρίσκονται στον αέρα σε πολύ ύποπτη περίοδο...

Απλά όταν βλέπεις όλο τον κόσμο που μέχρι χθες ήταν εναντίον μιας διαδικασίας να γίνεται υπερασπιστής της πρέπει κάπως να αντιδράσεις και να το καταδειξεις.
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:54:32 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16328 στις: Μάιος 27, 2015, 05:43:09 μμ »
Κι εγώ συμφωνώ με τον anikolo.
Θα ήταν δώρο όχι μόνο σε εκπαιδευτικούς αλλά και σε κατ αναγκασμό και υπό περίεργο καθεστώς ενεργούντες υπαλλήλους...
Θα ήταν δώρο προς όσους είχαν τα μόρια και θα έπαιρναν πλέον οργανική.
Θα ήταν δώρο προς όσους είχαν την υπομονή να μεταταχθούν και σε διπλανό νομό, καθώς με το που θα γινόταν σύσταση οργανικών σε σχολικές μονάδες της Αθμιας, αναγκαστικά θα δημιουργούνταν σε όλα τα ΕΑΕΠ.
Επιπλέον θα λειτουργούσαν πιο συγκροτημένα τα ΕΑΕΠ και το πρόγραμμα αυτό θα επεκτεινόταν σε όλα τα Δημοτικά γινόμενο ως το Νέο Πρόγραμμα των ΔΣ και όχι πια ΕΑΕΠ.
Άρα κινητικότητα σε οργανικό επίπεδο και όχι με το σταγονόμετρο των αποσπάσεων για να κάνουμε οικονομία με ΕΣΠΑ...

ΔΕ ΘΑ ήταν δώρο, αλλά τιμωρία σε όσους δεν έπρεπε να μεταταχθούν.
Και αυτοί και η προσβασιμότητά τους σε προέδρους συλλόγων, στελέχη επιτροπής μορφωτικών υποθέσεων, κτλ κτλ,  είναι που κρατούν σε ομηρία και τους 3655.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16329 στις: Μάιος 27, 2015, 05:49:24 μμ »
Να είσαι όσο αυστηρός θέλεις αλλά κατάλαβες λάθος.  :D :D :D
Αλλά επειδή δεν έκανα και 100% σωστή σύνταξη, θα το αναδιατυπώσω.

Οι ίδιοι οι μεταταγμένοι, θα έπρεπε να ζητάτε διαφάνεια σαν τον ΝΟΜΙΜΟ,....


Γκρινιάρη, ε γκρινιάρη

Αυτά που γράφεις σήμερα τα γραφω εδώ και μέρες....αν δεν τα διάβασες δεν φταίω εγώ.......
Και κάτι τελευταίο. Ποιος σας είπε ότι οι μεταταγμένοι, δεν ζητάνε διαφάνεια ;;;
Απλά και εγώ με την σειρά μου δεν θέλω να γίνω  λαγός.. Ας αναλάβει η πολιτεία να καθαρίσει το τοπίο. Ο τρώσας και ιάσεται.
                  Χαίρεται!!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2015, 05:53:53 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16330 στις: Μάιος 27, 2015, 05:50:06 μμ »
Γνωρίζει κανείς πότε θα συνεδριάσει  για 2η φορά η επιτροπή;

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16331 στις: Μάιος 27, 2015, 05:54:14 μμ »
Έχω εκφραστεί πολλές φορές. Η πρόταση του υπουργείου ήταν δώρο προς τους μετάταχθεντες που βρίσκονται στον αέρα σε πολύ ύποπτη περίοδο...
Ναι σε έπιασε ο πόνος να μην... κρυώσουμε.

Απλά όταν βλέπεις όλο τον κόσμο που μέχρι χθες ήταν εναντίον μιας διαδικασίας να γίνεται υπερασπιστής της πρέπει κάπως να αντιδράσεις και να το καταδειξεις.

Αν εννοείς τις ενώσεις έχω να πω ότι προφανώς κατάλαβαν ότι η ιστορία δεν βγάζει πουθενά. Οτιδήποτε άλλο είναι πολύ αργά να γίνει. Και να καταλαβαίνει κάποιος το λάθος του και να βγαίνει να το λέει θέλει @@. Επίσης ως τώρα φωνάζατε εσείς. Τώρα που ακούστηκε και η δική μας γνώμη και τα δικά μας δίκια το πράγμα άλλαξε.
Μία λύση υπάρχει. Να ικανοποιηθούν οι αδικίες (λιγοστές ενστάσεις, κοινές ειδικότητες και εθελοντικές) και να τελειώνουμε. Τους λαγούς θα τους αναλάβει ο rollo  :P (και θα τρέχει μετά στα δικαστήρια αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία  :P :P)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16332 στις: Μάιος 27, 2015, 05:56:22 μμ »
Έχω εκφραστεί πολλές φορές. Η πρόταση του υπουργείου ήταν δώρο προς τους μετάταχθεντες που βρίσκονται στον αέρα σε πολύ ύποπτη περίοδο...

Απλά όταν βλέπεις όλο τον κόσμο που μέχρι χθες ήταν εναντίον μιας διαδικασίας να γίνεται υπερασπιστής της πρέπει κάπως να αντιδράσεις και να το καταδειξεις.

Και εσύ αντιδράς με διάφορα αχαρκτήριστες απαντήσεις πάνω σε σχολια που δεν σου αρέσουν και διαγράφονται. Συγχαρητήρια!!
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16333 στις: Μάιος 27, 2015, 05:58:28 μμ »
Ναι σε έπιασε ο πόνος να μην... κρυώσουμε.

Αν εννοείς τις ενώσεις έχω να πω ότι προφανώς κατάλαβαν ότι η ιστορία δεν βγάζει πουθενά. Οτιδήποτε άλλο είναι πολύ αργά να γίνει. Και να καταλαβαίνει κάποιος το λάθος του και να βγαίνει να το λέει θέλει @@. Επίσης ως τώρα φωνάζατε εσείς. Τώρα που ακούστηκε και η δική μας γνώμη και τα δικά μας δίκια το πράγμα άλλαξε.
Μία λύση υπάρχει. Να ικανοποιηθούν οι αδικίες (λιγοστές ενστάσεις, κοινές ειδικότητες και εθελοντικές) και να τελειώνουμε. Τους λαγούς θα τους αναλάβει ο rollo  :P (και θα τρέχει μετά στα δικαστήρια αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία  :P :P)

Τα έχεις μπερδέψει. Επί δύο χρόνια ακουγόταν η δικιά σας άποψη. Τώρα ήρθε η ώρα των αδικημένων.

Επίσης οι ενώσεις δεν άλλαξαν στάση σε δύο μέρες γιατί κατάλαβων το λάθος τους όπως λες. Αυτά είναι για μωρά παιδιά. Συμφέροντα εξυπηρετούν (ή τουλάχιστον θέλουν να δείξουν στην πελατία τους ότι προσπάθησαν και έπεσαν γενναία)...
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16334 στις: Μάιος 27, 2015, 06:06:16 μμ »
@ rollo_tomassi και υπολοίπους συναγωνιστές.... επανέρχομαι για τελευταία φορά
 
Παράθεση
Επειδή προσωπικά βαρέθηκα όλη αυτή την παραφιλολογία και επειδή δεν αδίκησα κανέναν, ας δώσουν όλες τις αιτήσεις στην δημοσιότητα για να γνωρίζουμε τι ακριβώς έγινε και τι δεν έγινε. Όλα τα άλλα είναι φθηνές δικαιολογίες. Παρατηρώ όμως ότι όσοι κραύγαζαν και σήκωναν σκόνη για διαφάνεια, πνίγηκαν μέσα στις ίδιες τους τις κραυγές και την ίδια τους την σκόνη. Δεν είμαι διατεθειμένος να παίξω το πολιτικό ή παραπολιτικό παιχνίδι κανενός. Δεν δέχομαι την συλλογική ευθύνη και όσοι παρανόμησαν, όποιοι και αν είναι αυτοί ας υποστούν τις συνέπειες των πράξεων τους.
ΥΓ.. Υπάρχει και ένας μύθος για όλα αυτά, αλλά δεν θέλω να τον γράψω προς το παρόν.

Παράθεση
Περίμενα να διαβάσω πίνακες στην επίσημη ιστοσελίδα του ΥΠΟΠΑΙΘ. Αντί αυτού βλέπω ακόμα μια προσπάθεια γενίκευσης με ποσοστά % και διάφορα αυθαίρετα σχόλια. Κατά την γνώμη μου είναι απαράδεκτο αυτό που γίνεται. Αν όλοι εσείς που γράφετε εδώ διάφορα, έχετε τις απαραίτητες αποδείξεις, έπρεπε να είχατε ήδη προσφύγει επώνυμα στη δικαιοσύνη, να ζητήσετε  την προστασία της και την άρση της αδικίας για το πρόσωπο σας
.

Παράθεση
Συνάδελφοι, ας δώσει το ΥΠΟΠΑΙΘ στην δημοσιότητα τα αποτελέσματα του ελέγχου και τους αξιολογικούς πίνακες που έχουν όλοι ζητήσει, για να έχουμε σαφή εικόνα της κατάστασης και τα υπόλοιπα  θα τα βρουν οι αρμόδιες διοικητικές και νομικές υπηρεσίες του υπουργείου. Δεν υπερασπίζομαι κανέναν απλά δεν μου αρέσει το τσουβάλιασμα τελεία και παύλα. Δεν είναι δυνατόν να διακινούνται διάφορες φήμες και υποψίες και να θεωρούνται βάσιμες, ενώ το ΥΠΟΠΑΙΘ δεν έκανε ούτε κάνει το αυτονόητο. Ποιον εξυπηρετεί αυτή η κατάσταση;
Λυπάμαι δε ειλικρινά για τις ειρωνείες μερικών. Αυτό δείχνει τουλάχιστον έλλειψη σεβασμού .......
Παράθεση
Το ΥΠΟΠΑΙΘ θα έπρεπε να καλέσει ΔΟΕ, ΟΛΜΕ, αιρετούς ΚΥΣΔΕ/ΚΥΣΠΕ και τους προέδρους των επιστημονικών ενώσεων,  να τους ενημερώσει για τα αποτελέσματα του ελέγχου εγγράφως, να τους προτείνει τις δυνατές λύσεις με τα υπέρ και τα κατά και να ζητήσει την άποψη τους εντός συντόμου χρονικού διαστήματος(3-4 ημέρες). Επίσης πρέπει να αναρτήσει τα μόρια και τις προτιμήσεις των 5700 αιτήσεων.
Αντί να ενεργήσει έτσι, αφήνει το θέμα να σέρνεται και να δημιουργούνται αντιπαλότητες.

Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16335 στις: Μάιος 27, 2015, 06:06:19 μμ »
Αυτά που γράφεις σήμερα τα γραφω εδώ και μέρες....αν δεν τα διάβασες δεν φταίω εγώ.......
Και κάτι τελευταίο. Ποιος σας είπε ότι οι μεταταγμένοι, δεν ζητάνε διαφάνεια ;;;
Απλά και εγώ με την σειρά μου δεν θέλω να γίνω  λαγός.. Ας αναλάβει η πολιτεία να καθαρίσει το τοπίο. Ο τρώσας και ιάσεται.
                  Χαίρεται!!!!
Νόμιμε. Είσαι εξαίρεση. Tu comprends;;
 Quelquefois je pense que tu comprends exactement l' opposite de ceque je dis :p

Χωρίς translate για να με διορθώσεις. Τα ανάσκαψα από τα έγκατα της μνήμης μου...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 27, 2015, 06:09:17 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16336 στις: Μάιος 27, 2015, 06:11:13 μμ »
Νόμιμε. Είσαι εξαίρεση. Tu comprends ???
Quelquefois je pense que tu comprends exactement l' opposite de ceque je dis :p

Χωρίς translate για να με διορθώσεις. Τα ανάσκαψα από τα έγκατα της μνήμης μου...

Όχι δεν είμαι η εξαίρεση, απλά έκανα το λάθος να γράφω εδώ...... εισπράττοντας ειρωνική αντιμετωπιση από σχολιαστές που στη πραγματική ζωή εμφανίζονται διαφορετικοί........je pense que tu comprends exactement.......................
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16337 στις: Μάιος 27, 2015, 06:15:31 μμ »
Τα έχεις μπερδέψει. Επί δύο χρόνια ακουγόταν η δικιά σας άποψη. Τώρα ήρθε η ώρα των αδικημένων.
Λάθος κάνεις. Από τους μεταταγμένους λίγοι ασχολιόνταν (μιλάω για εκτός forum).

Επίσης οι ενώσεις δεν άλλαξαν στάση σε δύο μέρες γιατί κατάλαβων το λάθος τους όπως λες. Συμφέροντα εξυπηρετούν (ή τουλάχιστον θέλουν να δείξουν στην πελατία τους ότι προσπάθησαν και έπεσαν γενναία)...
Ναι από τις σκοτεινές δυνάμεις που εχθρεύονται την πρόοδο αυτού του τόπου. Φυσικά και έγινε "κάτι" για να αλλάξουνε μέσα σε δύο μέρες. Δεν είπε κανένας το αντίθετο. Αλλά όχι αυτό που λες. Αυτό που μένει όμως είναι ότι παραδέχθηκαν το λάθος τους. Τα άλλα είναι δικές σου ερμηνείες που μοιάζουν με ΟΣΕΣ ερμηνείες έχεις δώσει ως τώρα. Καμία πρωτοτυπία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159837
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 587
Σύνολο: 593

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.