*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4331655 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16366 στις: Μάιος 28, 2015, 08:38:34 μμ »
Ο εκπαιδευτικός που κακόπιστα  (π.χ. δεν υπήρχε δηλωμένο πλεόνασμα στο νομό του τον Αύγουστο του 2013) υπέβαλε αίτηση, τι πρέπει να γίνει; Να του δώσουμε και βραβείο;

Νομίζω ότι αυτό έχει απαντηθεί. Αλλά επειδή δεν σας καλύπτει μια εισήγηση είναι και η ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ.  ;D

Κανένα νέο δεν υπάρχει; Forum ενημέρωσης είναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:05:13 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16367 στις: Μάιος 28, 2015, 08:45:53 μμ »
Διαβάζω διάφορα γραφικά (... η μπάλα στην εξέδρα) του στυλ  "...ζητάτε να χρεωθεί ο εκπαιδευτικός που καλόπιστα υπέβαλε αίτηση  τα λάθη της διοίκησης...."  και αναρωτιέμαι:
Ο εκπαιδευτικός που κακόπιστα  (π.χ. δεν υπήρχε δηλωμένο πλεόνασμα στο νομό του τον Αύγουστο του 2013) υπέβαλε αίτηση, τι πρέπει να γίνει; Να του δώσουμε και βραβείο;

Νομίζω ότι διαστρεβλώνεις συνειδητά αυτά που διαβάζεις.... όσο για τους χαρακτηρισμούς κράτησε τους καλύτερα για τον εαυτό σου γιατί έχεις αρχίσει να παρεκτρέπεσαι. Δεν γνωριζόμαστε νομίζω, ούτε θα γράψω τον ΑΦΜ και τον ΑΜ για να σε πείσω ότι κάτι προσπαθώ να κρύψω. Μπορεί με τις ειρωνείες και τις προσωπικές επιθέσεις, καποιοι να σταμάτησαν να σχολιάζουν για λόγους προσωπικής αξιοπρέπειας, αλλά εμένα δεν θα μου απαγορεύσετε την παρουσία εδώ....όταν επιθυμώ να σχολιάζω.....θα σχολιάζω....σεβόμενος πάντα τους όρους φιλοξενίας.......
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2015, 08:58:45 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16368 στις: Μάιος 28, 2015, 09:06:20 μμ »
Μπορεί με τις ειρωνείες και τις προσωπικές επιθέσεις, καποιοι να σταμάτησαν να σχολιάζουν για λόγους προσωπικής αξιοπρέπειας, αλλά εμένα δεν θα μου απαγορεύσετε την παρουσία εδώ....όταν επιθυμώ να σχολιάζω.....θα σχολιάζω....σεβόμενος πάντα τους όρους φιλοξενίας.......

Ε, μια που ήρθες μπορείς αν θέλεις  (και φυσικά όποιος άλλος θέλει...) να απαντήσεις στο ερώτημα:
Ο εκπαιδευτικός που κακόπιστα  (π.χ. δεν υπήρχε δηλωμένο πλεόνασμα στο νομό του τον Αύγουστο του 2013) υπέβαλε αίτηση, τι πρέπει να γίνει; Να του δώσουμε και βραβείο;

Απαντάω πρώτος: Αυτές οι μετατάξεις είναι σαφώς ΑΚΥΡΕΣ. Τόσο απλά!

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16369 στις: Μάιος 28, 2015, 09:06:58 μμ »
Εννοείται ότι θα σχολιάζεις και εννοείται ότι θα μιλάμε.
Και κρινόμαστε όλοι από το επίπεδο που πρέπει να κρατήσουμε σε μια τέτοια κατάσταση που άλλοι μας έβαλαν.
Εμπλέκονται ανθρώπινα ένστικτα, ανθρώπινα κίνητρα, πλήρως δικαιολογημένα.
Η ανθρωποφαγία είναι εύκολη, πρέπει να μιλάμε με επιχειρήματα και να κρατήσουμε επίπεδο.
Λογικό κάποια στιγμή κάποιος να παρεκτραπεί, διακυβεύεται κάτι σημαντικό για τον καθένα, πέραν του ποιος έχει δίκιο.
Από εκεί και πέρα όμως, όντως χρειάζεται προσπάθεια διαλόγου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:05:13 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16370 στις: Μάιος 28, 2015, 09:30:28 μμ »
Εννοείται ότι θα σχολιάζεις και εννοείται ότι θα μιλάμε.
Και κρινόμαστε όλοι από το επίπεδο που πρέπει να κρατήσουμε σε μια τέτοια κατάσταση που άλλοι μας έβαλαν.
Εμπλέκονται ανθρώπινα ένστικτα, ανθρώπινα κίνητρα, πλήρως δικαιολογημένα.
Η ανθρωποφαγία είναι εύκολη, πρέπει να μιλάμε με επιχειρήματα και να κρατήσουμε επίπεδο.
Λογικό κάποια στιγμή κάποιος να παρεκτραπεί, διακυβεύεται κάτι σημαντικό για τον καθένα, πέραν του ποιος έχει δίκιο.
Από εκεί και πέρα όμως, όντως χρειάζεται προσπάθεια διαλόγου.

Πολύ αργά τα θυμήθηκες  αυτά...πολύ αργά.... εξ  άλλου ο,τι και να γίνει η ρετσινιά θα παραμείνει....έτσι δεν είναι;; Μου αρέσει που η λογική βρίσκεται στην μια πλευρά.Σε μικροπολιτικά και μικροκομματικά παιχνίδια, ούτε συμμετείχα, ούτε συμμετέχω και οι θέσεις μου είναι σαφείς. Αντί να επιτίθεστε κατά το δοκούν και συλλήβδην εναντίον όλων των μετατασσομένων, τολμήστε να ζητήστε το αυτονόητο, την δημοσίευση όλων των αιτήσεων, όπως κατατέθηκαν. Τολμήστε αν έχετε το θάρρος της γνώμης σας και αφήστε τους χαρακτηρισμούς.

ΥΓ. Έγραψα χθες ένα σχόλιο καθαρά εκπαιδευτικου χαρακτήρα, για να επισημάνω κάποια διαχρονικά προβλήματα που μας οδήγησαν εδώ και κάποιοι φρόντισαν να διαγαρφεί και δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτο. Τα βέλη σου λοιπόν για την ανθωποφαγία κλπ στρέψτα προς άλλη κατεύθυνση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2015, 09:37:04 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16371 στις: Μάιος 28, 2015, 09:59:02 μμ »
Νόμιμε μπορείς να σταματήσεις να θεωρείς ότι όλοι μιλάνε για σένα;
Επίσης αν αντιληφθείς το πως μιλούσες και το πως μιλάς θα καταλάβεις ότι κι εσύ έχεις αρκετά αλλάξει ύφος.
Το να σκοτωνόμαστε εδώ μέσα δεν είναι κάτι εποικοδομητικό.
Προφανώς το ότι βρέθηκε κάποιος να ανασκάψει όλη τη διαδικασία και να εμφανίσει τις παρανομίες, όπου παρανομίες η μη εφαρμογή του Νόμου 4172, σας κάνει να έχετε την άποψη ότι δεν κράτησα επίπεδο.
Ε λοιπόν, δε μετανιώνω ούτε στιγμή για τίποτα και όποτε έκανα λάθος και ήμουν υπερβολικός το τόνισα.
π.χ. με το giatro που τον αποπήρα, ενώ απλώς μετέφερε άκριτα κουτσομπολιά.

Κατά τα υπόλοιπα αν θεωρείς ότι άλλαξα με το να αποκαλώ κάποιους λαγούς (όχι εσένα) ενώ είθισται να αποκαλούνται αλλιώς, ε εντάξει, όλα είναι θέμα τρόπου.

Το θέμα, στο οποίο συμπορευόμαστε, είναι να ανακοινωθούν τα ΜΟΡΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ.
Σταμάτα λοιπόν να είσαι υπερασπιστής των πάντων και από τη στιγμή που θεωρείς τη μετάταξή σου ατομική πράξη (δεν συμφωνώ) κοίτα να υπερασπίζεις μόνο τον εαυτό σου, όπως πολύ καλά κάνεις με το να ζητάς τα μόρια.
Δεν πηγαίνουν όλα τα σχόλια σε σένα.

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16372 στις: Μάιος 28, 2015, 10:04:43 μμ »
Νόμιμε μπορείς να σταματήσεις να θεωρείς ότι όλοι μιλάνε για σένα;
Επίσης αν αντιληφθείς το πως μιλούσες και το πως μιλάς θα καταλάβεις ότι κι εσύ έχεις αρκετά αλλάξει ύφος.
Το να σκοτωνόμαστε εδώ μέσα δεν είναι κάτι εποικοδομητικό.
Προφανώς το ότι βρέθηκε κάποιος να ανασκάψει όλη τη διαδικασία και να εμφανίσει τις παρανομίες, όπου παρανομίες η μη εφαρμογή του Νόμου 4172, σας κάνει να έχετε την άποψη ότι δεν κράτησα επίπεδο.
Ε λοιπόν, δε μετανιώνω ούτε στιγμή για τίποτα και όποτε έκανα λάθος και ήμουν υπερβολικός το τόνισα.
π.χ. με το giatro που τον αποπήρα, ενώ απλώς μετέφερε άκριτα κουτσομπολιά.

Κατά τα υπόλοιπα αν θεωρείς ότι άλλαξα με το να αποκαλώ κάποιους λαγούς (όχι εσένα) ενώ είθισται να αποκαλούνται αλλιώς, ε εντάξει, όλα είναι θέμα τρόπου.

Το θέμα, στο οποίο συμπορευόμαστε, είναι να ανακοινωθούν τα ΜΟΡΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ.
Σταμάτα λοιπόν να είσαι υπερασπιστής των πάντων και από τη στιγμή που θεωρείς τη μετάταξή σου ατομική πράξη (δεν συμφωνώ) κοίτα να υπερασπίζεις μόνο τον εαυτό σου, όπως πολύ καλά κάνεις με το να ζητάς τα μόρια.
Δεν πηγαίνουν όλα τα σχόλια σε σένα.
πολύ σωστά

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16373 στις: Μάιος 28, 2015, 10:07:23 μμ »
Από αυτά που μαθαίνω, οποιαδήποτε λύση και να επιλεγεί, (αν και προσωπικά ακόμα έχω το φόβο ότι τελικά τα ΕΑΕΠ, είτε θα καταργηθούν, είτε θα συρρικνωθούν και τζάμπα μαλώνουμε) το ξαναμοίρασμα της τράπουλας σε πρώτη φάση θα αφορά μόνο όσους ήδη έχουν κάνει αίτηση. Δηλαδή οι μόνοι που μπορούν να ελπίζουν σε αλλαγές είναι όσοι ήδη είχανε κάνει αίτηση, που είτε δεν ικανοποιήθηκε, είτε πήραν μετάταξη στη δεύτερη επιλογή τους. Στην πραγματικότητα η "ανάκληση των μετατάξεων" θα είναι επανέκδοση των αποτελεσμάτων για όσους το επιθυμούν, μετά τις μεταθέσεις της πρωτοβάθμιας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2015, 10:22:26 μμ από perastikos_kav »

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16374 στις: Μάιος 28, 2015, 10:11:19 μμ »
Από αυτά που μαθαίνω, οποιαδήποτε λύση και να επιλεγεί, (αν και προσωπικά ακόμα έχω το φόβο ότι τελικά τα ΕΑΕΠ, είτε θα καταργηθούν, είτε θα συρρικνωθούν και τζάμπα μαλώνουμε) το ξαναμοίρασμα της τράπουλας σε πρώτη φάση θα αφορά μόνο όσους ήδη έχουν κάνει αίτηση. Δηλαδή οι μόνοι που μπορούν να ελπίζουν σε αλλαγές είναι όσοι ήδη είχανε κάνει αίτηση, που είτε δεν ικανοποιήθηκε, είτε πήραν μετάταξη στη δεύτερη επιλογή τους. Στην πραγματικότητα η "ανάκληση των μετατάξεων" θα είναι επανέκδοση των αποτελεσμάτων για όσους το επιθυμούν, και μετά τις μεταθέσεις της πρωτοβάθμιας.

γιατί να αφορά μόνο όσους είχαν κάνει αίτηση;

πολλές φορές έχουμε πει ότι για διάφορους λόγους πολλοί δεν έκαναν αίτηση τότε

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16375 στις: Μάιος 28, 2015, 10:17:03 μμ »
Νόμιμε μπορείς να σταματήσεις να θεωρείς ότι όλοι μιλάνε για σένα;
Επίσης αν αντιληφθείς το πως μιλούσες και το πως μιλάς θα καταλάβεις ότι κι εσύ έχεις αρκετά αλλάξει ύφος.
Το να σκοτωνόμαστε εδώ μέσα δεν είναι κάτι εποικοδομητικό.
Προφανώς το ότι βρέθηκε κάποιος να ανασκάψει όλη τη διαδικασία και να εμφανίσει τις παρανομίες, όπου παρανομίες η μη εφαρμογή του Νόμου 4172, σας κάνει να έχετε την άποψη ότι δεν κράτησα επίπεδο.
Ε λοιπόν, δε μετανιώνω ούτε στιγμή για τίποτα και όποτε έκανα λάθος και ήμουν υπερβολικός το τόνισα.
π.χ. με το giatro που τον αποπήρα, ενώ απλώς μετέφερε άκριτα κουτσομπολιά.

Κατά τα υπόλοιπα αν θεωρείς ότι άλλαξα με το να αποκαλώ κάποιους λαγούς (όχι εσένα) ενώ είθισται να αποκαλούνται αλλιώς, ε εντάξει, όλα είναι θέμα τρόπου.

Το θέμα, στο οποίο συμπορευόμαστε, είναι να ανακοινωθούν τα ΜΟΡΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ.
Σταμάτα λοιπόν να είσαι υπερασπιστής των πάντων και από τη στιγμή που θεωρείς τη μετάταξή σου ατομική πράξη (δεν συμφωνώ) κοίτα να υπερασπίζεις μόνο τον εαυτό σου, όπως πολύ καλά κάνεις με το να ζητάς τα μόρια.
Δεν πηγαίνουν όλα τα σχόλια σε σένα.

Έκανα αίτηση με βάση τις εγκυκλίους του ΥΠΑΙΘ. Ποιος σου είπε ότι θεωρώ ή δεν θεωρώ τη μετάταξή μου ατομική πράξη;;  Δεν έχω νομικές γνώσεις, ούτε παριστάνω τον νομικό για να εκφράζω τέτοιες απόψεις. Έχεις την εντύπωση ότι εσύ μας άνοιξες τα μάτια, καλά κάνεις και την έχεις.... άλλα δεν είναι απλή εντύπωση ότι ούτε εδώ, ούτε άλλου δεν αποδοκίμασες έστω και μια φορά ειρωνικά κλπ... σχόλια.
Σε ερωτώ λοιπόν ευθέως και σε προκαλώ να βρεις ένα ειρωνικό ή απαξιωτικό σχόλιο δικό μου σε βάρος συναδέλφου.
Ζητάς δε επιτακτικά την ανάκληση όλων των μετατάξεων βάζοντας στην ίδια ζυγαριά δίκαιους και άδικους.
Όσο για την οικογενειακή μας ζωή, πρόλαβαν να την αναστατώσουν άλλοι πριν από σένα και από ο,τι διαισθάνομαι το τέλος δεν είναι κοντά. Σου εύχομαι καλό καλοκαίρι από τώρα και  εύχομαι να μην ανοίξουν καινούργιες πληγές.....

ΥΓ. Δεν έχεις μόνο εσύ ηθικό υπόβαθρο.....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 28, 2015, 10:24:17 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16376 στις: Μάιος 28, 2015, 10:20:54 μμ »
εγω παλι δεν εχω τις πληροφοριες που εχει ο περαστικος, δηλ οτι θα ξαναγινουν μεταταξεις και οτι περισσεψει μεταθεση στους αθμιους

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16377 στις: Μάιος 28, 2015, 10:21:15 μμ »
Η επανέκδοση αποτελεσμάτων, δηλαδή ανάκληση των μετατάξεων για έκδοση ορθών αποτελεσμάτων κερδίζει έδαφος στο υπουργείο. Πως θα γίνει επανέκδοση αποτελεσμάτων με νέες αιτήσεις;;; και τι να κάνουμε που κάποιοι δεν έκαναν αίτηση; εξ' άλλου αν γίνει επανέκδοση των αποτελεσμάτων δεν στέκει το επιχείρημα ότι δεν δόθηκαν κενά σε περιοχές που τους ενδιέφεραν, γιατί αυτά τα κενά θα παραμείνουν για τις πάγιες μετατάξεις ή για επόμενη διαδικασία μετατάξεων. Αν είναι έτσι να ζητάει ο καθένας ακύρωση οποιασδήποτε υπηρεσιακής διαδικασίας δεν συμμετείχε για δικούς του λόγους για να κάνει αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16378 στις: Μάιος 28, 2015, 10:21:49 μμ »
εγω παλι δεν εχω τις πληροφοριες που εχει ο περαστικος, δηλ οτι θα ξαναγινουν μεταταξεις και οτι περισσεψει μεταθεση στους αθμιους

Το αντίθετο είπα.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16379 στις: Μάιος 28, 2015, 10:24:02 μμ »
Έκανα αίτηση με βάση τις εγκυκλίους του ΥΠΑΙΘ. Ποιος σου είπε ότι θεωρώ ή δεν θεωρώ τη μετάταξή μου ατομική πράξη;;  Δεν έχω νομικές γνώσεις, ούτε παριστάνω τον νομικό για να εκφράζω τέτοιες απόψεις. Έχεις την εντύπωση ότι εσύ πας άνοιξες τα μάτια, καλά κάνεις και την έχεις.... άλλα δεν είναι απλή εντύπωση ότι ούτε εδώ ούτε άλλου δεν αποδοκίμασες έστω και μια φορά ειρωνικά κλπ... σχόλια.
Σε ερωτώ λοιπόν ευθέως και σε προκαλώ να βρεις ενα ειρωνικό ή απαξιωτικό σχόλιο δικό μου σε βάρος συναδέλφου.
Ζητάς δε επιτακτικά την ανάκληση όλων των μετατάξεων βάζοντας στην ίδια ζυγαριά δίκαιους και άδικους.
Όσο για την οικογενειακή μας ζωή, πρόλαβαν να την αναστατώσουν άλλοι πριν από σένα και από ο,τι διαισθάνομαι το τέλος δεν είναι κοντά. Σου εύχομαι καλό καλοκαίρι από τώρα και  εύχομαι να μην ανοίξουν καινούργιες πληγές.....
Δε μίλησα για απαξιωτικά δικά σου σχόλια. Θεωρώ ότι είσαι λιγότερο επιθετικός. Και αυτό είναι το σωστό όταν έχεις καθαρές θέσεις και κάνεις και την προσπάθεια να αντιληφθείς τη θέση του άλλου.
Όσο για το τι θα μπορούσε να γίνει εφεξής έχουμε συμφωνήσει.
Δυστυχώς οι "θεσμοί" (υπουργείο-δοε-ολμε-σύλλογοι)  δε συμφωνούν και στην καλύτερη περίπτωση για τους μεταταγμένους θα τους αφήσει όλους χωρίς οργανικές...
Αλλά υπάρχει άλυτο και το πρόβλημα με τις υφιστάμενες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 502

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.