*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4330446 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17934 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 11:09:02 μμ »
 Χαλαρώστε .....η πολλή μισαλλοδοξία κάνει κακό!!!
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:25 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17935 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 11:25:48 μμ »
Το είπαμε και αλλού αλλά πρέπει να το γράφουμε σε όλα τα νήματα που γράφεις εσύ ο ...χαλαρός.
Λοιπόν. Έχουν κριτήρια αυτές οι μετατάξεις και αν θέλεις να τα μάθεις 2103442804.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17936 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 11:35:42 μμ »
Το είπαμε και αλλού αλλά πρέπει να το γράφουμε σε όλα τα νήματα που γράφεις εσύ ο ...χαλαρός.
Λοιπόν. Έχουν κριτήρια αυτές οι μετατάξεις και αν θέλεις να τα μάθεις 2103442804.

Επειδή έχεις πολλές γνωριμίες στο υπουργείο και γνωριζεις καταστάσεις και νόμους, κάνε ένα καλό στη ζωή σου, ενημέρωσε μας εδώ.....δεν ειναι κακό!!
Δίπλα πάντως από το κάθε όνομα θα μπορούσαν να αναφέρουν τα κριτήρια, έτσι δεν κραυγάζατε τόσο καιρό;;

ΥΓ. Θα σου συνιστούσα να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2015, 08:02:51 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17937 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 10:15:17 πμ »
Εδώ μέσα έχουμε πει πάμπολλες φορές πως δε πρέπει να βαφτίζουμε το κρέας ψάρι.
Στις διαβόητες υποχρεωτικές έγιναν και αρκετά τέρατα το έχουμε πει ειναι γεγονός
Μπορούσαν οι αδικίες να διορθωθούν χωρις να γίνει τσουβαλοποιηση δικαίων και αδίκων και χωρις να γίνει αυτο που τελικά εγινε - βύσματα και μη έμειναν στη θέση τους ψεύτες και παρανομούντες έλαβαν άφεση αμαρτιών και η ρετσινιά έμεινε σε όλους
Αυτο ομως δεν αναιρεί το γεγονός πως ούτε οι μετατάξεις που ανακοίνωσαν οι αιρετοί του ΚΥΣΠΕ χτες δεν εχουν σαφη κριτήρια και όσα τηλέφωνα και να πάρουμε δε πρόκειται να μας τα αποσαφηνίσει κανεις
Ο σχετικός νόμος 1566/85 μιλάει αορίστως για εξέταση του ατομικού φακέλου απο το ΚΥΣΠΕ και συνεκτίμηση υπηρεσιακών και κοινωνικών κριτηρίων
Καλα κρασια δηλαδή καλύτερα να βάζανε συνέντευξη....
Τελικά το θεμα των αιρετών ποιο ήταν;
Οτι βόλεψαν οι Υπουργοί ενώ το βόλεμα ειναι αποκλειστικό δικαίωμα των αιρετών;
Αν πέσουν κι εδω ενστάσεις γιατι χωράει άνετα ένσταση η λίστα αυτη τότε τι θα πούμε συνάδελφοι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:25 »

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17938 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 10:22:52 πμ »
σιγουρα, ΔΕΝ θα δειτε 7 φασεις ενστασεων.
(μπορει και παραπανω, εχω χασει το μετρημα)

Θες να παμε στοίχημα; 7 δε θα ειναι ενταξει αλλα καμία-δυο φάσεις συν αμέτρητες προσφυγες στα δικαστήρια ...όπως σε διαβάζω και με διαβάζεις

Αποσυνδεδεμένος bassman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17939 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 10:59:36 πμ »
Οι αιτήσεις για εθελοντικές μετατάξεις γίνονται κάθε χρόνο από τον Σεπτέμβριο έως τον Απρίλιο του επόμενου έτους. Απαραίτηση προϋπόθεση είναι να έχει κλείσει ο υπάλληλος 5 χρόνια ως μόνιμα διορισμένος.

Το 2013 που έκανα αίτηση μετάταξης πρώτη φορά δεν πήρα διότι δούλευα 4 χρόνια και 9 μήνες και μάλιστα όταν είδα την λίστα των μεταταγμένων στο alfavita και πήρα αμέσως τηλ τους αιρετούς.Μου απάντησαν την απαραίτητη προυπόθεση των 5 ετών και ενώ στεναχωρήθηκα πολύ, συνειδητοποίησα ότι ήμουν ανενημέρωτος.

Την επόμενη χρονιά ξαναέκανα αίτηση μου ήρθε εγγράφως απάντηση ότι δεν παίρνω μετάταξη.Ακόμα έχω το χαρτί.

Το 2015 απλά έκανα αίτηση μετάταξης και όταν εξετάστηκαν είδα ότι πέτυχα.

Όποιος έχει κάνει αίτηση και δεν πήρε να αναζητήσει αιτίες όποιος δεν ένδιαφέρθηκε,δεν μπόρεσε,αμέλησε ή γενικά δεν κατάφερε να κάνει δεν έχει δικαίωμα να αφήνει υπονοούμενα για γνωστούς,εκλογές,εξωγήινους και διάφορες αρλούμπες.

Καλή επιτυχία σε μελλοντικές αιτήσεις σε όσους ενδιαφέρονται!

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17940 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:26:31 πμ »
Ελπίζω πως με τις αρλούμπες δεν αναφέρεσαι σε μένα γιατι θα ήταν αγένεια και δεν την επιτρέπω σε ανώνυμους αγνώστους
Η προϋπόθεση πενταετίας και ικανοποίησης καθε αίτησης μετάθεσης πριν τη μετάταξη ειναι δυο προϋποθέσεις μάλιστα
Όσοι τις εχουν και αιτούνται μετάταξης την παίρνουν αυτομάτως;
Ποια ειναι τα αλλα κριτήρια; Δεν αφήνω υπονοούμενα μιλάω ξεκάθαρα πέρα απο τις δυο προαναφερθείσες προϋποθέσεις ποια ειναι τα υπόλοιπα κριτήρια μετάταξης ;

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17941 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:52:09 πμ »
Θες να παμε στοίχημα; 7 δε θα ειναι ενταξει αλλα καμία-δυο φάσεις συν αμέτρητες προσφυγες στα δικαστήρια ...όπως σε διαβάζω και με διαβάζεις

μη συγκρινεις την παγια διαδικασια των μεταταξεων με το αισχος του 2013 των υποχρεωτικων. ειναι νυχτα με την  μερα.
οι μεν γινονται απο το ΚΥΣΠΕ παρουσια αιρετων και οι δε εγιναν στο κλειστο γραφειο του Υπουργου!!!

εχεις δει εσυ ποτε αμετρητες προσφυγες στα δικαστηρια για την παγια διαδικασια η οποια τρεχει καθε χρονο,τοσα χρονια; ΚΑΘΟΛΟΥ και ΠΟΤΕ δεν συνεβησαν αυτα που λες για την παγια διαδικασια.
μαλλον μπερδευεσαι με τις υποχρεωτικες που αναστεναξαν τα γραφεια απο τον ογκο ενστασεων και οι δικαστικες αιθουσες απο τις προσφυγες  ::)  ::)  ::)

παλι καλα που παραδεχεσαι τις ατασταλιες του 2013 αλλα μην πατε να βγειτε και απο πανω μιλωντας για αλλες διαδικασιες που ΠΟΤΕ κανεις δεν διαμαρτυρηθηκε οτι κατι δεν πηγε καλα.
λαθος επιχειρηματα ειναι αυτα...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2015, 11:57:04 πμ από sliver »
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17942 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 01:31:16 μμ »
@bassman

http://www.alfavita.gr/arthra/%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82

η προϋπόθεση των πέντε ετών αναφέρεται σε μετάταξη σε άλλο υπουργείο, άλλη δημόσια υπηρεσία ή σε νομικό πρόσωπο δημοσίου δικαίου και ισχύει από την δημοσίευση του 3528/2007

για τις υπόλοιπες περιπτώσεις ισχύει το άρθρο 73 παρ. 1,
Δεν επιτρέπεται μετάταξη υπαλλήλου πριν τη συμπλήρωση δύο (2) [two] ετών από το διορισμό του

εκτός αν έχει γίνει κάποια τροποποίηση ή αιτήθηκες μετάταξης κάπου αλλού ( ; )

απλά το καταθέτω (δηλαδή κάνω κατάθεση,  είμαι καταθέτης)
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17943 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 02:13:05 μμ »
@ sliver

Επειδή συνεχίζεις το θεάρεστο έργο της κατασυκοφάντησης των πάντων, οφείλω να σου υπενθυμίσω τις -πρώτη φορά αριστερά- δηλώσεις του αρμοδίου υπουργού ότι μετά τον έλεγχο θα δημοσιευτούν (τουλάχιστον) τα μόρια.
Γιατί δεν έγινε η δημοσίευση; Γιατί δεν ελέγχθηκαν οι 248 αιτήσεις με επιπλέον μόρια;
Επίσης πρέπει να σου υπενθυμίσω πως κάθε πικραμένος συνδικαλιστής , αιρετός κλπ αφού αρχικά προέτρεψαν εκ του ασφαλούς για τους ίδιους τους καθηγητές να μην υποβάλλουν  αίτηση, μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων τους προέτρεπαν να κάνουν ενστάσεις ή δικαστικές προσφυγές  με αποτέλεσμα επί 5700 αιτήσεων να καταθέσουν 2000 ενστάσεις, πολλές από τις οποίες ήταν από τα ίδια πρόσωπα, όταν δεν ικανοποιουνταν η προηγούμενη ένσταση. ( Για να μην κατηγορηθώ η ένσταση και η δικαστική προσφυγή είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός, απλά παραθέτω γεγονότα).
Γνώριζαν ότι ανάκληση συλλήβδην όλων τω μετατάξεων ήταν αδύνατη νομικά και ηθικά, αλλά κατά την προσφιλή τους μέθοδο υποσχέθηκαν στους πάντες τα πάντα , τακτοποίησαν όσους ήθελαν με οργανικές θέσεις ή προσωποπαγείς και τώρα σφυρίζουν κλέφτικα.
Τα ίδια έκαναν με τους αναπληρωτές,τα ίδια με τους διορισμούς, τους κρέμασαν όλους με τίμιο και ηθικό τρόπο για πρώτη φορά!!!
ΕΝΑ ΣΧΈΔΙΟ ΕΙΧΑΝ...ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ  ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 2013 ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΝ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ.
Είχαν την δυνατότητα να εντοπίσουν και να τιμωρήσουν όσους παρέβησαν τον νόμο ( εκπαιδευτικούς και διοικητικούς) αλλά δεν το έκαναν, προτίμησαν το τσουβάλιασμα κατά το κοινώς λεγόμενο.

ΥΓ. Το ίδιο τροπάριο περί βυσμάτων κλπ συνεχίζεται και φέτος για όλες τις υπηρεσιακές μεταβολές, αδιάψευστος μάρτυρας τα σχόλια στα διάφορα νήματα της ιστοσελίδας.
Μην ξεχνάς επίσης τη απόπειρα διαστρεβλσωσης της δικαστικής απόφασης για μια μετάθεση που κακώς δεν δόθηκε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2015, 02:54:35 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17944 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 03:00:20 μμ »
@ νομιμος απορων

θα συνεχιζω οτι θελω και να προσεχεις τις εκφρασεις σου. ακου εκει "κατασυκοφαντηση των παντων"...
σιγα να μην ευθυνομαι αποκλειστικα και για το λιωσιμο των παγων.
λασπολογος απορων....

κριτικη σε μια διαδικασια που οφελησε πολλα βυσματα κανουμε και εσεις μυγιαζεστε.
αναρωτιεμαι γιατι ενας που πηρε δικαια την μεταταξη πρεπει να καθεται και να υπερασπιζεται την διαδικασια για το σκανδαλωδες κομματι της.
και να ξαναγινονταν παλι θα την επαιρνε την μεταταξη. αρα το τρεμουλο που τον πιανει αυτον, ειναι για αλλους λογους....
δεν μπορω ας πουμε να ακουω αστειες δικαιολογιες οπως αυτην:

ΕΝΑ ΣΧΈΔΙΟ ΕΙΧΑΝ...ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΤΗΣΗ  ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 2013 ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΝ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ.

γιατι ποναει το μυαλο μου. δηλαδη καποιος δεν εκανε αιτηση το 2013 επι ΝΔ και θα εκανε τωρα το 2015 επειδη ειχαμε ΣΥΡΙΖΑ...  :o  :o  :o

μεγαλη ανακαλυψη λεμε...τους ξεσκεπασες!
 
ΟΥΤΕ πρωην υπουργος ειμαι, ΟΥΤΕ αιρετος, ΟΥΤΕ συνδικαλιστης οποτε τζαμπα την χολη σου βγαζεις γραφοντας τετοια μηνυματα τα οποια ολα σχεδον εχουν πολιτικο-κομματικο χρωμα. μπλιαχ...

αν εισαι οντως νομιμος κατσε και απολαυσε την θεση σου γιατι το δικαιουσαι και ασε εμας που μας αδικησε το συστημα να παλευουμε για δικαιοσυνη. στην τελικη δεν ασχολουμαστε μαζι σου αν οντως εισαι νομιμος... εσυ γιατι ασχολησε;
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17945 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 03:42:00 μμ »
@ sliver
Ασχολούμαι γιατί δεν μου αρέσει η λογική που εφαρμόστηκε στα ολοκληρωτικά καθεστώτα, πως όλοι είναι ύποπτοι ή ένοχοι. Δεν σου επιτρέπω να αμφισβητείς στο κατ ελάχιστο την τιμιότητα μου. Δεν αδίκησα κανέναν. Το γεγονός ότι δυο διαφορετικές κυβερνήσεις δεν έδωσαν τα μόρια στην δημοσιότητα το κατέκρινα. Τα βύσματα είχαν την ευκαιρία να τα στείλουν από εκεί που ήλθαν..... το γράφω και το ξαναγράφω, όπως και για τα μόρια,....αλλά μάλλον δεν το διαβάζεις.
Για τις προτροπές των αιρετών και των συνδικαλιστών το 2013 προσποιείσαι άγνοια, δικαίωμα σου, αλλά είναι δικαίωμα μου να εκφράζω κόσμια την γνώμη μου, εκτός και αν απαγορεύεται. Η νέα μορφής λογοκρισία που προσπαθούν κάποιοι να επιβάλλουν, τουλάχιστον σε έμενα δεν πιάνει. Όπου υπάρχει λόγος, υπάρχει και αντίλογος.....
Δικαιούμαι την θέση μου  για ένα λόγο, ότι μετά από τρεις έλεγχους τα μόρια μου και η αίτηση μου βρέθηκαν ακριβή. Δεν μου την χάρισε κανένας υπουργός, ή παρατρεχάμενος του.
Διάβασε όταν έχεις χρόνο τα προηγούμενα μηνύματα μου και θα διαπιστώσεις ότι ζήτω ευθέως την απόδοση ευθυνών ποινικών ή διοικητικών σε όσους ήσαν παράτυποι. Δεν καλύπτω κανέναν, ούτε σε κατηγόρησα για τις προσωπικές σου πεποιθήσεις και ενασχολήσεις. Άλλοι στο παρόν νήμα μας λοιδορούσαν και κατά την διάρκεια διεξαγωγής του δημοψηφίσματος μας καλούσαν να ψηφίσουμε ΝΑΙ μήπως γλυτώσουμε!!!. Δεν τα διάβασες; Αν όχι ρίξε μια ματιά....
Δεν σου προξενεί εντύπωση το γεγονός ότι στις 15/05/2015 ο μεν  πρώην Διευθυντής Σπουδών Π.Ε πρότεινε την τη σύσταση 7.500 οργανικών θέσεων και ειδικοτήτων στα Ολοήμερα Δημοτικά, η δε ΔΟΕ έβγαλε πανηγυρική ανακοίνωση για ανάκληση των μετατάξεων; Αναλογίστηκες  πόσα και ποια κομματικά παιχνίδια, από ποιους και για ποιους λόγους παίχτηκαν στην πλάτη κυρίως των μετατασσόμενων και μετά όλων των υπολοίπων και με ποιες συνέπειες;
Βέβαια δεν απαντάς γιατί ο Κουράκης δεν έδωσε εντολή για την δημοσίευση τω μορίων ούτε γιατί δεν ελέγχθηκαν οι 248 αιτήσεις με επιπλέον μόρια, αλλά με κατηγορείς για κομματική εμπάθεια. Απορία ψάλτου βήξ.
Που πήγαν όλοι αυτοί που μέχρι την ανακοίνωση των μεταθέσεων ΠΕ11, ΠΕ 06 έγραφαν εδώ για σημεία και τέρατα;;;  (Επειδή μιλάς για λασπολογία...πολλά προσπαθείς να ξεχάσεις...) Δεν χρειάζεται να σου υπενθυμίσω το μέγεθος της κατάντιας κάποιων που όταν κατάλαβαν ότι δεν θα γίνει ανάκληση έγραψαν κάποια σχόλια με υπονοούμενα για συγγενικά πρόσωπα; Σου διέφυγαν και αυτά;; Δημοσιευμένα εδώ είναι τον Ιούνιο και τον Ιούλιο.
Ποιος από εσάς ή από τους άλλους ενδιαφέρθηκε για τους 2.500 νεοεισερχόμενους συνάδελφους που αποκλείστηκαν για δεύτερη συνεχή χρονιά από τις υπηρεσιακές μεταβολές;
ΥΓ. Δικαίωμα σου να νομίζεις ότι είναι αστείες δικαιολογίες οι κρυφές και φανερές επιδιώξεις όσων δεν έκαναν αίτηση το 2013 προφασιζόμενοι διάφορες αιτίες, να προσπαθούν να εκμεταλλευθούν την αλλαγή συνθηκών το 2015 και να επωφεληθούν κάνοντας αίτηση, άλλα δυστυχώς δεν είναι.
Αν δε είχε γίνει η ανάκληση, όπως ήσαν άκρως οργανωτικοί, ούτε εμείς δεν ξέρουμε που θα είμαστε σήμερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2015, 06:28:45 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17946 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 07:38:04 μμ »
@ νομιμος απορων

μην θεωρεις οτι δεν απαντω ή δεν διαβαζω αυτα με τα οποια μου απευθυνεσαι απλα καποια ειναι αναξια απαντησης (οπως και pm που μου εχεις στειλει με εκφρασεις πεζοδρομιου και χαμηλου επιπεδου κουβεντες) και για καποια εχω αγνοια απαντησης (π.χ. δεν ειμαι ο Κουρακης ή αιρετος ή αλλος του φορουμ για να σου απαντησω).
οποτε σου απαντω γραμμη προς γραμμη στα υπολοιπα για να μην εχεις παραπονο:

μιλας για ολοκληρωτικα καθεστωτα και στο προτελευταιο μηνυμα σου με κατηγορεις για κατασυκοφαντιση των παντων... ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα δηλαδη...  ::)

για τα μορια το γραφεις και το ξαναγραφεις αλλα νομιζεις οτι μονο εκει ειναι το ατοπημα της ολης διαδικασιας; ολα τα αλλα πηγαν καλα δηλαδη; διαβασες πουθενα εδω στο φορουμ να ισχυριζεται κανεις αλλος οτι δεν πρεπει να δημοσιευτουν; ααα για κατσε λιγο, ενας καθηγητης που δημοσιευατε τα επιχειρηματα του που ηταν υπερ της διαδικασιας, το ελεγε... :-X

λες προσποιουμαι αγνοια για προτροπες αιρετων και συνδικαλιστων... τετοια προσποιηση ουτε ο Σπανουλης  ::)
βρες μου ενα post που μιλαω για τετοιες προτροπες... please!!! ή μηπως πρεπει να σχολιαζουμε το καθετι που γινεται και λεγεται αλλα δεν μας αφορα. γιατι εμενα δεν με αφορουσε κατι τετοιο.

ε οχι και νομιζεις οτι σε λογοκρινω... ετσι βαφτιζεις τα αντι-επιχειρηματα που σου παραθετουν;
αντιθετα εσυ το υφακι του δασκαλου με την βεργα μια χαρα το εχεις...  ;D

γιατι να απολογηθω ή να ασχοληθω με τα παραπονα σου για αυτους που αναφερεις που λοιδορουσαν και κατηγορουσαν; με τον sliver μιλας και οχι με αλλους...

γιατι να μου κανει εντυπωση για αυτο που προτεινε ο πρωην Δ/ντης Σπουδων Π.Ε; νομιζεις μπορουσε να εφαρμοστει εν μεσω διαπραγματευσης ή μετεπειτα δημοψηφισματος; νομιζεις ηταν στο χερι του ή στο χερι αυτης της κυβερνησης; η προηγουμενη γιατι δεν τις δημιουργησε αυτες τις θεσεις;

καμια απορια ψαλτου βηξ αγαπητε. καλος εισαι στις παροιμιες και στα quotes αλλα απο αυτοκριτικη παπαλα.. πως να μην σε κατηγορησω για κοματικη εμπαθεια οταν ΟΥΤΕ οι προηγουμενοι υπουργοι, Λοβερδος-Αρβανιτοπουλος, δεν εκαναν αυτα που δικαιως ζητας αλλα εσυ ΜΟΝΟ με τον Κουρακη ασχολεισαι. προφανως και ο Κουρακης ειναι υπολογος για την καταληξη της υποθεσης και την αναποτελεσματικοτητα του αλλα με οποιον σε βολευει ασχολεισαι... εχεις γραψει τοσα μηνυματα που ειναι αδυνατον και αδιαφορο να τα διαβασω οποτε αν εχεις κανει κριτικη και στον Αρβανιτοπουλο να μου τα υποδειξεις...  ;)

παλι μου ζητας να κανω τον δικηγορο των υπολοιπων συναδελφων που ποσταρουν στο φορουμ. σου εχουν πει οτι ειμαι κανενας εκπροσωπος τους; σοβαρεψου....  ::)

να ενδιαφερθω για τους 2500 συναδελφους που αποκλειστηκαν απο τις μεταθεσεις; οσο και εσυ ενδιαφερθηκες για περιοχες που το 2013 εδωσαν 0 θεσεις για τις υποχρεωτικες στην ειδικοτητα μου και μολις ανοιξουν οι οργανικες θα πιαστουν απο μεταθεση και οτι μεινει στο τελος απο νεα μεταταξη. αυτο δεν ειναι πασιφανης αδικια της διαδικασιας του 2013;
οριστε αγαπητε, εγω δεν εκανα αιτηση το 2013 γιατι ΔΕΝ προβλεπονταν για την περιοχη που ηθελα. ομως αυτη η περιοχη θα πλυμμηρισει απο τις μεταθεσεις σας μια χαρα μολις δοθουν οι οργανικες και εγω θα καθομαι να κοιταω. γκε γκε;  :-X
οποτε κρατα τις κρυφες και φανερες επιδιωξεις για τα νεφελιμ και τους εξωγηινους οι οποιοι δεν χρειαζονταν τον ΣΥΡΙΖΑ ή την Μπαρτσελονα για να κανουν αιτηση....


ειναι οντως κουραστικο να καθεται καποιος και να εξηγει τα αυτονοητα οποτε δεν βρισκω τον λογο για αντιπαραθεση περαιτερω κυριως λογω του υφους των μηνυματων σου που παντα ειναι επι του προσωπικου.
βρισκω ομως λογο οταν πατε και συγκρινετε το 2013 με την παγια διαδικασια των μεταταξεων ή με αλλες υπηρεσιακες μεταβολες.
τοσο καλα ξερετε να ζυγιζετε τα πραγματα...
και οταν κριτικαρω την διαδικασια του 2013 δεν κριτικαρω αυτους που την δικαιουνταν αλλα την ηγεσια για την προχειροτητα-εξυπηρετηση-αδικια και φυσικα τους βυσματουχους.
ε αφου δεν εισαι ουτε το ενα , ουτε το αλλο τοτε εχουμε εξανλτησει μεταξυ μας τον διαλογο...






 
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17947 στις: Σεπτέμβριος 09, 2015, 09:24:46 μμ »
@ sliver(οπως και pm που μου εχεις στειλει με εκφρασεις πεζοδρομιου και χαμηλου επιπεδου κουβεντες)
Παράθεση
(οπως και pm που μου εχεις στειλει με εκφρασεις πεζοδρομιου και χαμηλου επιπεδου κουβεντες)
Αν έχεις ακόμα αυτό το pm  στειλτο σε pm για να το δω....
Παράθεση
η προηγούμενη γιατί δεν τις δημιουργησε αυτες τις θεσεις;
Όταν ανακοίνωσε ότι προτίθεται να τις δημιουργήσει έγινε η συντέλεια του κόσμου. Την προηγούμενη ακριβώς σχολική χρονιά που αδράνησε δεν μίλησε κανείς.
 Ο Κουρακης τόσο προεκλογικά όσο και μετεκλογικά υποσχέθηκε πλήρη διαφάνεια στο θέμα των μετατάξεων, υπόσχεση όμως που δεν τήρησε. Με δεδομένο ότι η προηγούμενη κυβέρνηση ειχε κάνει παρατυπίες, παρανομίες, ρουσφέτια και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, προσπαθώντας να καλύψει όλα αυτά δεν ανακοίνωσε ποτέ τα μόρια.
Τον επόμενο υπουργό τι τον εμπόδισε; Εγώ απλώς ρωτάω και δεν περιμένω καμία απάντηση από εσένα....

Παράθεση
γιατι να μου κανει εντυπωση για αυτο που προτεινε ο πρωην Δ/ντης Σπουδων Π.Ε; νομιζεις μπορουσε να εφαρμοστει εν μεσω διαπραγματευσης ή μετεπειτα δημοψηφισματος;
Όπου ήθελαν τακτοποιούσαν, για τους υπολοίπους φέταααααα...........μέχρι και προσωποπαγείς θέσεις δημιούργησαν......
Παράθεση
ε αφου δεν εισαι ουτε το ενα , ουτε το αλλο τοτε εχουμε εξανλτησει μεταξυ μας τον διαλογο...
Αν σου αρκεί η διαβεβαίωση μου, σου λέω ότι δεν ανήκω σε αυτούς που κατακρίνεις, άλλα νομίζω ότι έχω και εγω το δικαίωμα να κρίνω τις παραλείψεις της ηγεσίας του ΥΠΟΠΑΙΘ παλιάς και νέας. Προφανώς δεν έχεις διαβάσει τα σχόλια μου για την προηγούμενη ηγεσία του ΥΠΟΠΑΙΘ. Νομίζεις ότι δεν με έχει ενοχλήσει η μη δημοσίευση των μορίων, πολλές φορές το είχα επισημάνει ότι από εκεί θα βλέπαμε τι ακριβώς είχε γίνει, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και τι συνέβη το 2015 και καταλήξαμε στα ίδια.
ΥΓ. Βέργα δεν χρησιμοποίησα και δεν χρησιμοποιώ, ούτε εκδικητικός είμαι, όσο για τις μεταθέσεις χρόνια είχαν να δώσουν σε πολλές ειδικότητες και πριν τις μετατάξεις. Όχι όλο το ανάθεμα σε αυτούς που δεν δημιούργησαν το πρόβλημα, αλλά πολλοί εξαναγκάστηκαν υπό το βάρος της απόλυσης να κάνουν αίτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2015, 10:04:05 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 236
Σύνολο: 238

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.