*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4367565 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofia_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2058 στις: Ιούλιος 18, 2013, 09:46:56 μμ »


Τείνω να συμφωνήσω με αυτή την αιτιολόγηση...αν το δώσετε σε κάποιον μη εκπαιδευτικό που δεν έχει το συναισθηματικό βάρος αυτό θα καταλάβει...

Υ.Γ: Όσο για τις 900..συνάδελφε ισχύει η γνωστή παροιμία τις @#$ και ψόφησαν!

Έτσι θα σε συνέφερε απ' ότι φαίνεται, αλλά μάλλον θα διαψευστείς...

Βασικά αυτό που με συμφέρει  είναι η όξυνση της ικανότητάς σου να καταλαβαίνεις αυτό που διαβάζεις...αλλά μάλλον θα διαψευστώ...

Κάτι μας είπες τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:23 »

Αποσυνδεδεμένος athan123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Θέλω να πιάσω το Τζόκερ.
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2059 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:14:26 μμ »
Το σωστό είναι να βγούν οι 900 τώρα, που ήταν ούτως ή άλλως νόμιμες και εθελοντικές. Στη συνέχεια πανελλαδικά να ακολουθήσουν και οι άλλες
και όσες θέσεις ΔΕΝ καλυφθούν να γίνουν με υποχρεωτικές. Ας ελπισουμε ότι θα ακολουθηθεί αυτή η λογική σειρά και δε θα μας καπαρώσουν τις θέσεις
τα άτομα που ανήκουν σε κάποιο ΠΥΣΔΕ και μετακινηθούν μέσα σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2060 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:26:21 μμ »
Σαφεστατα.Ξανα λεω.Αυτα που βλεπετε να λεει ο υπουργος κλπ για τις μεταταξεις,ειναι για τις υποχρεωτικες μεταταξεις λογω υπεραριθμιας.Οχι για τις εθελοντικες των 900.Μην τις μπερδευετε.Φανταζομαι οτι δεν περιμενετε τον υπουργο,ή τον καθε ασχετο δημοσιογραφο,οταν μιλαει για τις υποχρεωτικες μεταταξεις,να λεει και το...Δεν μιλαω για αυτες των 900 ναι;Ειδικα οι δημοσιογραφοι καν δεν ξερουν την υπαρξη αυτων των μεταταξεων.Των εθελοντικων.
Οσον αφορα την πιεση προς αιρετους ,υπουργειο κλπ.Εχμ..ας γινεται ομως με τον σωστο τροπο.Το να παιρνουμε τηλεφωνο σαν τρομοκρατημενα κοτοπουλα(  ;D ) και να ρωταμε αν θα ακυρωθουν,ειναι εντελως λαθος κατα την αποψη μου.Ειναι σαν να το αποδεχομαστε.Να παιρνουμε και να απαιτουμε να ολοκληρωθει η διαδικασια.Να καταλαβουν οτι ΑΝ δεν γινουν,αν κατι αλλαξει..θα υπαρξουν τεραστιες αντιδρασεις.Τουτεστιν,καν δεν σκεφτομαστε το ενδεχομενο να μην γινουν.

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2061 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:47:14 μμ »
Σαφεστατα.Ξανα λεω.Αυτα που βλεπετε να λεει ο υπουργος κλπ για τις μεταταξεις,ειναι για τις υποχρεωτικες μεταταξεις λογω υπεραριθμιας.Οχι για τις εθελοντικες των 900.Μην τις μπερδευετε.Φανταζομαι οτι δεν περιμενετε τον υπουργο,ή τον καθε ασχετο δημοσιογραφο,οταν μιλαει για τις υποχρεωτικες μεταταξεις,να λεει και το...Δεν μιλαω για αυτες των 900 ναι;Ειδικα οι δημοσιογραφοι καν δεν ξερουν την υπαρξη αυτων των μεταταξεων.Των εθελοντικων.
Οσον αφορα την πιεση προς αιρετους ,υπουργειο κλπ.Εχμ..ας γινεται ομως με τον σωστο τροπο.Το να παιρνουμε τηλεφωνο σαν τρομοκρατημενα κοτοπουλα(  ;D ) και να ρωταμε αν θα ακυρωθουν,ειναι εντελως λαθος κατα την αποψη μου.Ειναι σαν να το αποδεχομαστε.Να παιρνουμε και να απαιτουμε να ολοκληρωθει η διαδικασια.Να καταλαβουν οτι ΑΝ δεν γινουν,αν κατι αλλαξει..θα υπαρξουν τεραστιες αντιδρασεις.Τουτεστιν,καν δεν σκεφτομαστε το ενδεχομενο να μην γινουν.

ναι, συμφωνώ...και εγώ αυτό που ζητάω είναι να ολοκληρωθεί το γρηγορότερο η διαδικασία...αυτό πρέπει να ζητάμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:23 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2062 στις: Ιούλιος 18, 2013, 10:48:42 μμ »
Το σωστό είναι να βγούν οι 900 τώρα, που ήταν ούτως ή άλλως νόμιμες και εθελοντικές. Στη συνέχεια πανελλαδικά να ακολουθήσουν και οι άλλες
και όσες θέσεις ΔΕΝ καλυφθούν να γίνουν με υποχρεωτικές. Ας ελπισουμε ότι θα ακολουθηθεί αυτή η λογική σειρά και δε θα μας καπαρώσουν τις θέσεις
τα άτομα που ανήκουν σε κάποιο ΠΥΣΔΕ και μετακινηθούν μέσα σε αυτό.

Μα το σωστό δεν είναι να προηγηθούν οι τοποθετήσεις εντός ΠΥΣΔΕ και στη συνέχεια να γίνουν οποιεσδήποτε άλλες τοποθετήσεις?
  

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2063 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:12:45 μμ »
Το σωστό είναι να γίνουν μεν οι τοποθετήσεις εντός ΠΥΣΔΕ,αλλά μετά όλοι να έχουν το δικαίωμα να κάνουν αίτηση για πρωτοβάθμια.Όχι μόνο οι υπεράριθμοι,όπως λάθος γίνεται σε κάποιες διευθύνσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2013, 11:14:25 μμ από vagelo »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2064 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:34:02 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2013, 10:02:16 μμ από glory3 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2065 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:36:35 μμ »
Αυτα που λεες δεν βγαζουν κανενα νοημα φιλε μου dragadroun.Αν δεν πας στην πρωτη σου προτιμηση με αυτες τις μεταταξεις,ειναι γιατι καποιος αλλος ειχε παραπανω μορια απο σενα.Εσυ λες οτι θες τροποποιηση για να σβησεις τους νομους που εβαλες σαν δευτερες επιλογες.Δηλαδη μας λες οτι αν δεν πας στην πρωτη σου προτιμηση δεν θες καθολου μεταταξη.
Μαλλον κατι αλλο θες φιλε και δεν το λες.
Ναι άμα ήθελα κάτι άλλο θα έμπαινα στα φόρουμ να εκτίθεμαι. Είσαι πολύ γατόπαρδος τελικά. Δεν απάντησες στην ερώτηση που έκανα. Είναι δίκαιο αυτό που έγραψα πριν ή όχι;
Αναφερεσαι σε αυτο προφανως

Παράθεση
Έστω, νομό, δεν θα παίζουμε με τις λέξεις τώρα. Το θέμα είναι ότι οι θέσεις ανά περιφέρεια ήταν συγκεκριμένες και αν εγώ πχ πάρω μετάταξη σε γειτονικό νομό από την πρώτη μου επιλογή και στο καπάκι αργότερα γίνουν κι άλλες μετατάξεις χωρίς να μου δώσει δικαίωμα εμένα να κάνω βελτίωση της θέσης μου και κάποιος με λιγότερα μόρια πάει στην πρώτη μου επιλογή, είναι αδικία αυτό ή όχι; Γι'αυτό λέω ή θα πρέπει να βγάλει εντελώς καινούρια εγκύκλιο με όλα τα κενά, ή να επιτρέψει τροποποιήσεις ή αν κάνει μετά κ άλλες μετατάξεις να μου επιτρέψει κι εμένα που πήρα μετάταξη όχι στην πρώτη μου επιλογή να κάνω βελτίωση.
Φιλε μου εσυ μιλας τωρα για βελτιωση.
Ειναι εντελως ασχετο με τις συγκεκριμενες μεταταξεις.Οι μεταταξεις αυτες αφορουσαν μεταταξη σε Α/θμια,δηλωσαμε νομό και οχι πολη η σχολειο.Θες να πας Α/θμια σε αυτον τον νομό;Αν εχεις τα μορια πηγαινεις.Αν δενε χεις θα παει αυτος που εχει παραπανω μορια απο σενα.ΝΟΜΟ...Οχι πολη .
Για την βελτιωση που μιλας προσωπικα δεν με ενδιαφερει,δεν με απασχολει.Καποιοι τα θελουν ολα δικα τους προφανως,και η βελτιωση ειναι κατι εντελως ασχετο με τις μεταταξεις στην Α/θμια.
Αν δεν σου αρεσει κανε ανακληση.Προλαβαινεις.Μεχρι να γινει το ΚΥΣΔΕ για τις μεταταξεις.Απλα πραγματα. ;D

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2066 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:41:37 μμ »
To διάβασα 4 φορές. Επιμένω ότι υποννοεί ότι θα έχουν όλοι το δικαίωμα για τις μετατάξεις.
Το πλαίσιο περιλαμβάνει και εθελοντικές και υποχρεωτικές (αν οι εθελοντικές είναι λιγότερες από τις υποχρεωτικές).
Κάτι σαν τις οργανικές τοποθετήσεις το βλέπω, που ο τελευταίος παίρνει το μουτζούρη.
Δεν έχει νόημα να επιμένει ο καθένας στη θέση του, πάντως, για κάτι που μπορεί να μην εφαρμοστεί ποτέ.
Just for the registry

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA-%CE%B1%CF%81%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%84%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%88%CE%B7%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B8%CE%AD%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%87%CE%AD%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82
Ναι,και εγω πιστευω ποτι σε εκεινες τις μεταταξεις θα εχουν δικαιωμα να ζητησει οποιος θελει απο τις ειδικοτητες που θα δωσουν ευκαιρια να ζητησουν.Διοτι δεν τους ενδιαφερει ποιος θα παει αλλα ο αριθμος,.Τους ενδιαφερει  υποτιθεται να αδειασουν θεσεις.Τωρα αν θα εισαι εσυ η ο ταδε...χεστηκαν,να στο πω χοντρα.. ;D
Και μαλιστα θα προτιμησουν το να το ζητησει ο αλλος,γιατι ειναι λιγοτερο πολιτικο κοστος.

Αποσυνδεδεμένος dragadroun

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 362
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2067 στις: Ιούλιος 18, 2013, 11:55:37 μμ »
Αυτα που λεες δεν βγαζουν κανενα νοημα φιλε μου dragadroun.Αν δεν πας στην πρωτη σου προτιμηση με αυτες τις μεταταξεις,ειναι γιατι καποιος αλλος ειχε παραπανω μορια απο σενα.Εσυ λες οτι θες τροποποιηση για να σβησεις τους νομους που εβαλες σαν δευτερες επιλογες.Δηλαδη μας λες οτι αν δεν πας στην πρωτη σου προτιμηση δεν θες καθολου μεταταξη.
Μαλλον κατι αλλο θες φιλε και δεν το λες.
Ναι άμα ήθελα κάτι άλλο θα έμπαινα στα φόρουμ να εκτίθεμαι. Είσαι πολύ γατόπαρδος τελικά. Δεν απάντησες στην ερώτηση που έκανα. Είναι δίκαιο αυτό που έγραψα πριν ή όχι;
Αναφερεσαι σε αυτο προφανως

Παράθεση
Έστω, νομό, δεν θα παίζουμε με τις λέξεις τώρα. Το θέμα είναι ότι οι θέσεις ανά περιφέρεια ήταν συγκεκριμένες και αν εγώ πχ πάρω μετάταξη σε γειτονικό νομό από την πρώτη μου επιλογή και στο καπάκι αργότερα γίνουν κι άλλες μετατάξεις χωρίς να μου δώσει δικαίωμα εμένα να κάνω βελτίωση της θέσης μου και κάποιος με λιγότερα μόρια πάει στην πρώτη μου επιλογή, είναι αδικία αυτό ή όχι; Γι'αυτό λέω ή θα πρέπει να βγάλει εντελώς καινούρια εγκύκλιο με όλα τα κενά, ή να επιτρέψει τροποποιήσεις ή αν κάνει μετά κ άλλες μετατάξεις να μου επιτρέψει κι εμένα που πήρα μετάταξη όχι στην πρώτη μου επιλογή να κάνω βελτίωση.
Φιλε μου εσυ μιλας τωρα για βελτιωση.
Ειναι εντελως ασχετο με τις συγκεκριμενες μεταταξεις.Οι μεταταξεις αυτες αφορουσαν μεταταξη σε Α/θμια,δηλωσαμε νομό και οχι πολη η σχολειο.Θες να πας Α/θμια σε αυτον τον νομό;Αν εχεις τα μορια πηγαινεις.Αν δενε χεις θα παει αυτος που εχει παραπανω μορια απο σενα.ΝΟΜΟ...Οχι πολη .
Για την βελτιωση που μιλας προσωπικα δεν με ενδιαφερει,δεν με απασχολει.Καποιοι τα θελουν ολα δικα τους προφανως,και η βελτιωση ειναι κατι εντελως ασχετο με τις μεταταξεις στην Α/θμια.
Αν δεν σου αρεσει κανε ανακληση.Προλαβαινεις.Μεχρι να γινει το ΚΥΣΔΕ για τις μεταταξεις.Απλα πραγματα. ;D
Δεν πάει έτσι. Θα υπάρξουν ενστάσεις γιατί είναι αδικία είτε το καταλαβαίνεις είτε όχι.

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2068 στις: Ιούλιος 19, 2013, 12:42:02 πμ »
Τελικά οι ΠΕ07 θα μεταταγούν στα δημοτικά; Διορθώθηκε το "λάθος" του υπουργείου;

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2069 στις: Ιούλιος 19, 2013, 09:47:47 πμ »
Πάντως με τα μαζικά τηλέφωνα που αναφέρθηκε παραπάνω δε νομίζω να κερδίσετε τίποτα. Ίσα, ίσα ίσως προσθέσετε και καμιά μέρα καθυστέρηση επιπλέον.

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2070 στις: Ιούλιος 19, 2013, 10:39:42 πμ »
Τελικά οι ΠΕ07 θα μεταταγούν στα δημοτικά; Διορθώθηκε το "λάθος" του υπουργείου;

Ναι,διορθώθηκε,μην ανησυχείς...κα.Γαλλικού!!!

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2071 στις: Ιούλιος 19, 2013, 10:41:46 πμ »
Πάντως με τα μαζικά τηλέφωνα που αναφέρθηκε παραπάνω δε νομίζω να κερδίσετε τίποτα. Ίσα, ίσα ίσως προσθέσετε και καμιά μέρα καθυστέρηση επιπλέον.

Τι μας είπες τώρα!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 400
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.