*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4334291 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7098 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:38:12 πμ »
Με τους συναδέλφους της δραματικής τέχνης ΠΕ18.41 που μπορούσαν να κάνουν αίτηση στις εθελοντικές αλλά 'όχι τώρα τι γίνεται; καμία διαμαρτυρία; Και με το μπέρδεμα των ΠΕ32 τι έγινε τελικά;
Εμ για αυτο λεω τοσο καιρο οτι...οι εθελοντικες ηταν ασχετες με αυτες.Μην ξαναπω τα ιδια,τα εχω πει τοσες φορες,ΑΛΛΑ.............κατσε να δουμε.Εγω πιστευω ρε παιδια οτι οι εθελοντικες θα γινουν.Ελπιζω βεβαι σωστα..και οχι ενσωματωμενες..κατι που αδυνατω να καταννοησω.
ΥΓ.Αν δεν γινουν...ΟΛΟΙ μαζι πρεπει να κινηθουμε.ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2013, 12:39:43 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:21:24 »

Αποσυνδεδεμένος adela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7099 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:39:17 πμ »
κάλυψη εννοεί ότι δεν θα φαίνεται πλέον πουθενά ο όρος ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΥΣΔΕ-ΠΥΣΠΕ

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7100 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:42:30 πμ »
Με τους συναδέλφους της δραματικής τέχνης ΠΕ18.41 που μπορούσαν να κάνουν αίτηση στις εθελοντικές αλλά 'όχι τώρα τι γίνεται; καμία διαμαρτυρία; Και με το μπέρδεμα των ΠΕ32 τι έγινε τελικά;
Εμ για αυτο λεω τοσο καιρο οτι...οι εθελοντικες ητανα σχετες με αυτες.Μην ξαναπω τα ιδια,τα εχω πει τοσες φορες,ΑΛΛΑ.............κατσε να δουμε.ΕΡγω ποστευω ρε παιδια οτι οι εθελοντικες θα γινουν.Ελπιζω βεβαι σωστα..και οχι ενσωματομενες..κατι που αδυνατω να καταννοησω.
Πάντως όπως ανέφερα και παραπάνω κάποια ΠΥΣΠΕ ενσωμάτωσαν τις τότε προσφερόμενες θέσεις σε αυτές που δόθηκαν για υποχρεωτική μετάταξη. Όπως χαρικτηριστικά μου είπε ο Διευθυντής εκπαίδευσης, 'εμένα μου ζήτησαν κενά, δε με νοιάζει με ποιο τρόπο θα μου τα καλύψουν'. Απ' ότι είχαμε πει όμως και πιο παλιά δε φαίνεται να το έκαναν όλοι οι νομοί. Νέο μπάχαλο;

Αποσυνδεδεμένος oikat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7101 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:44:23 πμ »


2. Οι αιτήσεις αποσπασεις μας θα ακυρωθουν? Γιατι καποιος μπορει να εκανε αιτηση για πιασει οργανικη, αλλα να θελει να αποσπαστει σε φορεα η ακομα και πυσδε/πυσπε για προσωπικους του λογους.


Η εγκύκλιος των εθελοντικών έγραφε ότι δε θα ισχύουν οι αιτήσεις που έγιναν και οι εκπαιδευτικοί θα κάνουν ΝΕΑ αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΠΕ πλέον.

Κάτι τέτοιο θα ισχύει και εδώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:21:24 »

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7102 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:44:40 πμ »
Ελπίζω τη Δευτέρα να είμαστε πιο σοφοί... Καληνύχτα σε όλους. Πάω να ονειρευτώ εθελοντικές μετατάξεις....

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7103 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:46:39 πμ »
Με τους συναδέλφους της δραματικής τέχνης ΠΕ18.41 που μπορούσαν να κάνουν αίτηση στις εθελοντικές αλλά 'όχι τώρα τι γίνεται; καμία διαμαρτυρία; Και με το μπέρδεμα των ΠΕ32 τι έγινε τελικά;
Εμ για αυτο λεω τοσο καιρο οτι...οι εθελοντικες ητανα σχετες με αυτες.Μην ξαναπω τα ιδια,τα εχω πει τοσες φορες,ΑΛΛΑ.............κατσε να δουμε.ΕΡγω ποστευω ρε παιδια οτι οι εθελοντικες θα γινουν.Ελπιζω βεβαι σωστα..και οχι ενσωματομενες..κατι που αδυνατω να καταννοησω.
Πάντως όπως ανέφερα και παραπάνω κάποια ΠΥΣΠΕ ενσωμάτωσαν τις τότε προσφερόμενες θέσεις σε αυτές που δόθηκαν για υποχρεωτική μετάταξη. Όπως χαρικτηριστικά μου είπε ο Διευθυντής εκπαίδευσης, 'εμένα μου ζήτησαν κενά, δε με νοιάζει με ποιο τρόπο θα μου τα καλύψουν'. Απ' ότι είχαμε πει όμως και πιο παλιά δε φαίνεται να το έκαναν όλοι οι νομοί. Νέο μπάχαλο;
Αν εκαναν  αυτοι λαθος ειναι δικο τους προιβλημα.Ομως αυτες οι 945 θεσεις,ειναι εντελως αλλο πραγμα.Ειναι οι νεοσυσταθεντες θεσεις της διαμαντοπουλου που λεμε..αυτες των νεων κλαδων.
Εσυ  σε ποιες ειδικοτητες αναφερεσαι,οταν λες οτι δωθηκαν και στις υποχρεωτικες;Εχεις εικονα ποιες ειδικοτητες ειναι;Διοτι στις υποχρεωτικες εχουμε και τους παλιους κλαδους που προυπηρχαν..γυμναστες,μουσικους και αγγλικων νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7104 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:49:35 πμ »
Για οσους θελουν να διεκδικησουν οτιδηποτε, δειτε τι εκαναν 2 σχολικοι φυλακες εστω με προσωρινη αποφαση πρωτοδικειου :
http://xenesglosses.eu/2013/08/epistrefoun-sta-kathikonta-tous-sxoli/

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7105 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:11:55 πμ »
Αν εκαναν  αυτοι λαθος ειναι δικο τους προιβλημα.Ομως αυτες οι 945 θεσεις,ειναι εντελως αλλο πραγμα.Ειναι οι νεοσυσταθεντες θεσεις της διαμαντοπουλου που λεμε..αυτες των νεων κλαδων.
Εσυ  σε ποιες ειδικοτητες αναφερεσαι,οταν λες οτι δωθηκαν και στις υποχρεωτικες;Εχεις εικονα ποιες ειδικοτητες ειναι;Διοτι στις υποχρεωτικες εχουμε και τους παλιους κλαδους που προυπηρχαν..γυμναστες,μουσικους και αγγλικων νομιζω.
Για να κάνεις σύγκριση των θέσεων που είχαν δώσει στις εθελοντικές και τώρα στις υποχρεωτικές δες την εγκύκλιο των εθελοντικών. Πχ βλέπω ότι στην Κεντρική Μακεδονία για τους ΠΕ07 οι συνολικές θέσεις ήταν 17 στις εθελοντικές και τώρα στις υποχρεωτικές είναι 99!!
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7106 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:12:32 πμ »
Η ΕΚΠΛΗΞΗ: Πάνω αριστερά στο πρωτοσέλιδο η απάντηση..................................
http://3.bp.blogspot.com/-4vYrpgiiAwA/UhenfJAGm3I/AAAAAAAHO1s/cBjMtPaSaNE/s1600/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF+2013-08-23,+9.09.54+%CE%BC.%CE%BC..png

Αποσυνδεδεμένος grobin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7107 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:16:57 πμ »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7108 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:17:57 πμ »
Η ΕΚΠΛΗΞΗ: Πάνω αριστερά στο πρωτοσέλιδο η απάντηση..................................
http://3.bp.blogspot.com/-4vYrpgiiAwA/UhenfJAGm3I/AAAAAAAHO1s/cBjMtPaSaNE/s1600/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF+2013-08-23,+9.09.54+%CE%BC.%CE%BC..png

Πού το ανακάλυψες;!  ;)

Καλά και πώς θα γίνει αυτό; Και το ανακοινώνει, αφού έγιναν οι αιτήσεις για τις υποχρεωτικές μετατάξεις;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2013, 01:19:41 πμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7109 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:25:54 πμ »
Η ΕΚΠΛΗΞΗ: Πάνω αριστερά στο πρωτοσέλιδο η απάντηση..................................
http://3.bp.blogspot.com/-4vYrpgiiAwA/UhenfJAGm3I/AAAAAAAHO1s/cBjMtPaSaNE/s1600/%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF+2013-08-23,+9.09.54+%CE%BC.%CE%BC..png

Πού το ανακάλυψες;!  ;)

Καλά και πώς θα γίνει αυτό; Και το ανακοινώνει, αφού έγιναν οι αιτήσεις για τις υποχρεωτικές μετατάξεις;;;;
Τι βλεπετε εσεις ρε παιδια που δεν βλεπω εγω;;Δεν βλεπω τιποτα για καθηγητες..πλακα κανουμε; >:(

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7110 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:26:26 πμ »
Μήπως έχει σχέση με το παρακάτω, λέω εγώ τώρα...

http://www.pde.gr/index.php?topic=19176.238
Από το θέμα:Mετατάξεις εκπαιδευτικών σε Διοικητικές θέσεις του υπ. Παιδείας

Λοιπόν , ενημέρωση από συνάδελφο με χοντρό βύσμα...ο Μητσοτάκης δεν υπογράφει τις μετατάξεις αυτών που δεν έχουν οργανική (με τη λογική ότι δεν έχουν θέση να μεταφέρουν - το ότι έχουμε θέση στον κλάδο και αυτη μεταφέρεται φάινεται ότι δεν του λέει κάτι)... Το μεταφέρω με κάθε επιφύλλαξη... είναι ενημέρωση εκτός υπουργείου...
Αν μπορείτε να μάθετε κάτι περισσότερο....

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7111 στις: Αύγουστος 24, 2013, 01:26:55 πμ »
Φαγωθήκατε  να μάθετε την έκπληξη... η περιέργεια όμως σκότωσε τη γάτα :P
Το καινούριο διαφημιστικό θα είναι: Κάθε εκπαιδευτικός θέλει την οργανική του... ;D
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 460
Σύνολο: 465

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.