*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4368015 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος neri1940

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5320 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:29:43 μμ »
Επικοινώνησα με τη ΔΙΔΕ μου και με πληροφόρισαν ότι τους ενημέρωσαν από το Υπουργείο προφορικά ότι όντως μπορούμε να κάνουμε ταυτοπροσωπία στην πλησιέστερη διεύθυνση..Τώρα γιατί δεν ανακοινώνεται κι επίσημα τι να πω... Κι αν δεν ανακοινωθεί κι επίσημα τι κάνεις κιόλας...

Στις διεθυνσεις δεν εχει παει επισημη ενημερωση. Φημες λενε οτι εγινε συναντηση με τον υφυπουργο και διαβεβαιωσε οτι θα στειλει σχετικη εντολη. Ως τωρα δεν εχει στειλει τιποτα.
Αντε, γιατι ΚΑΙ η ιστορια με την ταυτοπροσωπια εχει καταντησει εντελως αηδια. Αλλες δδε (ηλεια, πρεβεζα, αιτ/νια) ανακοινωσαν στις σελιδες τους οτι ταυτοπροσωπια μπορει να γινει οπουδηποτε και αλλες (και δη νησιωτικες) λενε πως δεν ξερουν τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:36:05 »

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5321 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:30:02 μμ »
Παράθεση
αν όντως η υποχρεωτική μετάταξη είναι παγίδα και κάνοντας αίτηση υποχρεωτικής μετάταξης χάνεις τα όποια δικαιώματα απορρέουν από την αίτηση εθελοντικής μετάταξης, σε τι αποσκοπεί η υπεύθυνη δήλωση μη αποδοχής παραίτησης από την εθελοντική μετάταξη?
ποιο δικαστήριο θα με ( ή σε ή τον οποιοδήποτε )δικαιώσει όταν ό νόμος λέει οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί (για υποχρεωτική μετάταξη) να υποβάλλουν αίτηση κλπ?
Ρε γμτ..θελουμε ξυλο τελικα.
Φιλε μου,δεν ξερω αν θα σε δικαιωσει κανενας.Μπορει ναι μπορει και οχι.Το σιγουρο ομως ειναι οτι εσυ δηλωνεις ΕΠΙΣΗΜΑ,οτι δεν αποποιησαι την προηγουμενη σου αιτηση.
Δεν δηλωνεις οτι εισαι εγκληματιας φιλε μου,για να εχεις κυρωσεις,οτι δεν αποποιησαι την προηγουμενη σου αιτηση δηλωνεις.Δηλαδη οκ..στην χειροτερη απλα θα ειναι  μια αχρηστη κινηση.Μπορει ομως...μια στις χιλιες να αποδειχτει και εξυπνη.
Μα τοσος προβληματισμος για κατι τοσο απλο;Δηλαδη αν την κανεις τι φοβασαι;;

Απορώ γιατί το συζητάτε..... Φυσικά και να κάνετε δήλωση ότι δεν αποποιείστε την προηγούμενη δήλωσή σας.. (Εγώ λόγω ειδικότητας δεν είχα κάνει ...)
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5322 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:30:52 μμ »
Λοιπόν,

αυτοί που θα μας αξιολογήσουν έκαναν μια εβδομάδα για να αποφασίσουν ότι η ταυτοπροσωπία μπορεί να γίνει και σε άλλη ΔΔΕ. Και ακόμα περιμένουν να το πουν και επίσημα για να το εφαρμόσουν.

 ;D ;D ;D ;D ;D

Τελικά όντως θέλω να μας αξιολογήσουν. Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θα έχω πάρει σύνταξη....από την άλλη η ενασχόληση μου με αυτό το δημόσιο και μάλιστα σε επαγγελματική βάση αρχίζει και με κάνει και αμφιβάλλω για το επίπεδο νοημοσύνης που έχω...

Αποσυνδεδεμένος neri1940

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5323 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:36:44 μμ »
Εμεις φταιμε που το ανεχομαστε. Αυριο προσωπικα θα τους παρω στο νησι και θα γινει χαμος. Δε χρειαζονται πολλα. Μιααπειλη για καταγγελια ανισοτιμης μεταχειρισης. Εδω δεν εχουμε να φαμε και θα μας στειλουν να πληρωνουμε 10 μερες ξενοδοχεια στα νησακια για μια αιτηση που ουτε καν ξερουμε που οδηγει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:36:05 »

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5324 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:39:22 μμ »
Παράθεση
αν όντως η υποχρεωτική μετάταξη είναι παγίδα και κάνοντας αίτηση υποχρεωτικής μετάταξης χάνεις τα όποια δικαιώματα απορρέουν από την αίτηση εθελοντικής μετάταξης, σε τι αποσκοπεί η υπεύθυνη δήλωση μη αποδοχής παραίτησης από την εθελοντική μετάταξη?
ποιο δικαστήριο θα με ( ή σε ή τον οποιοδήποτε )δικαιώσει όταν ό νόμος λέει οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί (για υποχρεωτική μετάταξη) να υποβάλλουν αίτηση κλπ?
Ρε γμτ..θελουμε ξυλο τελικα.
Φιλε μου,δεν ξερω αν θα σε δικαιωσει κανενας.Μπορει ναι μπορει και οχι.Το σιγουρο ομως ειναι οτι εσυ δηλωνεις ΕΠΙΣΗΜΑ,οτι δεν αποποιησαι την προηγουμενη σου αιτηση.
Δεν δηλωνεις οτι εισαι εγκληματιας φιλε μου,για να εχεις κυρωσεις,οτι δεν αποποιησαι την προηγουμενη σου αιτηση δηλωνεις.Δηλαδη οκ..στην χειροτερη απλα θα ειναι  μια αχρηστη κινηση.Μπορει ομως...μια στις χιλιες να αποδειχτει και εξυπνη.
Μα τοσος προβληματισμος για κατι τοσο απλο;Δηλαδη αν την κανεις τι φοβασαι;;

Απορώ γιατί το συζητάτε..... Φυσικά και να κάνετε δήλωση ότι δεν αποποιείστε την προηγούμενη δήλωσή σας.. (Εγώ λόγω ειδικότητας δεν είχα κάνει ...)

Αυτήν την υπεύθυνη δήλωση την κάνουμε στη δευτεροβάθμια που ανήκουμε;

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5325 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:42:25 μμ »
Διευκρίνιση του Υπουργείου για την ταυτοπροσωπία

Μετατάξεις εκπ/κών Δ.Ε. στην Π.Ε. και σε Διοικητικές θέσεις φορέων του Υ.ΠΑΙ.Θ. σύμφωνα με την αριθμ. 111967/Δ2/13-08-2013 (ΦΕΚ 1977 τ.Β’) Υ.Α.

http://static.diavgeia.gov.gr/doc/ΒΛΩΤ9-ΨΕΚ
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2013, 03:46:08 μμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5326 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:43:18 μμ »
Από τα ενδιαφέροντα που έπεσαν στην αντιληψη μου.
Με λίγα λόγια τι γίνεται όταν ο "αντίπαλος" σηκώνει το γάντι;
Εξυπνη κίνηση ή χαζή;
Σίγουρα πολύ ενδιαφέρουσα.
Μάλλον πολύ έξυπνη κίνηση...
  

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5327 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:45:31 μμ »
Οι εκπαιδευτικοί της Β/μιας Εκπαίδευσης δύνανται να μεταβούν σε οποιαδήποτε Διεύθυνση της Β/θμιας Εκπαίδευσης, προκειμένου να δηλώσουν τον αριθμό πρωτοκόλλου της ηλεκτρονικής αίτησής τους και να διαπιστωθεί η ταυτοπροσωπία ως την Παρασκευη 23/8/2013 και ώρα 15.00.

http://www.pde.gr/index.php?page=6539

Αποσυνδεδεμένος raclette

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • ό,τι να'ναι αυτή η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5328 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:47:26 μμ »
""To πόσο φωτογραφική βυσμάτων είναι λοιπόν η διάταξη του νόμου 4172/2013 άρθρο 82 &11 φαίνεται από το γεγονός ότι πέρασαν στο νόμο ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ (άραγε αγορασμένα σε ανατολικές χώρες;) για να πάνε ΣΕ ΚΑΤΩΤΕΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ (δημοτικά)

Πίσω από αυτό το αίσχος , κρύβονται 5-10 χοντρά βύσματα που θέλουν να βολέψουν τον κώλο τους. Αυτό είναι όλο. Έτσι όλα δουλεύουν στο ελλάντα.|""

@trekto

Εγώ πάντως έφτυσα αίμα να πάρω το διδακτορικό μου συνάδελφε, πότε δουλεύοντας και πότε με υποτροφίες, και τώρα να υπηρετώ στην παραμεθόριο όταν άλλοι βολεύονται στα γραφεία με τα μόρια των σχολείων μου και να προηγούνται αυτή τη στιγμή σε όλα, και σε απόδοση οργανικών και σε εθελούσιες μετατάξεις. Δηλαδή και οι δάσκαλοι με διδακτορικά και μεταπτυχιακά κακώς υπηρετούν στην πρωτοβάθμια;

Αποσυνδεδεμένος guest81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5329 στις: Αύγουστος 20, 2013, 03:49:46 μμ »
Ανάσταση!!

Για περαιτέρω "διευκρινήσεις", πάντως, προσωπικά χλωμό το βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5330 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:03:31 μμ »
Μάλιστα..Αυτή ήταν η διευκρινιστική που όλοι περιμέναμε;

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5331 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:06:04 μμ »
Ανάσταση!!

Για περαιτέρω "διευκρινήσεις", πάντως, προσωπικά χλωμό το βλέπω...

Το ότι τους πήρε 5 μέρες να διευκρινίσουν αυτό το πράγμα δείχνει ότι το IQ τους είναι μονοψήφιο. Οπότε και να θέλουν να διευκρινίσουν κάτι για τις μετατάξει είναι τόσο ανόητοι που δεν θα τα καταφέρουν.... Μη μας μπερδέψουν χειρότερα φοβάμαι....
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5332 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:10:20 μμ »
Οι άνθρωποι δεν είναι ηλίθιοι. Μια χαρά ξέρουν τι κάνουν. Θέλω όμως να ζήσω τη στιγμή που οι επικοινωνιολόγοι τους θα σκίσουν τα πτυχία τους. Δυστυχώς μάλλον αργεί αυτή η μέρα...

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5333 στις: Αύγουστος 20, 2013, 04:11:14 μμ »
Γυρνάμε λοιπόν πάλι στην αρχή:  Το Υπουργείο βγάζει μια επίτηδες ασαφή Υ.Α. και δε θέλει να διευκρινίσει τίποτα. (Ακόμα και αν δεν ασαφής και είμαστε εμείς ηλίθιοι ή να μας το πει ή να μας το εξηγήσει σύμφωνα με το IQ μας. Τώρα στο δια ταύτα: ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?
Α. Θέλει να μας πείσει να  κάνουμε όσο γίνεται περισσότεροι αίτηση (το τυράκι και η φάκα που λέμε από προχτές)
Β. Θέλει να κάνουν όσο γίνεται λιγότεροι αίτηση για να βολευτούν "τα δικά μας παιδιά"
Γ. Μας κάνει πλάκα

Παρακαλώ ας προσπαθήσουμε να απαντήσουμε στο ερώτημα μήπως μπούμε στο μυαλό του τέρατος.....
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161385
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 548
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.