*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 5415 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος matlab88

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 20, 2009, 11:26:47 πμ »
Αν βγάλουμε το 30μηνο+24μηνο ολο, τότε με βάση τα άτομα που πήγαν φέτος αναπληρωτές, μια και δεν βλέπω να πάρει  άλλους, η βάση θα  είναι κοντά στο 20.Λέω το 20 γιατι οι αναπληρωτές οι περισσότεροι έχουν καλύψει τις προβλεπόμενες θέσεις


vivoulaki εγω φετος τον ιουνιο θα εχω 23 μορια. μπορω να ελπιζω λες;;; φοβαμαι να μην ανεβει η βαση διορισμου  απο τον πινακα του 40% τα 23 μορια.
τι πιστευεις;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:59:03 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 11:21:06 πμ »
matlab88 δεν γνωρίζουμε πόσα άτομα είναι αναπληρωτές στην Εκκησιαστική εκπαίδευση

Για να πάει η βάση στο 23 θα πρέπει οι παραπάνω να είναι περίπου 50-60 άτομα και ολοι να ειχαν τουλάχιστον 13 μόρια.Δεν είναι λίγο τραβηγμένο
σαν σενάριο?
Βέβαια τίποτα δεν είναι σίγουρο αλλά πιστέυω οτι δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεις με τα 23 μόρια που έχεις

Αποσυνδεδεμένος matlab88

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 06:47:54 μμ »
Αναπληρωτές Μαθηματικοί φέτος στην εκκλησιασιτκή εκπαίδευση δεν είναι κανένας.
Δεν ξέρω τι γίνεται με την Σιβιτανίδειο σχολή . αλλά δεν πιστεύω να είναι πάνω απο 7-8 άτομα το πάρα πολύ.

Αποσυνδεδεμένος parapara

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 08:15:45 μμ »
Εγώ νομίζω ότι γνωρίζω έναν που είναι. Θα στον στείλω με π.μ. για να τον δεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:59:03 »

Αποσυνδεδεμένος prf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 24, 2009, 09:14:06 μμ »
Και εγώ γνωρίζω έναν που είναι στους πίνακες της Κεντρικής Μακεδονίας.
Η διδασκαλία είναι σίγουρα ένα σημαντικό κομμάτι της εκπαίδευσης. Ο ρόλος μας, όμως, είναι περισσότερο σύνθετος.

Αποσυνδεδεμένος msa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 25, 2009, 12:42:19 μμ »
Για να ανέβει η βάση στα 23 μόρια, προσωπικά το θεωρώ απίθανο. Από 17 μόρια που ήταν πέρυσι, άντε να ανέβει ένα με δύο το πολύ.  Πιο πιθανό βλέπω να παραμείνει στα περσινά επίπεδα. Άλλωστε, οι αναπληρωτές φέτος ήταν πολύ λιγότεροι από ότι πέρυσι, και πολλοί αναπληρωτές μπαίνουν στο 24μηνο, άρα 'φεύγουν' από τον ενιαίο.  Ο κύριος όγκος των προϋπηρεσιών θα έρθει από τους ωρομίσθιους. Πόσο μπορεί να ανέβει η βάση, τη στιγμή που οι περισσότεροι θα έχουν το πολύ + 3 μόρια?

Πάντως ότι και να λέμε τώρα, είναι απλά εικασίες. Το καλοκαιράκι θα δούμε, με την πιθανή πρόβλεψη που δίνεται

Αποσυνδεδεμένος babis67

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 25, 2009, 05:56:36 μμ »
Με έναν πρόχειρο υπολογισμό τον Ιούνιο θα έχω περίπου 22,917 μόρια.
78 συνάδελφοι έχουν περισσότερα μόρια απ' αυτά.Σ'αυτούς συμπεριλαμβάνονται 24μηνιτες και 30μηνιτες,εκτος απ' αυτούς που δουλεύουν στα εκκλησιαστικά λύκεια.
Αν λάβουμε υπόψιν μας ότι φέτος θα διοριστούν από τον πίνακα 90 άτομα,εκτιμώ ότι η βάση διορισμού θα κυμανθεί μεταξύ 21 και 22 μορίων.
Ελπίζω να βοήθησα λίγο στους υπολογισμούς σας.
ΠΕ 03

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 18, 2009, 11:01:09 πμ »
οι περισσότεροι των φετινών αναπληρωτών πήγαν πολύ καλά στον διαγωνισμό του 2006. Αυτοί πήραν 10 μόρια πέρυσι, 10 μόρια θα πάρουν φέτος και αν έχουν και λίγη προϋπηρεσία από παλαιότερα, πιάνουν το 24μηνο και διορίζονται. Το πιο πιθανό είναι να διορίζεται φέτος όποιος έχει περίπου 20 μόρια.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 23, 2009, 11:14:53 πμ »
Στην αριστερή στήλη της οθόνης μας διαβάζουμε στα νέα αρχεία ΠΕ03 - εκτίμηση Αναπληρωτών 16-2-2009 το οποίο δημιούργησε ο/η vikoulaki.

Κατά την άποψη μου πρέπει να φτιάξει έναν καινούρια πίνακα εκτίμησης, διότι απ' ότι συζητώ και με τους άλλους συναδέλφους μου, φέτος κάποιοι θα βρεθούν από τον Παράδεισο στην κόλαση και αντίστροφα. Αυτό διότι όσοι έγραψαν καλά στον ΑΣΕΠ 2007 πήραν αρκετά μόρια και ανέβηκαν ψηλά στον πίνακα αναπληρωτών. Το 2009 όπως γνωρίζεται τα θέματα ήταν πολύ δυσκολότερα για τους ΠΕ03 και ελάχιστοι θα είναι αυτοί που πάρουν μόρια. Σε συνάρτηση με το ότι φεύγουν και τα μόρια του 2005, τι μένει; Τίποτα. Τα μισά μόρια από το 2007. Αν έχει χρόνο ας λάβει υπόψη και αυτόν τον παράγοντα η συνάδελφος vikoulaki και ας φτιάξει έναν καινούριο πίνακα για να μην βρεθούν προ εκπλήξεων (θετικών ή αρνητικών) οι μαθηματικοί του FORUM του pde.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 23, 2009, 04:49:28 μμ »
ο πίνακας που έφτιαξε το vikoulaki(έχει γένος ,είναι θηλυκό) δεν είναι ένας πίνακας προβέψεων για τους αναπληρωτές της επόμενης σχολικής χρονιάς ,αλλά της τρέχουσας. Ανανεώθηκε σχετικά πρόσφατα όταν έγιναν και οι τελευταίες προσλήψεις των 2(!!!) αναπληρωτών μαθηματικών. ΔΕν είναι τίποτα άλλο παρά ο πίνακας που προκύπτει από την αφαίρεση των ονομάτων από τον πίνακα που έδωσε στη αρχή της τρέχουσας σχολικής περιόδου το ΥΠΕΠΘ όλων εκείνων των ονομάτων που κληθηκαν αναπληρωτές. Νομίζω είναι αυτονόητο για όσους είναι γνώστες της διαδικασίας οτι ο πίνακας αυτός δεν έχει καμία ισχύ για του χρόνου. Ωστόσο δεν μπορεί να υπάρξει νέος πρίν από τη δημοσίευση του νέου πίνακα των αναπληρωτών ο οποίος ανακοινώνεται περίπου στις αρχές Αυγούστου.Όσον αφορά για τις εκτιμήσεις σου Αρίσταρχε θα συμφωνήσω οτί θα είναι λίγοι αυτοί που θα πάρουν πολλά μορια από τον πρόσφατο διαγωνισμό του ασεπ και ακόμη λιγότεροι αυτοί που θα πάρουν πολλά μόρια(και όχι αρκετα για να διοριστούν απευθείας μόνιμοι). Δεν μπορώ βέβαια να κάνω καμία εκτίμηση αυτή τη στιγμή. Σε πλεονεκτική θέση σίγουρα βρίσκονται όσοι έχουν πολλή προυπηρεσία, δεν χάνουν μόρια από τον διαγωνισμό του 2005, δεν χάνουν μόρια ή χάνουν λίγα από το διαγωνισμό του 2007.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 23, 2009, 04:51:04 μμ »
Κατ΄αρχήν συνάδελφε να σε καλωσορίσω στο forum ως νέο μέλος

Κατά δεύτερον να πω για τον πίνακα εκτίμηση Αναπληρωτών 16-2-2009 .Είναι ένας πίνακας για το τρέχον σχολικό έτος και οχι για το επόμενο μια και οπως και εσυ σωστά παρατήρησες τα αποτελέσματα του ασεπ θα φέρουν  ανατροπές

Στον αμέσως επόμενο πίνακα αναφέρονται ολοι οι αναπληρωτές με τις τοποθετήσεις και κάποια εκτίμηση μορίων.Γνωρίζω οτι έχει κάποια λάθη τοσο στα μόρια προϋπηρεσίας αλλά οσο και στα  Δυσπρόσιτα όπου έχουμε διπλασιασμό..Σκοπός μου είναι με αυτόν τον πίνακα να εκτιμήσουμε την βάση διορισμού ή ακόμη καλύτερα ποιοι διορίζονται με το 40%.Δεν αποσκοπεί ο πίνακας σε έναν πίνακα αναπλήρωσης του 2009-10 γιατι δεν γνωρίζω τα αποτελέσματα του ασεπ

Απο την άλλη θα μπορούσα να βγάλω τα μόρια του 2005, να βάλω τα μισά του 2007 αλλά σκέφτομαι ποιος ο λόγος αν δεν ανακοινωθούν στο internet  ολοι οι επιτυχόντες.Ενας τέτοιος πίνακας θα έχει μεγάλη απόκλιση απο την πραγματικότητα
Για π.χ. θα σου αναφέρω την δική μου περίπτωση.Αν κάνω το παραπάνω θα είμαι στους 80 πρώτους.Χάνοντας τον ασεπ μπορει να πάω στο 300
Οταν με το καλό βγούν τα αποτελέσματα , βλέπουμε.
Αν ομως νομίζεις οτι ένας τέτοιος πίνακας θα βοηθήσει έστω και έναν συνάδελφο θα προσπαθήσω να τον κάνω ευχαρίστως.Ωστόσο εχω κάποιες επιφυλάξεις γιατι δεν γνωρίζω τι γίνεται με τους ωρομίσθιους


Βίκυ-vikoulaki.

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίος Πίνακας ΠΕ03
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 23, 2009, 05:03:05 μμ »
Ο.Κ. Είστε και οι δυο πολύ κατατοπιστικοί.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.