*

Αποστολέας Θέμα: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006  (Αναγνώστηκε 31032 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vskal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 26, 2006, 01:35:36 πμ »
::) Τα πράγματα σοβάρεψαν ... http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/odigos8.htm Λέτε να πιούμε επιτέλους νερό από την πηγή; ???


Εδώ βλέπω μόνο τα μόρια ανα Διεύθυνση Β'Θμιας εκπαιδευσης, υπάρχει κάτι στην σελίδα που να δείχνει ότι σοβάρεψαν τα πράγματα? ???


ισως ανακοίνωσε αυτά  το alfavita  υποθέτοντας οτι αυριο θα βγει  η εγκυκλιος διορισμών...
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 26, 2006, 02:24:35 πμ »
::) Τα πράγματα σοβάρεψαν ... http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/odigos8.htm Λέτε να πιούμε επιτέλους νερό από την πηγή; ???


Εδώ βλέπω μόνο τα μόρια ανα Διεύθυνση Β'Θμιας εκπαιδευσης, υπάρχει κάτι στην σελίδα που να δείχνει ότι σοβάρεψαν τα πράγματα? ???


ισως ανακοίνωσε αυτά  το alfavita  υποθέτοντας οτι αυριο θα βγει  η εγκυκλιος διορισμών...

Βρε παιδιά χαλαρώστε και μην δημιουργείτε εντυπώσεις και προκαλείτε "αναστάστωση" από το πουθενά. Το λινκ που παραθέτετε προϋπήρχε στο site  της αλφαβ(λ)ήτα εδώ και μηνές, ίσως κι ανέκαθεν (αν κι αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω με σιγουριά) πάντως υπήρχε πριν από την περίοδο αιτήσεων για να μπούμε στους πίνακες αναπληρωτών. Κι εγώ αγωνιώ για την εγκύκλιο όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα αλλά μην σας γίνει κι έμμονη ιδέα  ;D
Αν είναι να ΄ρθει, θε να ρθει αλλιώς θα προσπεράσει   ;)
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 26, 2006, 09:41:04 πμ »
Μου τηλεφώνησαν από το Υπουργείο Παιδείας (γρ.223, κα Αρβανιτάκη) και μου ζήτησαν να τους στείλω με φαξ το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί έχουν άνωθεν εντολή να γίνει αυστηρός έλεγχος. Έτσι βρήκα την ευκαιρία να ρωτήσω για την εγκύκλιο και τους πίνακες, τους οριστικούς. Μου είπανε πως είναι έτοιμη η εγκύκλιος και θα βγει ίσως σήμερα αργά το απόγευμα ή αύριο αλλά εγώ καλού κακού να έχω το νου μου και να κοιτάω στο Ιντερνετ.Όσον αφορά στους πίνακες είναι κι αυτοί σχεδόν έτοιμοι και κάνουν μέχρι αυτή τη στιγμή διορθώσεις και θα βγουνε σχεδόν μαζί με την εγκύκλιο αν θυμάμαι καλά, γιατί μέσα στην παραζάλη μου μου ρθε λίγο απότομο να με πάρουν πρωί πρωί τηλέφωνο από το ΥΠΕΠΘ.
Για να δούμε αν θα επαληθευτούν στις εκτιμήσεις τους  ;D
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος skandali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 26, 2006, 09:50:17 πμ »
Ύποπτο το τηλεφώνημα, πρωί πρωί κιόλας ;D
Πάντως εγώ δεν πήρα mail για τους πίνακες, απλά τυχαία τους ανακάλυψα στο site του υπουργείου.
Μη με ξεχάσετε με την εγκύκλιο γιατί θα βάλω τα κλάματα :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 26, 2006, 09:54:42 πμ »
::) Τα πράγματα σοβάρεψαν ... http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/odigos8.htm Λέτε να πιούμε επιτέλους νερό από την πηγή; ???

Εδώ βλέπω μόνο τα μόρια ανα Διεύθυνση Β'Θμιας εκπαιδευσης, υπάρχει κάτι στην σελίδα που να δείχνει ότι σοβάρεψαν τα πράγματα? ???
Η ημερομηνία που ατυχώς απουσιάζει με τον τρόπο που παρέπεμψα στη σελίδα.


ισως ανακοίνωσε αυτά  το alfavita  υποθέτοντας οτι αυριο θα βγει  η εγκυκλιος διορισμών...
Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ. :P

Βρε παιδιά χαλαρώστε και μην δημιουργείτε εντυπώσεις και προκαλείτε "αναστάστωση" από το πουθενά.
:-[ :o ???

 Το λινκ που παραθέτετε προϋπήρχε στο site  της αλφαβ(λ)ήτα εδώ και μηνές, ίσως κι ανέκαθεν (αν κι αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω με σιγουριά) πάντως υπήρχε πριν από την περίοδο αιτήσεων για να μπούμε στους πίνακες αναπληρωτών.
Αναφέρθηκα ήδη στο θέμα της ημερομηνίας  (βλέπε κεντρική σελίδα) είναι 25-7 άσχετα με το αν υπήρχε και στο παρελθόν.

Κι εγώ αγωνιώ για την εγκύκλιο όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα αλλά μην σας γίνει κι έμμονη ιδέα  ;D
:-[ :o ???

Αν είναι να ΄ρθει, θε να ρθει αλλιώς θα προσπεράσει   ;)
8)

Μου τηλεφώνησαν από το Υπουργείο Παιδείας (γρ.223, κα Αρβανιτάκη) και μου ζήτησαν να τους στείλω με φαξ το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ γιατί έχουν άνωθεν εντολή να γίνει αυστηρός έλεγχος. Έτσι βρήκα την ευκαιρία να ρωτήσω για την εγκύκλιο και τους πίνακες, τους οριστικούς. Μου είπανε πως είναι έτοιμη η εγκύκλιος και θα βγει ίσως σήμερα αργά το απόγευμα ή αύριο αλλά εγώ καλού κακού να έχω το νου μου και να κοιτάω στο Ιντερνετ.Όσον αφορά στους πίνακες είναι κι αυτοί σχεδόν έτοιμοι και κάνουν μέχρι αυτή τη στιγμή διορθώσεις και θα βγουνε σχεδόν μαζί με την εγκύκλιο αν θυμάμαι καλά, γιατί μέσα στην παραζάλη μου μου ρθε λίγο απότομο να με πάρουν πρωί πρωί τηλέφωνο από το ΥΠΕΠΘ.
Για να δούμε αν θα επαληθευτούν στις εκτιμήσεις τους  ;D
Μην αναστατώνεστε λοιπόν αλλά δε θα προσπεράσει ...    :)  Α α α α ρ γ ε ί    α α α λ λ ά α    θ α α α α ΄ρ θ ε ί. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2006, 09:57:08 πμ από kasta »

Αποσυνδεδεμένος mik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 26, 2006, 10:55:59 πμ »
Παιδιά ΣΗΜΕΡΑ  μετά το ΜΕΣΙΜΕΡΙ ....

(τηλ. στο ΥΠΕΠΘ)

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 26, 2006, 12:42:10 μμ »
Είδα στο site alfavita.gr μία πρόσφατη ανακοίνωση ότι: Από 27/07/2006 έως 03/08/2006 θα γίνουν οι αιτήσεις διορισμών. Αν μπορείτε δείτε το και εσείς...

malioni

Αποσυνδεδεμένος mik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 26, 2006, 12:44:06 μμ »
Από 27 Ιουλίου έως 3 Αυγούστου οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό

Οπως ανακοινώθηκε από το ΥΠΕΠΘ από τις 27 Ιουλίου έως τις 3 Αυγούστου  θα γίνονται δεκτές οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό δασκάλων και καθηγητών.

Από τις 27 Ιουλίου θα μπορούν να γίνονται και οι ενστάσεις.

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες τα κενά από τους διοριστέους του ΑΣΕΠ θα καλυφθούν από τη λίστα των επιλαχόντων.

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες από τις Διευθύνσεις Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του ΥΠΕΠΘ οι μόνιμοι διορισμοί αφορούν φέτος συνολικά περίπου 8.770 εκπαιδευτικούς όλων των κατηγοριών (40%, 30μηνο, ΑΣΕΠ)  στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Από αυτούς οι 5.650 περίπου θα διοριστούν στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και οι 2.500 περίπου στην Πρωτοβάθμια.

alfavita.gr

Αποσυνδεδεμένος jot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 26, 2006, 12:50:39 μμ »
Από 27 Ιουλίου έως 3 Αυγούστου οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό

Οπως ανακοινώθηκε από το ΥΠΕΠΘ από τις 27 Ιουλίου έως τις 3 Αυγούστου  θα γίνονται δεκτές οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό δασκάλων και καθηγητών.

Από τις 27 Ιουλίου θα μπορούν να γίνονται και οι ενστάσεις.

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες τα κενά από τους διοριστέους του ΑΣΕΠ θα καλυφθούν από τη λίστα των επιλαχόντων.

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες από τις Διευθύνσεις Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του ΥΠΕΠΘ οι μόνιμοι διορισμοί αφορούν φέτος συνολικά περίπου 8.770 εκπαιδευτικούς όλων των κατηγοριών (40%, 30μηνο, ΑΣΕΠ)  στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Από αυτούς οι 5.650 περίπου θα διοριστούν στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και οι 2.500 περίπου στην Πρωτοβάθμια.

alfavita.gr


Καλημέρα παιδιά... Καλά όλα αυτά με τις ανακοινώσεις αλλα η εγκύκλιος δεν έχει βγει.. Κάνω λάθος? :-X :-X :-X :-X :-X ;)

Αποσυνδεδεμένος Autaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 26, 2006, 12:58:07 μμ »
Δεν βγήκε ακόμα, μάλλον το μεσημεράκι προς απόγευμα.
Just be patient.... ;)

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 26, 2006, 01:00:44 μμ »
Από 27 Ιουλίου έως 3 Αυγούστου οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό

Οπως ανακοινώθηκε από το ΥΠΕΠΘ από τις 27 Ιουλίου έως τις 3 Αυγούστου  θα γίνονται δεκτές οι αιτήσεις για μόνιμο διορισμό δασκάλων και καθηγητών.

Από τις 27 Ιουλίου θα μπορούν να γίνονται και οι ενστάσεις.

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες τα κενά από τους διοριστέους του ΑΣΕΠ θα καλυφθούν από τη λίστα των επιλαχόντων.

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες από τις Διευθύνσεις Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του ΥΠΕΠΘ οι μόνιμοι διορισμοί αφορούν φέτος συνολικά περίπου 8.770 εκπαιδευτικούς όλων των κατηγοριών (40%, 30μηνο, ΑΣΕΠ)  στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Από αυτούς οι 5.650 περίπου θα διοριστούν στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση και οι 2.500 περίπου στην Πρωτοβάθμια.

alfavita.gr

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 26, 2006, 01:01:51 μμ »
ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος jot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 26, 2006, 01:04:24 μμ »
Παιδιά ΣΗΜΕΡΑ  μετά το ΜΕΣΙΜΕΡΙ ....

(τηλ. στο ΥΠΕΠΘ)
Δηλαδή σήμερα θα βγούν και τα κενά?????

Αποσυνδεδεμένος mik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Η εγκύκλιος για τους φετινούς διορισμούς εκπαιδευτικών 2006
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 26, 2006, 01:24:10 μμ »
Μέχρι να βγουν τα κενά….. (σήμερα το απόγευμα κατά πάσα πιθανότητα )
Μπορείτε να δείτε τον χάρτη των νομών Ελλάδας με  Διευθύνσεις  Γραφείων Β΄θμιας εκπαίδευσης...
 

http://users.sch.gr/lkarak/xartis_Elladas.htm
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2006, 01:50:29 μμ από Dr_Michael »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 600
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 631
Σύνολο: 632

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.