*

Ψηφοφορία

Πόσο χρήσιμα σας φάνηκαν τα ΠΕΚ που παρακολουθήσατε;

Πάρα πολύ
1 (1.6%)
Πολύ
2 (3.2%)
Αρκετά
8 (12.9%)
Ελάχιστα
23 (37.1%)
Καθόλου
28 (45.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 62

Αποστολέας Θέμα: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)  (Αναγνώστηκε 358260 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #700 στις: Ιούλιος 22, 2009, 03:16:06 μμ »
Μπορείς και να μην τα παρακολουθήσεις φέτος και να τ' αφήσεις για του χρόνου. Εμάς πέρυσι κατά κάποιο τρόπο μας "εκβίασαν" να τα παρακολουθήσουμε λέγοντας μας ότι εφόσον είχαμε ορκιστεί και ήμασταν πλέον υπάλληλοι του ΥΠΕΠΘ δεν μπορούσαμε να φύγουμε χωρίς άδεια και να μην παρακολουθήσουμε τα ΠΕΚ. Α, επ ευκαιρία πέρυσι την Α' Φάση των ΠΕΚ όσοι διοριστήκαμε Κυκλάδες τα παρακολουθήσαμε Σύρο για 2 εβδομάδες.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:00 »

Αποσυνδεδεμένος shark1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #701 στις: Ιούλιος 22, 2009, 10:56:53 μμ »
Μήπως έχετε το τηλέφωνο από ΠΕΚ Ηλείας ή κάποια ιστοσελίδα για να δω πότε θα ξεκινήσουν?

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #702 στις: Ιούλιος 23, 2009, 08:04:51 πμ »
Υπάρχει; Βρήκα μόνο ΠΕΚ Πατρών, αλλα πρεπει να εχει και Πυργου, για δες κι εδω. Λεει διαφορα. http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=7582.msg91017

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #703 στις: Ιούλιος 23, 2009, 08:05:49 πμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:00 »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #704 στις: Ιούλιος 23, 2009, 08:26:19 πμ »
Μπορείς και να μην τα παρακολουθήσεις φέτος και να τ' αφήσεις για του χρόνου. Εμάς πέρυσι κατά κάποιο τρόπο μας "εκβίασαν" να τα παρακολουθήσουμε λέγοντας μας ότι εφόσον είχαμε ορκιστεί και ήμασταν πλέον υπάλληλοι του ΥΠΕΠΘ δεν μπορούσαμε να φύγουμε χωρίς άδεια και να μην παρακολουθήσουμε τα ΠΕΚ. Α, επ ευκαιρία πέρυσι την Α' Φάση των ΠΕΚ όσοι διοριστήκαμε Κυκλάδες τα παρακολουθήσαμε Σύρο για 2 εβδομάδες.

Αναρωτιομουν... Εστω οτι κανω την Α φαση και μετα παιρνω αδεια ανατροφης. (Αληθεια, πως υπολογιζω ποτε θα ξεκινησει η αδεια;) Την επόμενη χρονιά πρέπει να κάνω Β κ Γ φάση ή την παραλείπω λόγω προυπηρεσίας; Πρακτικά δε θα έχω προυπηρεσία, αλλά λίγω άδειας θεωρείται ότι δούλεψα κανονικά. Τουλάχιστον έτσι ξέρω.
Μη βιαστεί κανείς συνάδελφος να πει ότι βαριέμαι κλπ. Ξέρω ή πιστεύω ότι η επιμόρφωση αυτή είναι πολύ χρήσιμη και απαραίτητη, αλλά θεωρώ ότι πιο απαραίτητη είμαι εγώ για το παιδί μου, και σίγουρα δε θέλω να το κουβαλάω Αθήνα με τη γρίπη κι όλα τα σχετικά... Άσε που δε νομίζω να περάσει για ...επιμορφούμενη  ;D και να την παίρνω μαζί μου, κι από νταντά στην Αθήνα.. μπα!  ???

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #705 στις: Ιούλιος 23, 2009, 08:26:46 πμ »
Μπορείς και να μην τα παρακολουθήσεις φέτος και να τ' αφήσεις για του χρόνου. Εμάς πέρυσι κατά κάποιο τρόπο μας "εκβίασαν" να τα παρακολουθήσουμε λέγοντας μας ότι εφόσον είχαμε ορκιστεί και ήμασταν πλέον υπάλληλοι του ΥΠΕΠΘ δεν μπορούσαμε να φύγουμε χωρίς άδεια και να μην παρακολουθήσουμε τα ΠΕΚ. Α, επ ευκαιρία πέρυσι την Α' Φάση των ΠΕΚ όσοι διοριστήκαμε Κυκλάδες τα παρακολουθήσαμε Σύρο για 2 εβδομάδες.

Και εγώ ΚΥΚΛΑΔΕΣ διορίστηκα και τα έκανα αλλού αν πιέσεις θα τα καταφέρεις...
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #706 στις: Ιούλιος 23, 2009, 08:30:59 πμ »
Αναρωτιομουν... Εστω οτι κανω την Α φαση και μετα παιρνω αδεια ανατροφης. (Αληθεια, πως υπολογιζω ποτε θα ξεκινησει η αδεια;) Την επόμενη χρονιά πρέπει να κάνω Β κ Γ φάση ή την παραλείπω λόγω προυπηρεσίας; Πρακτικά δε θα έχω προυπηρεσία, αλλά λίγω άδειας θεωρείται ότι δούλεψα κανονικά. Τουλάχιστον έτσι ξέρω.
Μη βιαστεί κανείς συνάδελφος να πει ότι βαριέμαι κλπ. Ξέρω ή πιστεύω ότι η επιμόρφωση αυτή είναι πολύ χρήσιμη και απαραίτητη, αλλά θεωρώ ότι πιο απαραίτητη είμαι εγώ για το παιδί μου, και σίγουρα δε θέλω να το κουβαλάω Αθήνα με τη γρίπη κι όλα τα σχετικά... Άσε που δε νομίζω να περάσει για ...επιμορφούμενη  ;D και να την παίρνω μαζί μου, κι από νταντά στην Αθήνα.. μπα!  ???

Η άδεια αντροφής δεν πιάνεται σαν πραγματική διδακτική εκπαιδευτιή υπηρεσία άρα πάλι δεν έχεις τους διδακτικούς μήνες που χρειάζεσαι για να αποφύγεις την Β΄και την Γ΄ φάση. Πάρε αναβολή δούλεψε και ένα χρόνο και κάνε ΜΟΝΟ την α΄ φάση...
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #707 στις: Ιούλιος 23, 2009, 08:34:04 πμ »
Πάρε αναβολή δούλεψε και ένα χρόνο και κάνε ΜΟΝΟ την α΄ φάση...

Τι εννοεις; Συγνωμη, ειναι πρωι...  :-[
Αναβολη για ΠΕΚ; Και με την αδεια τι;;

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #708 στις: Ιούλιος 28, 2009, 08:48:09 πμ »
Πως μπορω να παρω αναβολη; Να τους πω οτι δεν μπορω φετος λογω μωρου και οτι θα τα κανω του χρονου;

Εχω και μια ερωτηση. Στην αποζημιωση για μετακινησεις λεει καποια πραγματα για το τι παιρνεις αν μετακινεισαι με ιδιοκτητο οχημα η του συζυγου, αλλα λεει μονο για αυτοκινητο. Αλλα μεταφορικα δεν πιανονται;; Ας πουμε σκαφος ή... γαιδουρακι;

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #709 στις: Ιούλιος 28, 2009, 09:21:09 πμ »
Μπορείς να καταθέσεις και εισιτήρια από λεωφορείο ή τρένο. Φαντάζομαι και από καράβι. Για αεροπλάνο... δύσκολο.. τα ΠΕΚ δε γίνονται συνήθως τόσο μακριά! Για γαϊδουράκι,, αυτό πώς το μετράς; Με τεστ κοπώσεως; :)

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #710 στις: Ιούλιος 28, 2009, 09:37:18 πμ »
Την απόδειξη του ξενοδοχείου θα την καταθεσω και αυτή;

Και κάτι άλλο όταν αρχίσουν τα ΠΕΚ οι τοποθετήσεις μας θα έχουν βγει;

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #711 στις: Ιούλιος 28, 2009, 11:21:10 πμ »
Μπορείς να καταθέσεις και εισιτήρια από λεωφορείο ή τρένο. Φαντάζομαι και από καράβι. Για αεροπλάνο... δύσκολο.. τα ΠΕΚ δε γίνονται συνήθως τόσο μακριά! Για γαϊδουράκι,, αυτό πώς το μετράς; Με τεστ κοπώσεως; :)

Το γαιδουρακι ηταν για πλακα, αλλα σοβαρα τωρα, αν ειναι στη Συρο θα πεταχτω με το σκαφος και θα κανω το δρομολογιο καθημερινα, γιατι με το καραβι θα πρεπει να διανυκτερευω κιολας και δε θελω να αφηνω το μωρο! Τωρα βεβαια πιο καλα να βρω ενα τηλ να ρωτησω τους ιδιους... Το'χει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #712 στις: Ιούλιος 28, 2009, 12:06:26 μμ »
και τα εισιτήριια αεροπλάνου τα καταθέτεις.Εγώ από Σαντορίνη ήρθα Πειραια με αεροπλάνο και πήρα όλα τα χρήματα
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ)
« Απάντηση #713 στις: Ιούλιος 30, 2009, 06:26:07 μμ »
Μια ερωτηση.Ελπιζω να με βοηθησετε.Διοριζομαι φετος και θα προσπαθησω να βγω επαπειλουμενη γιατι ειχα καποια προβληματα τους πρωτους μηνες.Θα ειμαι στον 5ο μηνα τον Σεπτεμβρη.Τωρα αν δεν τα κανω φετος τα ΠΕΚ,του χρονου θα ειμαι σε αδεια ανατροφης.Τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση που περνανε τα 2 χρονια???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162184
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 660
Σύνολο: 675

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.