*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;  (Αναγνώστηκε 12785 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 12:22:23 πμ »
Μπράβο!Κι εγώ κάτι τέτοιο είχα ακούσει!Με τα μόρια ζητούσαν παραπάνω άτομα!
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:14 »

Αποσυνδεδεμένος konstance

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 01:49:06 πμ »
Καλημέρα σας!

Ύστερα από έναν υπολογισμό που έκανα βρήκα ότι από τους 960 διοριστέους του ΑΣΕΠ για τα έτη 2007-2008 και 2008-2009 έχουν ήδη διοριστεί μέσω του Ενιαίου Πίνακα 69 άτομα.

Αυτό σημαίνει ότι σίγουρα ο αριθμός από ΑΣΕΠ έχει φτάσει στο 1029. Αν υπολογίσουμε ότι και φέτος θα διοριστούν κι άλλοι από τον Ενιαίο (που προηγείται) φαντάζομαι ότι ο αριθμός θα αυξηθεί.

Μακάρι!

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 02:35:29 μμ »
Έχει δίκιο ο/η konstance (το είχαμε συζητήσει ξανά το θέμα Δέσποινα εδώ : http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=3811.msg39257#msg39257...εγώ βέβαια τους είχα βρει 67... :-\)
Τέλος πάντων, θα σου στείλω σε pm ένα κατάλογο με τα ονόματα λοιπών διοριστέων ΑΣΕΠ (με την επόμενη φουρνιά δηλαδή) οι οποίοι ανήκουν και στον ενιαίο. Κάποιο από αυτούς, μαζί με τα φετινά τους μόρια εφόσον κλήθηκαν αναπληρωτές) πιθανότατα να είναι του χρόνου και διοριστέοι μέσω ενιαίου (μπορείς στο περίπου να υπολογίσεις).
Στη θέση σου δε θα ανησυχούσα (στο είχα πει και όταν βγήκαν τα αποτελέσματα! ;)) γιατί είσαι πολύ κοντά στον τελευταίο διοριστέο (γύρω στο 980?...οπότε από τους 69 και μόνο είσαι μέσα).
Η συμπληρωματική εγκύκλιος όντως βγαίνει αργά (την προηγούμενη φορά θυμάμαι Σεπτέμβριο, κι ενώ οι επιλαχόντες είχαν ήδη κληθεί για αναπλήρωση... :P).
Φέτος, αν ισχύσει το νέο χρονοδιάγραμμα του ΥΠΕΠΘ, φαντάζομαι, θα βγει πολύ νωρίτερα.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 02:50:50 μμ »
Περιμένετε πρώτα να γίνουν διορισμοί μέσω ενιαίου πίνακα γιατί με όλα αυτά που γίνονται το υπουργείο μπορεί να μην κάνει διορισμούς φέτος από τον ενιαίο πίνακα.οπότε θα κλάψουν πολλοί.και εγώ μαζί

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:51:14 »

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 03:00:55 μμ »
Περιμένετε πρώτα να γίνουν διορισμοί μέσω ενιαίου πίνακα γιατί με όλα αυτά που γίνονται το υπουργείο μπορεί να μην κάνει διορισμούς φέτος από τον ενιαίο πίνακα.οπότε θα κλάψουν πολλοί.και εγώ μαζί
Αυτό ακούγεται ως ανέκδοτο όταν ξέρουμε όλοι ότι η ΠΕΑ, κυριολεκτικά, "λύνει και δένει" στο υπουργείο... ::)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος tina_nt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 03:05:46 μμ »
Sophie φαντάζομαι ότι εννοείς οτι το Υπουργείο σίγουρα θα κάνει διορισμούς από τον Ενιαίο πίνακα!Ετσι? Αλλιώς τη βάψαμε! ???

Αποσυνδεδεμένος despina694

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να'χεις το νου σου στο παιδί... ΠΕ60
    • Προφίλ
    • Σουσάμι Άνοιξε
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 06:16:35 μμ »
Περιμένετε πρώτα να γίνουν διορισμοί μέσω ενιαίου πίνακα γιατί με όλα αυτά που γίνονται το υπουργείο μπορεί να μην κάνει διορισμούς φέτος από τον ενιαίο πίνακα.οπότε θα κλάψουν πολλοί.και εγώ μαζί

Αυτό καινούργιο είναι? Τι εννοείς?Ξέρεις κάτι?Υπάρχει τέτοια περίπτωση?
Δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 08:00:08 μμ »
Ρε παιδιά, μην τρελαθούμε τελειώς! Εδώ πάει ν' αλλάξει η ποσόστοση και να γίνει 50-50 και συζητάμε για το αν θα γίνουν διορισμοί μέσω ενιαίου? Δεν υπάρχει περίπτωση να μη βρει νομική άκρη το ΥΠΕΠΘ για ένα τόσο μεγάλο ζήτημα...Φάντάζεστε να πρέπει να ανακληθούν οι διορισμοί ΟΛΩΝ όσων διορίστηκαν μέσω ενιαίου από το 2002 έως το 2007? Είναι αστείο και απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
Πολύ πιθανό βέβαια να δικαιωθούν όσοι έχουν ήδη προσφύγει στη δικαιοσύνη για τους διορισμούς του 2002 (οι οποίοι, έτσι κι αλλιώς, ήταν σε ποσοστό 25-75, δηλαδή δεν τηρούνταν καν μια "δίκαιη" αναλογία με τους διοριστέους του ΑΣΕΠ...)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5740
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 21, 2008, 08:11:11 μμ »
Συμφωνώ με τη sophie, γιατί όχι μόνο ανακλήσεις δεν μπορούν να γίνουν, αλλά ούτε η απορρόφηση όλων των επιτυχόντων που θα διορίζονταν, αν δεν υπήρχε η ποσόστωση, είναι εύκολη (εκτός αν δεν γίνει καινούργιος διαγωνισμός). Και το κυριότερο, αν καταργηθεί η ποσόστωση, πείτε μου: Ποιον εκπαιδευτικό θα βρίσκει το Υπουργείο που θα δέχεται να αφήσει την όποια απασχόληση έχει και να πάει στην άλλη άκρη της Ελλάδας ως αναπληρωτής ή ως ωρομίσθιος, αν δεν υπάρχει το θέλγητρο της μονιμοποίησής του;
Ας μη δημιουργείται πάνικος πάντως. Άλλωστε, η Ολομέλεια ακόμα δεν ξέρουμε πότε θα συνεδριάσει για το θέμα αυτό ούτε είναι δεδομένο ότι θα έχει την ίδια άποψη με το Γ' Τμήμα του ΣτΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2008, 08:14:06 μμ από apri »
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος joe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 24, 2008, 02:33:35 μμ »
γεια σας !βλεποντας τα μηνυματα κ μια κ ειμαι επιλαχουσα του τελευταιου ασεπ με σχετικα καλη σειρα (1090), εκανα μια προχειρη ερευνα (αφαιρωντας διοριστεους του ασεπ που βρισκονται στις πρωτες 320 θεσεις του πινακα διορισμων) και με τα λεγομενα σας οτι περσυ πηραν 69 ατομα αρα ο πινακας των διοριστεων του ασεπ κατεβηκε στα 1029, εχω να σας ενημερωσω οτι με τις διαγραφες που εκανα απο τους φετινους διορισμους (απο το 40%) θα πεσει ο πινακας του ασεπ ακομα 22 θεσεις μεχρι δηλαδη τον αριθμο 1061 !! λετε να εχω καμια ελπιδα με τους διορισμους του 24μηνου κ να κατεβει τοσο ο πινακας (1090) ωστε να φανω κ γω τυχερη κ να διοριστω ;;;;

Αποσυνδεδεμένος KATT78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 27, 2008, 04:37:57 μμ »
Καλησπέρα

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Θα βγει ξεχωριστή εγκύκλιος για τους επιλαχόντες ? Έχω ακούσει πως οι επιλαχόντες κάνουν αιτήσεις τώρα μαζί με τους διοριστέους  από ΑΣΕΠ .

Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 27, 2008, 07:26:29 μμ »
που το άκουσες?

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 27, 2008, 08:14:09 μμ »
Καλησπέρα

Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Θα βγει ξεχωριστή εγκύκλιος για τους επιλαχόντες ? Έχω ακούσει πως οι επιλαχόντες κάνουν αιτήσεις τώρα μαζί με τους διοριστέους  από ΑΣΕΠ .

Ευχαριστώ πολύ
Σε κάποιο σημείο της εγκυκλίου β'βαθμιας αναφέρει ότι αν χρειαστούν συμπληρωματικοί διορισμοί θα ακολουθήσει νέα εγκύκλιος.Ετσι είχε γίνει και το 2006,για τη β'βαθμια μιλάω πάντα.
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Πόσους επιλαχόντες θα πάρουν;
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 27, 2008, 11:31:11 μμ »
γεια σας !βλεποντας τα μηνυματα κ μια κ ειμαι επιλαχουσα του τελευταιου ασεπ με σχετικα καλη σειρα (1090), εκανα μια προχειρη ερευνα (αφαιρωντας διοριστεους του ασεπ που βρισκονται στις πρωτες 320 θεσεις του πινακα διορισμων) και με τα λεγομενα σας οτι περσυ πηραν 69 ατομα αρα ο πινακας των διοριστεων του ασεπ κατεβηκε στα 1029, εχω να σας ενημερωσω οτι με τις διαγραφες που εκανα απο τους φετινους διορισμους (απο το 40%) θα πεσει ο πινακας του ασεπ ακομα 22 θεσεις μεχρι δηλαδη τον αριθμο 1061 !! λετε να εχω καμια ελπιδα με τους διορισμους του 24μηνου κ να κατεβει τοσο ο πινακας (1090) ωστε να φανω κ γω τυχερη κ να διοριστω ;;;;
Ειμαι στην 1046 σειρα του ΑΣΕΠ και διαβαζοντας οτι λετε για τους επιλαχοντες αναρωτιεμαι αν εχουν βαση ολα αυτα.Παρακαλω οποιονδηποτε σχετικο για καποια ενημερωση.Μηπως φετος,λογω της ρυθμισης του 24μηνου,δεν παρουν επιλαχοντες;Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162061
  • Σύνολο θεμάτων: 19239
  • Σε σύνδεση σήμερα: 560
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 516
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.