*

Αποστολέας Θέμα: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου  (Αναγνώστηκε 27519 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikoskat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 09:48:50 πμ »
Ιεκ Σιβιτανιδείου 2016Β:

Προκήρυξη με μοριοδότηση παρόμοια με αυτή του Ινεδιβιμ:

Αλλά:

Δε μοριοδοτείται η πιστοποίηση του ΕΟΠΠΕΠ.
Δε μοριοδοτείται επιμόρφωση στην Εκπαίδευση ενηλίκων (παρόλο που στο μεταπτυχιακό της Εκπαίδευσης Ενηλίκων δίνει μόρια).
Μοριοδοτείται με μόνο 1,5 το ecdl.
Είναι λάθος η μοριοδότηση στα επιμορφωτικά σεμινάρια αφού λέει με μέγιστο τα 2 μόρια και σου δίνει 3.
Δε μοριοδοτείται πουθενά η προυπηρεσία σε δομές της Δια Βίου εκπαίδευσης (ΣΔΕ,ΚΔΒΜ)

Επίσης, δεν βγαίνει προκήρυξη με ίδια μοριοδότηση για το Πειραματικό ΙΕΚ και τη ΣΕΚ.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:14:08 »

Αποσυνδεδεμένος DK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 12:19:54 μμ »
Θα βγει αξιολογικός πίνακας στη Σιβιτανίδειο;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 04, 2016, 01:10:10 μμ »
Θα βγει αξιολογικός πίνακας στη Σιβιτανίδειο;

Κανεις δεν γνωριζει. Αν και πιστευω οτι επειδη εκει γινεται το μαγειρεμα δεν θα βγει τιποτα

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 10:49:01 μμ »
Σύμφωνα με την προκήρυξη θα βγεί..

Οι υποψήφιοι θα καταταγούν σε δύο (2) αξιολογικούς πίνακες κατάταξης (σε Θεωρητικά –
Εργαστηριακά και μόνο Εργαστηριακά) ανά μάθημα και ειδικότητα σύμφωνα με τον παραπάνω
πίνακα μοριοδότησης.
• Οι αξιολογικοί πίνακες θα είναι προσβάσιμοι στους εκπαιδευτές που έχουν υποβάλλει αίτηση, με την
είσοδό τους στο ηλεκτρονικό σύστημα υποδοχής αιτήσεων.
Βάσει των αξιολογικών πινάκων κατάταξης και των αναγκών σε διδακτικές ώρες, ο Διευθυντής του ΙΕΚ
της ΣΔΣΤΕ θα προβεί σε επιλογή και κατανομή των εκπαιδευτών ανά ειδικότητα και ανά μάθημα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:14:08 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 07, 2016, 11:10:32 μμ »


Χμμμ... και κόκαλα νά' χε ο καφές , θά' χε σερβιριστεί!....


Θέλω να ελπίζω ότι η Πρώτη Φορά "διαγωνιστική" - "αξιοκρατική" - "μοριοδοτούμενη" Σιβιτανίδειος , Ερευνά Εξονυχιστικά κάθε φάκελλο , ώστε να Τεκμηριώσει Μοριοδότηση - κατάταξη...

ΤΟ   Α Ρ Γ Ε Ι   Πολύ , Όμως!...

..........

Από την άλλη , υπάρχει και η παλιά Σιβιτανίδειος που Γνωρίσαμε και ΔΕΝ αγαπήσαμε , η οποία "διαχωρίστηκε" και δημιούργησε... "πειραματικό Ι.ε.κ." με τους πασίγνωστους όρους αναθέσεων...πελάααααατεεεεεεεςςς μουουουου....


Αφτά.

Θ._

 


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 07, 2016, 11:26:10 μμ »
Για τους ενδιαφερόμενους οι προσωρινοί πίνακες αναρτήθηκαν και είναι προσβάσιμοι μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής των αιτήσεων..

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 08, 2016, 03:30:45 μμ »
Για τους ενδιαφερόμενους οι προσωρινοί πίνακες αναρτήθηκαν και είναι προσβάσιμοι μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής των αιτήσεων..

Αυτα που βγηκανε ειναι οι πινακες με φθινουσα? γιατι ειναι τραγικα τα excel  .Δεν γνωριζουμε ποσοι θα προσληφθουν σε καθε ειδικοτητα?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2016, 03:37:37 μμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 09, 2016, 04:55:09 μμ »
Ναι οι πίνακες ανά μάθημα σε φθίνουσα σειρά είναι, γιατί σε μπερδεύουν; Δε νομίζω να ανακοινώσουν πόσοι θα προσληφθούν ανά ειδικότητα, εξαρτάται πώς θα κατανείμουν τις ώρες, τα μαθήματα κλπ. Άλλο να δώσουν 20 ώρες σε έναν κι άλλο από 4 ώρες σε 5 διαφορετικά άτομα..

Αποσυνδεδεμένος kmairi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 25, 2016, 12:08:05 πμ »
Καλησπέρα, έκανα αίτηση στο ΙΕΚ τησ Σιβιτανιδειου σε μαθηματα,ως μαθηματικος . Σε ενα μάθημα βγηκα πρωτη,σε δυο μαθηματα δευτερη,και στα υπολοιπα 2 που εκανα αιτηση βγηκα τεταρτη με βάση τα μόρια μου. Απο τη μερα που βγηκαν οι αιτησεις πηγα στη Σιβιτανιδειο για να μαθω τι γινεται και μου ειπαν οτι δεν ξερουμε ποτε θα καλεσουμε εκπαιδευτες.Την Παρασκευη 7/10 μου ειπαν οτι βρισκεται σε εξελιξη ο ελεγχοσ των ενστασεων και το Σαββατοκυριακο θα καλεσουμε εκπαιδευτες γιατι  11/10 αρχιζουν τα μαθηματα,δεν χτυπησε τηλεφωνο δεν ελαβα καποιο εμαιηλ. Πηγα 4 φορεσ την προηγουμενη εβδομαδα λεγοντας τους τη σειρα μου,το ονομα μου και ζητουσα να μαθω αν βγηκε ο πινακας με την τελικη καταταξη,και ποτε θα καλεσουν τουσ εκπαιδευτες,η διευθυντρια με εστελνε στη γραμματεια,η γραμματεια με εστελνε στο γραφειο διοικησης και το γραφειο διοικησησ πισω στη γραμματεια. Την Παρασκευη ο υποδιευθυντης μου ειπε οτι το Σαββατοκυριακο 22/10-23/10 θα καλεσουν εκπαιδευτες αλλα παρολο που του εδωσα τα στοιχεια μου δεν μου εδωσε πληροφοριεσ αν θα με καλεσουν ή οχι,του ειπα οτι το ιδιο μου ειπαν και γιοα το προηγουμενο ΣΚ. Φυσικα παλι δεν ειχα καποια ενημερωση. Σημερα πηγα παλι στη Σιβιτανιδειο,στη γραμματεια μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου πουν τον τελικο πινακα καταταξης μετα τισ ενστασεις,και οτι δεν καλεσαν ακομα εκπαιδευτες, και με εστειλαν στο γραφειο διοικησης γιατι εκεινοι ειναι αρμοδιοι να μου πουν τα αποτελεσματα του τελικου πινακα των ενστασεων. Απο τη γραμματεια διοικησης με εδιωξαν λεγοντας μου οτι οσονουπω θα ανακοινωθουν οι τελικοι πινακες.  Στο

Αποσυνδεδεμένος kmairi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 25, 2016, 12:14:51 πμ »
Γνωριζει καποιος αν εχουν ηδη καλεσει καθηγητες στο ΙΕΚ της Σιβιτανιδειου; Γιατι παρολο που πηγαινω εκει,οπωσ σας περιεγραψα, δεν μπορω να βγαλω ακρη και δεν καταλαβαινω γιατι δεν μου λενε αν αλλαξε η σειρα καταταξης μου, ουτε ποσουσ καθηγητεσ θα καλεσουν,και με πανε απο βδιομαδα σε βδομαδα. Η καποιος να με πληροφορησει τι ενεργειες μπορω να κανω. Στο υπουργειο παιδειας μου ειπαν οτι η Σιβιτανιδειος ειναι αρμοδια να με ενημερωσει,αλλα εκει δεν βρισκω ακρη.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 25, 2016, 12:46:40 πμ »
Γνωριζει καποιος αν εχουν ηδη καλεσει καθηγητες στο ΙΕΚ της Σιβιτανιδειου; Γιατι παρολο που πηγαινω εκει,οπωσ σας περιεγραψα, δεν μπορω να βγαλω ακρη και δεν καταλαβαινω γιατι δεν μου λενε αν αλλαξε η σειρα καταταξης μου, ουτε ποσουσ καθηγητεσ θα καλεσουν,και με πανε απο βδιομαδα σε βδομαδα. Η καποιος να με πληροφορησει τι ενεργειες μπορω να κανω. Στο υπουργειο παιδειας μου ειπαν οτι η Σιβιτανιδειος ειναι αρμοδια να με ενημερωσει,αλλα εκει δεν βρισκω ακρη.

Δεν εχει καλεσει ακομα κανεναν απο οτι ξερω....Λεγανε οντως οτι θα τα βγαλουνε σημερα αλλα κανεις δεν ξερει. Γενικα πεφτει πολυ μαγειρεμα...

Αποσυνδεδεμένος kmairi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 25, 2016, 10:10:13 πμ »
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 02, 2016, 08:19:19 μμ »
Μηπως εμαθε κανεις αν βγηκαν τα αποτελεσματα?

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: ΙΕΚ Σιβιτανιδείου
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 02, 2016, 09:23:47 μμ »
απο χθες

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 551

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.