*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 540650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2170 στις: Μάρτιος 13, 2012, 11:02:22 μμ »
οκ τώρα συνεννοηθήκαμε. Είχες γράψει για βαθμό ε οπότε δεν έβγαινε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:36:06 »

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2171 στις: Μάρτιος 13, 2012, 11:14:42 μμ »
 και εγω οπως η snowhite  με στ βαθμο 673.33 ευρω απο εδω και περα και για τους επομενους μηνες!!!!!!!! :( :( :( ειναι αντισυνταγματικο και παρανομο να κρατουνται χρηματα απο αναπληρωτες που απολυονται το καλοκαιρι αλλα κανεις δεν δινει δεκαρα για την επιβιωση μας!!!!!το σοκ μεγαλο η επιβιωση απο εδω και περα δυσκολη...............

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2172 στις: Μάρτιος 14, 2012, 08:51:43 πμ »
Καλημέρα. Πόσο είναι το επίδομα για 2 παιδιά; €70 ή λάθος θυμάμαι;

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2173 στις: Μάρτιος 14, 2012, 12:06:38 μμ »
Τελικά, ξέρει κπ πότε μπαίνουμαι στο Ε Βαθμό. Σε αρχείο της ΔΔΕ Δωδ/σου σχετικά με την κατάταξη των αναπληρωτών διαπίστωσα ότι όσοι είχαν 2 χρόνια και 1 μέρα και μάλιστα χωρίς μεταπτυχιακό τοποθετούνταν στον Ε. Είχα την εντύπωση ότι χρεάζονται 3 χρόνια.
Τι ισχύει;
Αν κπ συμπληρώνει 2 χρόνια το Μάρτη θα μπει στον Ε τότε;;;;
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:36:06 »

Αποσυνδεδεμένος berry

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2174 στις: Μάρτιος 14, 2012, 02:13:21 μμ »
Γεια σας, αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να μου πει αν μπορώ να καταθέσω τώρα βεβαίωση προυπηρεσίας από ΝΠΔΔ ή έπρεπε να το κάνω όταν έγινε η πρόσληψή μου; Επίσης δεν μου έχει ζητηθεί η εκπαιδευτική μου προυπηρεσία, απλά στην αρχή της χρονιάς είχα γράψει το σύνολο των μηνών στην αίτηση που μου δόθηκε.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2175 στις: Μάρτιος 14, 2012, 02:16:30 μμ »
Τελικά, ξέρει κπ πότε μπαίνουμαι στο Ε Βαθμό. Σε αρχείο της ΔΔΕ Δωδ/σου σχετικά με την κατάταξη των αναπληρωτών διαπίστωσα ότι όσοι είχαν 2 χρόνια και 1 μέρα και μάλιστα χωρίς μεταπτυχιακό τοποθετούνταν στον Ε. Είχα την εντύπωση ότι χρεάζονται 3 χρόνια.
Τι ισχύει;
Αν κπ συμπληρώνει 2 χρόνια το Μάρτη θα μπει στον Ε τότε;;;;

Τρία χρόνια ισχύει για τους μόνιμους όχι για τους αναπληρωτές, έτσι γράφει η ανακοίνωση που στάλθηκε από την δευτεροβάθμια Ημαθίας: στα 2 έτη δίνεται το μισθολογικό κλιμάκιο Ε0, στα 4 έτη δίνεται το μισθολογικό κλιμάκιο Ε1, στα 6 έτη δίνεται το κλιμάκιο Δ0. (ισχύει μόνο για τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς, ενώ για τους μόνιμους ισχύει η διάταξη του ν. 4024 για παραμονή τριών ετών στο ΣΤ βαθμό).
Οι έχοντες μεταπτυχιακό μπαίνουν στον βαθμό Ε και με διδακτορικό στο βαθμό Δ. Αυτά από Ημαθία.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2176 στις: Μάρτιος 14, 2012, 03:21:16 μμ »
Η προϋπηρεσία για τη μισθολογική εξέλιξη μετράει όση έχουμε μέχρι την ημερομηνία πρόσληψης πχ. 14/11/2011 ή όση έχουμε μέχρι σήμερα;

Αποσυνδεδεμένος xmmm..

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2177 στις: Μάρτιος 14, 2012, 03:50:16 μμ »
Καλησπέρα!

Είμαι αναπληρώτρια κανονικού ωραρίου στη Δευτεροβάθμια. Σήμερα ήρθε έγγραφο στο σχολείο όπου αναφέρει να καταθέσουμε αίτηση αναγνώρισης προυπηρεσίας για τη μισθολογική μας κατάταξη σύμφωνα με το ενιαίο μισθολόγιο. Έχω όμως μια απορία άσχετη με το παραπάνω θέμα..θα γίνουν και άλλες κρατήσεις για εμάς που πληρωνόμαστε με 853 ευρώ το μήνα? έχω μπερδευτεί πάρα πολύ..

Αποσυνδεδεμένος tata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2178 στις: Μάρτιος 14, 2012, 04:18:58 μμ »
Τελικά, ξέρει κπ πότε μπαίνουμαι στο Ε Βαθμό. Σε αρχείο της ΔΔΕ Δωδ/σου σχετικά με την κατάταξη των αναπληρωτών διαπίστωσα ότι όσοι είχαν 2 χρόνια και 1 μέρα και μάλιστα χωρίς μεταπτυχιακό τοποθετούνταν στον Ε. Είχα την εντύπωση ότι χρεάζονται 3 χρόνια.
Τι ισχύει;
Αν κπ συμπληρώνει 2 χρόνια το Μάρτη θα μπει στον Ε τότε;;;;

Τρία χρόνια ισχύει για τους μόνιμους όχι για τους αναπληρωτές, έτσι γράφει η ανακοίνωση που στάλθηκε από την δευτεροβάθμια Ημαθίας: στα 2 έτη δίνεται το μισθολογικό κλιμάκιο Ε0, στα 4 έτη δίνεται το μισθολογικό κλιμάκιο Ε1, στα 6 έτη δίνεται το κλιμάκιο Δ0. (ισχύει μόνο για τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς, ενώ για τους μόνιμους ισχύει η διάταξη του ν. 4024 για παραμονή τριών ετών στο ΣΤ βαθμό).
Οι έχοντες μεταπτυχιακό μπαίνουν στον βαθμό Ε και με διδακτορικό στο βαθμό Δ. Αυτά από Ημαθία.
Πως μπορώ να έχω πρόσβαση σε αυτή την ανακοίνωση; Ο δικός μας εκκαθαριστής μου είπε σήμερα πως απαιτούνται 3 χρόνια στον ΣΤ. Έχω έγκριση συνάφειας μεταπτυχιακού από τον Φεβρουάριο (έπειτα από λάθος της υπαλλήλου παρόλο που το μεταπτυχιακό το έχω από τον Ιούλιο). Δεν πρέπει αν ισχύει η ανακοίνωση να με βάλει στον Ε, έστω και από το Φεβρουάριο  αφού το μεταπτυχιακό μου δίνει τα απαιτούμενα 2 χρόνια + την προυπηρεσία μου από 19 Σεπτεμβρίου; Για να μην πω ότι από δικό τους λάθος έχω χάσει (αν ισχύει η ανακοίνωση) τον Ε ως εισαγωγικό βαθμό αφού θα μπορούσα να έχω πάρει τη συνάφεια από το Σεπτέμβριο...

Αποσυνδεδεμένος valgia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2179 στις: Μάρτιος 14, 2012, 04:32:31 μμ »
ολοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε εγω μίλησα με τον πειραιά σήμερα αφου τους έστειλα με μειλ πως έγινε η κατάταξη αναπληρωτων στην πρέβεζα η απάντηση απο μια κοπέλα αναπληρώτρια στο γραφείο με το ίδιο πρόβλημα ήταν οτι οι εκκαθαριστες περιμένουν σχετική εγκύκλιο υπουργείου μεσα στο σαββατοκύριακο αλλιως θα μας έχουν στο στ μεχρι να δοθει εγκυκλιος και αν ισχυει θα μας τα βαλουν αναδρομικα...μιλαμε για απολυτη οργανωση...

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2180 στις: Μάρτιος 14, 2012, 05:44:22 μμ »
ολοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε εγω μίλησα με τον πειραιά σήμερα αφου τους έστειλα με μειλ πως έγινε η κατάταξη αναπληρωτων στην πρέβεζα η απάντηση απο μια κοπέλα αναπληρώτρια στο γραφείο με το ίδιο πρόβλημα ήταν οτι οι εκκαθαριστες περιμένουν σχετική εγκύκλιο υπουργείου μεσα στο σαββατοκύριακο αλλιως θα μας έχουν στο στ μεχρι να δοθει εγκυκλιος και αν ισχυει θα μας τα βαλουν αναδρομικα...μιλαμε για απολυτη οργανωση...
Αν ισχύει;;;;Τι λένε μωρέ.....Εδώ με αποδείξεις όσοι είχαμε έστω κ μια μέρα μετά τη 2ετία,πληρωθήκαμε με Ε.Εκτός αν σας έβαλαν τώρα με στ-γιατί έχει έρθει κ αυτό στα γραφεία που δεν πρόλαβαν,να μπουν τώρα όλοι στο στ κ από τον άλλο μήνα κανονικά-και τα πάρετε αναδρομικά. Αυτό με τα 3 χρόνια στον στ δεν παίζει σε μας.Μόνο στους μόνιμους.Τσεκαρισμένο.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2181 στις: Μάρτιος 14, 2012, 05:59:07 μμ »
Επιβεβαιωνω και γω για δευτεροβαθμια πειραια.Περιμενουν διευκρινισεις για το μεταπτυχιακο μιας και όπως αναφερθηκε στην αλφαβητα ισως δε μετραει το μεταπτυχιακό για μισθολογική εξελιξη.Δεν κανουν καμια καταταξη γιατι οπως ειπαν και  να μας καταταξουν διαφορετικα αν τυχον και βγει εγκυκλιος θα μας τα ζητανε πίσω οπως μπορει να γινει με αλλες διευθυνσεις.
Στη βθμια Πειραια λοιπόν δεν γινεται καμια καταταξη παραμενουν ολοι στο στ.
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2182 στις: Μάρτιος 14, 2012, 06:22:30 μμ »
Μα τι λέτε;;;;Πώς μπορεί να γίνει αυτό;Αφού έχουν κανονικά αποδοθεί οι βαθμοί σε άλλες διευθύνσεις.....Δεν αντιλαμβάνομαι τη συγκεκριμένη αυθαιρεσία...Μήπως θα σας κατατάξουν τον επόμενο μήνα;
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος valgia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #2183 στις: Μάρτιος 14, 2012, 06:58:59 μμ »
αυτοι θεωρουν οτι οι αλλες διευθυνσεις βιαστηκαν να αποδωσουν βαθμους αν δε τους ερθει εγκυκλιος η να βγει κατι στην εφημεριδα της κυβερνησης δεν κανουν τιποτα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161192
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 725
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 691
Σύνολο: 715

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.