*

Αποστολέας Θέμα: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 126508 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 10:40:22 μμ »
Το σημαντικο είναι οτι εχουν περασει 10 μερες απο την ημέρα πρόσληψης μου. Τη γνωμάτευση του γιατρού ούτε που την κοίταξε δε δεχόταν κανένα χαρτί απο άλλο γιατρό.Είχε καποιος ανάλογο πρόβλημα με γατρό του ικα? ( Ο γιατρός μου έγραφε κολπική αιμοραγία και συσπάσεις μήτρας που κρίνουν απαραίτητη την απουσία απο την εργασία της για ένα μήνα και μετά επανεξέταση)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:24:17 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 08:31:33 πμ »
Το σημαντικο είναι οτι εχουν περασει 10 μερες απο την ημέρα πρόσληψης μου. Τη γνωμάτευση του γιατρού ούτε που την κοίταξε δε δεχόταν κανένα χαρτί απο άλλο γιατρό.Είχε καποιος ανάλογο πρόβλημα με γατρό του ικα? ( Ο γιατρός μου έγραφε κολπική αιμοραγία και συσπάσεις μήτρας που κρίνουν απαραίτητη την απουσία απο την εργασία της για ένα μήνα και μετά επανεξέταση)

Δεν έφτασα ακόμη στο γιατρό του ΙΚΑ αλλά όπου να'ναι θα περάσω κι εγώ απο'κει!
Μήπως θα'πρεπε να πάει κάποιος άλλος αντί εσού;
Διότι με το πρόβλημα που έγραψε ο γιατρός σου δε θα έπρεπε να κυκλοφορείς κανονικά!Χωρίς να είμαι γιατρός το λέω αυτό!
Τώρα έχεις σταματήσει από τη δουλειά δλδ;;
Σε ποιό μήνα είσαι;;;

Συνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3643
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 10:15:21 πμ »
Το σημαντικο είναι οτι εχουν περασει 10 μερες απο την ημέρα πρόσληψης μου. Τη γνωμάτευση του γιατρού ούτε που την κοίταξε δε δεχόταν κανένα χαρτί απο άλλο γιατρό.Είχε καποιος ανάλογο πρόβλημα με γατρό του ικα? ( Ο γιατρός μου έγραφε κολπική αιμοραγία και συσπάσεις μήτρας που κρίνουν απαραίτητη την απουσία απο την εργασία της για ένα μήνα και μετά επανεξέταση)

Κοίτα, ο γιατρός του ΙΚΑ (όλων των ειδικοτήτων) δεν είναι υποχρεωμένος να δεχτεί χαρτί ιδιώτη γιατρού.
Κανονικά, πρέπει να σε εξετάσει και να κάνει τη δική οτυ διάγνωση...

Και εγώ το βλέπω λογικό αυτό.... Του ζητάς (όχι εσύ, αλλά οποιοσδήποτε ασφαλισμένος) να βάλει την υπογραφή του σε κάτι το οποίο δεν το έχει διαπιστώσει μόνος του...
Δεν ξέρω για τα γυναικολογικά, αλλά ειδικά σε κάτι καρδιολογικά, που παίζουν πολλά χρήματα σε εξετάσεις κλπ, ο γιατρός του ΙΚΑ δεν μπορεί να δώσει διάγνωση χωρίς εξέταση... Μπορεί να βρεθεί ο ίδιος εκτεθεμένος...

Τώρα, αν θεωρείς ότι το πρόβλημα σου είναι όντως τόσο σοβαρό που δεν μπορείς να πηγαίνεις κάθε εβδομάδα να παίρνεις χαρτί, ζήτησε του να σου δώσει γραπτά τη δική του διάγνωση που θα λέει ότι έχεις το Α πρόβλημα και χρειάζεσαι κάθε εβδομάδα επανεξέταση... ΕΠίσης, ζήτησε του να σε διαβεβαιώσει γραπτά ότι δεν υπάρχιε περίπτωση να πάθεις κάτι πηγαίνοντας στο ΙΚΑ για εξέταση....Θα το κάνει;;;
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 01:38:23 μμ »
Έχω πάρει άδεια για αυτή την εβδομάδα και θα πάω πάλι να μου δώσι για άλλη μια εβδομάδα και μετά δεν ξέρω... Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαδέρον σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:24:17 »

Αποσυνδεδεμένος molive

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 08:47:21 μμ »
Και η δικη μου περιπτωση ειναι καπως ετσι: προσληφθηκα αναπληρωτρια οταν ημουν περιπου εναμιση μηνων εγκυος, πηγα τις πρωτες 10 μερες... και μετα ξεκινησαν τα συμπτωματα (οχι τοσο σοβαρα οσο τα δικα σου, αλλα και παλι δεν ειμαι σε θεση να οδηγησω και να διδαξω). Πηρα τις 15 μερες αναρρωτικη (σε πακετο 5 και 10 ημερων) απο τις οποιες πληρωνομαι τις 12 απο ΙΚΑ (και απο Β/βαθμια τα υπολοιπα) και τωρα ειμαι σε φαση επαπειλουμενης ανευ αποδοχων (15 ημερες) οπου εκτος απο τον γυναικολογο του ΙΚΑ περναω και απο επιτροπη για να την εγκρινει. Αυτες οι μερες, ενω νομιζα οτι θα ειναι ανευ αποδοχων, τελικα, οπως μου ειπε ο γυναικολογος του ΙΚΑ και αναφερθηκε και παραπανω, θα ειναι πληρωτεες απο το ΙΚΑ (οχι οσο θα πληρωνομουν απο Β/βαθμια), γιατι ουσιαστικα δειχνουν ανικανοτητα για εργασια και αρα δικαιουμαστε καποιο επιδομα.
Τα μορια δεν χανονται. Αυτο που δεν ξερω ειναι τι γινεται με τα ενσημα (εχω την εντυπωση οτι για το δευτερο 15ημερο δεν θα παρω ενσημα).

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 05:35:59 μμ »
Και η δικη μου περιπτωση ειναι καπως ετσι: προσληφθηκα αναπληρωτρια οταν ημουν περιπου εναμιση μηνων εγκυος, πηγα τις πρωτες 10 μερες... και μετα ξεκινησαν τα συμπτωματα (οχι τοσο σοβαρα οσο τα δικα σου, αλλα και παλι δεν ειμαι σε θεση να οδηγησω και να διδαξω). Πηρα τις 15 μερες αναρρωτικη (σε πακετο 5 και 10 ημερων) απο τις οποιες πληρωνομαι τις 12 απο ΙΚΑ (και απο Β/βαθμια τα υπολοιπα) και τωρα ειμαι σε φαση επαπειλουμενης ανευ αποδοχων (15 ημερες) οπου εκτος απο τον γυναικολογο του ΙΚΑ περναω και απο επιτροπη για να την εγκρινει. Αυτες οι μερες, ενω νομιζα οτι θα ειναι ανευ αποδοχων, τελικα, οπως μου ειπε ο γυναικολογος του ΙΚΑ και αναφερθηκε και παραπανω, θα ειναι πληρωτεες απο το ΙΚΑ (οχι οσο θα πληρωνομουν απο Β/βαθμια), γιατι ουσιαστικα δειχνουν ανικανοτητα για εργασια και αρα δικαιουμαστε καποιο επιδομα.
Τα μορια δεν χανονται. Αυτο που δεν ξερω ειναι τι γινεται με τα ενσημα (εχω την εντυπωση οτι για το δευτερο 15ημερο δεν θα παρω ενσημα).

κι εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι κορίτσι!
ναι,όντως μόρια δε χάνουμε!
για τα ένσημα δεν είμαι ούτε εγώ σίγουρη!
όχι ότι μας νοιάζει για σύνταξη γιατί δε θα πάρουμε ποτέ!
αλλά για το επίδομα ανεργίας;δεν έχουμε ήδη τα ένσημα όμως κι από πέρυσι για να το πάρουμε;
γιατί νομίζω πως και μετά που θα έχουμε άδεια κύησης και λοχείας πάλι τα ένσημα είναι λέει μόνο συντάξιμα!
άντε να βρεις άνθρωπο στο ικα να σε ενημερώσει!!

Αποσυνδεδεμένος Jusqu_ici_tout_va_bien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 19, 2011, 05:59:55 μμ »
@ marouso, αν και καθυστερημένα...
πολλές φορές το ΙΚΑ ή το Κέντρο Μάνας κ Παιδιού δεν έχει μόνο έναν γιατρό.
Πήγαινε στο κοντινότερο φαρμακείο (στο ΙΚΑ) -αυτοί τους γνωρίζουν καλά τους γιατρούς- και ρώτα αν υπάρχει κ ποιές μέρες κάποιος συνενοήσιμος και κλείσε ραντεβού για τότε. Αν είσαι έγκυος, έχεις και το πρόβλημά σου και πέσεις και σε κόμπλα γιατρό είναι χάλια, σε νιώθω. Αν δεν υπάρχει άλλος από το ζαβό, κλείσε ραντεβού σε άλλο κοντινό ΙΚΑ (αφού ενημερωθείς πρώτα για τους γυναικολόγους του).

Αποσυνδεδεμένος molive

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 12:04:46 μμ »
αλλά για το επίδομα ανεργίας;δεν έχουμε ήδη τα ένσημα όμως κι από πέρυσι για να το πάρουμε;
γιατί νομίζω πως και μετά που θα έχουμε άδεια κύησης και λοχείας πάλι τα ένσημα είναι λέει μόνο συντάξιμα!
άντε να βρεις άνθρωπο στο ικα να σε ενημερώσει!!

Ακριβώς: Τα ένσημα για την αδεια κύησης και λοχείας δεν μετράνε για τον ΟΑΕΔ. Και για οσους πηρανε περυσι επιδομα ανεργιας μεχρι π.χ. μεσα Οκτωβριου (οπως εγω) τοτε ο ΟΑΕΔ τους περσινους μηνες Μάιο και Ιουνιο δεν τους υπολογιζει. Οποτε, αν αυτη τη χρονια μαζευτουν 125 ενσημα, καλως, αλλιως συνεχιζεται το περσινο επιδομα ανεργιας (οι εναπομειναντες μηνες). Τελοσπαντων, ας συνελθουμε ολες με το καλο και να γεννησουμε με το καλο, γιατι αν αγχωθουμε ΚΑΙ για αυτα δεν τη βγαζουμε καθαρη!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 03:40:47 μμ »
Συνάδελφοι,τη βοήθειά σας,σας παρακαλώ!!
είμαι στον 6ο μήνα κύησης και λόγω συσπάσεων σταμάτησα από τη δουλειά(σχολείο 1 1/2 ώρα απο΄δω με αυτοκίνητο)
ξεκίνησα λοιπόν με την κανονική άδεια,η οποία και εγκρίθηκε όλα καλά
στη συνέχεια ο γιατρός μου μου έγραψε 30 μέρες άδεια αναρρωτική,πέρασα από επιτροπή,πήρα έγκριση και έστειλα το χαρτί στο σχολείο για να το υπογράψει ο δ/ντής ώστε να το καταθέσω μετά στο ικα και να πληρωθώ.(είμαι αναπληρώτρια)
ευτυχώς-δυστυχώς δε ξέρω,μίλησα με την υπεύθυνη αδειών στη δευτ/βάθμια και μου είπε να της στείλω εκείνης το χαρτί και θα με ενημερώσει.
έτσι και έκανα!
απο'δω και εξής αρχίζουν τα προβλήματα και τα παρατράγουδα!
η κυρία αυτή μου λέει πως δικαιούμαι να πληρωθώ τις 15 μέρες από τις 30(το οποίο και γνωρίζω και καμία άλλη αξίωση δεν έχω από εκείνους) αλλά επειδή το χαρτί λέει 30 μέρες δεν μπορεί να το προωθήσει στη μηχανοργάνωση κι ότι έπρεπε να είχα πάρει 15 μέρες και 15 χωριστά.
μου ζητά λοιπον να ξαναπεράσω από γιατρό για να πάρω χωριστά 15 και 15
της εξηγώ,πως είμαι στο σπίτι κλινήρης και αυτό δεν μπορεί να συμβεί και δεν μπορώ να καταλαβω γιατί δεν μπορεί να διαχωρίσει την άδεια σε 15 και 15
ο προιστάμενος σήμερα έτυχε να λείπει και δε βγάλαμε άκρη
εγω βρίσκομαι σε πολλή άσχημη κατάσταση,γιατί έχω που εχω τα προβλήματά μου,είναι δυνατόν να μου βγάζει άχρηστο το χαρτί και όλη τη διαδικασία;;
σας παρακαλώ,βοηθήστε με!
κι αν κάνω κάπου λάθος,να το αναγνωρίσω!
Σημείωση:μίλησε με το υπουργείο κι ούτε αυτοι λέει ξέρουν.το μόνο που ξέρουν όλοι είναι ότι δικαιούμαι να πληρωθώ για τις 15 μέρες!και αλήθεια,ο δ/ντής γιατί υπέγραψε;;γιατί μου είπε κιόλας ότι εργοδότης μου δεν είναι ο δ/ντής αλλά ο προιστάμενος!!!και εκείνος γιατί υπέγραψε τότε;;

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.αλλά είμαι πολύ συγχυσμένη και στενοχωρημένη κάτι το οποίο κάθε άλλο παρά καλό κάνει στην καταστασή μου και ψάχνω να βρω άκρη!
Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 08:45:17 μμ »
απο'δω και εξής αρχίζουν τα προβλήματα και τα παρατράγουδα!
η κυρία αυτή μου λέει πως δικαιούμαι να πληρωθώ τις 15 μέρες από τις 30(το οποίο και γνωρίζω και καμία άλλη αξίωση δεν έχω από εκείνους) αλλά επειδή το χαρτί λέει 30 μέρες δεν μπορεί να το προωθήσει στη μηχανοργάνωση κι ότι έπρεπε να είχα πάρει 15 μέρες και 15 χωριστά.
μου ζητά λοιπον να ξαναπεράσω από γιατρό για να πάρω χωριστά 15 και 15
της εξηγώ,πως είμαι στο σπίτι κλινήρης και αυτό δεν μπορεί να συμβεί και δεν μπορώ να καταλαβω γιατί δεν μπορεί να διαχωρίσει την άδεια σε 15 και 15

Ας πάει κάποιος άλλος στο γιατρό να μετατρέψει το χαρτί σε 15 και 15 ημέρες άδεια, για να λήξει αυτή η δοκιμασία για σένα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος klio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 08:56:36 μμ »
mitsy, αν ο γιατρός σου δεν είναι του δημοσίου, τότε ναι πρέπει να παίρνες άδεια 15 και 15 ημέρες. κάθε 15 ημέρες θα κάνεις τη διαδικασία που απαιτείται. στο ικα θα στείλεις τη μαμά σου ή τον άνδρα σου άμεσα για να εξηγήσουν στο γιατρό του ικα στο κέντρο μάνας και παιδιού και να σου γράψει εκ νέου την άδεια όπως πρέπει για να σου την δικαιολογήσουν στη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 09:18:55 μμ »
δηλαδή, εντάξει!! είπαμε να είμαστε τυπικοί αλλά τούτο δω ξεπερνάει τα όρια!!
Λοιπόν άκου καλή μου! Δεν υπάρχει πουθενά τέτοια νομοθεσία που να πρέπει να διαχωρίζεται η άδεια σε δεκαπέντε και δεκαπέντε... η ΠΛΗΡΩΜΗ της άδειας διαχωρίζεται, όχι η ΧΟΡΗΓΗΣΗ της απ΄το γιατρό...και αν επιμείνει η κυρία των αδειών ζήτα το εγγράφως και με συγκεκριμένη αναφορά στο νόμο που να υποδεικνύει κάτι τέτοιο * ότι δηλαδή η άδεια πρέπει να αναγράφεται απ΄το γιατρό ανά δεκαπέντε μέρες * και πες της επίσης ότι επιφυλάσσεσαι παντός νομίμου δικαιώματος γιατί η σύγχυση που σου προκάλεσε επειδή ΑΥΤΗ δεν ξέρει τη δουλειά της θέτει εσένα σε επισφαλή θέση.....

επί του πρακτέου τώρα :
πρώτον, το τριπλότυπο που σου έδωσε ο γιατρός και συ το έδωσες στη δδε πρέπει να το πάρεις πίσω - αυτοί στη δδε θα κρατήσουν μια φωτοτυπία για να εκδώσουν την άδεια. Με το τριπλότυπο θα πας στις διοικητικές υπηρεσίες του ικα για να σε πληρώσουν για τις 15 μέρες. Το αποδεικτικό πληρωμής που θα σου δώσει το ικα μαζί με το ΡΟΖ χαρτάκι απ΄το τριπλότυπο θα το πας στη μηχανογράφηση για να σου αφαιρέσουν αυτό το ποσό που πηρες απ΄το ικα και να σου δώσουν το υπόλοιπο ποσό που δικαιούσαι.

και πες στην κυρία, η έγκριση της άδειας ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση έχει με τον τρόπο πληρωμής αυτής από το ικα και τον εργοδότη.... την άδεια θα την πάρεις για 30 μέρες...αν αυτοί τώρα δεν ξέρουν αφαίρεση, το πρόβλημα το έχουν αυτοί  και όχι εσύ...

επειδή δε, καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς μόνη σου να πας εκεί, πάρε αύριο ένα τηλεφωνάκι την εν λόγω και ευγενικά πες της ότι θα στείλω κάποιον να πάρει το τριπλότυπο γιατί μου το ζητάνε απ΄το ικα , κρατήστε εσείς μια φωτοτυπιούλα να χετε να πορεύεστε και θα σας φέρω τα χαρτιά που μου ζητάτε  ( εν ολίγοις δεν είναι ανάγκη να της πεις ακριβώς τι θα κάνεις, απλά ότι το ικα σου ζήτησε το τριπλότυπο). Αν σου πει ότι αυτή πρέπει να κρατήσει το ροζ χαρτάκι πες της ότι το ικα το θέλει και το ροζ για να βάλει σφραγίδες και για το λόγο αυτό να κρατήσει εκείνη μια φωτοτυπία και θα της το φέρεις το ροζ μόλις μπουν οι σφραγίδες....Στο μεταξύ, και επειδή έτσι κερδίζεις και κάποιον χρόνο, αν μπορείς κάνε και αυτό που σου πρότεινε ο jak - και βάλε το γιατρό να γράψει 15 και 15 γιατί η άλλη δεν ξέρει αριθμητική...  >:( >:( >:(     και αφού τακτοποιήσεις το θέμα, μετά ρίξε και ένα ψυχοθεραπευτικό μπινελίκωμα!!  ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 09:35:53 μμ »
bitch...Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι να πάρω μετάθεση;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Άδεια επαπειλούμενης κύησης αναπληρωτών
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 22, 2011, 09:48:05 μμ »
bitch...Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι να πάρω μετάθεση;

 ;D ;D ;D ;D  βασικά στη δδε είμαστε μια καλή παρέα...τις παραπάνω πληροφορίες μου τις είπε η δικη μας υπεύθυνη αδειών που την πήρα τηλέφωνο και η οποία ειναι πραγματικά ...γκουρού των αδειών! ( εγώ δεν έχω τους αναπληρωτές ως αντικείμενο οπότε δεν ξέρω την τύφλα μου για τα θέματά τους και οφείλω να δώσω τα εύσημα στη συνάδελφο ! )

τώρα όσο για το ερώτημα που θέτεις.... δεν μπορώ να απαντήσω! Ποιός ξέρει εξάλλου πού θα βρίσκομαι ώσπου να πάρεις εσύ μετάθεση;  :D :D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159422
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 279
Σύνολο: 289

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.