*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία  (Αναγνώστηκε 69330 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος firenze

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 09, 2012, 01:21:38 μμ »
όποιος το έχει επιχειρήσει ας μου δώσει πληροφορίες.Τι πρέπει να προσέξω περισσότερο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:54:41 »

Αποσυνδεδεμένος panos77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 09, 2012, 03:10:33 μμ »
πέρασα πρώτος Παιδαγωγικό πατρών με μέσο όρο 18.1........διάβασα 9 βιβλία σε 5 μήνες......από τους 300 εξεταζόμενους οι 270 αδιάβαστοι....μην σε τρομάζουν τα πολλά άτομα... δεν λέει κάτι....εάν διαβάσεις εσύ πολύ θα περάσεις

Αποσυνδεδεμένος gogo85

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 09:39:58 μμ »
Καλησπέρα σας,
σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες στο τμήμα ψυχολογίας Ρεθύμνου για 3η φορά. Ωστόσο θα ήθελα τα φώτα όσων έχουν κάνει την απόπειρα να μπουν στον αντίστοιχο τμήμα.Το μάθημα που με προβληματίζει είναι οι θεωρίες προσωπικότητας, καθότι σε αυτό κόπηκα  και τις 2 φορές με 9/20...... οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη...... ιδιαίτερα γι αυτό το μάθημα....... ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 27, 2012, 07:26:22 μμ »
εγω μπηκα περυσι με τη 2η, ειχα κοπει την 1η κ γω θεωριες προσωπικοτητας (με 9 κ γω), οπως κ πολυς κοσμος....
βασικα, η δικη μου εκτιμηση ειναι οτι μαλλον περνανε οποιον φαινεται οτι εχει γραψει  κ κατι περισσοτερο απο το κλασσικο πορτοκαλι βιβλιο που διαβαζουν ολοι...επισης να σου πω οτι εχει κ καποια αρνητικα η σχολη που δυσκολευουν πολυ τη φοιτηση εξ αποστασεως...σου στειλα κ πμ, αν θες να ρωτησεις κατι αλλο πες μου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:54:41 »

Αποσυνδεδεμένος lizaki123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 02:06:08 μμ »
εγω μπηκα περυσι με τη 2η, ειχα κοπει την 1η κ γω θεωριες προσωπικοτητας (με 9 κ γω), οπως κ πολυς κοσμος....
βασικα, η δικη μου εκτιμηση ειναι οτι μαλλον περνανε οποιον φαινεται οτι εχει γραψει  κ κατι περισσοτερο απο το κλασσικο πορτοκαλι βιβλιο που διαβαζουν ολοι...επισης να σου πω οτι εχει κ καποια αρνητικα η σχολη που δυσκολευουν πολυ τη φοιτηση εξ αποστασεως...σου στειλα κ πμ, αν θες να ρωτησεις κατι αλλο πες μου...
     
       ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ,ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΦΠΨ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ,Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ,ΜΑ ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ..ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ?ΘΑ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΣ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΥΝΕΣ 1-2 ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΡΩ ΠΟΥ ΑΛΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 06:16:05 μμ »
σε 2 χρονια δεν ξερω πως θα ναι... γενικως απο αει μπαινουν περιπου 6 ατομα, δινουν καμια 80αρια περιπου....
3 μαθηματα δινουν, γνωστικη, κοινωνικη κ θεωριες προσωπικοτητας

Αποσυνδεδεμένος labr0s

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 05, 2013, 09:43:37 πμ »
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους! Ενδιαφέρομαι του χρόνου να δώσω κατατακτήριες στο ΦΠΨ Αθηνών Πρόγραμμα Ψυχολογίας. Θα ήθελα όποιος ξέρει να με ενημερώσει σχετικά με τα μαθήματα και κυρίως κάποια βιβλιογραφία, γιατί είδα στην ιστοσελίδα του τμήματος ότι δεν προτείνεται κάποια συγκεκριμένη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια,

Αποσυνδεδεμένος mixalisosfp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 12, 2013, 07:36:59 μμ »
Γεια σε όλους! Αποφοίτησα προσφάτως από το τμήμα Πολιτικής επιστήμης και Ιστορίας της Παντείου και έδωσα κατατακτήριες στο τμήμα Φιλοσοφικών και Κοινωνικών σπουδών του Πανεπιστημίου Κρήτης όπου και πέρασα!!! Μου άρεσε από πάντα η Φιλοσοφία αλλά και η Ψυχολογία και επειδή το τμήμα αυτό τα συνδύαζε έτσι και έδωσα. Θα ήθελα να σας ρωτήσω απλά να μου πείτε πως μπορώ να συνδυάσω και τα δυο πτυχία στην αγορά εργασίας; Ποιές επιλογές επαγγελμάτων έχω; Δεν εννοώ να μου πείτε τις προοπτικές τους αλλά τους συνδυασμούς που μπορώ να κάνω μεταξύ των δυο αυτών πτυχίων. Σας ευχαριστώ πολύ. :)

Αποσυνδεδεμένος labr0s

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 13, 2013, 04:57:02 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα δυο τμήματα Ψυχολογίας. Πρόγραμμα και Πάντειο. Ποιο είναι καλύτερο θεωρητικά; Επίσης προσανατολίζομαι για το τμήμα της Παντείου. Ξέρω την ύλη και την βιβλιογραφία για τις κατατακτήριες, ωστόσο θα ήθελα να μου προτείνει κάποιος ποια βιβλία να διαβάσω, καθώς είναι πολλά για κάθε μάθημα. Που θα μπορούσα να βρω παλαιότερα θέματα κατατακτηρίων και πως είναι το ύφος της εξέτασης σε κάθε μάθημα;

Αποσυνδεδεμένος !Athina!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 05:38:24 μμ »
Είναι κανείς που έχει κάνει αίτηση στο συγκεκριμένο τμήμα??

θα ήθελα να ρωτησω αν τελικά γνωρίζει κανεις τι θεματα πέφτουν στις κατατακτήριες του τμ. Ψυχολογίας Ρεθύμνου!!!!!σκεφτομαι να δώδω!!!!

Αποσυνδεδεμένος !Athina!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 07, 2013, 05:40:45 μμ »
Ξερει κανεις τα θεματα ή περιπου που κινούνται τα θέματα για κατατακτήριες του τμ. Ψυχολογίας Ρεθύμνου!???

Αποσυνδεδεμένος ANNAFUGI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:21:42 μμ »
Καλησπέρα σας,
σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες στο τμήμα ψυχολογίας Ρεθύμνου για 3η φορά. Ωστόσο θα ήθελα τα φώτα όσων έχουν κάνει την απόπειρα να μπουν στον αντίστοιχο τμήμα.Το μάθημα που με προβληματίζει είναι οι θεωρίες προσωπικότητας, καθότι σε αυτό κόπηκα  και τις 2 φορές με 9/20...... οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη...... ιδιαίτερα γι αυτό το μάθημα....... ευχαριστώ!!!


Γεια σας και απο μένα! Σκέφτομαι και εγώ να δωσω κατακτήριες φέτο ς τον Δεκέμβρη στο τμήμα Ψυχολογίας στο Ρέθυμνο. Γνωρίζεις κανείς προηγούμενα θέματα εξετάσεων για να δω περιπου τί μπαινει και από ποια βιβλία τελικά χρειάζεται να διαβάσει κανείς από όλα αυτά που προτείνονται σε κάθε μαθημα. Είναι αδύνατον να διαβάσεις όλα αυτά τα βιβλία.

Αποσυνδεδεμένος lalala

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 30, 2014, 09:27:57 μμ »
Καλησπέρα.
Είναι πολύ καιρό ανενεργό, απ' ό,τι βλέπω, το θέμα, αλλά ευελπιστώ να λάβω κάποιες απαντήσεις!
Θέλω να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις στο Τμήμα Ψυχολογίας στο Ρέθυμνο. Την ύλη την έχω εντοπίσει στη σελίδα της σχολής, επομένως οποιαδήποτε "τυπική" πληροφορία την έχω. Θα με ενδιέφερε να μάθω περισσότερο απ' όσους έχουν δώσει στην εν λόγω σχολή, για τη βιβλιογραφία, τα μαθήματα κι εν τέλει... πόσες πιθανότητες υπάρχουν να περάσει επιτυχώς κάποιος με μία σχετικά καλή - αν είναι δυνατό με τόση βιβλιογραφία - μελέτη (ειδικά όταν βλέπω ότι για το περσινό έτος οι επιτυχόντες ήταν μόλις 3).
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος m_agg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες στην Ψυχολογία
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 05:26:13 μμ »
Καλησπέρα σας,

Ενδιαφέρομαι κι εγώ να δώσω κατατακτήριες για το τμήμα Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ..Θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει με πμ κάποιο καλό φροντιστήριο που ειδικεύεται σε αυτές τις εξετάσεις? Επίσης, θεωρείτε το φροντιστήριο απαραίτητο για την ανάλυση της ύλης και των παλιών θεμάτων  ή το προσωπικό διάβασμα αρκεί?

Ευχαριστώ πολύ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 363
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.