*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 591523 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1596 στις: Δεκέμβριος 15, 2018, 08:03:13 μμ »
Καλησπέρα σας. Να κάνω μια ερώτηση? Εγώ παρακολούθησα το πρόγραμμα τον περασμένο Απρίλιο-Ιούνιο. Δεν έχουμε ενημέρωση ποτέ θα γίνουν οι εξετάσεις οπότε αν γνωρίζετε κάτι μπορείτε να με ενημερώσετε. Επίσης γνωρίζετε τι μορφή θα έχουν οι εξετάσεις?? Θέλω να πω θα πρέπει να κάνουμε ένα μικρό σενάριο η θα είναι τύπου σωστό λάθος??

Έχετε κάνει το ερωτηματολόγιο εξόδου;;;;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:28:31 »

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1597 στις: Δεκέμβριος 15, 2018, 08:48:36 μμ »
Έχετε κάνει το ερωτηματολόγιο εξόδου;;;;
Άνετα καλησπέρα!! Πολύ καλή η ερώτηση σου. Τώρα που το λες μου θύμισες που το είχε αναφέρει η συντονίστρια μας. Δε θυμάμαι να το έχω κάνει. Υπάρχει τρόπος να το τσεκάρω αν το έχω συμπληρώσει η όχι??? (για την ακρίβεια στο τελευταίο μάθημα κάτι συμπλήρωσα με άλλα έχω την εντύπωση πως μας είχε πει ότι υπάρχει και άλλο ένα)

Αποσυνδεδεμένος mairoula1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1598 στις: Δεκέμβριος 15, 2018, 09:07:02 μμ »
Oσοι τελειωσατε τον Ιουνιο, σας έβγαλε τη βεβαίωση ολοκλήρωσης?? Δεν ειναι δυνατον ακομα να μην εχει εκδοθει... Μήπως δεν συμπληρωσαμε το ερωτηματολογιο εξοδου? Τωρα λεει οτι δεν γινεται να συμπληρωθει...

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1599 στις: Δεκέμβριος 15, 2018, 09:28:53 μμ »
Μαιρουλα1990 βεβαίωση??? Αυτό δεν θυμάμαι να είχε αναφερθεί στα μαθήματα που κάναμε. Λογικά ία να πάρουμε βεβαίωση δε θα πρέπει να εξεταστουμε πρωτα??? Ισχύει αυτό που λες ότι δε μπορούμε να το συμπληρώσουμε τώρα???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:28:31 »

Αποσυνδεδεμένος mairoula1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1600 στις: Δεκέμβριος 15, 2018, 11:16:14 μμ »
Μπειτε εδω.
https://e-pimorfosi.cti.gr/mis

Κάπου λέει "ερωτηματολόγιο εισόδου/εξόδου". Πατώντας το λέει ότι δεν έχουμε δικαίωμα συμπλήρωσης.

Έχω την εντύπωση ότι τελειώνοντας το σεμινάριο, βγαίνει αυτόματα στην πλατφόρμα μια βεβαιωση απλης παρακολουθησης (Δε μιλαω για βεβαιωση οτι πηραμε το Β1 επιπεδο). Μπορει καποιος απο τις πρωτες 2 περιοδους επιμορφωσης να μας επιβεβαιωσει αν βγαινει αυτη η βεβαιωση στο παραπανω site?

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1601 στις: Δεκέμβριος 15, 2018, 11:33:16 μμ »
Έστειλα στο helpdeskνα ρωτήσω για το θέμα κ μου είπαν ότι όταν ολοκληρωθούν οι απαραίτητοι έλεγχοι θα ενημερωθούμε με mail για να συμπληρώσουμε τα ερωτηματολόγια εξόδου. Στην 3η περίοδο επιμόρφωσης αναφέρομαι.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1602 στις: Δεκέμβριος 16, 2018, 10:34:33 πμ »
Oσοι τελειωσατε τον Ιουνιο, σας έβγαλε τη βεβαίωση ολοκλήρωσης?? Δεν ειναι δυνατον ακομα να μην εχει εκδοθει... Μήπως δεν συμπληρωσαμε το ερωτηματολογιο εξοδου? Τωρα λεει οτι δεν γινεται να συμπληρωθει...
Οχι
Μας είπαν να έχουμε το νου μας μέσα στο καλοκαίρι ότι θα μας σταλεί mail ώστε να μπούμε να συμπληρώσουμε το ερωτηματολόγιο εξόδου στη πλατφόρμα. Κάτι που δεν έχει γίνει μέχρι τώρα. Κ εκνευρίζομαι αφανταστα που μέχρι τώρα δεν το έχει αναφέρει κανείς κ όλοι μιλάτε για το πότε θα κάνουμε εξετάσεις κ δεν έχετε συνειδητοποιήσει ότι χωρίς τη συμπλήρωση του ερωτηματολογιου εξόδου είναι σαν να μην έχουμε κάνει καν το σεμινάριο.......

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2018, 09:27:23 μμ από anneta »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος mairoula1990

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1603 στις: Δεκέμβριος 16, 2018, 09:19:04 μμ »
Οχι
Μας είπαν να έχουμε το νου μας μέσα στο καλοκαίρι ότι θα μας σταλεί mail ώστε να μπούμε να συμπληρώσουμε το ερωτηματολόγιο εξόδου στη πλατφόρμα. Κάτι που δεν έχει γίνει μέχρι τώρα. Κ εκνευρίζομαι αφανταστα που μέχρι τώρα δεν το έχει αναφέρει κανείς κ όλοι μιλάτε για το πότε θα κάνουμε εξετάσεις κ δεν έχετε συνηδειτοποιησει ότι χωρίς τη συμπλήρωση του ερωτηματολογιου εξόδου είναι σαν να μην έχουμε κάνει καν το σεμινάριο.......

Noμιζω πως ειναι αρκετα σοβαρο αυτο και η όλη καθυστέρηση. Και σε μας ειχαν πει οτι εντος του καλοκαιριου θα εκδιδοταν αυτοματα μες στο συστημα μια βεβαιωση ολοκληρωσης σεμιναριου (οχι πιστοποιηση). Τωρα οντως, δεν υπαρχει κανενα αποδεικτικο οτι καναμε το σεμιναριο. Πρεπει να μιλησουμε με το helpdesk.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1604 στις: Δεκέμβριος 16, 2018, 09:29:56 μμ »
Noμιζω πως ειναι αρκετα σοβαρο αυτο και η όλη καθυστέρηση. Και σε μας ειχαν πει οτι εντος του καλοκαιριου θα εκδιδοταν αυτοματα μες στο συστημα μια βεβαιωση ολοκληρωσης σεμιναριου (οχι πιστοποιηση). Τωρα οντως, δεν υπαρχει κανενα αποδεικτικο οτι καναμε το σεμιναριο. Πρεπει να μιλησουμε με το helpdesk.

Συμφωνώ!
Κατα τ' άλλα φταίμε εμείς όταν λέμε ότι είναι ένα σεμινάριο του ποδαριού .....απ' όπου κ εάν το πιάσεις  :-X
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2517
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1605 στις: Δεκέμβριος 17, 2018, 08:12:11 μμ »
Δεν το βλέπω σύντομα. Λογικά, πρέπει να υπάρχει προκήρυξη και για την προετοιμασία του επιπέδου Β2. Διαφορετικά, δεν θα έχουν νόημα οι εξετάσεις στο Β1, εφόσον συνδέονται και με το επόμενο επίπεδο. Εγώ ευτυχώς πρόλαβα το ενιαίο Β' επίπεδο και "καθάρισα".  ;)

Έχω κάποιες απορίες. Γιατί δεν θα έχουν νόημα οι εξετάσεις στο Β1; Δηλαδή, δεν μπορεί κάποιος να δώσει εξετάσεις και να πάρει πιστοποίηση μόνο για το B1 και να σταματήσει εκεί; Γιατί απαραίτητα πρέπει να συνδέεται με το Β2; Και πως μπορούμε να γνωρίζουμε ότι το Β2 θα είναι ανοικτό για όλες τις ειδικότητες και όχι μόνο για ορισμένες όπως παλαιότερα;


Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1606 στις: Δεκέμβριος 17, 2018, 08:56:13 μμ »
Έχω κάποιες απορίες. Γιατί δεν θα έχουν νόημα οι εξετάσεις στο Β1; Δηλαδή, δεν μπορεί κάποιος να δώσει εξετάσεις και να πάρει πιστοποίηση μόνο για το B1 και να σταματήσει εκεί; Γιατί απαραίτητα πρέπει να συνδέεται με το Β2; Και πως μπορούμε να γνωρίζουμε ότι το Β2 θα είναι ανοικτό για όλες τις ειδικότητες και όχι μόνο για ορισμένες όπως παλαιότερα;

την ίδια απορία έχω κι εγώ!

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1607 στις: Φεβρουάριος 06, 2019, 11:13:47 πμ »
Καλημέρα σας! Είμαι σε άδεια ανατροφής τέκνου. Γνωρίζετε αν έχω το δικαίωμα να κάνω την επιμόρφωση; Αν όχι, που να απευθυνθώ;
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1608 στις: Φεβρουάριος 06, 2019, 12:15:22 μμ »
9. Οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται σε άδεια, μπορούν να είναι επιμορφωτές ή επιμορφούμενοι;
Δεν μπορούν να είναι επιμορφωτές. Μπορούν να είναι επιμορφούμενοι.
Βλ. http://www.pi-schools.gr/programs/ktp/boh8eia.html#59

Αποσυνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 772
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1609 στις: Φεβρουάριος 06, 2019, 12:55:51 μμ »
Έχω κάποιες απορίες. Γιατί δεν θα έχουν νόημα οι εξετάσεις στο Β1; Δηλαδή, δεν μπορεί κάποιος να δώσει εξετάσεις και να πάρει πιστοποίηση μόνο για το B1 και να σταματήσει εκεί; Γιατί απαραίτητα πρέπει να συνδέεται με το Β2; Και πως μπορούμε να γνωρίζουμε ότι το Β2 θα είναι ανοικτό για όλες τις ειδικότητες και όχι μόνο για ορισμένες όπως παλαιότερα;

Απαντώ σχετικά: Οι εξετάσεις στο Β1 προγραμματίζεται να γίνουν τον ερχόμενο Ιούνιο (2019). Η επιμόρφωση στο επίπεδο Β2 μάλλον θα ξεκινήσει του χρόνου -στον βαθμό που θα πραγματοποιηθούν οι εξετάσεις στο Β1 (εξού και η σύνδεση των δύο επιπέδων)- και θα περιλαμβάνει πιθανότατα όλες τις ειδικότητες που συμμετείχαν στο Β1 (με επιμορφωτή όμως στην αντίστοιχη κάθε φορά ειδικότητα). Σε κάθε περίπτωση, για να συμμετάσχει κάποιος στο Β2 θα πρέπει να έχει πιστοποίηση στο Β1. Αν όμως δεν θέλει να προχωρήσει σε αυτό το επίπεδο, θα μπορεί να μείνει με την πιστοποίηση Β1.  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159504
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 301
Σύνολο: 319

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.