*

Αποστολέας Θέμα: Πτυχιακή εργασία  (Αναγνώστηκε 9890 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: πτυχιακή εργασία
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 11, 2008, 11:09:57 μμ »
Αυτό που έκανε ένας Κινέζος όταν έστειλε ένα paper σε περιδικό για δημοσίευση..........είναι το εξής : το paper αφορούσε ένα κράμα με σπάνια γαία με ιδιαίτερα εντυπσιακές μαγνητικές ιδιότητες,
                                                                                                                                         ο Κινέζος μας λοιπόν,επειδή φοβήθηκε ότι ο ίδιος ο ρεφερί θα μπορούσε να του έκλεβε τη σύσταση
                                                                                                                                         και να την παρουσιάσει σα δική του,αντί για το στοιχείο Υb,έγραψε το στοιχείο Y,και μετά την
                                                                                                                                         και μετά την έγκριση τη δημοσίευσης που επιτρέπεται στον συγγραφέα να κάνει κάποιες διορθώσεις,
                                                                                                                                         έγραψε το σωστό στοιχείο.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πτυχιακή εργασία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:04:34 »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: πτυχιακή εργασία
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 11, 2008, 11:19:27 μμ »
Αν καποιος εχει κανει κατι πολυ πρωτοτυπο , ενας τροπος ειναι να το παρουσιασει σε επιστημονικο συνεδριο. Οι εισαγωγες ελέγχονται απο πολυμελη ομαδα και ειναι δυσκολο καποιος να την κλεψει.

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: πτυχιακή εργασία
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 11, 2008, 11:32:12 μμ »
Αν καποιος εχει κανει κατι πολυ πρωτοτυπο , ενας τροπος ειναι να το παρουσιασει σε επιστημονικο συνεδριο. Οι εισαγωγες ελέγχονται απο πολυμελη ομαδα και ειναι δυσκολο καποιος να την κλεψει.

Αν εννοείς να παρουσιάσει την πτυχιακή του στο συνέδριο τότε είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να βάλει και το όνομα του επιβλέποντος καθηγητή. Δηλαδή δύο ονόματα στην εργασία. Οπότε πάλι τζίφος. Ο καθηγητής σαν μισοδικό του θα μπορεί να το χρησιμοποιεί, άσε που στην ουσία θα του έχει δώσει και την άδεια να το κάνει. Γι αυτό είπα πριν να κάνει μια ψιλοεπέκταση στην έρευνα ή στο λογισμικό βασιζόμενος στην πτυχιακή του και μετά να παρουσιάσει σε συνέδριο, ώστε η τελευταία εργασία του να έχει καθαρά το όνομά του. Το λογισμικό θα είναι δικό του. Άσε που αν δεν έχουν τον κώδικα το λογισμικό θα είναι όντως δικό του. Δε θα μπορούν να κάνουν έρευνα χωρίς αυτό.

Φιλιά!
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος babisflou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: πτυχιακή εργασία
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 12, 2008, 04:37:58 μμ »
Αν καποιος εχει κανει κατι πολυ πρωτοτυπο , ενας τροπος ειναι να το παρουσιασει σε επιστημονικο συνεδριο. Οι εισαγωγες ελέγχονται απο πολυμελη ομαδα και ειναι δυσκολο καποιος να την κλεψει.

Αν εννοείς να παρουσιάσει την πτυχιακή του στο συνέδριο τότε είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να βάλει και το όνομα του επιβλέποντος καθηγητή. Δηλαδή δύο ονόματα στην εργασία. Οπότε πάλι τζίφος. Ο καθηγητής σαν μισοδικό του θα μπορεί να το χρησιμοποιεί, άσε που στην ουσία θα του έχει δώσει και την άδεια να το κάνει. Γι αυτό είπα πριν να κάνει μια ψιλοεπέκταση στην έρευνα ή στο λογισμικό βασιζόμενος στην πτυχιακή του και μετά να παρουσιάσει σε συνέδριο, ώστε η τελευταία εργασία του να έχει καθαρά το όνομά του. Το λογισμικό θα είναι δικό του. Άσε που αν δεν έχουν τον κώδικα το λογισμικό θα είναι όντως δικό του. Δε θα μπορούν να κάνουν έρευνα χωρίς αυτό.

Φιλιά!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την ιδέα, αλλά είναι τόσο αυστηρά γραμμένος ο
κώδικας που αν παραλείψω εστω και μία εντολή, τι εξήγηση θα δώσω
εφ' όσον είναι απαραίτητη για μια παρακάτω λειτουργία? Ακόμα και αυτό
είναι δύσκολο να γίνει. Αν παραδώσω την εργασία χωρίς να γράψω "επιβλέπων
καθηγητής" επάνω γίνεται αυτό? Μπορώ να τη παραδώσω κάπου αλλού με
άλλο τρόπο που να πιάνεται σαν πτυχιακή εργασία στη σχολή μου και να
μην τη δώσω σε κανενα καθηγητή. Σας λέω ότι έτσι και την εκμεταλλευτεί
θα τα 'κονομίσει χοντρά εις βάρος μου και είναι κρίμα να πάει έτσι
όλη η δουλειά μου! Πάντως το copyright θέλω να το βάλω οπωσδήποτε επάνω. Πόσο πρέπει να πληρώσω γι' αυτό? Σας ευχαριστώ για την κατανόηση και περιμένω
προτάσεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πτυχιακή εργασία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:04:34 »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: πτυχιακή εργασία
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 14, 2019, 07:57:58 μμ »
Θεωρώ απίστευτα αξιόλογη την παρακάτω πτυχιακή εργασία, η οποία και με χρησίμευσε πολύ, για αυτό το λόγο και την παραθέτω. Φυσικά και δεν γνωρίζω αν είναι στο κατάλληλο νήμα αλλά....μπορείτε να την μελετήσετε. Λίαν συντόμως θα επανέλθω με άλλα μείζονος σημασίας θέματα. :-*  Καλή ανάγνωση.
https://afigisizois.wordpress.com/category/%CE%B6-_-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%BF-_-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%B5%CF%83-%CF%88%CF%85%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1/%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%85%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B6%CF%89%CE%AE%CF%82/
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160983
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 594
Σύνολο: 616

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.