*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2010  (Αναγνώστηκε 681981 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tse

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2856 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:18:21 μμ »
καλησπερα και απο εμενα.ειμαι νεοδιοριστη και πασχω απο μεσογειακη αναιμια.σημερα πληροφορηθηκα οτι δεν εχουν εξεταστει οι αιτησεις των νεοδιοριστων και ουτε προκειται αν δεν δωσει εντολη η υπουργος......αυτο μπορει να γινει αν ασκηθει πιεση και υπαρξει μεγαλος αριθμος αιτησεων...ετσι μου ειπαν απο το υπουργειο......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:14:04 »

Αποσυνδεδεμένος evan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2857 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 07:41:48 μμ »
Ξέρει κανείς για τις 2ες αποσπάσεις ΟΕΕΚ πότε θα βγουν??

Θα υπάρξει φαντάζομαι και β' φάση στον ΟΕΕΚ,έτσι... ;
Απ'οτι ακούω πάντως μειώθηκαν δραστικά οι αποσπασμένοι στον ΟΕΕΚ.
«Η ΛΕΓΕ ΤΙ ΣΙΓΗΣ ΚΡΕΙΤΤΟΝ Η ΣΙΓΗΝ ΕΧΕ» 
Ή να πεις κάτι καλύτερο από τη σιωπή, ή αλλιώς να σιωπάς.

«ΩΣ ΟΥΔΕΝ Η ΜΑΘΗΣΙΣ, ΗΝ ΜΗ ΝΟΥΣ ΠΑΡΗ»
Η μάθηση είναι μηδέν χωρίς τη σκέψη και την κρίση.

Μένανδρος ο Αθηναίος (342-292 π.Χ)

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2858 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:04:49 μμ »
καλησπέρα!γνωρίζει κανείς για τις αποσπάσεις γ' φάσης(πυσπε) αν και πότε θα γίνουν;

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2859 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:06:30 μμ »
καλησπέρα. δεν τα κατάφερα να πάρω απόσπαση στη β φάση στη δευτεροβαθμια. μπορώ να κάνω αίτηση επανεξέτασης(δηλ. ένσταση);

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:14:04 »

Αποσυνδεδεμένος vasilis1971

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΟΚΙΑ FOR EVER!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2860 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:09:12 μμ »
Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο και με πληροφόρησαν ότι η αίτηση μου για επενεξέταση χάθηκε και δεν κρίθηκε καν
παρόλο που εγώ ο ίδιος την είχα καταθέσει στο πρωτόκολλο του υπουργείο και έχω πάρει και αριθμό πρωτοκόλλου.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου πει πως πρέπει να κινηθώ...
Είναι πραγματικά απαράδεκτοι, χάσανε την αίτηση μου από το εισόγειο μέχρι τον πρώτο όροφο του υπουργείου.....

ΕΛΕΟΣ!!!!!!

spyrros ίσως πρέπει να απευθυνθείς κατ'ευθείαν στη γραμματεία του ΚΥΣΔΕ (αν δεν κάνω λάθος το τηλ. είναι 2103442286) ή/και στους ίδιους τους αιρετούς. Βρες τα κινητά τους (κυκλοφορούν στο ιντερνετ - Καρλαύτης της ΝΔ και Σακαλίδης του ΠΑΣΟΚ), όχι για πολιτικό λόγο αλλά επειδή αυτοί υποτίθεται ότι εκπροσωπούν τα δικαιώματά μας στο ΚΥΣΔΕ. Γίνε φορτικός και εξήγησέ τους ακριβώς την κατάσταση με στοιχεία (δώσε αριθμό πρωτοκόλλου αρχικής αίτησης απόσπασης, αρ. πρωτ. αίτησης επανεξέτασης, πιθανά κενά που μπορεί να έδωσε η ΔΔΕ που σε ενδιέφερε, αν αποσπάστηκαν άλλοι της ειδικότητάς σου και τι ακριβώς σου είπαν για την χαμένη αίτηση στο υπουργείο). Δείξε με λίγα λόγια ότι δεν το αφήνεις και μην το αφήσεις να περάσει έτσι. Αν επικοινωνήσεις με κάποιον από το ΚΥΣΔΕ φαντάζομαι θα σου πει τι να κάνεις. Αν σε βάλουν να κάνεις νέα αίτηση επανεξέτασης για τις επόμενες αποσπάσεις και δε φαίνεται κάπως η ευθύνη για την απώλεια του εγγράφου, είναι πολύ πιθανό να απορριφθεί η επόμενη αίτηση γιατί θα έχει ήδη καλυφθεί από άλλον το κενό που εσύ θα κάλυπτες. Εντύπωση μου κάνει, πάντως, που έμαθες και την αλήθεια για την απώλεια του εγγράφου.

Μάλλον χάθηκε και η αίτηση επανεξέτασης η δικιά μου. Καλύπτω το άρθρο 31 του νόμου περί αποσπάσεων το αναφέρω  στην  αίτηση επανεξέτασης λέω ποιος είναι ο αντικαταστάτης μου που έχει ίδια ειδικότητα με μένα, λέω ότι έχει δηλώσει το σχολείο μου αλλά κάτι έγινε ??? ??? ???   Τελικά αυτό το Υπουργείο πρέπει να γραφτεί στο βιβλίο γκίνες για την συνεργασία των υπηρεσιών  του ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος selas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 594
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2861 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 08:33:47 μμ »

Ανάμεσα σε κάποιον που έχει κανει αιτηση αποσπασης εντος ΠΥΣΠΕ και δηλώνει ένα σχολειο
και κάποιον που δηλώνει το ιδιο σχολειο ως υπεράριθμος ποιος προηγειται για να πάρει τη θέση στο σχολειο αυτο;

Σήμερα που ρώτησα στο γραφείο μου, μου είπανε προηγείται ο υπεράριθμος.
Ό,τι και να γίνει, χαμογέλα...:)

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2862 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:07:59 μμ »
Πως καταλάβατε ότι χάθηκε η αίτηση που κάνατε; Αφού έγιναν ηλεκτρονικά ή μου διαφεύγει κάτι;

Αποσυνδεδεμένος marylou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε 70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2863 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:47:48 μμ »
Πως καταλάβατε ότι χάθηκε η αίτηση που κάνατε; Αφού έγιναν ηλεκτρονικά ή μου διαφεύγει κάτι;


Η αιτηση επανεξετασης δεν γινεται ηλεκτρονικα

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2864 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 11:25:59 μμ »
Και πως καταλαβαίνει κανείς εάν χάθηκε η αίτησή του;;;

Αποσυνδεδεμένος vasilis1971

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΟΚΙΑ FOR EVER!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2865 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 12:07:56 πμ »
Και πως καταλαβαίνει κανείς εάν χάθηκε η αίτησή του;;;

Eγώ προσωπικά έκανα αίτηση επανεξέτασης της  απόσπασης  5-7-2010 με αριθμό πρωτοκόλλου 2786. Στη ΔΙΔΕ που τα κατέθεσα είχε κάνει συνάδερφος  ίδιας  ειδικότητας  αίτηση να έρθει στο σχολείο το δικό μου.

Το γενικό διαβιβαστικό με το οποίο έγινε μαζική αποστολή των αιτήσεων επανεξέτασης έχει αριθμό πρωτοκόλλου 2808 με ημερομηνία 6-7-2010.

Μάλλον το Υπουργείο μας ότι έγγραφα εισερχόμενα έρχονται από εμάς τα πετάει στο καλάθι με των αχρήστων.    

Φαίνεται  πόσο υπολογίζουν τον πολίτη.....

Αποσυνδεδεμένος vasilis1971

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΟΚΙΑ FOR EVER!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2866 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 12:13:31 πμ »
Σήμερα πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο και με πληροφόρησαν ότι η αίτηση μου για επενεξέταση χάθηκε και δεν κρίθηκε καν
παρόλο που εγώ ο ίδιος την είχα καταθέσει στο πρωτόκολλο του υπουργείο και έχω πάρει και αριθμό πρωτοκόλλου.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου πει πως πρέπει να κινηθώ...
Είναι πραγματικά απαράδεκτοι, χάσανε την αίτηση μου από το εισόγειο μέχρι τον πρώτο όροφο του υπουργείου.....

ΕΛΕΟΣ!!!!!!

Εδώ που φτάσαμε εάν θέλεις να βρείς το δίκιο σου πρέπει να  μισθώσεις δικηγόρο  ή  να  σε στηρίξει κάποιος αιρετός με  έργα......  Τους  ψηφίζουμε και  είναι λογικό να έχουμε τέτοια απαίτηση.....
Όταν πέφτει η τσίπα και λένε ότι  χάθηκε  για μένα αυτό λέει πολλά.....

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2867 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 08:13:07 πμ »
Και πως καταλαβαίνει κανείς εάν χάθηκε η αίτησή του;;;

Eγώ προσωπικά έκανα αίτηση επανεξέτασης της  απόσπασης  5-7-2010 με αριθμό πρωτοκόλλου 2786. Στη ΔΙΔΕ που τα κατέθεσα είχε κάνει συνάδερφος  ίδιας  ειδικότητας  αίτηση να έρθει στο σχολείο το δικό μου.

Το γενικό διαβιβαστικό με το οποίο έγινε μαζική αποστολή των αιτήσεων επανεξέτασης έχει αριθμό πρωτοκόλλου 2808 με ημερομηνία 6-7-2010.

Μάλλον το Υπουργείο μας ότι έγγραφα εισερχόμενα έρχονται από εμάς τα πετάει στο καλάθι με των αχρήστων.    

Φαίνεται  πόσο υπολογίζουν τον πολίτη.....


Δυστυχώς δεν κατάλαβα ακόμη πως το κατάλαβες, αφού οι αριθμοί πρωτοκόλλου φαίνονται λογικοί...

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2868 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 08:53:39 πμ »
Και πως καταλαβαίνει κανείς εάν χάθηκε η αίτησή του;;;

Eγώ προσωπικά έκανα αίτηση επανεξέτασης της  απόσπασης  5-7-2010 με αριθμό πρωτοκόλλου 2786. Στη ΔΙΔΕ που τα κατέθεσα είχε κάνει συνάδερφος  ίδιας  ειδικότητας  αίτηση να έρθει στο σχολείο το δικό μου.

Το γενικό διαβιβαστικό με το οποίο έγινε μαζική αποστολή των αιτήσεων επανεξέτασης έχει αριθμό πρωτοκόλλου 2808 με ημερομηνία 6-7-2010.

Μάλλον το Υπουργείο μας ότι έγγραφα εισερχόμενα έρχονται από εμάς τα πετάει στο καλάθι με των αχρήστων.    

Φαίνεται  πόσο υπολογίζουν τον πολίτη.....


Δυστυχώς δεν κατάλαβα ακόμη πως το κατάλαβες, αφού οι αριθμοί πρωτοκόλλου φαίνονται λογικοί...

Συγνώμη, αλλά οι πρώτες αποσπάσεις ανακοινώθηκαν 26/7. Είναι αδύνατον να έκανες επανεξέταση στις ημερομηνίες που δίνεις.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος ouf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2010
« Απάντηση #2869 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 09:21:06 πμ »
καλησπερα και απο εμενα.ειμαι νεοδιοριστη και πασχω απο μεσογειακη αναιμια.σημερα πληροφορηθηκα οτι δεν εχουν εξεταστει οι αιτησεις των νεοδιοριστων και ουτε προκειται αν δεν δωσει εντολη η υπουργος......αυτο μπορει να γινει αν ασκηθει πιεση και υπαρξει μεγαλος αριθμος αιτησεων...ετσι μου ειπαν απο το υπουργειο......


Τσε που μενεις;;; τι ειδικοτητα εχεις;; Σου στελνω π.μ με τα στοιχεια μου αν θες επικοινωνουμε.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161497
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.