*

Αποστολέας Θέμα: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι  (Αναγνώστηκε 44147 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe03freak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #126 στις: Αύγουστος 14, 2008, 11:41:52 μμ »
 Α ειμαι γραφικος ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:04:11 »

Αποσυνδεδεμένος lydia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #127 στις: Αύγουστος 29, 2008, 07:34:29 μμ »
Συνάδελφοι γεια σας!
Παρουσιάστηκα αυτές τις ημέρες και όπως σε πολλές διευθύνσεις αντιμετωπίζουμε το θέμα της υπεραριθμίας.
Αν γνωρίζει κάποιος παλαιότερος - από έγκυρη πηγή (π.χ. κάποιον αιρετό) τι ισχύει με τα μόρια θα ήθελα μερικές πληροφορίες.
Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει να ξέρω αν όλοι οι υπεράριθμοι παίρνουν τα ίδια μόρια (δεδομένου ότι τυπικά θα τοποθετηθούν σε σχολείο της (περιοχής τους) ή αν υπάρχει κάποιο κριτήριο βάσει του οποίου γίνεται η τοποθέτηση των υπεράριθμων.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος ol_dim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #128 στις: Αύγουστος 30, 2008, 07:19:47 μμ »
Δυστυχώς σε όλους τους νομούς οι υπεραριθμίες θεωρούνται κάτι δεδομένο..και εμένα μαζί με αρκετούς συναδέρφους μας έβγαλαν υπεράριθμους στη ΔΔΕ που διοριστήκαμε βέβαια άκρη δεν βγάζουμε με το τί θα γίνει.. τυπικά είμαστε σε διάθεση ΠΥΣΔΕ στις 8/9 μετά τα ΠΕΚ θα πάμε 5 συνάδερφοι σε ένα γυμνάσιο για ανάληψη υπηρεσίας και μετά θα μας βάλουν κάπου όπως μου απάντησαν από την ΔΔΕ που πήρα τηλέφωνο.Τώρα επειδή το έψαξα τί εννοούν με αυτό το κάπου οι εκδοχές είναι πολλές ή να μας διαθέσουν στην πρωτοβάθμια σε όποιον κλάδο υπάρχει αυτή η δυνατότητα ή μέσα στα γραφεία της ΔΔΕ ή σε άλλο νομό της περιφέρειας που θα έχει κενά ή στη χειρότερη των περιπτώσεων σε κάποια άλλη δημόσια υπηρεσία..τί να πω άκρη δεν βγάζουμε οπότε απλά ας περιμένουμε να δούμε τί θα γίνει...πάντως μου είπαν ότι αν μας τοποθετήσει κάπου η ΔΔΕ από μόνη της δικαιούμαστε τα πάντα άδειες, μετάθεση κτλ ενώ αν ζητήσουμε εμείς απόσπαση δεν θα μπορούμε να κάνουμε τα χαρτιά μας για απόσπαση..αυτά προς το παρόν αν μάθω κάτι άλλο θα ξαναστείλω.Α! Και για τα  μόρια μου είπαν ότι αν πάμε με τη θέληση μας κάπου με απόσπαση τότε θα πάρουμε τα μόρια της περιοχής που θα πάμε αν όμως μας στείλει το ΠΥΣΔΕ ως υπεράριθμους κάπου τότε παίρνουμε τα μόρια της περιοχής διορισμού μας. 

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #129 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 06:16:46 μμ »
σε ποια διευθυνση σας το ειπαν αυτο, ότι δηλαδή αν κάνεις αίτηση για απόσπαση λόγω υπεραριθμίας πρεπει να υπηρετήσεις την οργανική σου; τελικά κάνατε αίτήσεις απόσπασης ή περιμενετε την απόφαση του υπουργείου και μετά; μαι φίλη μου αντιμετωπίζει την ιδια κατασταση και σε ρωτάω εκ μέρους της,
ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:04:11 »

Αποσυνδεδεμένος xstavros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #130 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 06:35:37 μμ »
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει στο εξής ....Είμαι νεοδιόριστη φιλόλογος με μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή και διετή προϋπηρεσία ως αναπληρώτρια σε ΣΜΕΑ. Τοποθετήθηκα σε κανονικό γυμνάσιο όπου ο δ/ντης με ενημέρωσε ότι περισσεύω . Στην περιοχή όπου διορίστηκα υπάρχουν ωστόσο άλλα σχολεία με κενά φιλολόγων. Ζήτησα από το ΠΥΣΔΕ ,αφού το πιο πιθανό είναι να τεθώ στη διάθεσή του, να με τοποθετήσει σε ΣΜΕΑ λόγω ειδικών προσόντων,όμως προσπαθούν να το αποφύγουν για να καλύψουν κάποιο κενό σε κανονικό σχολείο. Μπορούν τελικά να αρνηθούν ? Περιμένω την γνώμη σας ...ευχαριστώ.......

Αποσυνδεδεμένος stasi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υπεράριθμοι νεοδιόριστοι
« Απάντηση #131 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 05:32:18 μμ »
Το που θα σε στείλουν είναι δική τους υπόθεση. Βέβαια σύμφωνα με τα προσόντα σου θα τους σύμφερε να σε στείλουν σε ΣΜΕΑ, αλλά δεν είναι υποχρεωμένοι.

Όσον αφορά τις αποσπάσεις που έγινε αναφορά παραπάνω: Αν πάρεις απόσπαση σαν υπεράριθμος θεωρείται ότι έχεις κάνει την οργανική σου και παίρνεις τα μόρια της περιοχής που διορίστηκες καί όχι της περιοχής τελικής τοποθέτησης.
Δεν πειράζει με τα χρόνια τα δέντρα θα ξαναγίνουν ..... βίλες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.