*

Αποστολέας Θέμα: τα φωτα σας...  (Αναγνώστηκε 4430 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 19, 2008, 02:05:51 πμ »
Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις αν και δεν ειναι ενθαρρυντικες,αλλα τι να κανουμε φιλολογος ειμαι???μονη μου ζω κ αυτοσυντηρουμαι οποτε καταλαβαινετε..παντως για την πδσ εχω ακουσει οτι ειναι θεμα διευθυντη?αιτηση θα κανω κ ασεπ θα δωσω-ολα θα τα προσπαθησω κ πιστευω την επομενη δεκαετια να εχω διοριστει.παλι καλα που ειμαι 24...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τα φωτα σας...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:27:14 »

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 19, 2008, 03:51:07 μμ »
Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις αν και δεν ειναι ενθαρρυντικες,αλλα τι να κανουμε φιλολογος ειμαι???μονη μου ζω κ αυτοσυντηρουμαι οποτε καταλαβαινετε..παντως για την πδσ εχω ακουσει οτι ειναι θεμα διευθυντη?αιτηση θα κανω κ ασεπ θα δωσω-ολα θα τα προσπαθησω κ πιστευω την επομενη δεκαετια να εχω διοριστει.παλι καλα που ειμαι 24...


Κοίταξε να επωφεληθείς από το γεγονός, ότι είσαι μικρή και να προσπαθήσεις όσο μπορείς. Σου μιλώ εκ πείρας. Εγώ για διάφορους λόγους άφησα να περάσουν κάποια χρόνια και για μένα τώρα είναι πιό δύσκολη η προσπάθεια. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

om

  • Επισκέπτης
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 19, 2008, 11:03:23 μμ »
Ως νέο μέλος και άπειρο ζητώ κι εγώ τα φώτα σας. Με 16.94 μόρια από ΑΣΕΠ, χωρίς προϋπηρεσία, υπάρχει πιθανότητα να με καλέσουν αναπληρώτρια (οπουδήποτε εν Ελλάδι) ή ωρομίσθια (Αττική);

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 19, 2008, 11:09:59 μμ »
Η ειδικότητά σου ποια είναι;
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τα φωτα σας...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:27:14 »

om

  • Επισκέπτης
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 19, 2008, 11:12:46 μμ »
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 19, 2008, 11:25:50 μμ »
Ωρομίσθια κατα πάσα πιθανότητα ναί, αναπληρώτρια λίγο δύσκολο..
ΠΕ02

om

  • Επισκέπτης
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 19, 2008, 11:31:25 μμ »
Έτσι πιστεύω κι εγώ, αν και φοβάμαι και για την ωρομισθία μόνο με το λεκανοπέδιο δηλωμένο. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος elsa_02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 19, 2008, 11:33:34 μμ »
Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις αν και δεν ειναι ενθαρρυντικες,αλλα τι να κανουμε φιλολογος ειμαι???μονη μου ζω κ αυτοσυντηρουμαι οποτε καταλαβαινετε..παντως για την πδσ εχω ακουσει οτι ειναι θεμα διευθυντη?αιτηση θα κανω κ ασεπ θα δωσω-ολα θα τα προσπαθησω κ πιστευω την επομενη δεκαετια να εχω διοριστει.παλι καλα που ειμαι 24...
elbono από το 1995 έκανα τα χαρτιά μου αναπληρώτρια παντού σε όλη την Ελλάδα και δεν με φώναξαν ποτέ. Ξέρω και συνάδελφο του 1991 αποφοιτο , τα ίδια κι αυτή. 2 ωρίτσες ΠΔΣ που πηρα πριν κάποια χρόνια - μία φορά κι αυτή-  με γνωριμία. οπότε ...καταλαβαίνεις. Εδώ και δύο χρόνια σταμάτησα να τα κάνω. Ασε που παλιά πληρώναμε κάθε φορά που κάναμε και αίτηση , πάλι καλά τώρα είναι τουλάχιστον τζάμπα.!!!
Φέτος, ευτυχώς είμαι διοριστέα απο ασεπ. Αντε και στο κεφαλάκι σας παιδιά!!!!

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 22, 2008, 04:25:14 μμ »
απλα νευριαζω γιατι σε αλλες ειδικοτητες με μηδενικη προυπηρεσια τους καλουνε...εμας ομως δεν υπαρχει πιθανοτητα...οποτε καλος ασεπ...αλλα νιωθω οτι τα κενα που εχω ειναι τεραστια για να μπορεσω να τα καλυψω με λιγους μηνες διαβασμα κ διδασκαλια!για αυτο αναρωτιεμαι αν υπαρχει κ αλλος τροπος

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 22, 2008, 05:36:28 μμ »
απλα νευριαζω γιατι σε αλλες ειδικοτητες με μηδενικη προυπηρεσια τους καλουνε...εμας ομως δεν υπαρχει πιθανοτητα...οποτε καλος ασεπ...αλλα νιωθω οτι τα κενα που εχω ειναι τεραστια για να μπορεσω να τα καλυψω με λιγους μηνες διαβασμα κ διδασκαλια!για αυτο αναρωτιεμαι αν υπαρχει κ αλλος τροπος

Επειδή κι εγώ αποφάσισα φέτος (μετά από ένα μεγάλο σχετικά κενό 6 ετών)να προσπαθήσω, καταλαβαίνω τις δυσκολίες σου. Η ύλη αυτή (εξωφρενική και απαράδεκτη κατά τη γνώμη μου..)δεν μπορεί να καλυφθεί πλήρως, ούτε και από τους πολύ έμπειρους και διαβασμένους συναδέλφους..Προσπάθησε να διαβάσεις τα πιό σημαντικά και με βοηθό λιγάκι την τύχη, να πάς να δώσεις..Κι αν αποτύχεις, την επόμενη φορά.Εξάλλου, είσαι μόλις 24 χρονών! Αρκεί να μην τα παρατήσεις!
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος minimaus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 26, 2008, 08:24:46 πμ »
Καλημέρα σας!
Θα ήθελα να παραθέσω κάποια στοιχεία και να μου πει κάποιος πού σκέφτομαι λανθασμένα ή τί είναι αυτό που μου διαφεύγει: άτομο που βρίσκεται στον πίνακα αναπληρωτών (β) περίπου 1.400 θέσεις κάτω
από μένα,χωρίς μόρια από κανένα διαγωνισμό ασέπ,όχι ειδική κατηγορία,όχι τρίτεκνος, μόνο με 1,5 μόρια
προϋπηρεσίας, την επόμενη χρονιά γίνεται να μαζέψει άλλα 9+ μόρια προϋπηρεσίας; Ίσως μόνο ως ωρομίσθιος σε δυσπρόσιτη περιοχή; Αλλά μπαίνει κανείς έστω και ωρομίσθιος με 1,5 μόρια; Πείτε μου,σας
παρακαλώ,γιατί εκεί που λέω ότι οκ έχω καταλάβει κάποια πράγματα,εκεί βρίσκω κάτι που ανατρέπει τους συλλογισμούς μου. Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Και η ποίηση είναι σα ν΄ανεβαίνεις μία φανταστική σκάλα  για να κόψεις ένα ρόδο αληθινό. (Τάσος Λειβαδίτης)

Αποσυνδεδεμένος posoakoma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τα φωτα σας...
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 26, 2008, 10:25:04 πμ »
Καλημέρα σας!
Θα ήθελα να παραθέσω κάποια στοιχεία και να μου πει κάποιος πού σκέφτομαι λανθασμένα ή τί είναι αυτό που μου διαφεύγει: άτομο που βρίσκεται στον πίνακα αναπληρωτών (β) περίπου 1.400 θέσεις κάτω
από μένα,χωρίς μόρια από κανένα διαγωνισμό ασέπ,όχι ειδική κατηγορία,όχι τρίτεκνος, μόνο με 1,5 μόρια
προϋπηρεσίας, την επόμενη χρονιά γίνεται να μαζέψει άλλα 9+ μόρια προϋπηρεσίας; Ίσως μόνο ως ωρομίσθιος σε δυσπρόσιτη περιοχή; Αλλά μπαίνει κανείς έστω και ωρομίσθιος με 1,5 μόρια; Πείτε μου,σας
παρακαλώ,γιατί εκεί που λέω ότι οκ έχω καταλάβει κάποια πράγματα,εκεί βρίσκω κάτι που ανατρέπει τους συλλογισμούς μου. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Χωρίς να ξέρω τι συμβαίνει στον κλάδο σας, θεωρητικά μπορεί κάποιος να γίνει ωρομίσθιος και με μηδενική προϋπηρεσία (εξαρτάται από την περιφέρεια, τους νομούς που δήλωσε και τα κενά που προέκυψαν). Βέβαια, και σε δυσπρόσιτο να είσαι δεν γίνεται να μαζέψεις 9+ μόνο από ωρομισθία.Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ένας συνδυασμός κάποιων από τα παρακάτω: ωρομισθία σε δευτεροβάθμια + πρωτοβάθμια, ενυσχυτική, πρόσθετη, ΣΔΕ (σχολείο δεύτερης ευκαιρίας)...επίσης υπάρχει το εκκλησιαστικό, η Σιβιτανίδειος (νομίζω κι εκεί προσλαμβάνονται ΠΕ02)...
...παρόλα αυτά του ωκεανού ξέρω το μαύρο κύμα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.