*

Αποστολέας Θέμα: Από Οργανική στη Διάθεση  (Αναγνώστηκε 4463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Shrews

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 31, 2008, 06:50:34 μμ »
Και ποια θα είναι η οργανική τους;
Δεν θα έχουν οργανική! Παραμένουν απλώς στη διάθεση, μέχρι να προκύψει οργανική!Την επόμενη χρονιά που θα ξαναβγουν οι οργανικές και θα ξανακάνουν χαρτιά για τοποθέτηση, τότε θα πάρουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:26:28 »

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 31, 2008, 07:18:39 μμ »
Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει κι εμένα σε κάτι... :-\
Βγήκαν οι τοποθετήσεις και τα κενά που μας είχε δώσει αρχικά η διεύθυνση καλύφθηκαν όλα. Τώρα έχει βγει ανακοίνωση ότι θα γίνει η Β' φάση τοποθετήσεων με τα εναπομείναντα κενά (εννοούν με αυτά που προέκυψαν από τις "εσωτερικές" μετακινήσεις, δηλαδή τις μεταθέσεις εντός ΠΥΣΠΕ, ok?). Μετά από πολύ δουλειά και ψάξιμο με τους πίνακες βρήκα ότι τα κενά που προέκυψαν από αυτούς που κατάφεραν να πάρουν νέα οργανική, καλύφθηκαν και αυτά εκτός από δύο.
Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι τα εναπομείναντα οργανικά κενά (που θα βγουν τη Δευτέρα, σύμφωνα με την ανακοίνωση της διεύθυνσης) θα είναι δύο (?)... :-\ (από πού αλλού μπορεί να προκύψουν νέα? οι αποσπάσεις δημιουργούν λειτουργικά κένα, έτσι δεν είναι?)
Έχουμε μείνει χωρίς οργανική 43 άτομα. Εαν δεν κάνω αίτηση με τις συμπληρωματικές τοποθετήσεις (και με την προϋπόθεση ότι θα βγάλουν μόνο 2 κενά), "κινδυνεύω" να με στείλουν σε κάποιο από αυτά με τη διαδικασία των υποχρεωτικών τοποθετήσεων που θα ακολουθήσουν, δεδομένου ότι, με βάση τα μόριά μου, είμαι, μάλλον (ξέρω τα μόρια των 38 από τους 43 που ήρθαμε με μετάθεση από άλλο ΠΥΣΠΕ), τέσσερα άτομα πάνω από το τέλος?
Ελπίζω να έγινα κατανοητή... ::)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 31, 2008, 09:15:05 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μία μάλλον ασχετη ερώτηση.....Είμαι στους διοριστέους της β' χρονιάς μέσω ασεπ κ ήθελα να ρωτήσω τί ακριβώς σημαίνει ότι κάποιος είναι υπεραριθμος κ τί  γίνεται σε αυτήν την περίπτωση?? συγγνώμη για τη χαζή ερώτηση αλλα είμαι κάπως καινουργια στα πραγματα κ δεν ξέρω ακόμα ακριβως τί γινεται.... :-[ευχαριστώ!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 31, 2008, 10:44:43 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μία μάλλον ασχετη ερώτηση.....Είμαι στους διοριστέους της β' χρονιάς μέσω ασεπ κ ήθελα να ρωτήσω τί ακριβώς σημαίνει ότι κάποιος είναι υπεραριθμος κ τί  γίνεται σε αυτήν την περίπτωση?? συγγνώμη για τη χαζή ερώτηση αλλα είμαι κάπως καινουργια στα πραγματα κ δεν ξέρω ακόμα ακριβως τί γινεται.... :-[ευχαριστώ!

amalli κατ'αρχήν ακολούθησε την γνωστή τακτική των φόρουμ :) search search search ! (μετ: αναζήτηση αναζήτηση αναζήτηση !)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:26:28 »

Αποσυνδεδεμένος RETA.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 31, 2008, 11:43:04 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μία μάλλον ασχετη ερώτηση.....Είμαι στους διοριστέους της β' χρονιάς μέσω ασεπ κ ήθελα να ρωτήσω τί ακριβώς σημαίνει ότι κάποιος είναι υπεραριθμος κ τί  γίνεται σε αυτήν την περίπτωση?? συγγνώμη για τη χαζή ερώτηση αλλα είμαι κάπως καινουργια στα πραγματα κ δεν ξέρω ακόμα ακριβως τί γινεται.... :-[ευχαριστώ!

Συγνώμη που θα στο γράψω, αλλά καλύτερα δες εδώ, γιατί   αυτό το topic αναφέρει άλλο θέμα.. ;)Ίσως να σε κατατοπίσουν καλύτερα ;) :)

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=6051.0
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος amalli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 01, 2008, 12:27:02 πμ »
ευχαριστώ πολύ reta κ happiness με βοηθήσατε πολύ. Sorry για την άσχετη παρέμβαση  :) :P  :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 01, 2008, 11:24:40 μμ »
νομιζω sophie οτι αν δεν πας σε κάπιο απο αυτα που υπαρχουν θα τοποθετηθεις σε λειτουργικό κενό..

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 03, 2008, 02:10:18 μμ »
Σ'ευχαριστώ, τώρα μόλις είδα την απάντησή σου! ;)
Τα καινούρια οργανικά που έβγαλαν είναι πράγματι αυτά τα δύο που είχα βρει κι εγώ. Αίτηση για τοποθέτηση δεν ξανακάνω κι ελπίζω (με βάση τα μόριά μου) να μη με στείλουν σε κάποιο από αυτά με τις υποχρεωτικές τοποθετήσεις... :-\
Προτιμώ να καλύψω κάποιο λειτουργικό κενό (μεγαλύτερες πιθανότητες να πιάσω σχολείο που να με εξυπηρετεί κάπως) αλλά δεν ξέρω τι γίνεται σε σχέση με αυτό που αναφέρει η persef33 εδώ : http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=6399.msg69137#new ... ::)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 08, 2008, 12:02:59 μμ »
Ξέρει κάποιος πότε περίπου γίνονται οι τοποθετήσεις μονίμων, που έχουν μείνει στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ, στα λειτουργικά κενά? Υπάρχει περίπτωση πχ τον Ιούλιο ή πρέπει να περιμένουμε από Σεπτέμβρη για να ξέρουμε πού θα είμαστε?  ??? (υποθέτω πάντως πριν το πρώτο κύμα αναπληρωτών... :-\)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 08, 2008, 05:05:20 μμ »
Πρέπει να βγουν οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ πρώτα γιατί οι διαθέσιμοι και οι αποσπασμένοι παίζουν μαζί για τα λειτουργικά κενά. Μπορεί να γίνει και τον Ιούλιο, δεν αποκλείεται.

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Από Οργανική στη Διάθεση
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 19, 2008, 10:19:39 πμ »
Κι άλλη απορία γιατί τα έχω χάσει με τα διαδικαστικά... :-\
Πήρα τηλέφωνο χθες στη διεύθυνση ('Α Αθήνας) και ρώτησα για εμάς που έχουμε μείνει στη διάθεση πότε θα βγουν τα λειτουργικά κενά (θεώρησα ότι αφού βγήκαν οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ, θα γίνει σύντομα).
Μου απάντησαν λοιπόν ότι έμείς δε θα κάνουμε αίτησεις τοποθέτησης σε σχολεία! ::) Τέλη Αυγούστου θα συνεδριάσει το κεντρικό ΠΥΣΠΕ και, με βάση τις αιτήσεις προσωρινής τοποθέτησης που είχαμε κάνει και δηλώναμε γραφεία (που θέλουμε να μείνουμε στη διάθεση) με σειρά προτίμησης, θα τοποθετηθούμε σε γραφεία και το κάθε γραφείο (μετά από συνεδρίαση του τοπικού ΠΥΣΠΕ), θα μας στείλει απευθείας σε όποιο σχολείο κρίνει (εννοείται με λειτουργικό κενό). Με λίγα λόγια θα ξέρουμε που θα είμαστε αρχές Σεπτέμβρη και θα έχει αποφασιστεί ερήμην μας... :-\
Τώρα βλέπω ότι η Α/θμια του Πειραιά ανακοινώνει λειτουργικά κενά για να δηλώσουν όσοι ήρθαν με απόσπαση ή όσοι έχουν μείνει στη διάθεση!!! ::)
Τι γίνεται? Ο υπάλληλος που μου έδωσε αυτές τις οδηγίες ήταν άσχετος ή κάθε διεύθυνση κάνει τα δικά της (δεν υπάρχει κάποιος νόμος που να κοθορίζει πώς γίνεται η διαδικασία)? Και αν συμβαίνει το δεύτερο, πώς μας "απαγορεύουν" ουσιαστικά να κάνουμε αίτηση ώστε να επιλέξουμε με σειρά προτίμησης σχολεία που θέλουμε να τοποθετηθούμε? ???
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159661
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 333
Σύνολο: 346

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.