*

Αποστολέας Θέμα: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα  (Αναγνώστηκε 22536 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 19, 2008, 06:45:45 μμ »
Δε γίνεται να βρουν έναν τρόπο να σας περάσουν τελικά τις ώρες που κάνατε?
Δηλαδή τι έπρεπε να πείτε?
αααα........εγώ συμπλήρωσα τις ώρες μου αυτό το μήνα..........δεν κάνω μάθημα αύριο......
Να σας τις περάσουν τον τελευταίο μήνα του σχλκού έτους δε γίνεται?
Γιατί χαζά............2 ώρες από τον ένα μήνα,2 από τον άλλον.............να πως μαζεύονται........


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:59:47 »

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 19, 2008, 08:03:05 μμ »
ναι ομως...πως απο τους αλλους δεν εκοψε ..και μαλιστα τους συμπληρωσε ωρες απο την προσθετη...μονο για καποιους ισχυει το μετρο.........;;;;;

Αποσυνδεδεμένος np1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 19, 2008, 11:15:22 μμ »
Το 43,75 ισχύει για όλους. Κάθε μήνα. Απλά αν έχει κανείς  παραπάνω ώρες από 11 , τους μήνες που δε συμπληρώνει  43,75 με πρωινό (είτε γιατί είναι Πάσχα, είτε γιατί πέφτουν αργίες, είτε Χριστούγεννα, είτε, είτε....) τα συμπληρώνει με την πρόσθετη. (παράνομα επαναλαμβάνω). Δεν ξεπερνά κανένα μήνα τις 43,75 αλλά έχει σχεδόν όλους τους μήνες τόσο. Ενώ κάποιος που δεν έχει πάνω από 11 ώρες δεν μπορεί κανένα μήνα να συμπληρώσει από πουθενά. Υπάρχει περίπτωση κάποιος με 11ωρο από την αρχή της χρονιάς να έχει πολύ λιγότερα μόρια από κάποιον με 11ωρο μετά το φεβρουάριο αλλά πρόσθετη από την αρχή 10ωρο που φυσικά την κράτησε. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για τις 43,75 ώρες. Έλπίζω να σε βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος sandra77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 20, 2008, 12:26:20 πμ »
Ετσι την πάτησα και εγώ.Είχα λίγες ώρες ΠΔΣ και παραιτήθηκα μόλις με πηραν ωρομίσθια στο κανονικό ωρολόγιο πρόγραμμα.Μου είπαν ότι απαγορευεται να έχω πάνω απο 11 ώρες.Βλέπω όμως κάποιους αλλους ώρομίσθιους από την περιφέρειά μου που τους πήραν με μια βδομάδα διαφορά να έχουν  περισσότερα μόρια και να έχουν ανεβεί πιο ψηλά στον πίνακα.Τι μπορούμε να κάνουμε παιδιά;Πως θα πιέσουμε το υπουργείο να ελέγξει τις ώρες τόσων χιλιάδων ωρομισθίων,αφού δεν είχε προνοήσει να το κάνει μέχρι τώρα;
ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΣΥΝΩΜΟΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ ΟΝΕΙΡΟ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:59:47 »

Αποσυνδεδεμένος np1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 20, 2008, 12:52:33 πμ »
Μπορείς να κάνεις καταγγελία στη δευτεροβάθμια σου. Δεν κοστίζει τίποτα κ θα το δεχθούν στη δευτεροβάθμια σου. Αρκεί να έχεις το κουράγιο να βρεις τα ονόματα . Εγώ δεν άντεξα να τα κάνω όλα. Πήρα ενδεικτικά περίπου 50 στην ειδικότητα μου κ τη δευτέρα θα κάνω.  Έχουμε έννομο συμφέρον να το κάνουμε, όπως με πληροφόρησαν στη δευτεροβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 20, 2008, 01:17:58 πμ »
Aν και προσωπικά δεν έχω λόγους να ασχοληθώ με τους πίνακες, ή με τις ενστάσεις, ή τα μόρια, κοιτώντας όμως από περιέργεια τους πίνακες στον κλάδο μου διαπίστωσα και εγώ κάποια περίεργα με τα μόρια... πχ υπάρχει άτομο στον πίνακα που ενώ το κάλεσαν αναπληρωτή με την β’ ομάδα του κλάδου μου, έχει περισσότερα μόρια από αυτούς που κλήθηκαν πρώτοι ::) ??? Καλό?
Όπως επίσης βλέπω "παράξενα" και στα μόρια ωρομισθίας. Διαβάζω καιρό τώρα εδώ πως από ωρομισθία δεν μπορεί να πάρει κανείς πάνω από 3-3,5 μόρια, με δεδομένο τον περιορισμό που έθεσε το ΥΠΕΠΘ για τις 11 ώρες στη Β/μια αλλά, τελικά υπάρχουν κάποιοι, πάλι για τον κλάδο μου μιλώ που δεν διδάσκει και σε Α/θμια, που έχουν 3.6, 3.9 και 4....μόρια από ωρομισθία τι γίνεται τελικά? Ποιός δουλεύει ποιόν?
Επίσης, συγχωρέστε με αλλά,  δεν καταλαβαίνω αυτή την εκ των υστέρων μουρμούρα για την περικοπή των επιπλέον ωρών. Όταν σας κάλεσαν ωρομίσθιους ξέρατε ότι φέτος ισχύει κάποιος περιορισμός στις ώρες που θα μετρήσουν για τα μόρια της προϋπηρεσίας. Όσοι λοιπόν κάνατε επιπλέον ώρες το ξέρατε από την αρχή.
Κατά την ταπεινή μου άποψη, αυτό νομίζω που είναι καίριας σημασίας είναι να ισχύσει για όλους το μέτρο και δεύτερον αν αυτές τις επιπλέον ώρες τις έχετε πληρωθεί ή θα τις πληρωθείτε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2008, 01:27:08 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 20, 2008, 01:30:33 πμ »
ναι ομως...πως απο τους αλλους δεν εκοψε ..και μαλιστα τους συμπληρωσε ωρες απο την προσθετη...μονο για καποιους ισχυει το μετρο.........;;;;;
έλα ντε!! και να συμπληρώσω κάτι ... τι σόι ολοκληρωμένο πληροφορικό σύστημα είναι αυτό που σε άλλες δ/νσεις "παίρνει" τα παραπάνω μόρια κι αλλού τα κόβει  οεοοο ::) ???
…τελικά τι σου είναι η τεχνολογία όπου θέλει κάνει θαύματα :P
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 20, 2008, 03:55:36 πμ »
ωραια...2 μηνες ειχα 30 ωρες...δεν συμπληρωνονται απο εκεινες που ηταν παραπανω σε δυο μηνες;(2 μηνες απο 48 ωρες)

Αποσυνδεδεμένος np1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 20, 2008, 08:11:53 πμ »
Συγνώμη, αλλά τώρα με μπερδεύεις λίγο. Τελικά είχες παραπάνω από 11 ή όχι; Γιατί αν είχες κ γκρινιάζεις , νομίζω ότι είσαι "άδικη". Σκέψου όλους αυτούς που είχαν αρχικά πρόσθετη, ήταν νόμιμοι , άφησαν την πρόσθετη για ωρομίσθιοι ή ακόμα χειρότερα κάποιοι δίστασαν να αφήσουν στη μέση τα τμήματα κ δε δέχθηκαν πρωινό για λίγα μόρια;

Αποσυνδεδεμένος alexand

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 20, 2008, 08:17:02 πμ »
Είναι απαράδεκτο να συμβαίνει αυτό. Πρέπει να γίνουν ενστάσεις για να μην επαναλαμβάνεται συνέχεια. Αν κ εμένα προσωπικά δε με θίγει, ξέρω ότι συνέβη σε πάρα πολλές δευτεροβάθμιες. Γιατί όμως σε κάποιους μέτρησαν οι παραπάνω κ σ κάποιους όχι;
Mπορούν να μου πάρουν τα λεφτά μου, την οικογένεια μου, την δουλειά μου, την υγεία μου, το σπίτι μου. Την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μου όμως ΔΕΝ μπορούν να μου την πάρουν μόνο εγώ μπορώ να την ξεπουλήσω και ΔΕΝ θα το κάνω!

Αποσυνδεδεμένος np1969

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 20, 2008, 08:20:37 πμ »
Τη Δευτέρα θα δούμε σίγουρα. Νομίζω ότι δε μέτρησαν σε όσους είχαν στην ίδια δευτεροβάθμια αλλά μέτρησαν σε όσους είχαν σε διαφορετικές.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 20, 2008, 09:12:33 πμ »
Νομίζω ότι δε μέτρησαν σε όσους είχαν στην ίδια δευτεροβάθμια αλλά μέτρησαν σε όσους είχαν σε διαφορετικές.

Οχι, δεν εχει σημασια, μπορει καλλιστα να ηταν στην ιδια δευτεροβαθμια:
Οι καταχωρησεις προϋπηρεσιας για καθε προγραμμα (π.χ. πρωινη ωρομισθια, ΠΔΣ, ΣΔΕ...) εισαγονται ξεχωριστα στο Συστημα απο τον αντιστοιχο υπευθυνο του καθε προγραμματος σε καθε δευτεροβαθμια. Το μονο που κανει το Ολοκληρωμενο Πληροφοριακο Συστημα ειναι να κοβει τις επισημες αργιες και τα μορια πανω απο 0,5. Μπορει λοιπον μια δευτεροβαθμια να εδωσε σε καποιον ωρομισθιο 11 ωρες πρωινο προγραμμα και 4 ωρες ΠΔΣ και να καταχωρουνται ολες (μεχρι το οριο του 0,5 μοριου, που μετα το κοβει το ιδιο το Συστημα). Ή μπορει καποιος να ειχε 6 ωρες ΠΔΣ και 6 ωρες ΣΔΕ και παλι να καταχωρουνται ολες.

Αλλά επειδη αυτοι οι ωρομισθιοι εχουν υπογραψει ΥΔ οτι δεν ειχαν πανω απο το οριο, μπορουν ανετα να υποστουν και νομικες κυρωσεις, αν τους βρειτε και τους καταγγειλετε! Μακαρι, γιατι θα ειναι και παρηγορια στους υπολοιπους που αρνηθηκαμε παραπανω ωρες, παρολο που φετος τις χαναμε αβερτα! (χιονια, κηδειες, εκδρομες, απ'όλα ειχαμε...)

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 20, 2008, 09:13:12 πμ »
Συγνώμη, αλλά τώρα με μπερδεύεις λίγο. Τελικά είχες παραπάνω από 11 ή όχι; Γιατί αν είχες κ γκρινιάζεις , νομίζω ότι είσαι "άδικη".


Οχι απλά αδικη, αλλά παρανομη.

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ένσταση κατά του προσωρινού πίνακα
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 20, 2008, 11:42:17 πμ »
οχι παιδια...δεν ειμαι παρανομη...11 ωρες σε πρωινο ειχα!

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2008, 11:46:43 πμ από kittoulini »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 678
Σύνολο: 690

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.