*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009  (Αναγνώστηκε 206021 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1344 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 04:41:49 μμ »
Τα ονοματα στο alfa vita τι ειναι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1345 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:16:58 μμ »
Άδικα κάναμε το σεμινάριο, άδικα περάσαμε στον ΑΣΕΠ. Πήραν μόνο 150 άτομα. Δηλαδή όσους είχαν μόνο μεταπτυχιακό και από αυτούς όχι όλους. Μια μικρή απορία. Γιατί πέρσι διαλαλούσαν τα περίφημα σεμινάρια, αφού επαρκούσαν ήδη τα άτομα που είχαν? Άραγε γιατί ήθελαν να εξοικονομήσουν χρήματα? ή για να γεμίσουν άλλον έναν πίνακα με ονόματα που δεν μπορούν να εργαστούν πουθενά? Τέλεια... Το παράλογο συνεχίζεται...

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1346 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:29:30 μμ »
. . .πάντως η ειδική αγωγή για μας τους φιλολόγους έκλεισε τόσο άδοξα :'( :'( :'(
τα μεταπτυχιακά δεν καλύφθηκαν όλα με την α΄ φάση και τα σεμινάρια δεν νομίζω να έχουν την τύχη που είχαν πριν από 3 χρόνια. . .ήδη είναι 1100 πε02 φέτος στον πίνακα, ενώ το 2008 είμασταν 480 περίπου απ τους οποίους 400 κάλεσαν αναπληρωτές - ωρομισθίους . . όπως εξελίσσονται τα πράγματα κ τα μεταπτυχιακά είναι αβέβαια . .

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1347 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:35:34 μμ »
όσο για τα σεμινάρια GERMANE όλα για τα λεφτά γίνονται δυστυχώς ..
να φανταστείς όταν το έκανα εγώ ήταν μόνο του Βόλου, των Αθηνών και της Θεσσαλονίκης, ενώ φέτος
έγινε σε πάνω από 10 πόλεις κ από διάφορα πανεπιστήμια (Ηράκλειο, Μυτιλήνη, Ρόδο, Δράμα, Κιλκίς, νομίζω κ Πάτρα).......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1348 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:45:37 μμ »
Και το χειρότερο συνεχίζονται και για αυτό το χρόνο. Το χειρότερο όμως απ' όλα ξέρεις ποιο είναι? Η έπαρση κάποιων υπευθύνων, που ενώ γνώριζαν την πραγματικότητα μάς έταζαν και μας υπόσχονταν τα απραγματοποίητα. Τέλεια... Όποια κυβέρνηση και αν έρθει, αν κάποιοι δεν πρεσβεύουν την ηθική αλλά το συμφέρον δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.... Λυπάμαι.... ακόμη και όταν διδάσκω.... λυπάμαι.... γιατί η παρακμή στην εκπαίδευση έχει εξαπλωθεί παντού... Συγγνώμη για την απαισιοδοξία μου, αλλά ήρθα στα όριά μου. Παρακαλώ τους "Μεγάλους" να μην παίζουν πίσω από τις πλάτες μας. Είμαστε φιλόλογοι και το έχουμε αποδείξει με κάθε τρόπο. Πτυχίο, ΑΣΕΠ, μεταπτυχιακό, σεμινάρια, διδασκαλία με πενιχρά χρήματα.... διάβασμα πολύ χωρίς οικονομικές απολαβές. Νιώθουμε πια καλλιτέχνες που πασχίζουν μόνο για την τέχνη. Συγγνώμη για τη φλυαρία μου....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 11, 2009, 08:49:24 μμ από GERMANOS »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1349 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:53:35 μμ »
παιδια, να σας ρωτησω, επειδη φαινεστε κατατοπισμενοι.θεωρειται οτι τα σεμιναρια δεν εχουν περαση απο δω και περα;;πηραν μια φιλη μου για σεμιναριο που το κανει το πανμιο θεσσαλιας και σκεφτεται να το κανει.μια αλλη φιλη μου δασκαλα ειδικης αγωγης μου ειπε οτι ειναι ανιδεοι οι περισσοτεροι που διδασκουν σ'αυτα και γινονται μονο για τα χρηματα.εσεις τι πιστευετε;;αξιζει να το παρακολουθησει;;

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1350 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 05:56:05 μμ »
δυστυχως τη δημοσια εκπαιδευση την εχουν καταντησει......ας μην ξεχναμε ομως πως ολοι μας ευθυνομαστε με την αδρανεια που εχουμε επιδειξει ως τωρα.αναφερομαι κυριως στη δευτεροβαθμια και στον κλαδο των φιλολογων, γιατι στην πρωτοβαθμια τα πραγματα δεν εχουν καμια σχεση.η ΔΟΕ συνεχως διεκδικει και καλα κανει.καιρος για δραση!
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος df

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1351 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 07:17:53 μμ »
παιδια, να σας ρωτησω, επειδη φαινεστε κατατοπισμενοι.θεωρειται οτι τα σεμιναρια δεν εχουν περαση απο δω και περα;;πηραν μια φιλη μου για σεμιναριο που το κανει το πανμιο θεσσαλιας και σκεφτεται να το κανει.μια αλλη φιλη μου δασκαλα ειδικης αγωγης μου ειπε οτι ειναι ανιδεοι οι περισσοτεροι που διδασκουν σ'αυτα και γινονται μονο για τα χρηματα.εσεις τι πιστευετε;;αξιζει να το παρακολουθησει;;

. . .νομίζω πως είναι αβέβαια τα πράγματα μόνο με το σεμινάριο :-\
προπέρσυ το έκανα κ με πήραν ωρομίσθια πέρσυ για κπ ώρες . . νομίζω ότι παίζει σημαντικό ρόλο η περιφέρεια που θα επιλέξεις για την ωρομισθία, π.χ περιφέρεια Β.Αιγαίου είχε 5 άτομα πέρσυ τα οποία κλήθηκαν όλα......φέτος όμως μπήκαν οι διπλάσιοι στον πίνακα κ δεν έχουν βγει ακόμα οι πίνακες για τους ωρομισθίους σε περιφέρειες, ένας χαμός γίνεται.....του χρόνου που θα το τελειώσει η φίλη σου ίσως είναι οι τριπλάσιοι στον πίνακα καθώς αυξάνονται τα σεμινάρια διαρκώς ! ! !
φέτος δεν περιμένω να κληθώ, γιατί ήρθαν τα πάνω κάτω με τους μεταπτυχιακούς....δεν τους κάλυψε όλους με την α φάση.......αν μπορεί ας κάνει μεταπτυχιακό κ αυτό στο εξωτερικό για να μη χάσει 2 χρόνια...
να σου πώ την αλήθεια έτσι πως γίναμε ο Ασεπ μου φαίνεται πιο σίγουρος απ τα σεμινάρια  :'(  :'(  :'(


 

Αποσυνδεδεμένος thanosss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1352 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 09:52:36 πμ »
καλημέρα.γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τους πίνακες ωρομισθίων ανά περιφέρεια στα Σ.Μ.Ε.Α;;;είναι τέλη Σεπτεμβρίου και ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος ewatt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1353 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 10:02:35 πμ »
Δεν ξέρω πότε θα βγούν. Θα έπρεπε να είχαν βγει πάντως. Κάπου διάβασα στο pde ότι αναρτήθηκαν για πολύ λίγο και τους κατέβασαν. Ήταν γεμάτοι λάθη, αλλά δεν πρόλαβε κάποιος να τους αποθηκεύσει. Από την εβδομάδα που έρχεται πρέπει να πιέσουμε, γιατί χωρίς αυτούς δεν μπορούμε να παρακολουθούμε τι γίνεται και ποιους (δικούς τους...) καλούν.

Αποσυνδεδεμένος thanosss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1354 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 10:12:00 πμ »
μάλιστα.συνεχίζεται λοιπόν η αναμονή!!ευχαριστώ πολύ...

Αποσυνδεδεμένος tou.fas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1355 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 02:55:47 μμ »
Λένε οτι θα αναρτηθούν την άλλη εβρομάδα,μετά τις εκλογές.

Αποσυνδεδεμένος niouf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1356 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 03:24:16 μμ »
Αναρτήθηκαν χθες το βράδυ στο υπ.Παιδείας και παρέμειναν εκεί μέχρι και σήμερα το μεσημέρι. Τους κατέβασαν γιατί ήταν πάλι λανθασμένοι. εεεεεεεεελεοος πια!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος, πίνακες, προσλήψεις αναπληρωτών Σ.Μ.Ε.Α 2008-2009
« Απάντηση #1357 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 04:08:40 μμ »
Πάντως παιδιά και πέρσι 7/10 αναρτήθηκαν και κάλεσαν ωρομίσθιους τέλη Οκτωβρίου...οπότε λογική τη βρίσκω την καθυστέρηση....!! Ελπίζω μόινο φέτοις να μην προκαλέσει περισσότερη καθυστέρηση το θέμα των εκλογών!  ??? Όλα τα χε η Μαριωρή σ'αυτή την χώρα....... :-X :-\
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.