*

Αποστολέας Θέμα: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?  (Αναγνώστηκε 7430 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 01:00:59 πμ »
Με τα νέα δεδομένα, είμαι στους αναπληρωτές 294η και στους ωρομίσθιους 78η θέση... είναι καλά? Φέτος υπάρχει πρίπτωση να με βάλουν ωρομίσθιο στις πρωϊνές ώρες?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2008, 01:31:24 πμ από mac190604 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 08:11:59 πμ »
Με τα νέα δεδομένα, είμαι στους αναπληρωτές 294η και στους ωρομίσθιους 78η θέση... είναι καλά? Φέτος υπάρχει πρίπτωση να με βάλουν ωρομίσθιο στις πρωϊνές ώρες?
Αν είσαι σε μεγάααααλη περιφέρεια ίσως... Αν όμως όχι είναι χλωμό. Πάντως γενικά το να βρεις πρωινό ωράριο είναι δύσκολο. Συνήθως δίνουν σε ωρομίσθιους την ενισχυτική...Ελπίζω να μη σε απογοητεύω... ???

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 08:13:54 πμ »
Δεν με στεναχωρείς, όπως και κανένα από δω, αφού γνωρίζουμε σε τι γολθοθά έχουμε μπει από την στιγμή που δεν περάσαμε απευθείας... Απλά απογοητευόμαστε με το σύστημα που είναι άδικο, να χάνεις τον διορισμό για λίγα μόρια και να κάνεις 2 με 3 χρόνια για να διοριστείς. Άσε και που η πρόσθετη διδακτική είναι μαϊμουδιά... Τελικά φέτος θα πάρουν 270 μαθηματικούς? Αληθεύει? Ευχαριστώ Σταύρο
Τι είναι αυτό το 270 που λές; μήπως μπερδεύεις τους διοριστέους του επόμενου ΑΣΕΠ ;

Αποσυνδεδεμένος msa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 12:05:43 μμ »
To 270 είναι το νούμερο των διορισταίων του ΑΣΕΠ για τις επόμενες 2 χρονιές, δηλ. το 60% των διορισμών. Άρα, το 40% είναι περίπου 180 άτομα, αν έχω κάνει σωστά τους υπολογισμούς...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 12:07:44 μμ »
msa σωστή σε βρίσκω
 Αλλά καλό ειναι να σκεφτόμαστε πέρα του 40% που ειναι 90 /έτος και το 24μηνο που σε εμας πρέπει να ειναι τουλάχιστον 27 ¨ατομαμέχρι τώρα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 12, 2008, 12:10:00 μμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος msa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 12:13:58 μμ »
Σωστα, απλά αν δεν γίνουν όλες οι προσλήψεις αναπληρωτών για την τρέχουσα χρονιά, συν τον επικείμενο ΑΣΕΠ, δεν ξέρουμε ακόμα πόσα άτομα θα είναι οι 24μηνητες. Συν το γεγονός ότι δεν ξέρουμε πλέον αν θα τους πάρει όλους ή ένα ποσοστό από αυτούς (ανάγκες υπηρεσίας...!!!).


Αλήθεια, μια που βγήκε η γ φάση για Αβαθμια λέτε να ακολουθήσει σύντομα και η γ φάση για Ββαθμια? Κι αν ναι, θα πάρουν κόσμο κι από μας? Γιατί μετά τους 18 που διόρισε μόνο, έχω αρχίσει να απογοητεύομαι για τον αριθμό των μαθηματικών που θα πάρει ως αναπληρωτές φέτος... 

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 12:25:20 πμ »
Δεν με στεναχωρείς, όπως και κανένα από δω, αφού γνωρίζουμε σε τι γολθοθά έχουμε μπει από την στιγμή που δεν περάσαμε απευθείας... Απλά απογοητευόμαστε με το σύστημα που είναι άδικο, να χάνεις τον διορισμό για λίγα μόρια και να κάνεις 2 με 3 χρόνια για να διοριστείς. Άσε και που η πρόσθετη διδακτική είναι μαϊμουδιά... Τελικά φέτος θα πάρουν 270 μαθηματικούς? Αληθεύει? Ευχαριστώ Σταύρο
Τι είναι αυτό το 270 που λές; μήπως μπερδεύεις τους διοριστέους του επόμενου ΑΣΕΠ ;
Δυστυχώς δεν τα μπερδεύω Νεκταρία, απλά είπα τον πόνο μου γα τους 270 που θα πάρουν στον επόμενο ΑΣΕΠ στην κουβέντα που έλεγα για τους ωρομίσθιους και λογικό ήταν να μπερδευτούμε...
Και συνεχίζω, αξίζει φέτος να πας φροντιστήριο αν παίρνουν τόσους λίγους; Η πιθανότητα δεν είναι μικρή; Εδώ δεν περάσαμε όταν έμπαιναν 570, θα μπούμε τώρα;; Δεν ξέρω εγώ έχω απογοητευτεί!! Εσείς?

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 09:05:56 πμ »
Μην απελπίζεσαι... Ολοι στην ίδια μοίρα είμαστε..Προσπάθησε αν δεν μπορείς να διαβάσεις καλά , να πιάσεις τουλάχιστον τη βάση...Θα χρησιμοποιήσεις τα μόρια για να πας ωρομίσθια ή αναπληρώτρια αν έχεις πολλά... Θα μαζέψεις σιγά σιγά πολλούς μήνες και θα διοριστείς με το 24+ΑΣΕΠ τελικά...Σκέψου τι μπορείς να κάνεις και αποφάσισε.. Πάντως όσο για τα φροντιστήρια εγώ ούτε έχω πάει, ούτε θα πάω...

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 12:24:16 μμ »
Ένα απροσδόκητο τηλεφώνημα έφερε ένα δάκρυ χαράς! Διορίστηκα από τον ενιαίο πίνακα ως επιλαχών (ήμουν 60 θέσεις πιο μετά και είχαν πάρει 55). Μάλλον πάω ή Κάλυμνο ή Λειψούς!! Τρελό νέο!! Όταν θα έχω νέα θα σας ενημερώσω...

Ευχαριστώ πολύ σε όσους με βοήθησαν ψυχολογικά και πρακτικά για να βγάλω μια άκρη μέσα από τους πίνακες!!!

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 12:39:33 μμ »
Ένα απροσδόκητο τηλεφώνημα έφερε ένα δάκρυ χαράς! Διορίστηκα από τον ενιαίο πίνακα ως επιλαχών (ήμουν 60 θέσεις πιο μετά και είχαν πάρει 55). Μάλλον πάω ή Κάλυμνο ή Λειψούς!! Τρελό νέο!! Όταν θα έχω νέα θα σας ενημερώσω...

Ευχαριστώ πολύ σε όσους με βοήθησαν ψυχολογικά και πρακτικά για να βγάλω μια άκρη μέσα από τους πίνακες!!!
[/quoteΣυγχαρητήρια....Να είσαι πάντα καλά...Σήμερα το έμαθες το νεο ;

Αποσυνδεδεμένος mac190604

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, όπως την έχω φανταστεί!
    • Προφίλ
    • http://lisari.blogspot.com
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 12:43:00 μμ »
Ναι 9-10 το πρωί και νομίζω ότι καλούν και άλλη μια κοπέλα... θα σας δώσω νεότερα

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 12:44:43 μμ »
Ναι 9-10 το πρωί και νομίζω ότι καλούν και άλλη μια κοπέλα... θα σας δώσω νεότερα
Μπράβο μπράβο.... Πάντα τέτοια νέα να μαθαίνεις...

Αποσυνδεδεμένος prf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 02:22:35 μμ »
Παιδιά είμαι κανούριος στην παρέα, ετσί αρχικά σας χαιρετώ.
Ποιός είναι άραγε ο λόγος που μέχρι τώρα πήραν λιγότερους από 200 μαθηματικούς για αναπληρωτές, ενώ πάνω από 900 Φιλολόγους ;
Θυμίζω οτι στον ΑΣΕΠ του 2006 οι θέσεις ηταν περίπου 600 για εμάς και 900 για τους Φιλόλογους. Αναλογία 2/3 δηλαδή. Γιατί δεν ισχυεί κάτι αντοίστοιχο και για τους αναπληρωτές ;
Η διδασκαλία είναι σίγουρα ένα σημαντικό κομμάτι της εκπαίδευσης. Ο ρόλος μας, όμως, είναι περισσότερο σύνθετος.

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι πιθανότητες δίνεται για αναπληρωτής 2008-09 ?? Βοήθεια ?
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 19, 2008, 02:36:41 μμ »
Παιδιά είμαι κανούριος στην παρέα, ετσί αρχικά σας χαιρετώ.
Ποιός είναι άραγε ο λόγος που μέχρι τώρα πήραν λιγότερους από 200 μαθηματικούς για αναπληρωτές, ενώ πάνω από 900 Φιλολόγους ;
Θυμίζω οτι στον ΑΣΕΠ του 2006 οι θέσεις ηταν περίπου 600 για εμάς και 900 για τους Φιλόλογους. Αναλογία 2/3 δηλαδή. Γιατί δεν ισχυεί κάτι αντοίστοιχο και για τους αναπληρωτές ;
Καλως όρισες, αναγνωρίζω το μαθηματικό σου πνεύμα. Στη λειτουργία της  δημόσιας εκπαίδευσης δεν ισχύουν οι μαθηματικές αναλογίες. Τείνω να καταλήξω στο συμπέρασμα οτι ισχύει η θεωρία του .....χάους. Στο κλάδο, δε, ΠΕ04 ούτε αυτή η θεωρία είναι ικανή να ερμηνεύσει την κατάσταση ( ίσως η θεωρία της απροσδιοριστίας-αβεβαιότητας να μπορεί να το κάνει αυτό)

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2008, 02:39:05 μμ από dimstella »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159867
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 409
Σύνολο: 417

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.