*

Αποστολέας Θέμα: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού  (Αναγνώστηκε 62317 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος straw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #98 στις: Αύγουστος 02, 2021, 08:19:17 μμ »
Jarvis, κι εγώ Βοιωτία διορίστηκα, δουλεύω στον νομό χρόνια ως αναπληρώτρια. Για όλα τα μέρη που ανέφερες μένεις Λιβαδειά. Το Κυριάκι ίσως είναι το πιο δύσκολο χωριό, όμως οι δρόμοι αν και με στροφές παλεύονται. Αν χρειαστείς οτιδήποτε άλλο πες μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:01:18 »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #99 στις: Αύγουστος 02, 2021, 10:59:01 μμ »
Θηρασιά: σπιτια από 1η σεπτεμβρίου έως 30 ιουνιου; κοντά σε σχολείο; mini market, ATM;

Αποσυνδεδεμένος joyliet

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #100 στις: Αύγουστος 03, 2021, 12:02:55 πμ »
Καλή τοποθέτηση σε όσους/ες διορίζονται. Συγγενικό μου πρόσωπο διορίστηκε στην Πρωτοβάθμια Αρκαδίας, από ότι είδε κενά θα έχουν Λαγκάδια, Νεοχώρι, Δημητσάνα, Βαλτεσινίκο, Λεωνίδιο, γνωρίζει κάποιος/α κάτι για αυτά τα μέρη; Στο Νεοχώρι έχει να μείνει κάποιος; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #101 στις: Αύγουστος 03, 2021, 10:54:51 πμ »
Καλή τοποθέτηση σε όσους/ες διορίζονται. Συγγενικό μου πρόσωπο διορίστηκε στην Πρωτοβάθμια Αρκαδίας, από ότι είδε κενά θα έχουν Λαγκάδια, Νεοχώρι, Δημητσάνα, Βαλτεσινίκο, Λεωνίδιο, γνωρίζει κάποιος/α κάτι για αυτά τα μέρη; Στο Νεοχώρι έχει να μείνει κάποιος; Ευχαριστώ.

Λογικά νηπιαγωγός;;;; Στο Νεοχώρι οι άνθρωποι είναι υπέροχοι, συνηθίζεται οι εκπαιδευτικοί να μένουν στα Τρόπαια όμως επειδή είναι το κεφαλοχώρι. Καλή τοποθέτηση, κουβέρτες να πάρει ;-)

Λαγκάδια- Νεοχώρι - Δημητσάνα είναι προς μια μεριά της Αρκαδίας
Βαλτεσινίκο απομακρυσμένο αλλά όλοι εκεί μένουν
Λεωνίδιο σε εντελώς αντιθετη μεριά από τα παραπάνω και κοντά στη θάλασσα αλλά με πολύ ιδιόρρυθμους κατοίκους !!!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:01:18 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #102 στις: Αύγουστος 03, 2021, 11:28:29 πμ »
Παιδιά αν γνωρίζει κανείς κάτι και για Β Μαγνησίας, καλοδεχούμενο.. Τοποθετήθηκε φίλη, η οποία έχει παιδί ουτε 3 ετων κ είναι σουπερ αγχωμένη. Θεσσαλονικιά ειναι, οποιαδήποτε πληροφορία θα της φανεί χρήσιμη..

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 03, 2021, 12:17:36 μμ »
Θηρασιά: σπιτια από 1η σεπτεμβρίου έως 30 ιουνιου; κοντά σε σχολείο; mini market, ATM;

Μακριά. Καλύτερα Σαντορίνη κι ας είναι ακριβή!

Αποσυνδεδεμένος GiannisPs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 03, 2021, 12:29:38 μμ »
Γνωρίζει κανείς κάτι για το δυσπρόσιτο στην Γρανίτσα Ευρυτανίας?
Γρανιτσα Ευρυτανιας:Υψομετρο περιπου 850μ. 79 χιλιομετρα απο Καρπενησι με δρομο ολο στροφες και πολυ επικυνδυνο. Πρεπει να μεινεις εκει οπωσδηποτε. Το χωριο εχει 150-200 κατοικους το χειμωνα. Στο σχολειο ειναι περιπου 40 παιδια απο τα γυρω χωρια κυριως. Σπιτια εχει και απο ιδιωτες αλλα και 2συγκροτηματα στα οποια μενουν κυριως καθηγητες. Ενοικιο 150-200. Το χειμωνα ειναι δυσκολα καθως εχει ενα μινι μαρκετ με ελαχιστα ηδη. 2 καφενεια ανοιχτα αλλα μην περιμενεις και πολλα πραγματα. Οι ανθρωποι ειναι καλοι.Για οτιδηποτε αλλο στειλε πμ.Εχω και τηλεφωνα αν θες!

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #105 στις: Αύγουστος 03, 2021, 02:36:25 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όσους/ες διορίζονται. Συγγενικό μου πρόσωπο διορίστηκε στην Πρωτοβάθμια Αρκαδίας, από ότι είδε κενά θα έχουν Λαγκάδια, Νεοχώρι, Δημητσάνα, Βαλτεσινίκο, Λεωνίδιο, γνωρίζει κάποιος/α κάτι για αυτά τα μέρη; Στο Νεοχώρι έχει να μείνει κάποιος; Ευχαριστώ.

Δεν έχω κάνει σαν εκπαιδευτικός εκεί αλλά την ξέρω καλά την Αρκαδία (στην ειδικότητα μου πάντα μου την πιάνουν άλλοι).
Εγώ θα τα δήλωνα με την εξής σειρά:
Λεωνίδιο, Δημητσάνα, Λαγκάδια, Βαλτεσινίκο, Νεοχώρι.

Οι κάτοικοι με διαφορά καλύτεροι ειναι στο Νεοχώρι. Εκτιμούν τους εκπαιδευτικούς και τους βοηθούν.
Δημητσάνα και Λαγκαδια έχουν τουρισμο το χειμώνα, εχουν κινηση
Λεωνίδιο και Δημητσάνα πιο καλές συγκοινωνίες.
Γενικά ειναι νομός που χρειάζεται αυτοκίνητο.
Περισσότερα μόρια το Νιοχώρι και το Βαλτεσινίκο.
Κάποιοι μπορει να μένουν και Τρόπαια που σου ειπαν, αλλά δεν κερδίζεις και κατι και ειναι αρκετα μακρια το Νιοχωρι απο τα Τρόπαια. Τρως ταλαιπωρια παραπάνω και οι κατοικοι δεν ειναι καλοι στα Τρόπαια, απλα για να εχεις την αισθηση οτι μενεις καπου μεγαλυτερα, το οποιο ομως ειναι ψευδαισθηση.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 07, 2021, 09:57:02 μμ »
Σίκινος σπίτια κοντά σε σχολείο; καλά ; με wi fi φουρνάκι κλπ

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #107 στις: Ιούλιος 28, 2022, 06:33:30 μμ »
Καλησπέρα, αν καταληξω εντέλει στη ΔΕ Φθιώτιδας, μπορεί να βρεθώ στο Λειανοκλάδι και όχι στη Λαμία δυστυχώς που είναι το ΕΕΕΕΚ 🙄 . Από κοινωνικά κριτήρια, έχω μόνο τα μόρια του γάμου αυτή την στιγμή.Επειδή δε διαθετω μεταφορικό μέσο, θα ήθελα να ρωτησω αφενός αν υπάρχει μέσο για να προσεγγίζεις καθημερινά το Ενεεεγυλ Λαμίας από τη Λαμία και κατά ποσό επίσης υπάρχουν ενοικιαζόμενα σπίτια  στο Λειανοκλάδι (επειδή στο ίντερνετ δε βρήκα κάτι). Ευχαριστώ πολύ.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #108 στις: Ιούλιος 28, 2022, 06:54:17 μμ »
Απόψεις για τις περιοχές Α' Πειραιά και Α' Ανατολικής Αττικής;  για δευτεροβαθμια μιλάμε.  Ποιο είναι βολικότερο;  (λόγω ορισμένων μακρινων περιοχών που εχουν)

Φίλη σκέφτεται τι να δηλώσει από τα δύο ως πιο εύκολο στην μετακίνηση,  για να πηγαινοερχεται καθημερινά,  μένει Αθήνα,  συγκατοικεί με τον αρραβωνιάστικο της,  δεν είναι από εκεί και δεν τα ξέρει καλα .  Είναι μέρη που η ίδια δεν τα έχω κάνει ποτέ για να την συμβουλεψω,  μιας και πάντα νησιά περισσεύουν για εμένα.  Και η ίδια δεν τα έχει κάνει αυτά μέχρι τώρα. Φέτος ήταν αναπληρώτρια σε Α Αθήνας πρώτη φορά,  τις προηγούμενες χρονιές ήταν ανά την Ελλάδα.
Κάποιος που να το έκανε καθημερινά;  παίζουν γκρουπ καθηγητών; ,  αν της καθίσει κάποιο από αυτά που δε βολεύει η συγκοινωνία η αστική. 

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #109 στις: Ιούλιος 28, 2022, 07:10:57 μμ »
Απόψεις για τις περιοχές Α' Πειραιά και Α' Ανατολικής Αττικής;  για δευτεροβαθμια μιλάμε.  Ποιο είναι βολικότερο;  (λόγω ορισμένων μακρινων περιοχών που εχουν)

Φίλη σκέφτεται τι να δηλώσει από τα δύο ως πιο εύκολο στην μετακίνηση,  για να πηγαινοερχεται καθημερινά,  μένει Αθήνα,  συγκατοικεί με τον αρραβωνιάστικο της,  δεν είναι από εκεί και δεν τα ξέρει καλα .  Είναι μέρη που η ίδια δεν τα έχω κάνει ποτέ για να την συμβουλεψω,  μιας και πάντα νησιά περισσεύουν για εμένα.  Και η ίδια δεν τα έχει κάνει αυτά μέχρι τώρα. Φέτος ήταν αναπληρώτρια σε Α Αθήνας πρώτη φορά,  τις προηγούμενες χρονιές ήταν ανά την Ελλάδα.
Κάποιος που να το έκανε καθημερινά;  παίζουν γκρουπ καθηγητών; ,  αν της καθίσει κάποιο από αυτά που δε βολεύει η συγκοινωνία η αστική.

Ανατολικη αττικη ημουν εγω παλιοτερα.  Ειναι τεραστια περιοχη. Μπορει να εισαι Ραφηνα εως και Λαυριο. Εγω μενω Νοτια προαστια ημουν Λαυριο καθημερινα εκανα 110χλμ. Γκρουπακια μπορει να βρει. Γιατι πολλα ειναι κλεισμενα ηδη. Γενικα ειναι αρκετη ωρα η μετακινηση. Θα προτιμουσα Α πειραια προσωπικα.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #110 στις: Ιούλιος 28, 2022, 08:28:41 μμ »
Ανατολική Αττική: Μόνο με αυτοκίνητο.

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληροφορίες για τις περιοχές διορισμού
« Απάντηση #111 στις: Ιούλιος 28, 2022, 08:57:11 μμ »
Σας ευχαριστούμε για τις απαντήσεις. 
Σαλαμίνα που περιλαμβάνεται στην Α Πειραιά το έχει κάνει κάποιος σε καθημερινή βάση; ,  χωρίς αυτοκίνητο. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 548
Σύνολο: 557

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.