*

Αποστολέας Θέμα: Αναρρωτική άδεια μετά από άδεια κυήσεως  (Αναγνώστηκε 5138 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια μετά από άδεια κυήσεως
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 28, 2012, 08:38:43 μμ »
... παρά να σκοτώνω τις ώρες του γραφείου μη προσφέροντας και τίποτα ουσιαστικό (φαντάζομαι όσοι πανε στο γραφείο περνάνε και μια τύπου σχετική κατάρτιση) ....
;D ;D ;D ;D ;D χαχαχαχαχα Μεγάλη φαντασία έχεις κοπελιά! Άκου "κατάρτιση"! χιχιχιχι  ;)

Σοβαρά τώρα... από την στιγμή που προτίθεσαι να μην επιβαρρύνεις την υπηρεσία οικονομικά (με την άνευ αποδοχών) και το κενό σου στο σχολείο, αν είναι να καλυφθεί, θα έχει ήδη καλυφθεί, τότε εγώ προσωπικά βρίσκω την στάση σου την καλύτερη δυνατή.
Απ' την άλλη βέβαια, λόγω των δύσκολων καιρών, εγώ θα σε συμβούλευα να μην αποποιείσαι τον μισθό σου αυτούς τους λίγους μήνες τόσο εύκολα. Στο γραφείο υπάρχουν πολλές χρήσιμες δουλειές να κάνεις, και δεν είναι δα και τόσο μεγάλο το χρονικό διάστημα. Επίσης, ο χρόνος "άνευ αποδοχών" δεν προσμετράται στην διδακτική σου προϋπηρεσία και εάν είναι άνω του μηνός, ο παραπάνω χρόνος δεν προσμετράται ούτε στην εκπαιδευτική σου προϋπηρεσία.

Για το πως θα την ζητήσεις την άδεια, επικοινώνησε με τον υπεύθυνο αδειών στο γραφείο σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναρρωτική άδεια μετά από άδεια κυήσεως
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:35:47 »

Αποσυνδεδεμένος Marcus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 221
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια μετά από άδεια κυήσεως
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 28, 2012, 08:49:57 μμ »
Να διευκρινίσουμε πάντως πως, παρά τους παιδαγωγικούς λόγους που επικαλείται ο προϊστάμενός σου, αν εσύ θέλεις να επιστρέψεις στο σχολείο, δε μπορούν να σου αρνηθούν το δικαίωμά σου αυτό.

Αποσυνδεδεμένος seenaurora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια μετά από άδεια κυήσεως
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 28, 2012, 09:26:43 μμ »
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Μarcus, το ξέρω ότι μπορώ να επιστρέψω κανονικά αν το απαιτήσω, αλλά το ότι μπορεί κι εκείνος αργότερα να θυμάται το "πείσμα" μου και να μου αρνηθεί την ευνοική απόσπαση στο συγκεκριμένο σχολείο άλλη χρονιά... ::) δεν θέλω να πηγαίνω κόντρα αν το θέμα λύνεται με άλλο τρόπο. Happiness, κάθε φορά που πηγαίνω στο γραφειο για κάποια δουλειά ομολογώ ότι λυπάμαι τους συναδέλφους... δούλευα σε γραφείο πριν μπω στην εκπαιδευση και δεν θέλω να θυμάμαι τις ώρες εκείνες... πήγα στο σχολείο και βρήκα τη χαρά μου! όσο για το πόσο τα έχω ανάγκη τα χρήματα φαντάζομαι όσο όλοι μας σήμερα... βέβαια έλεγα να πάρω άνευ αποδοχών για ένα μήνα... (τον Μάιο), έπειτα βλέπουμε...

Αποσυνδεδεμένος Marvel3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναρρωτική άδεια μετά από άδεια κυήσεως
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 17, 2012, 03:38:58 μμ »
Καλησπέρα,σε περίπτωση απόκτησης τρίτου παιδιού μπορούμε να πάρουμε την τρίμηνη άδεια μετά την λήξη της άδειας λοχείας;;;;για να μην πάρουμε άδεια την ανατροφής και χάσουμε τους μήνες του καλοκαιριού;;; Σας ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.