*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655987 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kode89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10626 στις: Φεβρουάριος 17, 2020, 03:40:50 μμ »
Αν είναι πλήρους ναι.....αν είναι μειωμένου όχι....πλήρους μέχρι 10 ώρες ΔΙΕΚ και ΣΔΕ μαζί.... μειωμένου χωρις περιορισμό..μέχρι 20 δηλαδη....

''Ανώτατο όριο διδακτικών ωρών ανά εκπαιδευτή ενηλίκων ορίζονται οι είκοσι (20) διδακτικές ώρες εβδομαδιαίως συνολικά, σε όλες τις δημόσιες δομές Δια βίου μάθησης βάσει της απόφασης με αριθμό πρωτοκόλλου 5954/23-6-2014 με θέμα «Κανονισμός Λειτουργείας Δ.Ι.Ε.Κ της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης» άρθρο 8 παράγραφος 3(ΦΕΚ/Β/1807). Όταν ο εκπαιδευτής ενηλίκων έχει τη δημοσιοϋπαλληλική ιδιότητα ή έχει την πλήρη απασχόληση στον δημόσιο, ευρύτερο δημόσιο τομέα, Ν.Π.Ι.Δ (σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις, άρθρο 31 του ν.3528/2007) και τις αποφάσεις της Γενικής Γραμματείας Διά Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς) ή στον ιδιωτικό τομέα, ανώτατο όριο διδακτικών ωρών ορίζονται οι δέκα (10) διδακτικές ώρες εβδομαδιαίως σε όλες τις δημόσιες δομές Δια βίου μάθησης βάσει της απόφασης με αριθμό πρωτοκόλλου 5954/23-6-2014 με θέμα «Κανονισμός Λειτουργείας Δ.Ι.Ε.Κ της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης» άρθρο 8 παράγραφος 3(ΦΕΚ/Β/1807).''
Δεν αναφέρει όμως τη λέξη ''συνολικά'' στη δεύτερη περίπτωση. Μήπως εννοεί 10 ώρες σε κάθε δομή ξεχωριστά? ( για αναπληρωτή πλήρους αναφέρομαι) Δηλαδή σε όλες τις δημόσιες δομές μέχρι 10 ώρες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:23:59 »

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10627 στις: Φεβρουάριος 17, 2020, 03:51:28 μμ »
''Ανώτατο όριο διδακτικών ωρών ανά εκπαιδευτή ενηλίκων ορίζονται οι είκοσι (20) διδακτικές ώρες εβδομαδιαίως συνολικά, σε όλες τις δημόσιες δομές Δια βίου μάθησης βάσει της απόφασης με αριθμό πρωτοκόλλου 5954/23-6-2014 με θέμα «Κανονισμός Λειτουργείας Δ.Ι.Ε.Κ της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης» άρθρο 8 παράγραφος 3(ΦΕΚ/Β/1807). Όταν ο εκπαιδευτής ενηλίκων έχει τη δημοσιοϋπαλληλική ιδιότητα ή έχει την πλήρη απασχόληση στον δημόσιο, ευρύτερο δημόσιο τομέα, Ν.Π.Ι.Δ (σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις, άρθρο 31 του ν.3528/2007) και τις αποφάσεις της Γενικής Γραμματείας Διά Βίου Μάθησης και Νέας Γενιάς) ή στον ιδιωτικό τομέα, ανώτατο όριο διδακτικών ωρών ορίζονται οι δέκα (10) διδακτικές ώρες εβδομαδιαίως σε όλες τις δημόσιες δομές Δια βίου μάθησης βάσει της απόφασης με αριθμό πρωτοκόλλου 5954/23-6-2014 με θέμα «Κανονισμός Λειτουργείας Δ.Ι.Ε.Κ της Γενικής Γραμματείας Δια Βίου Μάθησης» άρθρο 8 παράγραφος 3(ΦΕΚ/Β/1807).''
Δεν αναφέρει όμως τη λέξη ''συνολικά'' στη δεύτερη περίπτωση. Μήπως εννοεί 10 ώρες σε κάθε δομή ξεχωριστά? ( για αναπληρωτή πλήρους αναφέρομαι) Δηλαδή σε όλες τις δημόσιες δομές μέχρι 10 ώρες?

Αθροιστικά εννοεί...

Αποσυνδεδεμένος Alexallaround

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10628 στις: Φεβρουάριος 18, 2020, 06:44:36 μμ »
Σύμφωνα με το αρθρο 27 του νόμου 4186/2013 για την επιλογή των εκπαιδευτών συνεκτιμώνται τα ακόλουθα σε σχέση με την αντίστοιχη Θ.Ε.: η εργασιακή εμπειρία, η διδακτική εμπειρία, η εξειδίκευση στο γνωστικό αντικείμενο που επιθυμούν να διδάξουν, οι συναφείς με το αντικείμενο μεταπτυχιακοί τίτλοι σπουδών, η απόδοση, η συνέπεια και το επίπεδο συνεργασίας στην περίπτωση προηγούμενης συνεργασίας με το ΙΕΚ και κοινωνικά κριτήρια.
Το επίπεδο της συνεργασίας σύμφωνα με έγγραφο του Συνηγόρου του Πολίτη είναι κάτι πολύ σχετικό και δε βασίζεται σε σταθμισμένα κριτήρια. Συνεπώς κατά τη γνώμη μου οποιαδήποτε τέτοια απόφαση είναι αυθαίρετη.
Καλησπέρα. Δυστυχώς επειδή στην Ελλάδα ζούμε, δεν είναι σχετικό μόνο το επίπεδο συνεργασίας αλλά και οι τίτλοι σπουδών  (ειδικά μεταπτυχιακά και διδακτορικά), όπως και η εργασιακή εμπειρία και θα εξηγήσω τι εννοοώ. Εργασιακή εμπειρία δε σημαίνει ανοιγώ μπλοκάκι και το παίζω ελεύθερος επαγγελματίας για να πλαφονάρω στη μοριοδότηση των ΙΕΚ, μα στην ουσία δεν έχω δουλέψει ποτέ..Τι να πουν τότε τα παιδιά που έπαιρναν ερευνητικά προγράμματα με υποτροφία (χωρίς ένσημα) και δεν τους αναγνωρίζουν τίποτα απο προϋπηρεσία. Τουλάχιστον αυτοί δουλεύουν. Όσον αφορά τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά, υπάρχουν πολλών ειδών, αλλά όλα μοριοδοτούνται το ίδιο (εξαιρούνται τα περί εκπαίδευσης ενηλίκων, εδώ γελάμε!) και μιλάμε για μεταπτυχιακά που κάποιοι ίδρωσαν για να πάρουν, ενώ σε πολλές περιπτώσεις με μερικές εργασίες και εξ'αποστάσεως κάποιοι κατάφεραν και πήραν μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών (ακόμη και διδακτορικό!). Αυτά γίνονται γιατί είμαστε μία χώρα που της αρέσει να τα ισοπεδώνει όλα και φυσικά δε θέλει να χαλάει χατήρι σε κανέναν! Όταν όμως πας να δουλέψεις κάπου οι διαφορές φαίνονται, δηλ. ποιος έχει προσπαθήσει στη ζωή του και ποιος ακολούθησε την εύκολη λύση. Θεωρώ ότι κανείς καλός δε χάνεται, άσχετα με το πως επιλέγουν τους εκπαιδευτές, απλά κάποιοι θεωρείτε ότι επειδή είστε πρώτοι τα σαρώνετε όλα. Αυτά είναι ανωριμότητες και την πληρώνουν οι εκπαιδευόμενοι οι οποίοι πολλές φορές αντί να έχουν απέναντι τους καθηγητές που να χουν όρεξη για δουλειά και να έχουν φύσικα και τα ανάλογα προσόντα, συναντούν ανθρώπους που τους ενδιαφέρει μόνο το 20ωρο και τα μπικικίνια..Γι'αυτό αφήστε το συνήγορο του πολίτη και διεκδικήστε μόνοι σας αυτό που αξίζετε, συνάδελφοι ιδού η ρόδος...   

Αποσυνδεδεμένος panikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10629 στις: Φεβρουάριος 18, 2020, 10:44:43 μμ »
Σωστός ο συνάδελφος. έχω εργαστεί με εκπαιδευτές στην ειδικότητά μου, που είναι υψηλά στη λίστα και δε γνωρίζουν ούτε το πρόγραμμα σπουδών (αυτοσχεδιάζουν στη στιγμή), δεν έχουν ιδέα από τις ερωτήσεις πιστοποίησης και το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να τελειώσει η ώρα να φύγουν. Και στην αξιολόγηση των σπουδαστών πιάνουν πάτο. Αποδέχονται τα πάντα σε ω΄ρες και μαθήματα αρκεί να συμπληρώσουν το εικοσάωρο και δεν τους απασχολεί αν μπορούν να σταθούν με αξιοπρέπεια μέσα στην τάξη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:23:59 »

Αποσυνδεδεμένος pgenikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10630 στις: Φεβρουάριος 19, 2020, 07:31:39 μμ »
Συνάδελφοι τη βοήθειά σας. Αναλαμβάνω 8 ώρες σε δύο Ιεκ της περιοχής μου και ως αναπληρωτής εκπαιδευτικός δικαιούμαι άλλες 2. Επικοινωνούν μαζί μου απο το τρίτο Ιεκ (σημειώνω οτι στο προηγούμενο εξάμηνο εργαζόμουν και στα τρία) και μου προτείνουν να πάρω 3 ώρες σε ημέρα που ήδη έχω κλείσει σε άλλο. Έπειτα απο τηλεφωνικές επικοινωνίες και mail τους εξηγώ πως δεν μπορώ να αναλάβω τις συγκεκριμένες ώρες, αφενός λόγω της εργασίας μου σε άλλο ιεκ , αφετέρου λόγω της υπέρβασης του 10ώρου που δικαιούμαι να εργαστώ. Αντί αυτού προτείνω ένα δίωρο μάθημα ημέρα και ώρα που είχα αντίστοιχα στο πρώτο εξάμηνο και που σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα υπήρχε και μπορούσα να το αναλάβω. Δυστυχώς ο διευθυντής μου είπε πως αφού αρνήθηκα τις συγκεκριμένες ώρες δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, χωρίς καν να με ρωτήσει αν μπορώ τουλάχιστον να αναλάβω ενα δίωρο μαθημα τις 3 ημέρες που δεν απασχολούμαι στα άλλα 2 ιεκ. Σημειώνω επίσης, πως και  πολλά τμηματα και ωρες υπάρχουν και σιγουρα έχουν κλειθεί συνυποψήφιοι που βρίσκονται χαμηλότερα απο εμένα. Απο έγκυρες πληροφορίες έμαθα πως με παρέκαμψε επειδή αρνήθηκα τις ωρες που μου πρόσφερε, ενώ είχε τη δυνατότητα να μου δώσει φυσικά τις ώρες και στην ημέρα που είχα αντίστοιχα στο πρώτο εξάμηνο. Δεν γνωρίζω αν η ευθύνη είναι δική μου και γιαυτό ζητάω τη γνώμη σας. Σκέφτομαι αρχικά την ένσταση αλλά  δεν ξέρω αν θα καταφέρω κάτι με αυτή. Όποιος γνωρίζει αν και  πως μπορώ να αντιδράσω , ας με ενημερώσει. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. 

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10631 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 11:41:33 μμ »
•   Ύστερα από άπειρο καιρό απουσίας  (βάλτε την Δικαιολογημένη στο απουσιολόγιο…) ανάμεσά σας ΚΑΙ σε αφτό το θρεντ & Χαιρετώ Συνάδελφοι!...

Τώρα:

Ι. Για τις αναθέσεις , ο Απόλυτος Οδηγός που Οφείλουν να ακολουθούν οι Διεφθύνσεις Δ.ι.ε.κ. , είναι 1ον  το (καλό ή κακό «προσοντολόγιο») το οποίο Θέτει ο Οδηγός Σπουδών Κάθε Ειδικότητας …και  Αναλογικά και Ειδικά , ανά Μάθημα…. Και 2ον… η (καλώς ή κακώς … ή αδίκως εχόντων) Τελική Μοριοδότηση , ύστερα από τις Διοικητικές Επαληθεύσεις και ξεσκαρτάρισμα των Ενστάσεων…  Ήδη από Σεπτέμβρη…

ΙΙ. Διάβασα Πολύ Προσεχτικά Αναρτήσεις Συναδέλφων , οι οποίες συμπληρώνουν γενική πληροφόρησή μου:..

Ουσία:   Μάλλον (;..) Υφίσταται κάποια «Επιτροπή» του Υπ. Παιδείας , μάλλον με Επικεφαλής Φιλοκυβερνητικό (ΔΕΝ το θέτω , οπωσδήποτε Πολιτικά…) και παλαιότατο Διευθυντή Δ.ι.ε.κ.  που επεξεργάζεται τα εξής:

1ον …και λιγότερον την αναμόρφωση … Ερήμην Εκπαιδευτών Ειδικοτήτων τους Οδηγούσς Σπουδών (Δυσκολάκι…)….
2ον..και ΚΥΡΙΟΤΑΤΑΤΟΝ: Την απόλυτη αλλαγή Προσοντολογίων (..Ομολογώ ότι ΔΕΝ’ δα τα Τέλεια…) Προς όφελος «Εμπειροτεχνιτών» και Μέγιστη Δυσκολία Ειδικών Επιστημόνων….


•   Ταυτόχρονα και μ’ αυτή τη «Λογική» Υποβάθμιση των Δ.ι.ε.κ. σε απλή… απλούστατη και Μίζερη «Τεχνική ‘κατάρτιση’..» Επιπέδου Μετα- Γυμνασιακού….

•   … Συγκριτικά με την Υπάρχουσα Μετα- Λυκειακή … στην Οποία Προσέρχονται  ακόμα και τόσοι Φοιτητές , Πτυχιούχοι… μα μέχρι και Μεταπτυχιακοί ή και Διδάκτορες …. ΩΩ… ναι… και Είχα – Έχω την Τιμή να Διδάσκω…..  Ίδια Τιμή με το να Διδάσκω σε «απλά» 18χρονα… Πολύτιμα….


Θέλουμε τα Δ.ι.εκ. σε μια κατάσταση … πιο «επίσημης» Φάσης «Κάλφας» 1920’ – 1950’ -  1970’ ;;… Ε;;…

Ακόμη και με «Σκληρή» Μοριοδότηση «Εμπειροτεχνιτών»;;…. (Ώστε να Μην πω για τους εκάστοτε «Δικούς ‘μας’».

Ή τα θέλουμε Πολύ πιο Μπροστά απ’ ό,τι ΤΩΡΑ;;…..

ΥΓΟΥ’. 

Νομίζω ότι η «καλή» ή «κακή» τρέχουσα Υπουργός Μ. Κεραμέως … καταντίπ ΑΛΛΑ είχε στην προεκλογική ατζέντα της για τα Δ.ι.ε.κ. 

Ας’ ΜΗΝ πω άλλα … Διότι θα το γαμ%%$#πολιτικοποιήσω… που είν’ ωστόσο ζήτημα Πολιτικό….
 
Αφτά…

Θ._


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος larry27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10632 στις: Φεβρουάριος 25, 2020, 10:38:00 πμ »
καλημερα η συμβαση μου ειπαν θα αργησει και ξεκινησα τα μαθηματα 20/2 τα ενσημα του φεβρουαριου θα μου τα κολλησουν σαν να ειναι του μαρτιου? πως δικαιολογειται καποιος να δουλευει χωρις συμβαση ή ειναι ειδικο καθεστως τα ιεκ?

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10633 στις: Φεβρουάριος 25, 2020, 11:58:04 πμ »
καλημερα η συμβαση μου ειπαν θα αργησει και ξεκινησα τα μαθηματα 20/2 τα ενσημα του φεβρουαριου θα μου τα κολλησουν σαν να ειναι του μαρτιου? πως δικαιολογειται καποιος να δουλευει χωρις συμβαση ή ειναι ειδικο καθεστως τα ιεκ?
Ειναι τακτικη που ακολουθειται στα ιεκ. Τις συμβασεις μπορει να τις υπογραψουμε και στο τελος του εξαμηνου!

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10634 στις: Φεβρουάριος 25, 2020, 12:01:51 μμ »
Συνάδελφοι τη βοήθειά σας. Αναλαμβάνω 8 ώρες σε δύο Ιεκ της περιοχής μου και ως αναπληρωτής εκπαιδευτικός δικαιούμαι άλλες 2. Επικοινωνούν μαζί μου απο το τρίτο Ιεκ (σημειώνω οτι στο προηγούμενο εξάμηνο εργαζόμουν και στα τρία) και μου προτείνουν να πάρω 3 ώρες σε ημέρα που ήδη έχω κλείσει σε άλλο. Έπειτα απο τηλεφωνικές επικοινωνίες και mail τους εξηγώ πως δεν μπορώ να αναλάβω τις συγκεκριμένες ώρες, αφενός λόγω της εργασίας μου σε άλλο ιεκ , αφετέρου λόγω της υπέρβασης του 10ώρου που δικαιούμαι να εργαστώ. Αντί αυτού προτείνω ένα δίωρο μάθημα ημέρα και ώρα που είχα αντίστοιχα στο πρώτο εξάμηνο και που σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα υπήρχε και μπορούσα να το αναλάβω. Δυστυχώς ο διευθυντής μου είπε πως αφού αρνήθηκα τις συγκεκριμένες ώρες δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, χωρίς καν να με ρωτήσει αν μπορώ τουλάχιστον να αναλάβω ενα δίωρο μαθημα τις 3 ημέρες που δεν απασχολούμαι στα άλλα 2 ιεκ. Σημειώνω επίσης, πως και  πολλά τμηματα και ωρες υπάρχουν και σιγουρα έχουν κλειθεί συνυποψήφιοι που βρίσκονται χαμηλότερα απο εμένα. Απο έγκυρες πληροφορίες έμαθα πως με παρέκαμψε επειδή αρνήθηκα τις ωρες που μου πρόσφερε, ενώ είχε τη δυνατότητα να μου δώσει φυσικά τις ώρες και στην ημέρα που είχα αντίστοιχα στο πρώτο εξάμηνο. Δεν γνωρίζω αν η ευθύνη είναι δική μου και γιαυτό ζητάω τη γνώμη σας. Σκέφτομαι αρχικά την ένσταση αλλά  δεν ξέρω αν θα καταφέρω κάτι με αυτή. Όποιος γνωρίζει αν και  πως μπορώ να αντιδράσω , ας με ενημερώσει. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Εχει συμβει και σε εμενα ακριβως το ιδιο περσι. Δυστυχως αν αρνηθεις αυτο που σου δινουν σε προσπερνανε και πανε στον επομενο. Δεν εκανα ενσταση αλλα θεωρω πως ειναι καλυμμενοι

Αποσυνδεδεμένος larry27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10635 στις: Φεβρουάριος 25, 2020, 01:11:20 μμ »
εχει χασει κανενας χρηματα ή ενσημα επειδη αργουν να γινουν οι συμβασεις?

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10636 στις: Μάρτιος 18, 2020, 01:05:42 πμ »
πάει το εξάμηνο για χάσιμο ή είναι ιδέα μ ;;;

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10637 στις: Μάρτιος 18, 2020, 09:59:34 πμ »
πάει το εξάμηνο για χάσιμο ή είναι ιδέα μ ;;;
Ποιος ξέρει; Τα πάντα έχουν παραλύσει και θα εξαρτηθεί από το πόσο θα κρατήσει όλο αυτό που ζούμε...

Αποσυνδεδεμένος larry27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10638 στις: Μάρτιος 18, 2020, 12:11:52 μμ »
καλημερα οι ωρομισθιοι δικαιουνται το επιδομα?

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #10639 στις: Μάρτιος 18, 2020, 01:19:52 μμ »
οι με σύμβαση εργασίας δικαιούνται (φροντιστήρια, ιδιωτικά ΙΕΚ, ΚΞΓ)...στα ΔΙΕΚ - ΣΔΕ είμαστε με σύμβαση έργου... με μας θα δούμε τί θα γίνει....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.