*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2656174 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4942 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:46:30 πμ »
βγηκε η προκηρυξη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:12:02 »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4943 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:52:54 πμ »
Μάλιστα.Οπότε κάτω από ένα χρόνο δεν λαμβάνεται υπόψη η προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4944 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 10:09:05 πμ »
Το κύριο ανέκδοτο δεν είναι όλα αυτά που λέτε με τα ΙΕΚ.

Εγώ γιατί εξακολουθώ να λέω και θα επιμένω στην απόψη μου ο κόσμος να χαλάσει, ότι τα άτομα ΤΟΥ ΙΝΕΔΙΒΙΜ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ ναι θα το τονίζω με μαύρα κεφαλαία γράμματα, για να το εμπεδώσετε, ότι

τα συγκεκριμένα άτομα κάθε χρόνο είναι για τα μπάζα τελείως, επιτέλους επειδή δεν μπορώ να χαλιέμαι κάθε χρόνο με μπάζα, ας τα απολύσει ομαδικά κάποιος ας τελειώνουμε.

Υπάλληλοι του ΙΝΕΔΙΒΙΜ κάθε χρόνο από μια γκάφα: παρτε το χαμπάρι, πρέπει να πάτε σπίτια σας, απόλυση οεο, ομαδική αν γίνεται ακόμα καλύτερα !!!!!!!

Και επιστρέφουμε στο κύριο ανέκδοτο της ημέρας:

Τιτλος προκήρυξης:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚ∆ΗΛΩΣΗΣ ΕΝ∆ΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ  ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΕΚΠΑΙ∆ΕΥΤΩΝ ∆ΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ  ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ (∆ΙΕΚ) ΚΑΙ ∆ΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ  ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΕΙ∆ΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2014β &  ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2015α

Προσέξατε κάτι περίεργο ;;;;;;; o ναι θα σας προσλάβουν για την ειδική αγωγή των ΙΕΚ !!!!!!!!!!!!!!

Ναι τα άτομα τα μπάζα, ούτε μια προκήρυξη δεν μπορούν να βγάλουν, μα τόσο άσχετοι και αμόρφωτοι παντελώς είναι !!!!!!!!!

Δεν κάνω πλάκα η προκήρυξη αφορά ειδική αγωγή των ΙΕΚ  :o :o :o :o :o :o :o

Προφανώς εννοούν τους εαυτούς τους τα άσχετα τα μπάζα !!!!!!!!, επιτέλους κατάλαβαν ότι θέλουν επιμόρφωση  ??? ??? ??? ???

Και ξέρετε ποιο είναι το κορυφαίο: αν με πάρουν θα ζητήσω από τα μπάζα να με βάλουν με το έτσι θέλω σε τμήμα με πιστοποιημένα άτομα με ειδικές ανάγκες, διότι αλλιώς θα τους σύρω στα δικαστήρια για παραπλανητική προκήρυξη. Ναι θα έχετε κάθε δικαίωμα να το ζητήσετε, νόμιμα και ωραία !!!!!!!!

Foibos81 κάτι χάνω στην τοποθέτησή σου. Βοήθησέ με να σε καταλάβω.
Από το προηγούμενο εξάμηνο λειτούργησαν πιλοτικά 2 ΙΕΚ ειδικής αγωγής. Το ένα για το οποίο γνωρίζω έκανε τμήμα με σπουδαστές τυφλούς για την ειδικότητα πρακτικογράφων. Ήταν άτομα με πιστοποιημένη αναπηρία. Πρέπει να έγινε και ένα τμήμα ξεναγών με σπουδαστές κωφούς αλλά δεν το γνωρίζω σίγουρα. Για αυτό το λόγο λέει η προκήρυξη ∆ΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ  ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΕΙ∆ΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ .
Εσύ πώς το ερμήνευσες;
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4945 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:04:36 πμ »
Ως προς το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ να εξηγήσω λίγο τη λογική, όπως την έχω καταλάβει και από παλαιότερες προκηρύξεις και διευκρινίσεις που είχαν τότε δωθεί. Το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ μοριοδοτείται ως "επιμόρφωση στην επαγγελματική κατάρτιση" και λαμβάνει 2 μόρια σύμφωνα με τις ώρες του. Εγώ το υπολογίζω πολλαπλασιάζοντας τις ώρες ανά εβδομάδα με τις διδακτικές εβδομάδες (ας μου θυμίσει κάποιος, είναι 13;)
Στην παράγραφο που ανέφερε ο Foufoutos λέει ότι για να αποδειχθούν οι ώρες της επιμόρφωσης αρκεί κάποιος να παροσκομίσει το πρόγραμμα της επιμόρφωσης, γιαυτό και θα καταθέσω το εβδομαδιαίο πρόγραμμα του ΕΠΠΑΙΚ.

Εχεις τετοιο προγραμμα του ΕΠΠΑΙΚ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:12:02 »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4946 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:08:58 πμ »
ΑΚΡΙΒΩΣ. έστω και μετράει ούτε στο αντικείμενο είναι ούτεσ στην εκπαιδευση ενηλίκων. αρα δεν μπαίνει. πάντως αν το βάλει κανείς όταν του εξετάσουν τα χαρτια να πάει και το πρόγραμμα της ασπαιτε με τα μαθηματα. αν και λόγω της διαφορετικότητας των μαθημάτων θα απορριφθεί.

Συμφωνώ απολύτως! Όμως αν δείτε στην αρχή της προκήρυξης γράφει να προσκομιστεί αν υπάρχει αν και δεν υπάρχει ουσιαστικά πεδίο να μοριοδοτηθεί. Ίσως είναι πλάγιος   ;) τρόπος να προτιμηθούν υποψήφιοι αντί άλλων σε πιο τεχνικές ειδικότητες γιατί αν είδατε ζητάνε και βιογραφικό...Σίγουρα πρέπει να δώσουν διευκρινίσεις αλλιώς ή βλακεία έκαναν ή πονηριά πάλι!
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος catia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4947 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:09:56 πμ »
Καλημέρα σας! Η προυπηρεσία από ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ σε ποια κατηγορία διδακτικής ανήκει?
ΠΕ17.02

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4948 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:11:26 πμ »
Foibos81 κάτι χάνω στην τοποθέτησή σου. Βοήθησέ με να σε καταλάβω.
Από το προηγούμενο εξάμηνο λειτούργησαν πιλοτικά 2 ΙΕΚ ειδικής αγωγής. Το ένα για το οποίο γνωρίζω έκανε τμήμα με σπουδαστές τυφλούς για την ειδικότητα πρακτικογράφων. Ήταν άτομα με πιστοποιημένη αναπηρία. Πρέπει να έγινε και ένα τμήμα ξεναγών με σπουδαστές κωφούς αλλά δεν το γνωρίζω σίγουρα. Για αυτό το λόγο λέει η προκήρυξη ∆ΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ  ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΕΙ∆ΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ .
Εσύ πώς το ερμήνευσες;

Εγώ το ερμηνεύω ότι τα άτομα θέλουν άμεση απόλυση. Θα επιμένω σε αυτό.

Με ποιο σκεπτικό και με ποια προσόντα βάζεις εκπαιδευτές να κάνουν μαθήματα σε τυφλούς χωρίς καμία πιστοποίηση της Braille? Mε ποια λογική θα επιλέξουν τα άτομα;; ΜΕ ΚΑΜΊΑ απολύτως.

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4949 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:20:25 πμ »
Τώρα ή εμένα μου διαφεύγει κάτι ή κάτι δεν πάει καλά....Πάω να κάνω την αίτηση, την κάνω κανονικά, επιλέγω μετά στο άλλο κουμπάκι τα ΙΕΚ που θέλω και αυτό που θα υποβάλλω τα δικαιολογητικά αλλά δε μου εμφανίζει κουμπί Καταχώρισης!! Δηλαδή εμφανίζεται μόνο το κουμπί Επεξεργασία και Επιλογή ΙΕΚ... Κανείς να με διαφωτίσει;;;

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4950 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:29:15 πμ »
Εγώ το ερμηνεύω ότι τα άτομα θέλουν άμεση απόλυση. Θα επιμένω σε αυτό.

Με ποιο σκεπτικό και με ποια προσόντα βάζεις εκπαιδευτές να κάνουν μαθήματα σε τυφλούς χωρίς καμία πιστοποίηση της Braille? Mε ποια λογική θα επιλέξουν τα άτομα;; ΜΕ ΚΑΜΊΑ απολύτως.

Εμένα μου κάνει εντύπωση που δε ζητούν μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή για τα ΙΕΚ ειδικής-ανώ απλή επιμόρφωση τη δέχονται!
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4951 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:30:54 πμ »

Εμένα μου κάνει εντύπωση που δε ζητούν μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή για τα ΙΕΚ ειδικής-ανώ απλή επιμόρφωση τη δέχονται! (Μάλλον οι "γνωστοί" τους δε διαθέτουν ;D!)
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4952 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:47:48 πμ »
Αν στη δευτεροβαθμια είναι πχ 1 ετος και 7 μηνες ως αποτέλεσμα αφου δεν μπορεις να βαλεις στο συστημα δεκαδικο βαζεις μονο τον ένα χρονο?ή το γραφεις καπως διαφορετικα?

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4953 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:48:16 πμ »
Εμένα μου κάνει εντύπωση που δε ζητούν μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή για τα ΙΕΚ ειδικής-ανώ απλή επιμόρφωση τη δέχονται! (Μάλλον οι "γνωστοί" τους δε διαθέτουν ;D!)

Όταν λεει μεταπτυχιακό στην προκηρυσσόμενη θέση,δεν εξυπακούεται πως για την ειδική αγωγή πρέπει ναχει κάποιος το αντίστοιχο μεταπτυχιακό;

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4954 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:50:34 πμ »
Κι αν έχεις και στο αντικείμενο και στην ειδική πώς τα δηλώνεις τότε; Κάποιο από τα δύο δεν τα προσμετρά...
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος catia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4955 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 11:53:02 πμ »
Γνωριζει κανεις η διδακτική του ΟΑΕΔ σε ποια κατηγορία καταχωρείται? Είναι τυπική δευτεροβάθμια η όχι?
ΠΕ17.02

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158571
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 606
Σύνολο: 628

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.