*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009  (Αναγνώστηκε 29800 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 29, 2008, 02:42:55 πμ »
Καθώς και το σύνολο του αντρικού πληθυσμού αφού δεν νομίζω πολλοί άντρες να είχαν ως χόμπυ να μαθαίνουν τις άπειρες ξένες γλώσσες όπως οι γυναίκες... Πριμοδοτούνται δύο πάλι καλά... Μην παρεξηγηθούν οι γυναίκες μέλη του forum αλλά οι ξένες γλώσσες είναι καθαρά γυναικείο παιχνίδι ...


[/quote]






Δημήτρη, ανάλογα τις σπουδές. Στη δική μου σχολή πχ και τα αγόρια γνώριζαν τουλάχιστον 2 δύο γλώσσες αφού ειναι προϋπόθεση 1ον για να μπεις στη σχολη, τουλάχιστον η μία, (διναμε πανελαδικές στην  ξένη γλώσσα που επιλέγαμε) 2ον για να δουλέψεις στον ιδιωτικό τομέα χρειάζεσε το λιγοτερο 2 γλώσσες (το να πεις πως γνωριζεις αγγλικά ειναι σα να τους λες: γνωρίζω Ελληνικά).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2008, 02:45:01 πμ από Nina P »
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:25:32 »

Αποσυνδεδεμένος anmais

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #29 στις: Μάιος 29, 2008, 10:22:56 πμ »
Επιτέλους κυκλοφόρησε η πολυπόθητη προκύρηξη  :D

Έχω κάποιες ερωτήσεις να κάνω, μήπως κάποιος από σας γνωρίζει να με διαφωτίσει..

α) Στην δεύτερη σελίδα της αίτησης έχει χώρο για να δηλώσεις 2 Πιστοποιητικά Γνώσης Χειρισμού Η/Υ. Ποιός ο λόγος να δηλώσω κ το δεύτερο (εφόσων το κατέχω), από την στιγμή που η μοριοδότηση θα είναι ίδια (δηλαδή 5 μόρια);

β) Για όσους ανήκουν στις κατηγορίες ΠΕ19 και ΠΕ20 (Πληροφορικής) όπως εγώ τότε γιατί πρέπει να συμπληρώσουμε το πεδίο με τα ¨Πιστοποιητικά Γνώσης Χειρισμού Η/Υ¨, από την στιγμή που η γνώση Η/Υ συνάγεται από τον βασικό τίτλο σπουδών..; Δεν είναι περιττό; Θεωρώ ότι για τις κατηγορίες αυτές η μοριοδότηση των +5 πρέπει (θα έπρεπε) να είναι αυτόματη

γ) Τα πτυχία ξένων γλωσσών (π.χ. Proficiency in English) πρέπει να είναι επικυρωμένα από δικηγορικό σύλλογο αλλά όχι μεταφρασμένα; (Για τα αγγλικά συγκεκριμένα)

δ) Στην συστημένη επιστολή που θα στείλουμε στην Αθήνα θα γράψω στον φάκελο Ν.Ηράκλειο Αττικής, Σταθμός Ε.Η.Σ «Ειρήνη», Τ.Κ 14121 σύμφωνα με την προκήρυξη ή θα πρέπει πριν από αυτά να προσθέσω το Γραμματεία του Ε.Π.ΠΑΙ.Κ της ΑΣΠΑΙΤΕ ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά,
καλή μας επιτυχία...!!!


Είχα και εγω την ίδια αποροία για το δεύτερο σου ερώτημα και πηρα τηλέφωνο στην ΑΣΠΑΙΤΕ και μόυ είπαν σ' αυτο το πεδίο να αναφέρω "Τρόπος απόδειξης το βασικό μου πτυχίο του τμήματος Πληροφορικής....." και να μην το αφήσω κενό γιατί δεν εννοείται τίποτα.
Για το ερώτημα (γ) αρκεί η επικύρωση του απο το Βρετανικό Συμβούλιο,δεν απαιτείται μετάφραση γιατί είναι στην αγγλική γλώσσα. Όσο για το (δ) φαντάζομαι όπως και να το γράψεις θα φτάσει.
Σαν να 'ταν χτες...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 29, 2008, 02:32:00 μμ »
Καλή επιτυχία παιδιά.  :)

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 29, 2008, 08:49:27 μμ »
Ευχαριστούμε flair! Πολλά τα χρήματα στα παράβολα δεν πρέπει να πάνε χαμενα χεχεχε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:25:32 »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 29, 2008, 11:40:30 μμ »
Σχετικά με την Ξένη Γλώσσα μπορεί να δώσει κάποιος περισσότερες διευκρινήσεις;
Μεταφράζουμε το πτυχίο της ξένης γλώσσας και επικυρώνουμε την μετάφραση ή στελνουμε φωτοαντίγραφο χωρίς να είναι μεταφρασμένο;

Από ότι γράφει στην προκήρυξη για τις γλώσσες αγγλικά, γερμανικά, γαλλικά και ιταλικά δε θέλει μετάφραση μόνο επικύρωση από δικηγόρο..Αλλά εάν το έχεις μεταφρασμένο δε νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα..Εγώ μεταφρασμένο θα το στείλω μιας και το έχω ήδη έτσι. Σε ποια πόλη θα στείλεις εάν επιτρέπεται?

Αποσυνδεδεμένος anmais

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 31, 2008, 11:02:28 πμ »
Κοιτούσα τους αποκλειόμενους από την περσινή διαδικασία επιλογής της ΑΣΠΑΙΤΕ και με προβλημάτισε το γεγονός πως η πλειοψηφία αυτών αποκλείστηκε με την αιτιολογία «χωρίς απόδειξη τραπεζικής κατάθεσης». Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μην έστειλαν την απόδειξη που είναι το πλέον απαιτούμενο έγγραφο. Μήπως έκαναν κάτι λάθος; Αν ξέρει παρακαλώ κάποιος από πέρσι μπορεί να μου πει αν αρκεί μία φωτοτυπία της απόδειξης από την τράπεζα και να γράψω πάνω χειρόγραφα το όνομα και την ένδειξη «διαδικασία επιλογής ΕΠΠΑΙΚ»; 
Σαν να 'ταν χτες...

Αποσυνδεδεμένος tsigospito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 31, 2008, 11:07:42 πμ »
Μπορείς να στείλεις την απόδειξη και όχι φωτοτυπία , που βρήκες τα περσυνά ονόματα?

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 31, 2008, 11:10:09 πμ »
Κοιτούσα τους αποκλειόμενους από την περσινή διαδικασία επιλογής της ΑΣΠΑΙΤΕ και με προβλημάτισε το γεγονός πως η πλειοψηφία αυτών αποκλείστηκε με την αιτιολογία «χωρίς απόδειξη τραπεζικής κατάθεσης». Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μην έστειλαν την απόδειξη που είναι το πλέον απαιτούμενο έγγραφο. Μήπως έκαναν κάτι λάθος; Αν ξέρει παρακαλώ κάποιος από πέρσι μπορεί να μου πει αν αρκεί μία φωτοτυπία της απόδειξης από την τράπεζα και να γράψω πάνω χειρόγραφα το όνομα και την ένδειξη «διαδικασία επιλογής ΕΠΠΑΙΚ»; 

Βγάλε την απόδειξη μία φωτοτυπία πριν τη στείλεις. Δεν είναι απίθανο πάντως να μην στέλνουν την απόδειξη τραπεζικής κατάθεσης. Η χαζόμαρα μας δεν έχει όρια.... :)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 31, 2008, 11:14:52 πμ »
Κοιτούσα τους αποκλειόμενους από την περσινή διαδικασία επιλογής της ΑΣΠΑΙΤΕ και με προβλημάτισε το γεγονός πως η πλειοψηφία αυτών αποκλείστηκε με την αιτιολογία «χωρίς απόδειξη τραπεζικής κατάθεσης». Μου φαίνεται λίγο δύσκολο να μην έστειλαν την απόδειξη που είναι το πλέον απαιτούμενο έγγραφο. Μήπως έκαναν κάτι λάθος; Αν ξέρει παρακαλώ κάποιος από πέρσι μπορεί να μου πει αν αρκεί μία φωτοτυπία της απόδειξης από την τράπεζα και να γράψω πάνω χειρόγραφα το όνομα και την ένδειξη «διαδικασία επιλογής ΕΠΠΑΙΚ»; 

Βγάλε την απόδειξη μία φωτοτυπία πριν τη στείλεις. Δεν είναι απίθανο πάντως να μην στέλνουν την απόδειξη τραπεζικής κατάθεσης. Η χαζόμαρα μας δεν έχει όρια.... :)

Έχει δίκιο νομίζω ο geok για τη χαζομάρα μας..Ίσως κάποιοι θεώρησαν ότι θα τους  περάσουν την αίτηση και χωρίς την απόδειξη..Κι εγώ όταν το είχα πρωτοδεί αυτό το φαινόμενο απόρησα αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν υπάρχει λόγος γιατί  η προκήρυξη λέει 5 πράματα ξεκάθαρα και αν είσαι έξυπνος και τα τηρήσεις δε θα έχεις πρόβλημα :)

Αποσυνδεδεμένος anmais

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 31, 2008, 11:17:06 πμ »
Μπορείς να στείλεις την απόδειξη και όχι φωτοτυπία , που βρήκες τα περσυνά ονόματα?

Στην σελίδα της ΑΣΠΑΙΤΕ,στο link http://www.aspete.gr/apotelesmata.aspx
Σαν να 'ταν χτες...

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 31, 2008, 12:03:46 μμ »
 Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος των τεχνικών ειδικοτήτων χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση μπορεί να δώσει ΑΣΕΠ.
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 31, 2008, 12:50:31 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος των τεχνικών ειδικοτήτων χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση μπορεί να δώσει ΑΣΕΠ.

Φυσικά και μπορεί
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 31, 2008, 02:25:22 μμ »
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος των τεχνικών ειδικοτήτων χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση μπορεί να δώσει ΑΣΕΠ.

Φυσικά και μπορεί


Εάν μπορούσαν μόνο αυτοί που έχουν ΣΕΛΕΤΕ να δώσουν ΑΣΕΠ τότε σίγουρα οι θέσεις δε θα γέμιζαν διότι αυτοί που έχουν ΣΕΛΕΤΕ δε νομίζω να είναι και τόσοι πολλοί μιας και μπαίνουν λίγα άτομα κάθε χρόνο εκεί. Μπορούν να δώσουν αλλά δε γνωρίζω εάν προηγούνται αυτοί που έχουν παιδαγωγική επάρκεια. Εάν ξέρει κάποιος ας μας ενημερώσει

Αποσυνδεδεμένος wizzard

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2008-2009
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 31, 2008, 02:46:05 μμ »
Παράθεση
Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος των τεχνικών ειδικοτήτων χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση μπορεί να δώσει ΑΣΕΠ.

Φυσικά και μπορεί


Εάν μπορούσαν μόνο αυτοί που έχουν ΣΕΛΕΤΕ να δώσουν ΑΣΕΠ τότε σίγουρα οι θέσεις δε θα γέμιζαν διότι αυτοί που έχουν ΣΕΛΕΤΕ δε νομίζω να είναι και τόσοι πολλοί μιας και μπαίνουν λίγα άτομα κάθε χρόνο εκεί. Μπορούν να δώσουν αλλά δε γνωρίζω εάν προηγούνται αυτοί που έχουν παιδαγωγική επάρκεια. Εάν ξέρει κάποιος ας μας ενημερώσει

Φυσικά και προηγούνται..όσοι πιάσουν την βάση στον ΑΣΕΠ κ έχουν παιδαγωγική επάρκεια με την μία ξεπερνάν τους άλλους, ακόμα κ αν οι άλλοι γράψαν άριστα..πηγαίνουν στην κορυφή. Αρκή να πιάσουν την βάση..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.