*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;  (Αναγνώστηκε 20509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eve elf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε70
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 30, 2008, 11:25:29 μμ »
δυστυχώς στις περισσότερες δεν μετράει από που είναι το πτυχίο... αλλά αυτό εξαρτάται και από την κάθε σχολή. μπες στα site  των πανεπιστημίων, λογικά έχουν βγει σε όλες τις σχολές ανακοινώσεις για κατατακτήριες
"δύο πράγματα είναι άπειρα. το σύμπαν και η ανθρώπινη βλάκεια. και για το πρώτο διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις" (Άλμπερτ Αϊνστάιν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:28:16 »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 30, 2008, 11:30:04 μμ »
Στη Φιλοσοφική, από μια ματιά που έριξα, θέλει κανονικά εξετάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Supergirl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι και φαίνομαι
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 05, 2008, 02:16:33 πμ »
Εγώ λέω να ξαναπάω φαντάρος, μάλλον δεν ήταν και τόσο άσχημα σχετικά...


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εγω πανελληνιες θα ξαναδινα μονο για να περασω αγγλικη φιλολογια, που ειναι και καραευκολη σχολη 5 μαθηματα ανα εξαμηνο κι οχι 3ωρα αλλα διωρα (εμεις ειχαμε 8-9 3ωρα μαθηματα τη βδομαδα να παρακολουθουμε).εννοω βγαινει και να δουλευεις ταυτοχρονα.

Το χω που το χω το αγγλικο, ηταν και η αγγλικη η πρωτη μου επιλογη, ειχα γραψει αδιαβαστη 18 στο ειδικο, αλλα μας τα χαλασε η φυσικη κλπ κ περασα ιστορικο. Και καλυτερο μελλον εχει στο δημοσιο (βλεπω εγω στο ασεποφροντιστηριο ενα γνωστικο αντικειμενο εχουν μονο οχι 3 κ καλυτερη αναλογια για διορισμο) και μπορεις ανετα να ανοιξεις φροντιστηριο.

Με ολο το σεβασμο που εχω στον κλαδο των φιλολογων(του εχω και αδυναμια) απαντησε μου σε παρακαλω στα εξης:
-Απο που βγαζεις το συμπερασμα οτι η αγγλικη ειναι καραευκολη σχολη;Επειδη διδασκεις Αγγλικα;Και εγω διδασκω χρονια αγγλικα,εγραψα 18 και κατι στο ειδικο μαθημα,και οταν μπηκα στη σχολη ειδα οτι τα δικα μου αγγλικα σε σχεση με το επιπεδο των μαθηματων εκει ηταν η μερα με τη νυχτα.Ολες οι παραδοσεις,τα βιβλια,οι εξετασεις γινονται στην ξενη γλωσσα και ειναι πολυ πιο δυσκολο να αποστηθησεις ενα μαθημα σε αλλη γλωσσα απο τη μητρικη σου και να το αποδοσεις σε γραπτο και να σου το διορθωσουνε καθηγητες πανεπιστημιου που εχουνε ζησει μια ζωη εξω.Οσο καλα και να νομιζεις οτι εγραψες θα κανεις λαθη,γι'αυτο στην ορκομοσια μου,αριστειο μεσα σε 150 ατομα πηρανε οι 6.Αν αυτο το λες καραευκολη σχολη..
-Που το ειδες οτι τα μαθηματα ειναι διωρα;Τα μαθηματα ειναι τριωρα,και αν δεν βγαινει το προγραμμα 3 ωρες σε  1 μαθημα,τοτε γινεται ενα 2ωρο και 1 ωρα σε αλλη μερα της εβδομαδας
 -Το καλυτερο μελλον στο δημοσιο που το ειδες;Στην καλυτερη των περιπτωσεων να παρουν 160-180 ατομα αναπληρωτες το χρονο,φετος πρωτη φαση μονο 20 ατομα.Οι θεσεις του μονιμου διορισμου;απο 264 κατεβηκανε240 περιπου.                                                                                                Οσο για το γνωστικο..ειναι μεγαλη παγιδα.Λεει απλως''αριστη γνωση της αγγλικης γλωσσας'',που ολοι οσοι εχουμε proficiency θεωρουμε οτι εχουμε,αλλα για προσπαθησε να λυσεις τις ασκησεις του γνωστικου παλαιοτερων ασεπ,κι αμα πιασεις 50/100 θα σου βγαλω το καπελο!Φυσικα και θα καταλαβεις πανω-κατω το κειμενο αλλα μπορεις να ξερεις τι εννοει ο ταδε που ειπε το ενα η τι σκεφτοταν ο αλλος που απαντησε το αλλο;Οσοι δεν πιασανε τη βαση στον προηγουμενο ασεπ ηταν κατα πλειοψηφια ατομα που πατωσαν στο γνωστικο και μιλαμε για 2000 ατομα περιπου
Μην υποτιματε σχολες που δεν τις εχετε δει απο μεσα και βγαζετε συμπερασματα επειδη τελειωσατε ελληνικη φιλολογια.Και οι αλλες φιλολογιες φιλολογιες ειναι, δεν ειναι εκδρομη μετα το λυκειο.

Καλε μη θιγεσαι για τα δικα μου δεδομενα ειναι ευκολη δεν υποτιμαω τη σχολη. εχω πεντε φιλες τρεις φοιτητριες και δυο αποφοιτες του αγγλικου του απθ που αυτα μου ελεγαν για το προγραμμα, συμφωνα με τις πληροφοριες που ειχα μ' αυτες κ μιλησα.δε θα ηταν λογικο επειδη διδασκω αγγλικα να βγαζω ετσι συμπερασματα γιατι η διδασκαλια μιας γλωσσας απεχει απο αυτο που λεμε φιλολογια ετσι δεν ειναι?περιλαμβανονται πολυ περισσοτερα..

Φυσικα κ το επιπεδο ειναι ανεβασμενο απο απλως prοficiency αν καποιος οταν εδινε proficiency κολλουσε στο να μαθαινει λιστες λεξιλογιου κ να περιοριζει τις γνωσεις του με στοχο απλως να περασει την εξεταση κ την αλλη μερα τα ξεχνουσε. ο ορισμος εχω πτυχιο proficiency αρα ειμαι τελειος δεν ισχυει. Πολλοι το εχουν παρει κ μετα ειναι σε διαφορετικα επιπεδα. ειναι κι αλλοι παραγοντες στη μεση, εσυ δε μπορεις να ξερεις για μενα ουτε εγω για σενα ποση ευχερεια εχεις, ποση εφεση εχεις γενικα στη γλωσσομαθεια κ ποσο ταλεντο εχεις να κανεις αυτο το κλικ να περνας απο τη μητρικη σου σε μια αλλη γλωσσα στο δευτερολεπτο ή ακομη καλυτερα να μη νιωθεις τη διαφορα.

Οσο για το γνωστικο συμφωνω φυσικα και ειναι δυσκολο γιατι εχουμε πει οτι ο ασεπ εχει φτιαχτει για να κοβεται ο κοσμος κ να νιωθει αναξιος πτυχιουχος. Εμεις οι ΠΕ 02 εχουμε να μοιρασουμε τις δυναμεις και τα λεφτα μας για να προετοιμαστουμε σε 3 γνωστικα αντικειμενα οποτε οσο κ πανδυσκολο να ειναι το δικο σας γνωστικο θα το προτιμουσα.

 Για το δημοσιο ειναι γεγονος οτι εχετε καλυτερη αναλογια και αυτο εθιξα κ εχετε επισης ευκαιριες κ στα ολοημερα. Κι οσο για τον ιδιωτικο τομεα πιο ευκολα ανοιγει κανεις κεντρο ξενων γλωσσων απο φροντιστηριο μεσης εκπαιδευσης δεν αναλυω τους λογους ειναι αυτονοητοι.

Οσο για το αν θα κοιταξω να λυσω τα θεματα του γνωστικου θα το εκανα αν ειχα τελειωσει το τμημα σου, ημουν μια καλη και ευσυνειδητη φοιτητρια κ τελειωνα στα 8 εξαμηνα πραγμα που το θεωρω αυτονοητο για τα δικα μου δεδομενα και εμπαινα σε φαση προετοιμασιας για τον ασεπ και ειχα διαβασει--> τοτε θα εμπαινα σε τετοια διαδικασια κ θα μπορουσα να κρινω αντικειμενικα. Αν ελεγα και εγω σε καποιον που του αρεσει η ιστορια και θελει να τη σπουδασει κλπ πανε δες τα θεματα του ασεπ να δεις τι σε περιμενει δε θα ειχε κανα οφελος αλλα και δε θα μπορουσε να εκφρασει μια αντικειμενικη γνωμη.

Ευχαριστω για τις παρατηρησεις σου, μου εδωσες την ευκαιρια να εκφραστω για καποια θεματα τα οποια τα εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οταν κανω ποστ αλλα δεν τα επεξηγω θεωρωντας περιττα η κατι που θα ξενερωναν τα συνηθως ενθουσιωδη μου σχολια.




« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2008, 02:28:33 πμ από Supergirl »
Αν θέλεις να διοριστεί η Supergirl στείλε ΠΕ 02 στο 2010!

Αποσυνδεδεμένος alice cooper

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ωραία που ναι η ζωή!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 05, 2008, 10:49:27 πμ »
Καλημέρα και καλό κουράγιο σε όλους...όντως καμία σχολή δεν είναι εύκολη και σε κανέναν δεν χαρίζεται το πτυχίο "αβρόχοις ποσί". Τι θυμήθηκα τώρα...μια ανιψιά μου, φοιτήτρια θεολογικής, επί πτυχίω (χρωστά μερικά μαθηματάκια) μου παραπονιόταν πριν από λίγο καιρό ότι "πολύ το διάβασμα ρε παιδί μου στη σχολή μου..." Της λέω: "και σε σχολή καλαθοπλεκτικής να πήγαινες, καρδιά μου, και πάλι θα χρειαζόταν να καταβάλλεις κάποιον κόπο για να καταρτιστείς...". Τι να πω; Δε φταίνε τα παιδιά, φταίνε κάποιοι που τους φυτεύουν στο μυαλό την άποψη ότι το Πανεπιστήμιο είναι απλώς ένας ωραίος περιπατος...ή ότι με την εγγραφή θα πρέπει να τους δίνουν και το πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:28:16 »

Αποσυνδεδεμένος X.K.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I love English ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 06, 2008, 02:11:31 πμ »
Εγώ λέω να ξαναπάω φαντάρος, μάλλον δεν ήταν και τόσο άσχημα σχετικά...


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εγω πανελληνιες θα ξαναδινα μονο για να περασω αγγλικη φιλολογια, που ειναι και καραευκολη σχολη 5 μαθηματα ανα εξαμηνο κι οχι 3ωρα αλλα διωρα (εμεις ειχαμε 8-9 3ωρα μαθηματα τη βδομαδα να παρακολουθουμε).εννοω βγαινει και να δουλευεις ταυτοχρονα.

Το χω που το χω το αγγλικο, ηταν και η αγγλικη η πρωτη μου επιλογη, ειχα γραψει αδιαβαστη 18 στο ειδικο, αλλα μας τα χαλασε η φυσικη κλπ κ περασα ιστορικο. Και καλυτερο μελλον εχει στο δημοσιο (βλεπω εγω στο ασεποφροντιστηριο ενα γνωστικο αντικειμενο εχουν μονο οχι 3 κ καλυτερη αναλογια για διορισμο) και μπορεις ανετα να ανοιξεις φροντιστηριο.

Με ολο το σεβασμο που εχω στον κλαδο των φιλολογων(του εχω και αδυναμια) απαντησε μου σε παρακαλω στα εξης:
-Απο που βγαζεις το συμπερασμα οτι η αγγλικη ειναι καραευκολη σχολη;Επειδη διδασκεις Αγγλικα;Και εγω διδασκω χρονια αγγλικα,εγραψα 18 και κατι στο ειδικο μαθημα,και οταν μπηκα στη σχολη ειδα οτι τα δικα μου αγγλικα σε σχεση με το επιπεδο των μαθηματων εκει ηταν η μερα με τη νυχτα.Ολες οι παραδοσεις,τα βιβλια,οι εξετασεις γινονται στην ξενη γλωσσα και ειναι πολυ πιο δυσκολο να αποστηθησεις ενα μαθημα σε αλλη γλωσσα απο τη μητρικη σου και να το αποδοσεις σε γραπτο και να σου το διορθωσουνε καθηγητες πανεπιστημιου που εχουνε ζησει μια ζωη εξω.Οσο καλα και να νομιζεις οτι εγραψες θα κανεις λαθη,γι'αυτο στην ορκομοσια μου,αριστειο μεσα σε 150 ατομα πηρανε οι 6.Αν αυτο το λες καραευκολη σχολη..
-Που το ειδες οτι τα μαθηματα ειναι διωρα;Τα μαθηματα ειναι τριωρα,και αν δεν βγαινει το προγραμμα 3 ωρες σε  1 μαθημα,τοτε γινεται ενα 2ωρο και 1 ωρα σε αλλη μερα της εβδομαδας
 -Το καλυτερο μελλον στο δημοσιο που το ειδες;Στην καλυτερη των περιπτωσεων να παρουν 160-180 ατομα αναπληρωτες το χρονο,φετος πρωτη φαση μονο 20 ατομα.Οι θεσεις του μονιμου διορισμου;απο 264 κατεβηκανε240 περιπου.                                                                                                Οσο για το γνωστικο..ειναι μεγαλη παγιδα.Λεει απλως''αριστη γνωση της αγγλικης γλωσσας'',που ολοι οσοι εχουμε proficiency θεωρουμε οτι εχουμε,αλλα για προσπαθησε να λυσεις τις ασκησεις του γνωστικου παλαιοτερων ασεπ,κι αμα πιασεις 50/100 θα σου βγαλω το καπελο!Φυσικα και θα καταλαβεις πανω-κατω το κειμενο αλλα μπορεις να ξερεις τι εννοει ο ταδε που ειπε το ενα η τι σκεφτοταν ο αλλος που απαντησε το αλλο;Οσοι δεν πιασανε τη βαση στον προηγουμενο ασεπ ηταν κατα πλειοψηφια ατομα που πατωσαν στο γνωστικο και μιλαμε για 2000 ατομα περιπου
Μην υποτιματε σχολες που δεν τις εχετε δει απο μεσα και βγαζετε συμπερασματα επειδη τελειωσατε ελληνικη φιλολογια.Και οι αλλες φιλολογιες φιλολογιες ειναι, δεν ειναι εκδρομη μετα το λυκειο.

Καλε μη θιγεσαι για τα δικα μου δεδομενα ειναι ευκολη δεν υποτιμαω τη σχολη. εχω πεντε φιλες τρεις φοιτητριες και δυο αποφοιτες του αγγλικου του απθ που αυτα μου ελεγαν για το προγραμμα, συμφωνα με τις πληροφοριες που ειχα μ' αυτες κ μιλησα.δε θα ηταν λογικο επειδη διδασκω αγγλικα να βγαζω ετσι συμπερασματα γιατι η διδασκαλια μιας γλωσσας απεχει απο αυτο που λεμε φιλολογια ετσι δεν ειναι?περιλαμβανονται πολυ περισσοτερα..

Φυσικα κ το επιπεδο ειναι ανεβασμενο απο απλως prοficiency αν καποιος οταν εδινε proficiency κολλουσε στο να μαθαινει λιστες λεξιλογιου κ να περιοριζει τις γνωσεις του με στοχο απλως να περασει την εξεταση κ την αλλη μερα τα ξεχνουσε. ο ορισμος εχω πτυχιο proficiency αρα ειμαι τελειος δεν ισχυει. Πολλοι το εχουν παρει κ μετα ειναι σε διαφορετικα επιπεδα. ειναι κι αλλοι παραγοντες στη μεση, εσυ δε μπορεις να ξερεις για μενα ουτε εγω για σενα ποση ευχερεια εχεις, ποση εφεση εχεις γενικα στη γλωσσομαθεια κ ποσο ταλεντο εχεις να κανεις αυτο το κλικ να περνας απο τη μητρικη σου σε μια αλλη γλωσσα στο δευτερολεπτο ή ακομη καλυτερα να μη νιωθεις τη διαφορα.

Οσο για το γνωστικο συμφωνω φυσικα και ειναι δυσκολο γιατι εχουμε πει οτι ο ασεπ εχει φτιαχτει για να κοβεται ο κοσμος κ να νιωθει αναξιος πτυχιουχος. Εμεις οι ΠΕ 02 εχουμε να μοιρασουμε τις δυναμεις και τα λεφτα μας για να προετοιμαστουμε σε 3 γνωστικα αντικειμενα οποτε οσο κ πανδυσκολο να ειναι το δικο σας γνωστικο θα το προτιμουσα.

 Για το δημοσιο ειναι γεγονος οτι εχετε καλυτερη αναλογια και αυτο εθιξα κ εχετε επισης ευκαιριες κ στα ολοημερα. Κι οσο για τον ιδιωτικο τομεα πιο ευκολα ανοιγει κανεις κεντρο ξενων γλωσσων απο φροντιστηριο μεσης εκπαιδευσης δεν αναλυω τους λογους ειναι αυτονοητοι.

Οσο για το αν θα κοιταξω να λυσω τα θεματα του γνωστικου θα το εκανα αν ειχα τελειωσει το τμημα σου, ημουν μια καλη και ευσυνειδητη φοιτητρια κ τελειωνα στα 8 εξαμηνα πραγμα που το θεωρω αυτονοητο για τα δικα μου δεδομενα και εμπαινα σε φαση προετοιμασιας για τον ασεπ και ειχα διαβασει--> τοτε θα εμπαινα σε τετοια διαδικασια κ θα μπορουσα να κρινω αντικειμενικα. Αν ελεγα και εγω σε καποιον που του αρεσει η ιστορια και θελει να τη σπουδασει κλπ πανε δες τα θεματα του ασεπ να δεις τι σε περιμενει δε θα ειχε κανα οφελος αλλα και δε θα μπορουσε να εκφρασει μια αντικειμενικη γνωμη.

Ευχαριστω για τις παρατηρησεις σου, μου εδωσες την ευκαιρια να εκφραστω για καποια θεματα τα οποια τα εχω στο πισω μερος του μυαλου μου οταν κανω ποστ αλλα δεν τα επεξηγω θεωρωντας περιττα η κατι που θα ξενερωναν τα συνηθως ενθουσιωδη μου σχολια.





Καταρχην θα ηθελα να σου ζητησω συγνωμη για τον αποτομο τροπο με τον οποιο σου απαντησα,οταν ξαναδιαβασα το μυνημα μου δεν πιστευα οτι εγω απεθυνθηκα σε καποιον αλλο με τοσο ασχημο τροπο,ειναι κατι που δεν το κανω ποτε και ελπιζω να με συγχωρεσεις..
Επισης,μιας και ειδα οτι εισαι μικρη ακομα,ευχομαι να τα καταφερεις να κανεις αυτη τη στροφη στην καριερα σου με τις κατατακτηριες στην αγγλικη.Οταν με το καλο παρεις και αυτο το πτυχειο,θα μπορεσουμε να ξανασυζητησουμε το θεμα που προκαλεσε τη διαφορα μας,και τοτε οι αποψεις σου θα ειναι αντεικειμενικες μιας και θα στηριζονται στα δικα σου βιωματα,οχι στων γνωστων σου..
Παντως ειχες δικιο 100% σε οτι αφορα την ιδρυση ΚΞΓ,ειναι το μονο ευκολο να κανει καποιος αποφοιτος του τμηματος,χωρις καμια προυποθεση,γι'αυτο ισως και οι βασεις της αγγλικης ειναι τοσο ψηλες,επειδη η απορροφηση στον ιδιωτικο τομεα ειναι αμεση,ειτε ως εργαζομενος σε ΚΞΓ,ειτε ιδρυοντας ενα δικο σου..Στο δημοσιο ειναι σκουρα τα πραγματα και εγω αρχιζω σιγα-σιγα και το συνειδητοποιω,εκτος αν εχεις την αντοχη να ζησεις 5-6 χρονια ως ωρομισθιος >:( Καλη επιτυχια παντως σε οτι αποφασισεις να κανεις!
Take me to the magic of the moment
on a glory night
where the children of tomorrow dream away
in the wind of change...

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 11:43:54 πμ »
Ρώτησα για κατάταξη στο Παιδαγωγικό Αθήνας και μου είπαν, ότι πέρσι ο μικρότερος βαθμός πτυχίου ήταν 9,5!!! :o :o :o :o
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος margi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • δύσκολοι καιροί για αγάπες!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 11:59:54 πμ »
Καλημέρα σε όλους.. Σε όλα τα παιδαγωγικά μ αυτούς τους βαθμούς εισάγεσαι,  9,5 κ άνω...
Δηλαδή τει ανθοκομίας, ξυλοκοπτική κοζάνης, ραπτική σητείας κ.τ.λ.
Γι αυτό κατά τη γνώμη μου είναι πιο δίκαιο ο γραπτός διαγωνισμός !!!

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 12:01:39 μμ »
Ποιός παίρνει πτυχίο με 9,5???? ::)
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος margi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • δύσκολοι καιροί για αγάπες!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 12:10:17 μμ »
Ελα ντε.................. ???
Αυτοί που ανέφερα μόλις πριν....
Α............ και από  αει  παίζει το τεφαα βουλγαρίας  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος soulmate

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 12:15:33 μμ »
δεν εχει τει ξυλοκοπτικης στην Κοζανη ;D Δυστυχως δηλαδη..
gia tis palies agapes min milas..sta pio megala thelo kanoun piso!

Αποσυνδεδεμένος VENTHESIKYMI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • ΠΕ02.
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 02:48:14 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι και πολύ εύκολο με μπει κάποιος με κατάταξη στο Παιδαγωγικό Δημοτικής. Φίλος μου, που τελείωσε Φιλολογία Αθήνας με 9,2  δεν είναι σίγουρος 100% ότι θα τον πάρουν.
Πανελλήνιες και πάλι πανελλήνιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 12, 2008, 12:33:46 μμ »
Νίκη από Δευτέρα ψάξε καλύτερα που ανοίγουν οι σχολές. Πάντως κι εγώ κάτι άκουσα για κατατακτήριες όχι με εξετάσεις αλλά με βαθμό πτυχίου. Ένας φίλος μου που ενδιαφέρεται για ιατρική του είπαν ότι από φέτος μετράει ο βαθμός πτυχίου!


ισχύει αυτό που λές για την ιατρική;;;;; γιατί ενδιαφέρομαι αλλά όχι οτι έχω και τρελό βαθμό πτυχίου...

Αποσυνδεδεμένος denaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 12:49:45 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!εγω το τόλμησα και θα δείξει αν τελικά βγει σε καλό ή όχι!
Είμαι φιλόλογος και πτυχιούχος ωδείου ΤΕ16.Το όνειρό μου ήταν πάντοτε να διδάξω μουσική στην εκπαίδευση.Προετοιμαζόμουν για ΑΣΕΠ μουσικών και τελικά για πρώτη φορά αποκλείστηκαν απ'το διαγωνισμό οι απόφοιτοι ωδείων...Αυτή τη στιγμή είμαι 24 ετών και πρωτοετής φοιτήτρια του ΤΕΙ Λαικής και Παραδοσιακής Μουσικής στην Άρτα(άλλαξα δλδ και πόλη!)
Η σχολή είναι δύσκολη με πολλά εργαστήρια αλλά όπως προαναφέρθηκε ''οι φιλόλογοι δε μασάνε από διάβασμα''!
Ελπίζω να τα καταφέρω!
Προσπαθήστε για ό,τι θεωρείτε καλύτερο!οι κατατακτήριες έχουν ζόρι αλλά δεν είναι κάτι ακατόρθωτο-όπως πχ ο ΑΣΕΠ για τους ΠΕ02 ;D
Καλή Επιτυχία!!!

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
πανελλήνιες εξετάσεις 10%
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 29, 2010, 09:24:19 μμ »
Επειδή ήταν απορία ενός παλιού μαθητή μου που θέλει να συμπληρώσει μηχανογραφικό με το 10% θα ήθελα να μου πει αν κάποιος γνωρίζει, ο υπολογισμός μορίων γίνεται με βάση τα ισχύοντα δεδομένα ή βάσει του τρόπου υπολογισμού της χρονιάς που συμπλήρωσε μηχανογραφικό!! ???   

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158545
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 386

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.