*

Αποστολέας Θέμα: Επείγον- Μια σημαντική διαπίστωση για τα θέματα των παιδαγωγικών  (Αναγνώστηκε 2118 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Eχω μια επείγουσα ερώτηση προς όλους όσους έδιναν το ΣΚ στον ΑΣΕΠ την Κυριακή και μάλιστα τις ειδικότητες ΠΕ08, ΠΕ09, ΠΕ10, ΠΕ11, ΠΕ13 η οποία προκύπτει από τη διαπίστωση ότι:
Σε δύο από τις ερωτήσεις της ενότητας Παιδαγωγικά-Γενική Διδακτική δόθηκαν διευκρινήσεις τουλάχιστον στο δικό μου εξεταστικό κέντρο που έδιναν οι Κοινωνιολόγοι με μεγάλη καθυστέρηση. Στην μια ερώτηση έδωσαν διευκρίνηση λίγο πριν λήξη η μια ώρα που απαιτείται να περάσει για να αποχωρήσουν οι πρώτοι και η άλλη διευκρίνηση αφού είχε περάσει η πρώτη ώρα. Η δεύτερη διευκρίνηση αφορούσε την ερώτηση νο 29 που προστέθηκε ένα πολύ σημαντικό και το οποίο άλλαζε τελείως το νόημα της ερώτησης.
Ρωτάω λοιπόν μήπως θα πρέπει να γίνει κάτι γιατι όπως ξέρετε αν κάποιος είχε ήδη σημειώσει την απάντηση του στο ειδικό φύλλο μετά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα... ???
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Υπόψη ότι στις ειδικότητες των Φυσικών και Γεωλόγων ακυρώθηκαν από την Κεντρική Επιτροπή Διαγωνισμού δύο ερωτήσεις οι 47 και 79 γιατι ήταν όμοιες.
δείτε ]http://www.asep.gr/10P_2006/THEMATA_10P_2006.htm
kai ]http://www.proslipsis.gr/cmCat_treePrd.php?&cm_catid=102&cm_prdid=3032
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος nebula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουφ...
    • Προφίλ
    • Φωτεινή Παντογνώστρα
Γι' αυτούς που ήδη είχαν απαντήσει στο απαντητικό φύλλο, πριν ακόμα δοθούν οι διευκρινήσεις, η υπεύθυνη είπε απλά να κυκλώσουν την επιλογή τους. Στην δική μου αίθουσα δεν υπήρχε κάποιος που να τα είχε ήδη συμπληρώσει, οπότε δεν ξέρω αν κράτησαν ονόματα όσων θα κύκλωναν την απάντηση.

Ο Θεός και η ψυχή τους πάντως είναι... μα είναι δυνατόν να μην ελέγχουν τα ερωτήματα προτού σταλούν; Ημαρτον...

Αποσυνδεδεμένος euler

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • If you are going through hell, keep going
    • Προφίλ
 
  Επειδή ήμουν στην επιτροπή του ΑΣΕΠ στο σχολείο μου, στην συγκεκριμένη περίπτωση πράγματι το και άλλαζε το νόημα της ερώτησης, ωστόσο η σωστή απάντηση παρέμενε η ίδια (κατά τη γνώμη μου). Τέλος πάντων η διευκρίνηση που ήρθε και ανακοινώθηκε προφορικά έλεγε αν έχεις αλλάξει γνώμη μπορείς να μαυρίσεις και δεύτερη απάντηση την οποία μάλιστα θα κυκλώσεις.
   Εδώ όμως θέλει προσοχή, σου δίνει αυτό το δικαίωμα (της δεύτερης επιλογής δηλαδή) μόνο σε όσες ερωτήσεις για τις οποίες ήρθε διευκρίνηση , δηλαδή στις 2 που λέτε. Στις υπόλοιπες αν άλλαξεις γνώμη δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Τουλάχιστον έτσι έλεγε η διευκρίνηση.
   Επίσης όταν λέμε να κυκλώσεις την επιλογή σου εννοείται ότι τη μαυρίζεις κιόλας έτσι? Δεν ξέρω αν αυτό το πιάνει το scanner ή θα το διορθώσουν με το χέρι.

Προς nebula:
   τι εννοείς να κράτησαν ονόματα? το όνομα σου δε φαίνεται πουθενά στο γραπτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nebula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουφ...
    • Προφίλ
    • Φωτεινή Παντογνώστρα
Συγγνώμη λάθος μου, τώρα διάβαζα την απάντησή μου και είναι παράλογη αφού καλύπτονται τα ονόματα...

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οι δικοί μας επιτηρητές δεν έδωσαν καμια οδηγία για αυτούς που είχαν ήδη συμπληρώσει το απαντητικό φύλλο. Την επισήμανση την έκανα γιατί νομίζω ότι το σωστό είναι να ακυρωθούν οι ερωτήσεις. Νομίζω ότι τα κυκλακια κτλ δεν λένε τίποτα αν πράγματι το φύλλο περνάει από σκάνερ.
Προσωπικά επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που δίνω και ξέρω τι μπορεί να γίνει άφησα την συμπλήρωση του απαντητικού φύλλου για το τέλος. Όμως δεν είναι προσωπικό το ζήτημα έτσι δεν είναι?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 317
Σύνολο: 318

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.