*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 762230 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1470 στις: Αύγουστος 08, 2014, 02:46:51 μμ »
Τα Prime Time δεν είναι για μικρές ηλικίες. Απευθύνονται σε εφήβους ή ενήλικες αυτού του επιπέδου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:17:46 »

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1471 στις: Αύγουστος 08, 2014, 03:20:07 μμ »
Έχω μια μαθήτρια που ολοκλήρωσε τη σειρά adventures 3 και grammar profile 3 του μπουκουβάλα gia thn c class. Φέτος θα πάει β' γυμνασίου. Δεν έχει καθόλου κενά και το βιβλίο της ήταν ευχάριστο ειδικά στο λεξιλόγιο πετάει!
 Σκέφτομαι να μην συνεχίσουμε με την D class μόνο και ψάχνω μια σειρά που να συνδυάσει D kai E class  μαζί ώστε του χρόνου τον Νοέμβριο να δώσει για το Β2.
 Είναι εφικτό κάτι τέτοιο?
 Είμαι αρκετά νέα εμπειρικά  και θα ήθελα τη γνώμη σας. Έψαξα στην κοινότητα και είδα ωραία σχόλια για το upstream της express.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1472 στις: Αύγουστος 08, 2014, 03:30:45 μμ »
B1 for All από SuperCourse. Συνδυάζει D και Ε μαζί. Δε με ενθουσίασε πάντως σα βιβλίο αν και βρήκα τρόπο να το δουλέψω με ικανοποιητικότατο αποτέλεσμα. Το βρίσκω ΟΚ αλλά όχι κορυφαίο.

Αποσυνδεδεμένος Ferdydurke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1473 στις: Αύγουστος 08, 2014, 03:35:57 μμ »
το mastermind της burlington μετά από το results D της oxford. Ο συνδυασμός αυτός δουλευει ρολοι για να δουλεψεις μαζι d+e . Ποσες ωρες την εβδομαδα της κανεις μάθημα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:17:46 »

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1474 στις: Αύγουστος 08, 2014, 04:34:20 μμ »
το mastermind της burlington μετά από το results D της oxford. Ο συνδυασμός αυτός δουλευει ρολοι για να δουλεψεις μαζι d+e . Ποσες ωρες την εβδομαδα της κανεις μάθημα;
3 φορες την εβδομαδα 2ωρο τη φορα .
Μπερδεύτικα λιγάκι !!Προτείνεις τη γραμματική  mastermind αντί της oxford ?

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1475 στις: Αύγουστος 08, 2014, 04:40:11 μμ »
B1 for All από SuperCourse. Συνδυάζει D και Ε μαζί. Δε με ενθουσίασε πάντως σα βιβλίο αν και βρήκα τρόπο να το δουλέψω με ικανοποιητικότατο αποτέλεσμα. Το βρίσκω ΟΚ αλλά όχι κορυφαίο.
Επειδή μάλλον θα δώσει το κπγ μου φαίνεται αρκετά καλή λύση. Μετά για το Β2 πόσο καιρό προετοιμασίας χρειάζεται?θα δουλέψετε και άλλη σειρα ή practice tests? Το upstream το έχεις δουλέψει?

Αποσυνδεδεμένος Ferdydurke

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1476 στις: Αύγουστος 08, 2014, 05:48:56 μμ »
3 φορες την εβδομαδα 2ωρο τη φορα .
Μπερδεύτικα λιγάκι !!Προτείνεις τη γραμματική  mastermind αντί της oxford ?

Aν κάνεις εξάωρο τοτε ειναι κάτι παραπάνω απο αρκετές οι ωρες. Το results δεν ειναι γραμματική, ειναι coursebook και το δουλευεις μαζι με το workbook του και το companion. Εχει 14 κεφάλαια μέσα. Μολις το τελειωσεις κανεις το mastermind που συνδυαζει γραμματικη και λεξιλόγιο κατάλληλο για lower επιπεδο. Παράλληλα, μαζι με το mastermind, καλό θα ηταν να κάνεις και κάποιο βιβλίο με listening.

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1477 στις: Αύγουστος 08, 2014, 08:01:34 μμ »
Aν κάνεις εξάωρο τοτε ειναι κάτι παραπάνω απο αρκετές οι ωρες. Το results δεν ειναι γραμματική, ειναι coursebook και το δουλευεις μαζι με το workbook του και το companion. Εχει 14 κεφάλαια μέσα. Μολις το τελειωσεις κανεις το mastermind που συνδυαζει γραμματικη και λεξιλόγιο κατάλληλο για lower επιπεδο. Παράλληλα, μαζι με το mastermind, καλό θα ηταν να κάνεις και κάποιο βιβλίο με listening.
Σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1478 στις: Αύγουστος 09, 2014, 12:30:53 μμ »
γνωρίζετε άλλα βιβλία για d + e class μαζί? Πριν καταλήξω θα ήθελα να δω όσες περισσότερες επιλογές γίνεται

Αποσυνδεδεμένος Amor omnia vincit

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1479 στις: Αύγουστος 09, 2014, 09:56:29 μμ »
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείται καλή επιλογή να περάσω από Full Blast 3 που τελειώνω με καλό μαθητή σε καλοκαιρινό στο Close-up B1, πολύ συμπαθητικά βιβλία βέβαια, αλλά  θέλω κάτι πιο απαιτητικό τώρα που μεγαλώνει το επίπεδο, και μου φαίνεται πολύ καλή η θεματολογία. Το έχει δουλέψει κανείς να μου επιβεβαιώσει ότι όντως αξίζει, γιατί δεν το έχω και ξέρω ότι η New Editions δε δίνει δωρεάν, παρά μόνο κάποια έκπτωση, συν που πρέπει να έχεις όλα τα components γιατί δεν είναι overprinted τα βιβλία του καθηγητή. 

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1480 στις: Αύγουστος 11, 2014, 12:16:20 μμ »
Εν όψει της νέας σχολικής χρονιάς ποιες σειρές βιβλίων σκέφτεστε ή έχετε αποφασίσει να χρησιμοποιήσετε; Ρωτώ για όλα τα επίπεδα (από νηπιακά μέχρι Proficiency), να κάνουμε ένα μίνι γκάλοπ!  :)

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1481 στις: Αύγουστος 11, 2014, 03:53:25 μμ »
Εν όψει της νέας σχολικής χρονιάς ποιες σειρές βιβλίων σκέφτεστε ή έχετε αποφασίσει να χρησιμοποιήσετε; Ρωτώ για όλα τα επίπεδα (από νηπιακά μέχρι Proficiency), να κάνουμε ένα μίνι γκάλοπ!  :)

Junior: smileys (express publishing), super junior A to B (super course)
Senior: cosmic kids (pearson), hot shots & download B1-B2 (hamilton), I like english & B1-B2 for all (super course)
Exams (B2-C2): super course, grivas, new editions, sylvia kar

Για τις senior τάξεις κάνω και burlington μόνο αν κάνουν τουλάχιστον 3 ώρες την εβδομάδα, αλλιώς δε βγαίνει με τίποτα η ύλη.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1482 στις: Αύγουστος 12, 2014, 11:28:46 πμ »
χμμ θα ειναι λιγο γενικη η ερωτηση γιατι δεν χρησιμοποιω μια σειρα για ολους. αναλογα με τον μαθητη, το πιστοποιητικο που στοχευει κτλπ.
junior: our town (burlington) αν κ εχω κανα 2 χρονια να μου τυχει junior σε ιδιαιτερο.
senior: here we go (burlington) heroes (oxford αν κ παλιο μου αρεσει πολυ), world wonders (new edition), choices d-e (burlington), cosmic B1/b1+ (new editions), towards mastering (αν με παιρνει ο χρονος ή σε ιδιαιτερες περιπτωσεις)
b2-c2: εδω "παιζουν" πολλα και διαφορα. σαν βαση εχω τα choices b2/ecce, honour και το mastering ή  mastermind και απο εκει κ περα grivas (speaking/listening/writing) , hau(practice tests), sylvia car (practice tests/words you need κτλπ), new editions (all star) και αλλα. γενικα στα πτυχια πεφτει πολυ αυτοσχεδιασμος απο πολλες πηγες.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1483 στις: Αύγουστος 19, 2014, 11:33:40 μμ »
Αληθεύει ότι στη μεγάλη έκθεση ξενόγλωσσων βιβλίων στη Θεσ/νίκη δίνουν ΟΛΟΙ ή σχεδόν όλοι οι οίκοι δωρεάν βιβλία; Μέχρι και για το Γρίβα είπαν ότι δίνει κάποια. Πότε συνέβει αυτό; Όσες φορές πήγα, ο Γρίβας έχει -30% έκπτωση, άλλοι δίνουν δείγματα και μόνο ο Betsis δίνει 2-3/4, ο SuperCourse 1-2 και ο Hamilton 2-3 σειρές.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 494
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.