*

Αποστολέας Θέμα: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ03, 2008 - 09  (Αναγνώστηκε 8304 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 07:50:06 μμ »
Οσον αφορά τα σμέα λοιπόν αλλά γενικότερα για ωρομισθία θα πρέπει να πηγαίνουν στον πίνακα της αντίστοιχης περιφέρειας.

Ετσι γινεται κανονικα! Αν σε καλεσαν απο αλλες περιφερειες, προφανως εχουν τελειωσει οχι μονο οι πινακες ωρομισθιων ΣΜΕΑ, αλλά και οι πινακες κανονικων ωρομισθιων της περιφερειας τους ή οι κανονικοι ωρομισθιοι δεν εχουν τελειωσει αλλά εχουν αρνηθει. Αλλιως δεν εξηγειται, καποιο λαθος γινεται εδω... (μηπως καλουν για ωρομισθία απο τον πινακα αναπληρωτων? ??? )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος evistamp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 08:08:49 μμ »
Τμήματα ένταξης μπορει να έχει κάθε σχολική μονάδα γιατι  παρέχει στα παιδιά ίσες ευκαιρίες για εκπαίδευση δηλ. η γνωστή ως σχολική ενσωμάτωση
Στα τμήματα αυτά συνήθως διδάσκουν άτομα με κάποια εμπειρία ή και καποια προσόντα αλλά δεν είναι και κανόνας

Πάντως για τον γνωστό μου είμαι σίγουρη οτι ήταν ΣΜΕΑ είναι περιφέρεια Ηπείρου και κλήθηκε Αθήνα και είναι εφικτό να συμβει μια και στον δικό μας τουλάχιστον κλάδο έχουν κληθει ολοι απο τον πίνακά τους

evistamp σε κάλεσαν σε νομό που είχες δηλώσει ή αλλού;
Γιατι αν είναι απο άλλη περιφέρει απο που να σε διαγράψει;

Σε νομό που δήλωσα όμως έμαθα ότι σε λίγες μέρες θα ανοίξουν κενά και στο νομό μου γιαυτό και αρνήθηκα.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 08:31:45 μμ »
Αποκλείεται να έχουν τελειώσει οι ωρομισθιοι κάποιας περιφέρειας
Πιστεύω οτι καλούν απο τον πίνακα των αναπληρωτων και κάποιοι αρνήθηκαν γιατι προφανώς είναι μακριά εκει που τους κάλεσαν

evistamp είπες οτι σε διέγραψαν απο την περιοχή που σε κάλεσαν; αυτό έγινε γιατι είχες δηλωμένη την συγκεκριμένη περιοχή, αλλά νομίζω δεν ευσταθει αυτό φέτος.Και εγω αυτή την εντύπωση είχα γιατι έτσι μου είχαν πει στην δικιά μου Β/θμια  αλλά κάποια εγκύκλιο διάβασα τώρα τελευταία που διευκρινίζει την μη διαγραφή οσων αρνήθηκαν
Ευτυχως που υπάρχει προοπτική για κάτι καλύτερο

Πάντως είναι πίκρα να περιμένεις να σε καλέσουν , να σε καλούν και να μην μπορεις να πας

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 08:55:15 μμ »
Αποκλείεται να έχουν τελειώσει οι ωρομισθιοι κάποιας περιφέρειας
Πιστεύω οτι καλούν απο τον πίνακα των αναπληρωτων

Μα αυτο ειναι παραλογο - οφειλουν να καλουν απο τους πινακες ωρομισθιων της περιφερειας και μονο αν τελειωσουν αυτοι εχουν δικαιωμα να καλεσουν απο πινακα αλλης περιφερειας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 09:55:16 μμ »
Για την διαγραφή αν κάποιο αρνηθει

                http://e-enosh.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=708

....Στην περίπτωση άρνησης ή παραίτησης καταχωρείται η αντίστοιχη κατάσταση αλλά ο εκπαιδευτικός παραμένει σε κάθε περίπτωση, στον πίνακα για νέα πρόσκληση πρόσληψης.

Για τους ωρομίσθιους ΣΜΕΑ
Μακάρι να ήξερα και εγω ακριβώς τι γίνεται και πως καλούν.Αλλά οταν κάποιος είναι απο Ηπειρο και τον καλούν Αθήνα θεωρώ οτι η Αθήνα δεν τελείωσε απο ωρομίσθιους

Ωστόσο μου ήρθε ένας συνειρμός τώρα.Κάπου το διάβασα αυτό οταν τελειώσουν οι πίνακες ΣΜΕΑ θα καλούν απο τον πίνακα των αναπληρωτών.
Πρέπει να ψάξω και αυτό


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2008, 10:49:29 μμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος eliasp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:36:07 μμ »
Vikoulaki εχεις δικιο. Σημερα που με καλεσαν απο Λασιθι, ρωτησα και μου ειπαν οτι επειδη τελειωσαν με τον πινακα ειδικης αγωγης , παιρνουν τωρα απο τον πινακα αναπληρωτων.
Να ρωτησω τωρα αυτο που με καιει: Αρνηθηκα απο Α ιωαννινων οπως ξερεις, με εχουν διαγραψει απο εκει ή οχι?

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:44:50 μμ »
Κανονικά δεν σε διέγραψαν.
Ωστόσο για να είσαι σίγουρος μπορεις να πάρεις τηλ εδω και να ρωτήσεις.Θα σου πουν επίσης αν είσαι πρώτος ή δεύτερος διαθέσιμος για Α΄Ιωαννίνων

Αποσυνδεδεμένος Vasi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση?!?! Την διδασκαλία ναι...
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων 2008 - 09
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 12:51:44 πμ »
ναι, και μένα πρόπερσι που ήμουν στον ωρομισθίων της Ηπείρου με καλέσαν σε ΣΜΕΑ επειδή είχε τελειώσει ο αντίστοιχος πίνακας από τον πίνακα των ωρομισθίων.

Αποσυνδεδεμένος xaza

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ03, 2008 - 09
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 09:50:32 μμ »
Επειδή σήμερα με πήραν για ωρομισθιο σε ΣΜΕΑ στο Νομο Αρτας κοιταξτε να δειτε τι γίνεται:
Παιρνουν πρώτα αναπληρωτές, στη συνέχεια για τις ώρες των ωρομισθίων παίρνουν απο τον πίνακα ωρομισθίων ΣΜΕΑ ανα περιφέρεια. ¨οταν τελειώσουν αυτοί καλουνε  Ωρομισθιους ΣΜΕΑ απο άλλες περιφέρειες. Αν δεν βρουν απο εκει καλούνε απο τους πίνακες των ωρομισθίων όπως έγινε και με εμένα που ήμουν πρώτος στη περιφερεια μου. Μάλιστα σημερα που εγινε η προσληψη, μπροστα απο μένα υπήρχε αλλος ωρομισθιος ΣΜΕΑ απο Σερρες τον οποιον πήραν τηλέφωνο και αρνήθηκε οπότε ο επόμενος ήμουνα εγω που δέχτηκα. Επίσης αναπληρωτές μαθηματικούς αν θα πάρουν απο εδω και πέρα θα ειναι απο τον κανονικό πίνακα!Τέλος τα τμήματα ένταξης ειναι ΣΜΕΑ 100% καθώς υπάγονται στα ΚΔΑΥ. Αυριο θα επισκεφτω το ΚΔΑΥ για να ενημερωθώ για τις περιπτώσεις που θα βρώ στα τμήματα ένταξης που θα δουλέψω. Ελπίζψ να βοήθησα!!!

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ03, 2008 - 09
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 09:54:18 μμ »
Συγχαρητήρια xaza .Καλή αρχή.Αντε τώρα και αναπληρωτής και συντομα

Εχεις τουλάχιστον πλήρες ωράριο;

Αποσυνδεδεμένος xaza

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ03, 2008 - 09
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 10:00:59 μμ »
Ναι 11 ώρες,πάντως στο Νομο μου υπάρχουν πολλές ελλειψεις σε ΣΜΕΑ  ο κόσμος διαμαρτύρεται αλλά οι ώρες που εγκρίθηκαν δεν φτανουν για τιποτα. Ο υπευθυνος έχει ζητησει και άλλες οπότε μεινε συντονισμένη! οσο για την αναπλήρωση αλλοι 40 μου εμειναν! Χλωμό το βλέπω δεν υπάρχει φράγκο για προσλήψεις καλύπτουμε τις Τραπεζες μην χρεωκοπήσουν!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ03, 2008 - 09
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 10:08:34 μμ »
Εγω συνεχίζω εκει που είμαι για άλλες 2 εβδομάδες και ισως πάει και περισσότερο που μάλλον θα πάει

Οσο για την αναπλήρωση εγω θέλω 85 με τρίτεκνους.Οσο μικρό μου φαίνεται το νούμερο τόσο και μεγάλο μου φαίνεται ταυτόχρονα

Περιμένουμε και οτι είναι να γίνει θα γίνει


Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ03, 2008 - 09
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 11:32:59 μμ »
Καλησπέρα. Πράγματι και πάλι μικρός ο αριθμός. Φέτος είναι με το σταγονόμετρο οι προσλήψεις. Μέχρι ώρας 204 αναπληρωτές μαθηματικοί.Το μονο ενθαρρυντικο στοιχείο είναι οτι ακόμη είμαστε μέσα Οκτώβρη.Πιστεύεται οτι θα υπάρξουν και άλλες φάσεις;Κάτι είχε ακουστεί στο pde σε άλλο θέμα, αν θυμάμαι καλά στην Δ φάση αναπληρωτών ότι φέτος θα έχει 6 συνολικά φάσεις η μια κοντα στην άλλη. Φέτος δεν έχουμε προσλήψεις αναπληρωτών σε Αττική και Πειραιά το προσέξατε;Κατα πόσο ισχύει αυτό, γνωρίζετε; Εγώ θέλω περιπου 28-29 άτομα,μαζι με τρίτεκνους αλλά έτσι όπως πάει το βλέπω χλωμό. και μια ερώτηση.Στο τέλος οι τρίτεκνοι θα αποτελούν στρογγυλο το 20% των αναπληρωτών;Γιατι το ρωτάω αυτό;Για την ώρα υπάρχει μια μικρή απόκλιση υπερ τους. Μάλιστα παρατήρησα οτι όταν δεν τους βγαίνει ακριβώς το νούμερο(80-20) και η φάση μεγάλη η απόκλιση είναι πάντα υπέρ των τρίτεκνων ενώ όταν είναι μικρή κατά τους. Πιστεύω οτι άλλη βαρύτητα έχει το +1% σε 45 προσληψεις πχ και άλλη το    -1,5 στις  16.Το δια ταύτα, ενω αρχικά υπολόγιζα αρχικα ένα α αριθμό τρίτεκνων που πρέπει να προσληφθούν ωστε να έρθει η σειρά μου για την ώρα είμαι στο α+4.

Αποσυνδεδεμένος eliasp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ειδοποίηση ωρομισθίων ΠΕ03, 2008 - 09
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 17, 2008, 02:40:01 μμ »
Γεια σας. Με καλεσαν και μενα στο γυμνασιο Παργας, τμηματα ενταξης, 8ωρο.Σημερα πηγα και ανελαβα υπηρεσια. Ξερει καποιος με ποση προυπηρεσια σε ΣΜΕΑ εχεις το δικαιωμα υποβολης αιτησης για ενταξη στον πινακα ΣΜΕΑ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.