*

Αποστολέας Θέμα: Σύσταση οργανικης θεσης  (Αναγνώστηκε 3650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Σύσταση οργανικης θεσης
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 01:34:50 πμ »
Στο σχολειο που ειμαι εσω οργανικη. Υπαρχουν γυρω στις 20 ωρες της ειδικοτητας μου που καλυπτονται απο 1 καθηγητη, εμενα. Στο σχολειο αυτο ομως εχουν οργανικη και ειναι τωρα με αποσπαση στην δ/νση αλλοι 2 ή 3 της ιδιας ειδικοτητας με εμενα. Παντα οι αναγκες του σχολειου ηταν μικρες οποτε δεν ισχυει το να εχουν γινει παλαιοτερα οι οργανικες θεσεις.

Εμενα με ενδιαφερει να κανω βελτιωση θεσης σε σχολειο που δεν εχει οργανικη αλλα υπαρχουν 15 ωρες τις οποιες καλυπτει αλλος συναδελφος με αποσπαση.

Ελπιζω να εγινα σαφης τωρα.
ααα μάλιστα. ε τότε ναι υποθέτω ότι σε 1-2 χρόνια θα βγει οργανική. μπορείς να προσπαθήσεις να την πάρεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύσταση οργανικης θεσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:57:46 »

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Σύσταση οργανικης θεσης
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 08:58:48 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη σύσταση οργανικής θέσης...Στο σχολείο που βρίσκομαι περισσεύουν ώρες πρώτης ανάθεσης για μένα, 22-24 και τα τελευταία δυο χρόνια τα καλύπτω εγώ...παλαιότερα έχουν καλυφτεί ως λειτουργικό κενό και από φίλη ίδιας ειδικότητας...Γνωρίζω δηλαδή ότι οι ώρες υπάρχουν...Στο σχολείο υπάρχουν ήδη δύο οργανικές φυσικών και μια χημικού (και πάλι οι ώρες αυτές περισσεύουν). Φοβάμαι πως τελικά την οργανική θα την βγάλουν για φυσικό γιατί κάποιος ενδιαφέρεται και έχει και τις γνωριμίες..Άραγε μπορώ να κάνω κάτι; Αν μάθω ότι βγήκε για φυσικό τι μπορώ να κάνω ..και πότε; Τώρα που θα δοθούν τα κενά ή τον Ιούνιο που θα δοθούν σε μας να τα επιλέξουμε;
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Σύσταση οργανικης θεσης
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 09:25:27 μμ »
Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με αιρετό του ΠΥΣΔΕ της περιοχής σου. Που να του έχεις κάποια εμπιστοσύνη, όσο αυτό είναι δυνατόν...

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Σύσταση οργανικης θεσης
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 09:43:33 μμ »
...κάποιος τέτοιος με πλησίασε αρχικά και είπε πως θα με βοηθήσει...κάποια στιγμή μου είπε άλλα και έτυχε από τρίτο άτομο και συμφραζόμενα να καταλάβω πως το άτομο που θέλουν να προωθήσουν έλειπε στο εξωτερικό με απόσπαση και έχασε την οργανική και ενδιαφέρεται για το σχολείο ..είχε διατελέσει και διευθύντρια..για να ξαναδιεκδικήσει τη θέση πρέπει να έχει οργανική...Φοβάμαι πως αν αποφασίσουν να την στηρίξουν εγώ δεν έχω καμιά υποστήριξη γιατί και ξένη είμαι και δεν είμαι τόσο αφελής να πιστέψω πως θα με κρατήσουν για την καλή μου την καρδιά...Δυστυχώς νιώθω πως πρέπει να κάνω κάτι μόνη...Αν υπάρχει τρόπος αξιοπρεπής..Ευχαριστώ πάντως!
...στη θάλασσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160947
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 33
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 600

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.