*

Αποστολέας Θέμα: Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;  (Αναγνώστηκε 43214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ajax_7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • πε20
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 17, 2006, 03:40:31 μμ »
Πέρισυ θυμάστε πότε έιχαν καλέσει; (με κάλεσαν στη μεση της χρονιας και δν ξέρω ).
Μήπως έχουν παίξει ρολο οι απεργίες; κια άργησαν τόσο; αν και χλωμό γιατί και εγώ άκουσα πως αγγλικά καλούν κανονικά. :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Δύσκολα τα πράγατα για Π19-Π20 με τα ολοήμερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:27:12 »

Αποσυνδεδεμένος popaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δύσκολα τα πράγατα για Π19-Π20 με τα ολοήμερα
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 17, 2006, 07:34:30 μμ »
Πέρσι διάφορους φίλους που έχω ρωτήσει τους είχαν καλέσει τέτοια εποχή απλά να μην ξεχνάμε ότι δεν είχαν γίνει τόσοι διορισμοί την προηγούμενη χρονιά.Το θετικό είναι ότι τους υπεράριθμους δεν τους στέλνουν στα ολοήμερα αλλά σε διάφορα ΤΕΕ για να καλύψουν τις ώρες τους και κρατούν τα ολοήμερα για να τα καλύψουμε εμείς(υποτίθεται) που έχουμε μηδενική προυπηρεσία..Τώρα τι θα γίνει .......................

Αποσυνδεδεμένος vasevro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 17, 2006, 10:46:26 μμ »
geia sas eimai kainoyrgia sthn par
persi eixan kalesei wromisthioys ws tis 15 oktwvrioy to poly,fetos ta perithwria exoyn stenepsei kserw 2 atoma poy
topotheththhkan sta dhmotika ws monimoi

Αποσυνδεδεμένος vkots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ20 MSc
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 18, 2006, 02:06:07 πμ »
παιδιά δε θέλω να σας στενοχωρήσω αλλά τους περισσότερους από εμάς ΠΕ19-20 που διοριστήκαμε φέτος μας τοποθετούν σε ολοήμερα, ακόμα και άτομα που είχαν διοριστεί από πέρυσι, εύχομαι το καλύτερο για όλους σας  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:27:12 »

Αποσυνδεδεμένος anna1234

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 18, 2006, 04:12:19 μμ »
Γειά και απο μένα. Είμαι απο Αγρίνιο και εχω καλέσει την πρωτοβάθμια στο Μεσολόγγι και μου απάντησαν οτι θα καλέσουν ωρομίσθιους πληροφορικής για τα ολοήμερα μετά τις εκλογές. Δε μου είπαν οτι οι μόνιμοι θα αναλάβουν στα ολοήμερα ούτε απο όσο ξέρω στην περιοχή μου έρχισαν πληροφορική στα δημοτικά. Μόνο εικαστικά και κάτι άλλο που δε θυμάμαι 2 ειδικότητες δηλαδή.

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 19, 2006, 12:04:32 πμ »
Παιδια θα σας παρακαλουσα να μην λεμε οτι θελουμε και απογοητευουμε τον κοσμο χωρις λογο.Το να λεμε γενικα κ αοριστα οτι οι μονιμοι θα δουλεψουν ολοημερα δεν ισχυει σε ολες τις περιοχες. Τουλαχιστον στην Αρτα που ημασταν 17 ατομα υπεραριθμοι, ολοι εχουμε τοποθετηθει στην 2βαθμια.Γι αυτο οταν αναφερουμε περιστατικα τυπου "δουλευουν σε ολοημερα μονιμοι" να γραφουμε κ την περιοχη αυτη.Κι εγω ξερω ατομο μονιμο που περισυ δουλευε ολοημερα στην Βονιτσα. Υπεραριθμοι υπηρχαν κ περισυ, δεν εμφανιστηκαν φετος. Περισυ ειχαν ξεκινησει να καλουν απο 10/10, αλλα φετος ακομα τιποτα.Πποτε απο μερα σε μερα θα ξεκινησουν κ σε μας τους πε19-20

Αποσυνδεδεμένος vkots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ20 MSc
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 19, 2006, 02:19:17 πμ »
Να διευκρινήσω οτι στο νομό Κορινθίας μας βάζουν τους μόνιμους να κάνουμε μάθημα στα ολοήμερα, από τις δηλώσεις που κάναμε καλύπτουμε όλα τα δημοτικά του νομού που δικαιολογούν πληροφορική, δηλαδή έχουν εργαστήρια.

Αποσυνδεδεμένος spaceoddity

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 / Η-Μ & Τ.Υ. ΠΣΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 19, 2006, 09:10:56 πμ »
Είμαι μόνιμη (Κεφαλονιά), για να μη φάω ώρες από ωρομίσθιους στα ολοήμερα το απέφυγα συνειδητά και συμπληρώνω ωράριο με δεύτερες αναθέσεις (που εμπεριέχουν και διάβασμα εκ μέρους μου)-με τη διευκρίνιση ότι έχω την πολυτέλεια να το κάνω αυτό, αφού στα εσπερινά γυμνάσια-λύκεια είναι πιο ευέλικτα τα πράγματα. Προτροπή στους μόνιμους: παιδιά, αν μπορείτε συμπληρώστε ωράριο με κανένα περιβαλλοντικό ή πολιτιστικό πρόγραμμα (θα το κάνω ΚΑΙ αυτό) να περισσέψει καμιά θεση στα ολοήμερα για τους ωρομίσθιους, θυμηθείτε ότι πέρυσι-πρόπερσι ήμασταν στη θέση τους, και θα μας ενοχλούσε αν δεν περίσσευε καμιά ώρα και για μας...
Και να πω για την ιστορία ότι αρχές του μήνα που είχα πάει στο ολοήμερο να δω τα περσινά μου παιδιά, μου είπε ο δάσκαλος ότι δεν εχουν καλέσει ακόμα πληροφορική και αγωνιούσε για το πότε θα ξεκινούσαν! Υποψιάζομαι ότι το πακέτο απεργία-εκλογές (μη δούμε και καταλήψεις στα δημοτικά και τρελαθούμε τελείως!) φταίει για την καθυστέρηση...
"εδώ δεν είναι να'μαι εγώ πάνω από σένα ή εσύ πάνω από μένα. Αλλά ο καθένας μας πάνω από τον εαυτό του."
                                                                Γ. Ρίτσος

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 19, 2006, 02:24:07 μμ »
Είμαι μόνιμη (Κεφαλονιά), για να μη φάω ώρες από ωρομίσθιους στα ολοήμερα το απέφυγα συνειδητά και συμπληρώνω ωράριο με δεύτερες αναθέσεις (που εμπεριέχουν και διάβασμα εκ μέρους μου)-με τη διευκρίνιση ότι έχω την πολυτέλεια να το κάνω αυτό, αφού στα εσπερινά γυμνάσια-λύκεια είναι πιο ευέλικτα τα πράγματα. Προτροπή στους μόνιμους: παιδιά, αν μπορείτε συμπληρώστε ωράριο με κανένα περιβαλλοντικό ή πολιτιστικό πρόγραμμα (θα το κάνω ΚΑΙ αυτό) να περισσέψει καμιά θεση στα ολοήμερα για τους ωρομίσθιους, θυμηθείτε ότι πέρυσι-πρόπερσι ήμασταν στη θέση τους, και θα μας ενοχλούσε αν δεν περίσσευε καμιά ώρα και για μας...
Και να πω για την ιστορία ότι αρχές του μήνα που είχα πάει στο ολοήμερο να δω τα περσινά μου παιδιά, μου είπε ο δάσκαλος ότι δεν εχουν καλέσει ακόμα πληροφορική και αγωνιούσε για το πότε θα ξεκινούσαν! Υποψιάζομαι ότι το πακέτο απεργία-εκλογές (μη δούμε και καταλήψεις στα δημοτικά και τρελαθούμε τελείως!) φταίει για την καθυστέρηση...
θα συμφωνησω απολυτα! Σε ολους μας θα αρεσε να ειμαστε σε δημοτικο αλλα πρεπει να σκεφτουμε οτι κι εμεις περισυ αγωνιουσαμε αν θα μας καλεσουν ωρομισθιους

Αποσυνδεδεμένος vkots

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ20 MSc
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 20, 2006, 12:51:28 πμ »
παιδιά έχετε δίκιο και θα συμφωνήσω μαζί σας, αλλά όταν σε υποχρεώνει να πας στα δημοτικά με διάθεση δεν έχεις και άλλη επιλογή. Προσωπικά στο γυμνάσιο που ήμουν είχα πάρει και τεχνολογία για να συμπληρώσω κάποιες ώρες αλλά μου τις έβγαλαν αμέσως όταν διαπίστωσαν οτι δεν υπήρχε ανάθεση σε ΠΕ19-20 και φώναξαν ειδικότητα τεχνολόγου, και αφού είχα κατά πολυ ελλειπές ωράριο βάλανε τον καθηγητή από το λύκειο να κάνει στο γυμνάσιο ο οποίος είχε διοριστεί απο πέρυσι για να συμπληρώνει και αυτός ωράριο και μάλιστα δεν φτάνει 21 ώρες. Όπως καταλαβαίνετε παντού είναι γεμάτα και δεν υπάρχει λύση για να μας απασχολήσουν, είναι κρίμα για τους ωρομίσθιους δτη θέση των οποίων είμασταν και εμείς περυσι και καταλαβαίνω την αγωνία τους να βρούν κάποιες ώρες αλλά δυστυχώς τα πράγματα άλλαξαν φέτος. Θα ήθελα και εγώ να έκανε ένας ωρομίσθιος στο ολοήμερο αντί για μένα αλλά οταν σε διαθέτουν υποχρεωτικά στα δημοτικά λέγοντας σου οτι δεν υπάρχει κενό στη δευτεροβάθμια, απορώ πώς τα καταφέρνετε και αρνείστε να πάτε κάνοντας μάλιστα και μαθήματα για τα οποία δεν υπάρχει ανάθεση ενώ υπάρχουν καθηγητές για αυτά τα μαθήματα και περιμένουν να προσληφθόύν  ???

Αποσυνδεδεμένος aiantas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 20, 2006, 01:45:37 μμ »
ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΛΕΠΤΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ(2105224061). ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΚΕΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕ19 ΚΑΙ ΠΩΣ
ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ!! ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ. ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΥΡΑ ΤΑ ΜΑΝΤΑΤΑ. ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΨΑΞΟΥΜΕ ΓΙ ΑΛΛΟΥ?

Αποσυνδεδεμένος Kotsios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 20, 2006, 02:27:49 μμ »
Τις θέσεις που περίσσεψαν στον ασεπ τι τις έκαναν?
Η αναλογία 60-40 τηρήθηκε?
Πρώτη φορά είδα στον ασεπ να περισσεύουν το 20% των θέσεων.

Για Αθήνα λες?

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολοήμερα 2006-07 ΠΕ19-20
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 23, 2006, 10:00:16 μμ »
Καλησπέρα..γνωρίζει κάποιος αν έχει αρχίσει (επιτέλους) η διαδικασία κλήσης ωρομισθίων Πληροφορικής στα Δημοτικά?
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα καλέσουν ειδικότητες στα Ολοήμερα;
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 23, 2006, 10:08:14 μμ »
Στο ν Μαγνησίας δεν έχει καλυφθεί καμία θέση από μόνιμο και τα Ολοήμερα είναι άδεια από ΠΕ19..
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159858
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 478

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.