*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 419436 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος melos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #266 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 08:10:35 πμ »


Στη διεύθυνση πας για αίτηση, εκεί θα τη βρεις, μπορείς να την εκτυπώσεις και από το ίντερνετ και τα δικαιολογητικά εξαρτώνται από το τι θα γράψεις στην αίτηση (οικογενειακή κατάσταση, συνυπηρέτηση, εντοπιότητα κτλ).

Παλαιότερα την αίτηση τη δέχονταν και τα σχολεία και την προωθούσε ο δ/ντής  του σχολείου στη διδε ,όπως και τα έντυπα έρχονταν στα σχολεία. Καλύτερα όμως να την πας στη Δ/νση, όπως σου είπαν και οι συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:37:05 »

Αποσυνδεδεμένος xara_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #267 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 10:48:05 μμ »
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα (κάπως τελευταία στιγμή..) να ρωτήσω σχετικά με την έκδοση βεβαίωσης εντοπιότητας από ΚΕΠ. Άλλαξαν τελευταία στιγμή τα δεδομένα και θα χρειαστεί να βάλω στην αίτηση μετάθεσης και τον τόπο καταγωγής μου.. Σε πόσο μπορώ να έχω στα χέρια μου τη βεβαίωση εντοπιότητας; Αν περάσει η ημερομηνία υποβολής αιτήσεων, μπορώ να κάνω κάποια δήλωση και την υποβάλλω εκπρόθεσμα;
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #268 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 11:26:41 μμ »
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα (κάπως τελευταία στιγμή..) να ρωτήσω σχετικά με την έκδοση βεβαίωσης εντοπιότητας από ΚΕΠ. Άλλαξαν τελευταία στιγμή τα δεδομένα και θα χρειαστεί να βάλω στην αίτηση μετάθεσης και τον τόπο καταγωγής μου.. Σε πόσο μπορώ να έχω στα χέρια μου τη βεβαίωση εντοπιότητας; Αν περάσει η ημερομηνία υποβολής αιτήσεων, μπορώ να κάνω κάποια δήλωση και την υποβάλλω εκπρόθεσμα;
Ευχαριστώ πολύ!
θα πας αύριο στο κοντινότερο ΚΕΠ και θα ζητήσεις πιστοποιητικό εντοπιότητας τονίζοντας πως είναι επείγον...μπορείς να το πάρεις και την ίδια μέρα...εξαρτάται όμως από το δήμο που ανήκεις...
αν δεν μπορέσεις να το πάρεις μέχρι τις 30 του μήνα,θα πρέπει να σου βγάλουν εντοπιότητα με ημερομηνία πριν τις 30/11/11 και να το στείλεις στη διεύθυνση...αλλά πάλι εξαρτάται από την καλή διάθεση τόσο του γραφείου που ανήκεις, όσο και του δήμου σου...

Αποσυνδεδεμένος eidafws

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #269 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 03:36:59 μμ »
Καλησπέρα σας!
Θα ήθελα (κάπως τελευταία στιγμή..) να ρωτήσω σχετικά με την έκδοση βεβαίωσης εντοπιότητας από ΚΕΠ. Άλλαξαν τελευταία στιγμή τα δεδομένα και θα χρειαστεί να βάλω στην αίτηση μετάθεσης και τον τόπο καταγωγής μου.. Σε πόσο μπορώ να έχω στα χέρια μου τη βεβαίωση εντοπιότητας; Αν περάσει η ημερομηνία υποβολής αιτήσεων, μπορώ να κάνω κάποια δήλωση και την υποβάλλω εκπρόθεσμα;
Ευχαριστώ πολύ!

Ποια δεδομένα άλλαξαν; Αφου η εγκύκλιος το λέει καθαρά :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:37:05 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1702
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #270 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 07:00:51 μμ »
Εδώ μας ήρθε συνάδελφος σήμερα να μάθει τι δικαιολογητικά χρειάζονται. Κάνει αίτηση μετάθεσης κάθε χρόνο ( να σημειωθεί οτι του χρειαζονται εντοπιοτητα και οικογενειακη κατάσταση και τα χαρτια για τη συνυπηρετηση απο άλλο νομό).  Αν δεν προλάβει τις προθεσμιες, ποιος φταιει;

Αποσυνδεδεμένος katerina05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #271 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 07:44:02 μμ »
ποιες περιοχές να δηλώσω ρε παιδιά για μετάθεση θεσσαλονίκη σε απόσταση περίπου 100 χλμ?
έχω αγχωθεί πολύ και αύριο λήγει η προθεσμία.... :-\

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #272 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 08:17:13 μμ »
ποιες περιοχές να δηλώσω ρε παιδιά για μετάθεση θεσσαλονίκη σε απόσταση περίπου 100 χλμ?
έχω αγχωθεί πολύ και αύριο λήγει η προθεσμία.... :-\

Τους γύρω νομούς βασικά... δες και εδώ : http://users.sch.gr/ymalliaros/

Αποσυνδεδεμένος katerina76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tell me and I forget. Teach me and I remember.
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #273 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 08:51:11 μμ »
Εδώ μας ήρθε συνάδελφος σήμερα να μάθει τι δικαιολογητικά χρειάζονται. Κάνει αίτηση μετάθεσης κάθε χρόνο ( να σημειωθεί οτι του χρειαζονται εντοπιοτητα και οικογενειακη κατάσταση και τα χαρτια για τη συνυπηρετηση απο άλλο νομό).  Αν δεν προλάβει τις προθεσμιες, ποιος φταιει;

η οικογενειακη κατασταση αν δηλωθηκε περσυ δε χρειαζεται φετος. χρειαζονται εντοπιοτητα και χαρτια για τη συνυπηρετηση

Αποσυνδεδεμένος katerina05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #274 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 09:38:36 μμ »
ποιες περιοχές να δηλώσω ρε παιδιά για μετάθεση θεσσαλονίκη σε απόσταση περίπου 100 χλμ?
έχω αγχωθεί πολύ και αύριο λήγει η προθεσμία.... :-\

Τους γύρω νομούς βασικά... δες και εδώ : http://users.sch.gr/ymalliaros/
ευχαριστώ sophia_d ,άντε και καλή τύχη να έχουμε! :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #275 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 09:46:11 μμ »
Εδώ μας ήρθε συνάδελφος σήμερα να μάθει τι δικαιολογητικά χρειάζονται. Κάνει αίτηση μετάθεσης κάθε χρόνο ( να σημειωθεί οτι του χρειαζονται εντοπιοτητα και οικογενειακη κατάσταση και τα χαρτια για τη συνυπηρετηση απο άλλο νομό).  Αν δεν προλάβει τις προθεσμιες, ποιος φταιει;

η οικογενειακη κατασταση αν δηλωθηκε περσυ δε χρειαζεται φετος. χρειαζονται εντοπιοτητα και χαρτια για τη συνυπηρετηση

λάθος, και η οικογενειακή κατάσταση είναι απαραίτητη - μπορεί να γέννησες,να ΄χωρισες, να παντρεύτηκες κτλ κτλ....
εξάλλου το πιστοποιητικό οικογ. κατάστασης έχει εξάμηνη ισχύ!  ;) ;)
άντε, καλό τρέξιμο!  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος katerina76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tell me and I forget. Teach me and I remember.
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #276 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 09:57:32 μμ »
Εδώ μας ήρθε συνάδελφος σήμερα να μάθει τι δικαιολογητικά χρειάζονται. Κάνει αίτηση μετάθεσης κάθε χρόνο ( να σημειωθεί οτι του χρειαζονται εντοπιοτητα και οικογενειακη κατάσταση και τα χαρτια για τη συνυπηρετηση απο άλλο νομό).  Αν δεν προλάβει τις προθεσμιες, ποιος φταιει;

η οικογενειακη κατασταση αν δηλωθηκε περσυ δε χρειαζεται φετος. χρειαζονται εντοπιοτητα και χαρτια για τη συνυπηρετηση

εγω που μιλησα σημερα με τη διευθυνση μου μου ειπαν οχι δε χρειαζεται. τα χαρτια μου ηδη τα εστειλα. στην αιτηση συμπηρωση εγγαμη με παιδι οπως περσυ . τι θα κανουν? δε θα το δεχτουν ? μη τρελαθουμε. εξαλλου θα πρεπει να μου το στειλουν να υπογραψω κι αν σε καποιο σημειο δε συμφωνω το ξαναβλεπουμε

λάθος, και η οικογενειακή κατάσταση είναι απαραίτητη - μπορεί να γέννησες,να ΄χωρισες, να παντρεύτηκες κτλ κτλ....
εξάλλου το πιστοποιητικό οικογ. κατάστασης έχει εξάμηνη ισχύ!  ;) ;)
άντε, καλό τρέξιμο!  :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #277 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 10:36:58 μμ »
κακώς σου είπαν έτσι απ΄τη διεύθυνση. Ουσιαστικά είναι παράνομοι. Αν δεις το σχετικό ΦΕΚ αναζήτησης πιστοποιητικών θα δεις πως έχουν όλα ημερομηνία λήξης.

και οκ, εσύ μπορεί να είσαι έντιμη και να μη γράψεις κάτι λάθος....αλλά αν ας πούμε πηρες μετάθεση πέρισυ και ζητάς φέτος οργανική ( γιατί παρέμεινες στη διάθεση) αν εσύ δηλώσεις πχ 3 παιδιά ενώ έχεις 1 με το σκεπτικό " το δωσα πέρισυ το πιστοποιητικό στην περισινή ΔΔΕ που μου έκανε τη μετάθεση" τότε θα πάρεις παραπάνω μόρια ή όχι; και αν τα πάρεις-λόγω ελλειπών δικαιολογητικών και επειδή κάποιοι ( και καλά ) πιστεύουν οτι έτσι πατάσσουν τη γραφειοκρατία  - δε θα αδικηθεί κάποιος΄αλλος συνάδελφός σου;
και αν αρχίσουμε τις ενστάσεις κόντρα στις ενστάσεις, τότε όχι μάιο...ούτε αύγουστο δε θα βγούν οι μεταθέσεις.
άσε που η εγκύκλιος είναι σαφής επ αυτού...

και επίσης,απορώ με αυτούς που καταχωρούν τα στοιχεία στη διεύθυνσή σου -γιατί πρωτίστως οφείλουν να προστατέψουν τον εαυτό τους. Δε λέω βέβαια ότι φταις εσύ για αυτό....κάθε άλλο.... απλά ΄λέω ότι είναι λάθος όλο αυτό το " δε βαριέσαι"....στο μόρια κρίνεται η μετάθεση ή μη κάποιου - δε γίνεται ολα να τα παίρνουμε ελαφρά τη καρδία.  ;)

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος katerina76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tell me and I forget. Teach me and I remember.
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #278 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 10:42:27 μμ »
κακώς σου είπαν έτσι απ΄τη διεύθυνση. Ουσιαστικά είναι παράνομοι. Αν δεις το σχετικό ΦΕΚ αναζήτησης πιστοποιητικών θα δεις πως έχουν όλα ημερομηνία λήξης.

και οκ, εσύ μπορεί να είσαι έντιμη και να μη γράψεις κάτι λάθος....αλλά αν ας πούμε πηρες μετάθεση πέρισυ και ζητάς φέτος οργανική ( γιατί παρέμεινες στη διάθεση) αν εσύ δηλώσεις πχ 3 παιδιά ενώ έχεις 1 με το σκεπτικό " το δωσα πέρισυ το πιστοποιητικό στην περισινή ΔΔΕ που μου έκανε τη μετάθεση" τότε θα πάρεις παραπάνω μόρια ή όχι; και αν τα πάρεις-λόγω ελλειπών δικαιολογητικών και επειδή κάποιοι ( και καλά ) πιστεύουν οτι έτσι πατάσσουν τη γραφειοκρατία  - δε θα αδικηθεί κάποιος΄αλλος συνάδελφός σου;
και αν αρχίσουμε τις ενστάσεις κόντρα στις ενστάσεις, τότε όχι μάιο...ούτε αύγουστο δε θα βγούν οι μεταθέσεις.
άσε που η εγκύκλιος είναι σαφής επ αυτού...

και επίσης,απορώ με αυτούς που καταχωρούν τα στοιχεία στη διεύθυνσή σου -γιατί πρωτίστως οφείλουν να προστατέψουν τον εαυτό τους. Δε λέω βέβαια ότι φταις εσύ για αυτό....κάθε άλλο.... απλά ΄λέω ότι είναι λάθος όλο αυτό το " δε βαριέσαι"....στο μόρια κρίνεται η μετάθεση ή μη κάποιου - δε γίνεται ολα να τα παίρνουμε ελαφρά τη καρδία.  ;)

δεν εχεις αδικο. εγω ειμαι καλυμενη παντως καθοτι εχω τα περσινα χαρτια που ειανι περασμενα τα στοιχεια μου και τα μορια που προκυπτουν. εργαστηκα κι εγω ενα φεγγαρι σε διευθυνση και το edata center ειχε γινει καθημερινοτητα μου και γνωριζω καλα

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #279 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 10:48:52 μμ »
αφού το ξέρεις από πρώτο χέρι ξέρεις επομένως πόσο ευαίσθητος είναι ο χειρισμός του συστήματος των μεταθέσεων....και σίγουρα έχεις δει κι ένα σωρό λάθη....

ενδεικτικά αναφέρω μερικά πιθανά τέτοια λάθη :
- περιπτώσεις ατόμων που δεν έχουν θεμελιώσει δικαίωμα μετάθεσης αλλά φαίνονται να το έχουν υπηρετήσει
- περιπτώσεις ατόμων που δεν έχουν την επιμέλεια τέκνου αλλά λαμβάνουν κανονικά τα μόρια
- περιπτώσεις που οι άνευ αποδοχών ούτε φαίνονται ούτε ακούγονται αλλά μοριοδοτούνται κανονικότατα...

και όλα αυτά γιατί κάποιος βαριέται να τσεκάρει ή πιστεύει ότι έχει δηλώσει ο καθένας - κατά πώς τον βολεύει - στην αίτησή του....

....πόσο θυμώνω αλήθεια με όλα αυτά. >:( >:( >:(
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160780
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 414
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.