*

Αποστολέας Θέμα: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34  (Αναγνώστηκε 260861 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #924 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:07:01 μμ »
Καλημέρα σε όλους.. Σήμερα κάλεσαν μία φίλη μου Ισπανικής να πάει ως ωρομίσθια στη Χίο..Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι την κάλεσαν για 3 ώρες.. ??? Λογικά δε θα έπρεπε να ήταν είτε 2 είτε 4?? Για την ιστορία σας λέω ότι η φίλη μου τελικά δε θα πάει αλλά η θέση καλύφτηκε από μία κάτοικο του νησιού.

Τώρα σε ό,τι αφορά τη Φθιώτιδα, μέχρι στιγμής υπάρχουν 4 τμήματα Ιταλικών, αλλά ακόμη δεν έχουν απαντήσει όλα τα γραφεία, εκκρεμεί ακόμη αυτό της Λοκρίδας.. Πάντως σε όλο το νομό δεν υπάρχει κανένα τμήμα Ισπανικών, τουλάχιστον με τα έως τώρα δεδομένα.
Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:51:04 »

Αποσυνδεδεμένος zanzara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #925 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:26:53 μμ »
Πάντως πρέπει να παραδεχτούμε ότι καλούν με το σταγονόμετρο! Τα παιδιά με ρωτάνε τι θα γίνει με το μάθημα των ιταλικών, γιατί οι άλλοι καθηγητές ξεκινήσαν, κτλ. Θα λένε ότι δεν θέλουμε κιόλας! Χάρηκα για τα Ισπανικά. Είναι υπέροχη γλώσσα και όλοι πρέπει να δουλέψουμε και οι μαθητές να επιλέξουν αυτό που αγαπάνε!! Θα ήθελα να ήξερα αν όλοι οι αναπληρωτές ξεκίνησαν την δουλειά τους, αν δηλαδή σε κάποια σχολεία διδάσκονται τα παιδιά ιταλικά. Ciao! :)

Αποσυνδεδεμένος pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #926 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 10:27:17 μμ »
Συνάδελφοι, καλησπέρα. Νομίζω ότι κάποιοι απο τους αναπληρωτες εχουν ξεκινήσει μαθηματα. Στις περιοχές όμως που δεν εχει παει κανένας φοβαμαι οτι θα το χασουμε το παιχνιδι. Επικαλούνται την καθυστέρηση και δεν κάνουν τα τμήματα. 'Εχει κανείς σας πληροφορία για άλλη φαση αναπληρωτών;; Αυτό που ειχε ακουστεί με τους 18 Ιταλικης ακόμα, τί απέγινε;;Απέχω πολυ απ' αυτό, απλά πιστευω οτι θα πρεπει να τελειωσουν οι αναπληρωτες για να καλεσουν ωρομισθιους στο νομο μου, και περιμενω να φυγουν οσοι ειναι πανω απο εμενα..

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #927 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:53:50 μμ »
Στη Φθιώτιδα τελικά καταλήξαμε σε αυτό που σας είχα αναφέρει χτες.. 4 τμήματα .. δυστυχώς οι τουριστικές περιοχές του νομού δεν συγκινήθηκαν... Στη Δευτεροβάθμια, όμως, είπαν  ότι δε θα πάρουν ωρομίσθιο επειδή δεν έχουν πιστώσεις. >:( >:( >:( Και αναρωτιέμαι μέχρι πότε θα περιμένουν τα παιδιά..  Γι'αυτό, pat, δεν ξέρω αν ισχύουν και στους άλλους νομούς τα ίδια, με τί λεφτά θα πάρουν  αναπληρωτές?? και κατόπιν, ωρομίσθιους? Δεν ξέρω, παιδιά, οι ρυθμοί αυτοί της χελώνας και οι κωλυσιεργίες μου τη δίνουν στα νεύρα.. Ελπίζω εσείς να έχετε πιο ευχάριστα νέα.. :'(
Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:51:04 »

Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #928 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 08:22:43 πμ »
Σου παραθέτω link απο άρθρο που αναρτήθηκε πρόσφατα απο κάποιον Κο Γάτη, καθηγητή ΠΕ7 Γερμανικών,MSc, πρώην Προέδρου της ΕΛΜΕ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ που πιθανόν να σου λέει κάτι για τα προβλήματα της Ιταλικής στην Φθιώτιδα. Στο άρθρο αν και πρόσφατο δεν αναφέρεται καν στην επιλογή της Ιταλικής ή και της Ισπανικής.

http://www.meafora.gr/?p=2995


Αποσυνδεδεμένος kyrdim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #929 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 08:54:54 πμ »
Σε τηλεφωνική συνομιλία με τον υπεύθυνο για τις τοποθετήσεις εκπαιδευτικών στην Ανατολική Αττική Κον Κατράδη, ενημερώθηκα ότι απο σήμερα αρχίζουν να καλούν ωρομίσθιους Ιταλικής καθώς και ότι μετά το επίσημο και πρωτοκολημένο αίτημα μας θα μας δώσουν σήμερα τα τμήματα και τους μαθητές Ιταλικών στα σχολεία του 1ου 2ου 3ου Γραφείου Ανατολικής Αττικής.

Αποσυνδεδεμένος Katerina_1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #930 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 10:41:16 πμ »
Είμαι καινούρια στο χώρο και περιμένοντας να καλέσουν για ωρομίσθιους πήρα κάποια τηλέφωνα.
Στις Δευτεροβάθμιες δεν μου δίνουν πληροφορίες και είπα να τηλέφωνήσω σε κάποια σχολεία.
Ένας διευθυντής δεν μου έδινε καμία πληροφορία αν έχει ζητήσει ωρομίσθιους ιταλικών.
Είναι νόμιμο αυτό;Και αν όχι τι μπορώ να κάνω; Με νευρίασε! >:( >:( >:(
Όλοι οι άλλοι που μίλησα ήταν ευγενέστατοι και πρόθυμοι!
Κάλεσαν σε Νότιο Αιγαίο και Θεσσαλία!
Έχουν πολύ άνοδο τα ιταλικά φέτος!!! :)

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #931 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 11:15:13 πμ »
Συναδελφοι καλημερα! Ειναι η πρωτη φορα που συμμετεχω στη συζητηση σας αν και δυστυχως δεν εχω νεα να προσθεσω. Απλα παρατεινεται η αγωνια μας οπως φαινεται... Lenagreca ειχα μαθει πως εχει ζητησει καθηγητη η Ελατεια κ η Τιθορεα. Ειναι μεσα στα 4 τμηματα που σου ειπαν? Επισης ενημερωθηκα οτι τα παιδια μπαινουν στην ταξη κ κανουν γαλλικα "για να μην ειναι στο προαυλιο" μεχρι να ερθει καθηγητης...
Καπως ετσι χανουμε το παιχνιδι...
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος lenagreca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nil desperandum!
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #932 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 01:47:03 μμ »
Η Ελάτεια και η Τιθορέα δεν είναι μέσα στα τμήματα που μου ανέφεραν. Μου είπαν ότι τα τμήματα είναι στο 2ο και 6ο Γυμνάσιο Λαμίας, και ένα στο Γυμνάσιο Στυλίδας.. Σήμερα έκανα έγγραφη πρωτοκολλημένη αίτηση στην υπεύθυνη στη Β'βάθμια, η οποία απουσίαζε  και περιμένω απάντηση.  Δε θα έχουμε καλά ξεμπερδέματα...  >:(  Πρέπει να αρχίσουν να καλούν και άμεσα!
Il mio lavoro è la mia passione...

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #933 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 02:16:12 μμ »
Γεια σας. Μίλησα με την Α-Β-Γ-Δ διευθυνση αττικής, και μου είπαν ότι δεν άρχισαν ακόμη να καλούν ωρομίσθιους. Παρόλα αυτά στην Δ' μου είπαν οτι ο πρώτος - πρώτη φαίνεται ότι προσήλθε. Ξέρει κάποιος κάτι, ???? εάν τον/την  κάλεσε η δυτική διοτι ούτε η ανατολική άρχισε να καλεί ακόμη. Μπερδεύτηκα. Τα νεύρα κουρέλια. Υπομονή...

Αποσυνδεδεμένος stellata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #934 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 05:28:22 μμ »
Κι εγώ όπως και άλλοι πολλοί μπαίνουμε συχνά στο forum για να πάρουμε πληροφορίες, χωρίς να θέλω να επιτεθώ σε κάποιον, θα ήταν εύκολο να είστε πιο ακριβείς;
Τηλεφώνησα σήμερα σε όλες τις β'βάθμιες Αττικής και μου είπαν τα γνωστά, ότι δηλαδή δεν έχει κληθεί κανένας ωρομίσθιος, στη Δ' Αθήνας πώς κλήθηκε; Εσείς από ποιό τηλ πήρατε αυτή την πληροφορία; Και ποιός είναι ο πρώτος που κλήθηκε; Το νούμερο 7 του πίνακα Αττικής; Στη συγκεκριμένη διεύθυνση είχαν μόνο 11 ώρες να δώσουν; Δε φαντάζομαι!

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #935 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 06:26:24 μμ »
Κι εγώ όπως και άλλοι πολλοί μπαίνουμε συχνά στο forum για να πάρουμε πληροφορίες, χωρίς να θέλω να επιτεθώ σε κάποιον, θα ήταν εύκολο να είστε πιο ακριβείς;
Τηλεφώνησα σήμερα σε όλες τις β'βάθμιες Αττικής και μου είπαν τα γνωστά, ότι δηλαδή δεν έχει κληθεί κανένας ωρομίσθιος, στη Δ' Αθήνας πώς κλήθηκε; Εσείς από ποιό τηλ πήρατε αυτή την πληροφορία; Και ποιός είναι ο πρώτος που κλήθηκε; Το νούμερο 7 του πίνακα Αττικής; Στη συγκεκριμένη διεύθυνση είχαν μόνο 11 ώρες να δώσουν; Δε φαντάζομαι!

Με την ίδια απορία τέλειωσα και εγώ την πρόταση μου  ;)
Το τηλέφωνο που πήρα 9318667. Ρώτησα την σειρά μου, μου είπαν ..η και μετά μου λεέι οχι είστε ..η [μία θέση κάτω] διότι φαίνεται στο σύστημα ότι ο πρώτος κλήθηκε. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Εσύ πως έμαθες πόσες ώρες έχει η Δ' ? Μήπως γνωρίζεις και για τις υπόλοιπες? Και γιατί να κληθεί το νούμερο 7???
Ρωτάω για να μαθαίνω :)

Αποσυνδεδεμένος stellata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #936 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 06:34:14 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για το τηλ, θα πάρω και εγώ αύριο ,αλλά θα τους βρω από Τρίτη λογικά γιατί αύριο και Δευτέρα μάλλον θα είναι κλειστά. Αναφέρθηκα στο 7 γιατί φαίνεται πως είναι η πρώτη Διεύθυνση που αρχίζει να καλεί και καθώς οι 6 πρώτοι του πίνακα πήγαν αναπληρωτές, φαντάζομαι πως θα ξεκινησουν από το 7. Αν κάνω λάθος διοθώστε με! Πάντως ειλικρινά χωρίς να γνωρίζω, αποκλείεται οι ώρες να είναι μόνο 11, και αναρωτιέμαι πώς σου είπαν πως κάλεσαν μόνο ένα άτομο; Αν είναι να καλούν κάθε μέρα από έναν, θα φτάσουν Χριστούγεννα!

Αποσυνδεδεμένος Kekaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Καθηγητές ιταλικών ΠΕ34
« Απάντηση #937 στις: Οκτώβριος 01, 2009, 06:39:46 μμ »
Παρακαλώ! Πάντως στην Α' που ήταν και οι πιο "γλυκομίλητοι και συνεργάσιμοι" μου είπαν ότι θα ξεκινήσουν να καλούν μετά τις εκλογές. Κατά την γνώμη μου είναι πολύ πιθανό να καλέσουν και αναπληρωτές . Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν δέχτηκαν τη θέση και οι 20 πρώτοι ή ίσως κάποιος δεν παρουσιάστηκε?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160801
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 438
Σύνολο: 451

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.