*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518472 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Aληθως Ανεστη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

adigoni

  • Επισκέπτης
Χριστός γαρ εγερθείς εκ νεκρών, απαρχή των κεκοιμημένων εγένετο...........
Χριστός Ανέστη, Αληθώς, Χρόνια Πολλά, καλό διορισμό σε όλους με υγεία και ελπίδα.....

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Χρόνια μας Πολλα, Αληθώς Ανέστη ο Κύριος!
του χρονου  όλοι μας να έχουμε κοντα μας ή μέσα μας κάτι καλύτερο!!

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Χρόνια Πολλά σε όλους μα όλους... ασεπίτες, 30μηνίτες, 24μηνίτες, 18μηνίτες, 7μηνίτες κλπ κλπ κλπ

Καλά να είμαστε όλοι !!! Αυτό είναι το παν, όλα τα άλλα διορθώνονται.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Χρονια πολλα και ηρεμα, χωρις καμια Αννουλα να ταραζει τη ζωη μας...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Συνάδελφοι σήμερα έβαλα ίντερνετ (τσουχτερό και φρικτά αργό) για να παρακολουθώ τα του κλάδου..Έχω μπερδευτεί πολύ με τα όσα διάβασα...Καταρχήν, ανέφερε κάποιος ότι εάν ένας έχει 30 μόρια δεν θα πάει αναπληρωτής από Σεπτέμβριο..Είναι δυνατόν ακόμη και με 30 να πάει ωρομίσθιος??Θα τρελαθούμε?? ???

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Αν ισχύσουν όσα γράφονται, δηλαδή αν δεν έχει μόρια ΑΣΕΠ και αν ο ένας μήνας δεν υπολογίζεται με ένα μόριο αλλά οι 3 μήνες με ένα μόριο, τότε σίγουρα θα αλλάξουν τα δεδομένα. Όμως μέχρι στιγμή μόνο εικάζουμε και δεν είμαστε για τίποτα σίγουροι. Νομίζω ότι έχουμε φθάσει στην πηγή... ας περιμένουμε υπομονετικά.. Ούτε η ΠΕΑ μπορεί να μας ενημερώσει ακόμη

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Συνάδελφοι σήμερα έβαλα ίντερνετ (τσουχτερό και φρικτά αργό) για να παρακολουθώ τα του κλάδου..Έχω μπερδευτεί πολύ με τα όσα διάβασα...Καταρχήν, ανέφερε κάποιος ότι εάν ένας έχει 30 μόρια δεν θα πάει αναπληρωτής από Σεπτέμβριο..Είναι δυνατόν ακόμη και με 30 να πάει ωρομίσθιος??Θα τρελαθούμε?? ???

νομίζω ότι  έλεγε ότι εαν κάποιος έχει 30 μόρια σε μηνες προϋπηρεσίας (στον ενιαίο πίνακα όχι στον πίνακα αναπληρωτών) πιθανον να μη διορισθεί μόνιμος.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Συνάδελφοι  χρόνια πολλά σε όλους .Θα ήθελα να σας υπογραμμίσω το εξής .Τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμη και για αυτό το λόγο μην κάνετε υπολογισμούς και σκορπίζετε μερικοί τον πανικό στους υπολοίπους .Ναι μεν ειπώθηκε ότι 3 μήνες =1 μόριο από κάποιον μέσα στο forum αλλά και εγώ έχω πληροφορίες που ανατρέπουν αυτό το σκηνικό αλλά δε τις λέω γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο .Ένα μόνο μπορώ να τονίσω ότι θα δωθεί μεγαλύτερη βαρύτητα στην προυπηρεσία. Για αυτό μη χαίρεστε ή μη λυπάστε μέχρι να ανακοινώσουν ο,τιδήποτε...

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Συνάδελφοι  χρόνια πολλά σε όλους .Θα ήθελα να σας υπογραμμίσω το εξής .Τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμη και για αυτό το λόγο μην κάνετε υπολογισμούς και σκορπίζετε μερικοί τον πανικό στους υπολοίπους .Ναι μεν ειπώθηκε ότι 3 μήνες =1 μόριο από κάποιον μέσα στο forum αλλά και εγώ έχω πληροφορίες που ανατρέπουν αυτό το σκηνικό αλλά δε τις λέω γιατί τίποτα δεν είναι σίγουρο .Ένα μόνο μπορώ να τονίσω ότι θα δωθεί μεγαλύτερη βαρύτητα στην προυπηρεσία. Για αυτό μη χαίρεστε ή μη λυπάστε μέχρι να ανακοινώσουν ο,τιδήποτε...

Σωστό!!!

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Συνάδελφοι συγγνώμη εκ των προτέρων για την άσχετη ερώτηση, αλλά δεν βρίσκω σχετικό ανοικτό θέμα... :-[¨Εχετε ιδέα για το πότε πρέπει να κάνουμε αιτήσεις για αναπλήρωση-ωρομισθία?... ???

adigoni

  • Επισκέπτης

Αποσυνδεδεμένος sgrig

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
    • Προφίλ
Δεν πρόκειται να κληθούν πάνω από 400 - 500 φιλόλογοι ως αναπληρωτές του χρόνου με βάση το πρόγραμμα σταθερότητας. Εκτός αν η πρόβλεψη για μείωση κατά 70% των αναπληρωτών αφορά γενικά στην κατηγορία αναπληρωτών - ωρομισθίων ως συμβασιούχων του δημοσίου. Μια σκέψη κάνω μήπως ο όρος "αναπληρωτής" στο σύμφωνο σταθερότητας αναφέρεται γενικά στους "συμβασθιούχους", δηλαδή σε όλους όσοι καλύπτουν ανάγκες του τρέχοντος κάθε φορά σχολικού έτους...

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Δεν πρόκειται να κληθούν πάνω από 400 - 500 φιλόλογοι ως αναπληρωτές του χρόνου με βάση το πρόγραμμα σταθερότητας. Εκτός αν η πρόβλεψη για μείωση κατά 70% των αναπληρωτών αφορά γενικά στην κατηγορία αναπληρωτών - ωρομισθίων ως συμβασιούχων του δημοσίου. Μια σκέψη κάνω μήπως ο όρος "αναπληρωτής" στο σύμφωνο σταθερότητας αναφέρεται γενικά στους "συμβασθιούχους", δηλαδή σε όλους όσοι καλύπτουν ανάγκες του τρέχοντος κάθε φορά σχολικού έτους...


Λες με την λεξη αναπληρωτες να εννοουν μεσα και τις συμβασεις των ωρομισθιων??

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160805
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.