*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2016  (Αναγνώστηκε 317417 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Chrysafi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #826 στις: Αύγουστος 15, 2016, 03:11:54 μμ »
Lindape,
Και σε εμένα είναι ανοιχτά. Επειδή αναφέρεις και ένσταση και επανεξέταση να υποθέσω ότι έγινε κάποιο λάθος στα μόριά σου ή έστειλαν άλλον με λιγότερα μόρια εκεί που ήθελες; Εγώ που απλά δεν πήρα, γιατί πήραν ελάχιστους εκεί που ήθελα, θα κάνω λογικά πρώτα τροποποίηση μπας και πάρω έστω κάπου κοντά και μετά επανεξέταση, σωστά;

Συνάδελφοι,
Ερώτηση 1: Στο κουτάκι της επανεξέτασης τί περίπου γράφουμε;
Ερώτηση 2: Επειδή μου προέκυψαν κάποια καινούρια μόρια τον Ιούνιο, στέλνω τα δικαιολογητικά μόνο στο e-mail που δίνουν στην υπ.αριθμ: 131867/E2-09-08-16 εγκύκλιο ή πρέπει να κάνω και αίτημα μεταβολής στοιχείων φακέλου στον opsyd (Δηλαδή να πάω: φάκελος-μεταβολές στοιχείων-αίτημα μεταβολής); Ξέρει κανείς;

Χρόνια πολλά σε όλους σας!

Οχι, δεν έγινε λάθος.  Εχω ελάχιστα λιγότερα μορια από τον τελευταιο.  Θα προσπαθήσω αύριο να πάρω στο υπουργείο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:33 »

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #827 στις: Αύγουστος 15, 2016, 08:24:32 μμ »
Για οσους ρωτουν τι να γραψουν στην ενσταση ή επανεξέταση, καλο είναι να γράψετε τους πραγματικους λογους για τους οποίους κανετε την ενσταση/επανεξέταση.
Αν, ας πουμε, εχει γίνει λαθος στα μορια, γραφετε επακριβώς τι έγινε λαθος κ ποιο είναι το σωστο. Αν εχετε στοιχεια με αρ. Πρωτοκ., Εγκυκλιων, αποφασεων κλπ να τα γραψετε κ αυτα. Εγω τουλάχιστον ετσι εχω κάνει παλιοτερα, οχι βέβαια ηλεκτρονικά αλλα μεσω φαξ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2016, 08:31:17 μμ από tzhna »

Αποσυνδεδεμένος escozul

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #828 στις: Αύγουστος 16, 2016, 12:05:05 πμ »
Ναι αλλά να λάβετε υπόψη σας ότι υπάρχει περιορισμός χαρακτήρων. Νομίζω 500 και για μένα δημιούργησε πρόβλημα στην επεξήγηση όταν την υπέβαλα.

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #829 στις: Αύγουστος 16, 2016, 07:48:13 πμ »
Ναι, δυστυχώς υπάρχει περιορισμός,  το ειδα κι εγω κι έτσι δεν μπορείς να γράψεις οτι θα έγραφες σε μια ένσταση σε έγγραφο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:33 »

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #830 στις: Αύγουστος 16, 2016, 08:33:14 πμ »
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!
Στην τροποποίηση σας επιτρέπει να κάνετε αλλαγή στις περιοχές με την έννοια βγάζω μια και στη θέση της βάζω κάποια άλλη;

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #831 στις: Αύγουστος 16, 2016, 09:10:14 πμ »
idefix,
ναι μπορείς να το κάνεις. Πηγαίνεις σε μια επιλογή που είχες βάλει στην Α φάση κι έπειτα πατάς το βελάκι που δείχνει προς τα αριστερά. Έτσι την ξαναστέλνεις πίσω στην στήλη που περιέχει όλες τις περιοχές της Ελλάδας.
Κατά τον ίδιο τρόπο, επιλέγεις μια νέα περιοχή από το σύνολο και, πατώντας το βελάκι που δείχνει προς τα δεξιά, την στέλνεις στις επιλογές σου.
Τα βελάκια που δείχνουν προς τα πάνω ή προς τα κάτω χρησιμεύουν στο να ιεραρχήσεις τις επιλογές σου, δηλαδή επιλέγεις μια και με αυτά τα βελάκια επιλέγεις αν θα μπει πρώτη, δεύτερη, τρίτη κλπ προτίμηση :)

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #832 στις: Αύγουστος 16, 2016, 09:20:48 μμ »
Επίσης,
στις ενέργειες που φαίνονται τα 4 εικονίδια, αν επιλέξεις το δεύτερο στη σειρά με το ΄οινοπνευματί΄ χρώμα: εξαγωγή σε pdf, θα δεις ότι σου δίνει την δυνατότητα να αποθηκεύσεις ως αρχείο στον υπολογιστή σου την αίτηση επανεξέτασης σου στην οποία φαίνεται κάτω από τον αριθμό πρωτ. η ημερομηνία τροποποίησής της και επίσης οι νέες σου επιλογές ΠΥΣΔΕ

Αποσυνδεδεμένος Lindape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #833 στις: Αύγουστος 17, 2016, 12:15:01 πμ »
Lindape,
Και σε εμένα είναι ανοιχτά. Επειδή αναφέρεις και ένσταση και επανεξέταση να υποθέσω ότι έγινε κάποιο λάθος στα μόριά σου ή έστειλαν άλλον με λιγότερα μόρια εκεί που ήθελες; Εγώ που απλά δεν πήρα, γιατί πήραν ελάχιστους εκεί που ήθελα, θα κάνω λογικά πρώτα τροποποίηση μπας και πάρω έστω κάπου κοντά και μετά επανεξέταση, σωστά;

Συνάδελφοι,
Ερώτηση 1: Στο κουτάκι της επανεξέτασης τί περίπου γράφουμε;
Ερώτηση 2: Επειδή μου προέκυψαν κάποια καινούρια μόρια τον Ιούνιο, στέλνω τα δικαιολογητικά μόνο στο e-mail που δίνουν στην υπ.αριθμ: 131867/E2-09-08-16 εγκύκλιο ή πρέπει να κάνω και αίτημα μεταβολής στοιχείων φακέλου στον opsyd (Δηλαδή να πάω: φάκελος-μεταβολές στοιχείων-αίτημα μεταβολής); Ξέρει κανείς;





Χρόνια πολλά σε όλους σας!

Ενσταση έκανα γιατί ένα λειτουργικό κενό δε το έδωσαν.
Στην επανεξέταση εγώ έγραψα : Παρακαλώ να επανεξετάσετε την αίτηση απόσπασης μου η οποία έχει υποβληθεί με με αριθμ. Πρωτ ...... για σοβαρούς λόγους οι οποίοι συνιστούν λόγο απόσπασης (οικογενειακούς και οικονομικούς λόγους ) καθώς μετά την απόφαση 130462/Ε2/5-8-2016 η αίτηση μου δεν ικανοποιήθηκε .
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2016, 12:19:00 πμ από Lindape »

Αποσυνδεδεμένος Lindape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #834 στις: Αύγουστος 17, 2016, 12:22:59 πμ »
Επίσης,
στις ενέργειες που φαίνονται τα 4 εικονίδια, αν επιλέξεις το δεύτερο στη σειρά με το ΄οινοπνευματί΄ χρώμα: εξαγωγή σε pdf, θα δεις ότι σου δίνει την δυνατότητα να αποθηκεύσεις ως αρχείο στον υπολογιστή σου την αίτηση επανεξέτασης σου στην οποία φαίνεται κάτω από τον αριθμό πρωτ. η ημερομηνία τροποποίησής της και επίσης οι νέες σου επιλογές ΠΥΣΔΕ

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής....την ενσταση και την επανεξέταση την έκανα χθες...(μηπως φταίει ότι την έκανα σε ημερα αργίας;) Μόλις πριν λίγο την διέγραψα και την υπέβαλα εκ νέου
Η ενσταση και η επανεξέταση φαίνονται σε πρασινο και γαλάζιο πλαίσιο αντίστοιχα κάτω απο τις αιτήσεις μου
Οταν πατάω εξαγωγη σε pdf (δίπλα απο την αίτηση μου) μου βγάζει την αρχική μου αίτηση. Τι έχει γίνει; Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2016, 12:37:04 πμ από Lindape »

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #835 στις: Αύγουστος 17, 2016, 07:53:28 πμ »
Lindape,
σου έστειλα προσωπικό μήνυμα

Αποσυνδεδεμένος stape

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #836 στις: Αύγουστος 17, 2016, 11:20:04 πμ »
Εγώ πάντως έκανα και μια ένσταση για τις αποσπάσεις των μεταταγμένων στην Π.Ε. καθώς η απόφαση έχει πάρει το δρόμο για ΦΕΚ. Καλού - κακού... Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται...
What might have been is an abstraction
Remaining a perpetual possibility
Only in a world of speculation.

T.S. Eliot - Burnt Norton (Four Quartets, 1936 / 1943)

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #837 στις: Αύγουστος 17, 2016, 11:42:08 πμ »
stape,
ίσως να έχεις ένα δίκιο, ποτέ δεν ξέρεις... Και από την δική μου περιοχή πήρε απόσπαση άτομο που πριν ένα μήνα μετατάχθηκε στην Α/θμια.
Αυτό που με θυμώνει πάντως είναι η βλακώδης νομοθεσία των αμοιβαίων μεταθέσεων. Βλέπω στους πίνακες αιτούντων μετάθεση των 3 ΠΥΣΔΕ που με ενδιαφέρουν 11 άτομα που ζητούν μετάθεση στην περιοχή μου. Εγώ όμως δεν έχω οργανική και είμαι στην διάθεση 10 χρόνια, και ούτε πρόκειται να πάρω ποτέ, οπότε δεν δικαιούμαι αμοιβαία μετάθεση. Τι τους χαλάει να επιτρέψουν αμοιβαία μετάθεση και σε όσους έχουν προσωρινή τοποθέτηση; Αφού θα φύγει ένας και θα'ρθει ένας άλλος στη θέση του. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το εισηγούνται και οι αιρετοί μας.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #838 στις: Αύγουστος 17, 2016, 11:43:49 πμ »
Νέα ανακοίνωση από Μπράτη:

Αποσπάσεις στην Κ.Υ. -β' φάση αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ  σε ΠΥΣΠΕ-αμοιβαίες μεταθέσεις

Αύριο συνεδριάζει το ΚΥΣΔΙΠ, προκειμένου να εξετάσει τις αποσπάσεις στην Κ.Υ. του υπουργείου.Ως το τέλος της εβδομάδας θα ανακοινωθούν.Η β'φάση των αποσπάσεων ,καθώς και οι αμοιβαίες μεταθέσεις θα πραγματοποιηθούν προς το τέλος της επόμενης εβδομάδας.Η β' φάση αποσπάσεων σε γραφεία και φορείς δεν έχει σποφασισθεί ακόμη πότε θα πραγματοποιηθεί.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος matri

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2016
« Απάντηση #839 στις: Αύγουστος 17, 2016, 02:16:03 μμ »
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής....την ενσταση και την επανεξέταση την έκανα χθες...(μηπως φταίει ότι την έκανα σε ημερα αργίας;) Μόλις πριν λίγο την διέγραψα και την υπέβαλα εκ νέου
Η ενσταση και η επανεξέταση φαίνονται σε πρασινο και γαλάζιο πλαίσιο αντίστοιχα κάτω απο τις αιτήσεις μου
Οταν πατάω εξαγωγη σε pdf (δίπλα απο την αίτηση μου) μου βγάζει την αρχική μου αίτηση. Τι έχει γίνει; Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος;

εκανα μονο επανεξεταση και αντιμετωπιζω το ιδιο. Πιστευα οτι ηταν οκ. Εκανα κατι λαθος??? Παρασκαλω οποιος ξερει ας μου πει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 353
Σύνολο: 358

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.