*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154087 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efi89

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2534 στις: Αύγουστος 05, 2014, 05:45:29 μμ »
Για το σεμιναριο 2 ειναι πολυ καλη η αγγελιδου. Αυτη ειχα και ηταν αναλυτικοτατη.
Επισης μηπως ξερει κανεις για τον αγγελιδη αν ειναι καλος; τον διαλεξα στη συμπεριληψη.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2014, 05:47:45 μμ από efi89 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2535 στις: Αύγουστος 05, 2014, 05:54:38 μμ »
Στο 2ο σεμινάριο είχα Ξενοφώντος και στο 3ο Παπαϊερωνύμου. Είμαι πολύ ευχαριστημένη και από τους δύο. Αναλυτικότατοι, πολύ βοηθητικοί και απαντούν άμεσα στις απορίες.

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2536 στις: Αύγουστος 05, 2014, 06:12:30 μμ »
Τι γνώμη εχετε για το 526 και 610; Και με ποιους καθηγητές;

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2537 στις: Αύγουστος 05, 2014, 06:29:38 μμ »
Σεμιναριο 2 προτεινω τον Ξενοφωντος!ειναι παρα πολυ καλος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2538 στις: Αύγουστος 05, 2014, 06:46:10 μμ »
Καλησπέρα παιδιά! Θα θελα και γω να ρωτήσω για το 610 ποιον καθηγητή προτείνετε;; Το χειμερινό τετράμηνο θα είναι το τελευταίο μου και θα θελα όσο είναι δυνατόν να επιλέξω καλούς καθηγητές και κατατοπιστικούς!Μην μπλέξω με κανέναν και δεν ολοκληρώσω έγκαιρα τις σπουδές μου! Απ' ότι έχω καταλάβει το 610 το προτείνουν πολλοί σε σχέση με το 511..
Επίσης από το δεύτερο κύκλο σκέφτομαι να πάρω τη Συγκριτική Παιδαγωγική που πάλι όμως δεν γνωρίζω ποιος καθηγητής είναι πιο καλός!
Και μου μενουν το 3ο σεμινάριο που απ' ότι είδα προτείνετε την Παπαιερωνύμου και το υποχρεωτικό με την Ψυχομετρία.

Εγώ με τη σειρά μου να σας προτείνω στη Συμπερίληψη την Γεροσίμου. Αν και αυστηρή είναι πολύ καλή καθηγήτρια και έχει να σας δώσει πολλά! Άμεση στις ερωτήσεις στο moodle και στα μέιλ. Στις Μορφές δεν αλλάζω την Γαβριηλίδου. Επίσης, πολύ κατατοπιστική μέχρι στιγμής και απαντάει σε όλες τις απορίες δίνοντάς σου συμβουλές να συνεχίσεις.
Στο 623 και 626 Χατζηχαραλάμπους. Το 623 που το ολοκληρωσα μου φάνηκε εύκολο αλλά έχουν και τα δύο πολύ μεγάλη ύλη, ευτυχώς όμως δεν χρειάζεται αποστήθιση. Με μια καλή ανάγνωση είσαι καλυμμένος.
Και στο Σεμινάριο 2 προτείνω την Χαραλάμπους. Πολύ καλή καθηγήτρια. Δεν μας ζήτησε τίποτα απαιτητικό σε σχέση με άλλους καθηγητές που έχω ακούσει.. Απαντούσε σε όλες τις απορίες και μας έδωσε και βοηθητικό υλικό για την εργασία. Αλλά ακόμα δεν έχω πάρει βαθμό άρα δεν μπορώ να μιλήσω για το πώς βαθμολογεί.

Αποσυνδεδεμένος FataMorgana114

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Πού πας; Στο μάτι του κυκλώνα...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2539 στις: Αύγουστος 05, 2014, 09:47:35 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συμφοιτητές του μεταπτυχιακού! Για το φθινοπωρινό τόλμησα και διάλεξα 4: 610-Μέτρηση και Αξιολόγηση στην Εκπαίδευση (με Παπαναστασίου), 621-Παιδαγωγική της Συμπερίληψης (με Αγγελίδη), 592-Σεμινάριο 2 (με Αγγελίδου), και 526 (με Σαλβαρά). Έχει κάποιος διαλέξει τέσσερα σε ένα εξάμηνο; Πώς τα πήγε; Τώρα το καλοκαίρι έχω 2 και το πρώτο σεμινάριο (521 και 510), μου βγαίνει ο χρόνος αλλά δεν έχουμε δουλειά... Επίσης το 621 είχε κάποιος τον κ. Αγγελίδη; Πώς ήταν στην ανατροφοδότηση και στη βαθμολογία; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά τώρα σας ανακάλυψα... Ευχαριστώ για τυχόν απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος geliki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2540 στις: Αύγουστος 05, 2014, 11:35:42 μμ »
Ειδικη αγωγη η Γαβριηλίδου πολύ καλή σε όλα. Fata morgana νομίζω ότι δεν θα σε αφήσουν με 4 μαθήματα. Ξεπερνάς τα credits και μάλλον κάποιο θα πρέπει να αφήσεις. Δεν παλεύονται κιόλας. Για το 610 ο Παναγίδης πώς είναι; Για την Παπαναστασίου δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και δεν ξερω ποιον να επιλέξω. Αν κάποιος το είχε......   

Αποσυνδεδεμένος Έλενα_89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2541 στις: Αύγουστος 06, 2014, 12:12:50 πμ »
Geliki, τρία μαθήματα διάλεξε κι ένα σεμινάριο, σύνολο 4, οπότε είναι εντάξει με τα credits...

Αποσυνδεδεμένος marcha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2542 στις: Αύγουστος 06, 2014, 01:06:19 πμ »
Geliki  Δήλωσα και εγω το 610.δεν ήξερα ομως με ποιον καθηγητή και στην τύχη έβαλα Παπαναστασιου.τι έχεις ακούσει? στείλε προσωπικο μνμ αν δεν θέλεις να πεις την γνώμη σου στο φόρουμ.σ´ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος FataMorgana114

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Πού πας; Στο μάτι του κυκλώνα...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2543 στις: Αύγουστος 06, 2014, 08:25:05 πμ »
Παιδιά, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Είναι πολύτιμες oi συμβουλές σας και η ανταλλαγή εμπειριών μας γλυτώνει χρόνο, ενέργεια και...χρήμα. Κι εγώ προβληματίζομαι για τα τέσσερα μαθήματα... Μπορώ να τα πάρω πράγματι, γιατί είναι τρία μαθήματα και ένα σεμινάριο. Με πιέζει και ο χρόνος γιατί, είμαι μόνιμη, και φέτος πάμε για αξιολόγηση...Θα το σκεφτώ όμως σοβαρά γιατί ίσως δεν παίζεται μιας και θα έχω μόνο απογεύματα, ενώ τώρα το καλοκαίρι (που ξεχάσαμε τις διακοπές) υπάρχει χρόνος. Αντί για Παπαναστασίου, ποιόν προτείνετε; (Geliki, αν μπορείς στείλε και σε μένα pm); Για Σαλβαρά τι έχετε ακούσει; Για Αγγελίδη;

Αποσυνδεδεμένος doramesi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2544 στις: Αύγουστος 06, 2014, 09:02:53 πμ »
Παιδιά καλημέρα σας!!!! Χτες βράδυ διαπίστωσα ότι ξεκίνησαν οι δηλώσεις -μιας και όλη τη μέρα δούλευα- και ενώ μπαίνω στο τελευταίο τετράμηνο διαπίστωσα ότι ήδη έχουν κλείσει τα περισσότερα μαθήματα. Το μόνο μου πρόβλημα ήταν με τα επιλεγόμενα. Εν τέλει πήρα από το Β' κύκλο το 501, το 3ο σεμινάριο και από επιλογής 529 και 623. Δεν ήθελα το 623, αλλά τι να κάνουμε πρέπει να ολοκληρώσω. Μπορεί κανείς να μου στείλει διαγράμματα μαθημάτων και το κυριότερο να μου πει τα βιβλία που απαιτούνται για να τα βρω διαθέσιμα;;; Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2545 στις: Αύγουστος 06, 2014, 10:45:17 πμ »
καλημερα!οντως εχουν κλεισει ηδη καποια μαθηματα.στο σεμιναριο 3 εχει μεινει μονο Ταλεβαντου..

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2546 στις: Αύγουστος 06, 2014, 11:25:27 πμ »
Ειδικη αγωγη η Γαβριηλίδου πολύ καλή σε όλα. Fata morgana νομίζω ότι δεν θα σε αφήσουν με 4 μαθήματα. Ξεπερνάς τα credits και μάλλον κάποιο θα πρέπει να αφήσεις. Δεν παλεύονται κιόλας. Για το 610 ο Παναγίδης πώς είναι; Για την Παπαναστασίου δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και δεν ξερω ποιον να επιλέξω. Αν κάποιος το είχε......

Εγώ είχα Παπαναστασίου το προηγούμενο τετράμηνο και ήταν καλή. Δεν είχα κάποιο παράπονο. Για Στυλιανού στο 501 ξέρει κανείς κάποια πληροφορία?

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2547 στις: Αύγουστος 06, 2014, 11:33:53 πμ »
Geliki  Δήλωσα και εγω το 610.δεν ήξερα ομως με ποιον καθηγητή και στην τύχη έβαλα Παπαναστασιου.τι έχεις ακούσει? στείλε προσωπικο μνμ αν δεν θέλεις να πεις την γνώμη σου στο φόρουμ.σ´ευχαριστω
Καλησπέρα. Είχα Παπαναστασιου στο προηγούμενο εξάμηνο και ήμουν ικανοποιημενη. Βάζει και πολύ καλούς βαθμούς.  100/100 είχα σε μία εργασία που δε χρειάζεται πολύ κόπο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 271
Σύνολο: 282

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.