*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154168 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4578 στις: Αύγουστος 11, 2015, 05:05:56 μμ »
Προυπηρεσίες δεν θίγονται.Όχι μεταπτυχιακά.Αυτό μας έλειπε να θίγονται και οι προυπηρεσίες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4579 στις: Αύγουστος 11, 2015, 05:06:30 μμ »
Ναι και εγώ αυτή την απορία έχω.. τα διαχωρίζει αυτά τα δύο. Δηλαδή, εγώ που έκανα τα χαρτιά μου πέρυσι αλλά δε δούλεψα θα έχω πρόβλημα και συνάδελφοι από το ίδιο τμήμα που δούλεψαν ως αναπληρωτές δε θα έχουν πρόβλημα?
Δε το βρίσκω λογικό και δίκαιο.. Από το ίδιο τμήμα με το ίδιο Μεταπτυχιακό οι μισοί αναγνωρίζονται οι άλλοι μισοί όχι..

Αποσυνδεδεμένος Chara-x_x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4580 στις: Αύγουστος 11, 2015, 05:39:01 μμ »
Μια γνωστή μου που τελείωσε το αντίστοιχο ΠΜΣ στο Ευρωπαϊκό έλαβε ενημέρωση απο το πανεπιστήμιο της οτι στην εν λόγω παράγραφο αναφέρονται σε όσους εχουν εργαστεί ως αναπληρωτές. Δεν νομίζω να χει διαφορά απο το δικό μας..

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4581 στις: Αύγουστος 11, 2015, 05:47:37 μμ »
Προυπηρεσίες δεν θίγονται.Όχι μεταπτυχιακά.Αυτό μας έλειπε να θίγονται και οι προυπηρεσίες.
Προϋπηρεσίες και μεταπτυχιακά μέχρι ΄14 - ΄15 δεν πειράζονται καθόλου. Εξακριβομένο. Η απόφαση αφορά αυτούς που καταθέτουν φέτος και όλους τους επόμενους. Από μέλος που ήταν στην επιτροπή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elina_1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4582 στις: Αύγουστος 11, 2015, 06:07:18 μμ »
Εξαιρετικά άδικο και αυτό...Δηλαδή όσοι τελείωσαν ή θα τελειώσουν το μεταπτυχιακό μετά το '14 θα έχουν διαφορετικό μεταπτυχιακό;;άλλα μαθήματα πήραν ή διαφοροποιείται ως προς κάποιο στοιχείο το μεταπτυχιακό τους;;;τον ίδιο τίτλο σπουδών έχουν...εν πάσει περιπτώση θεωρώ πως όλη η απόφαση εν γένει περιέχει στοιχεία τα οποία σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να κρίνουν τη συνάφεια ενός μεταπτυχιακού τίτλου π.χ. η χρονική διάρκεια...Θεωρώ λοιπόν πως όλοι πρέπει να ενεργοποιηθούμε και κυρίως το πανεπιστήμιο ώστε να αρθεί αυτή η απόφαση...Διαβάσαμε πολύ για να αποκτήσουμε αυτό το μεταπτυχιακό και ξοδέψαμε πολλά...Δεν είναι δυνατόν να μας σκίζουν τα πτυχία εν μία νυκτί....

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4583 στις: Αύγουστος 11, 2015, 06:09:54 μμ »
Προϋπηρεσίες και μεταπτυχιακά μέχρι ΄14 - ΄15 δεν πειράζονται καθόλου. Εξακριβομένο. Η απόφαση αφορά αυτούς που καταθέτουν φέτος και όλους τους επόμενους. Από μέλος που ήταν στην επιτροπή.
μόνο για προυπηρεσίες λέει η ΥΑ. αναμένουμε τις νέες αποφάσεις

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4584 στις: Αύγουστος 11, 2015, 06:11:31 μμ »
Εγώ είμαι η γνωστή σου Chara-x_x  ;D ;D ;D

Tα μέλη της επιτροπής ας βγάλουν μια διευκρινιστική να ξέρουμε και εμείς.. Αυτοί που καταθέτουν φέτος θα έχουν πρόβλημα κατά την γνώμη μου γιατί έχουν αποφοιτήσει ενώ αυτοί που θα ξεκινήσουν, το Πανεπιστήμιό τους θα κάνει τις απαραίτητες τροποποιήσεις στο πρόγραμμά τους για να μην έχουν πρόβλημα όταν αποφοιτήσουν.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4585 στις: Αύγουστος 11, 2015, 06:56:56 μμ »
Eγω παλι πιστευω οτι αυτοι που κατεθεσαν το 2008, 2010 2012 και 14  δεν θα εχουν προβλημα!Αυτοι που κατεθεσαν 2009 ,11 ,13 και15 θα εχουν ,αυτοι που θα καταθεσουν του χρονου επειδη ειναι δισεκτο ετος θα παρουν 8 μορια ως bonus κι απο αυτους που θα καταθεσουν το 2017 θα  αναγνωριστουν οσα εχουν αριθμο αναγνωρισης ΔΟΑΤΑΠ που ληγει σε 17 για να μην υπαρξουν υποψιες .Τελικα ο καθενας ερμηνευει μια αποφαση οπως τον συμφερει.Eλεος!

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4586 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:04:39 μμ »
Eγω παλι πιστευω οτι αυτοι που κατεθεσαν το 2008, 2010 2012 και 14  δεν θα εχουν προβλημα!Αυτοι που κατεθεσαν 2009 ,11 ,13 και15 θα εχουν ,αυτοι που θα καταθεσουν του χρονου επειδη ειναι δισεκτο ετος θα παρουν 8 μορια ως bonus κι απο αυτους που θα καταθεσουν το 2017 θα  αναγνωριστουν οσα εχουν αριθμο αναγνωρισης ΔΟΑΤΑΠ που ληγει σε 17 για να μην υπαρξουν υποψιες .Τελικα ο καθενας ερμηνευει μια αποφαση οπως τον συμφερει.Eλεος!
Επίσης μπορούμε να πάμε σε μέντιουμ να μας πει... :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4587 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:13:14 μμ »
Παιδιά δεν θέλω να το παίξω ειδήμων, αλλά διάβασε την υπουργική απόφαση ο άντρας μου ο οποίος ειναι δικηγόρος και μου είπε πως προσβάλλΕται αρχικά η αναλογικότητα, δηλαδή δεν γίνεται το ίδιο μεταπτυχιακό το 2014 να έχει συνάφεια και να μπαίνει στους πίνακες ενώ οι αποφοιτοι του 2015 να μην εντάσσονται. Είναι παράνομο .βρήκε το νόμο του 2013, που αναφέρει για την εν λόγω επιτροπή και αφήνει ενα παραθυράκι στο εξής, οτι παντού αναφέρεται η ειδική εκπαίδευση και όχι ειδική αγωγή. Θα περιμένουμε να δούμε την νέα εγκυκλιο της φετινής χρονια και θα κινηθούμε ανάλογα.

Αποσυνδεδεμένος Chara-x_x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4588 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:17:09 μμ »
Προφανώς και όσοι καιγόμαστε κανουμε εικασίες απ' τη στιγμη που δεν μπορούμε να έχουμε κάν ξεκάθαρες απαντησεις. Πραγματικά ίσως να φαινεται αστείο οταν εισαι απ'εξω, κ δεν αναφέρομαι σε σενα συγκεκριμένα, οταν όμως μοχθεις για κάποια πραγματα τα οποία εν μια νυκτί σου στερούν, τότε πίστεψε με παύει να ειναι αστείο. Αυτο που θα έπρεπε να σε εξοργίζει ειναι η κατάσταση στην οποία έχουμε περιέλθει και όχι οι εύλογες και αναμενόμενες ανησυχίες μας.

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4589 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:22:48 μμ »
Η απάντηση σου ειναι άτοπη αν αναφέρεσαι προσωπικά σε μένα. Ειμαι ανεργη εδω και 2 χρόνια βρίσκομαι στο προτελευταίο εξάμηνο του μεταπτυχιακού και μια υπουργική απόφαση ηρθε και μου γκρέμισε και μένα ενα όνειρο για κατι κάλυτερο. Αυτό που έγραψα είχε στόχο να καθησυχάσω διότι υπάρχει ελπίδα να μην εφαρμοστεί μια τραγελαφική απόφαση δίχως νομική υπόσταση. Επομένως μην βγάζεις βεβιασμένα συμπεράσματα γιατί και γω στην ίδια μοίρα είμαι μαι με εσας. Ούτε είχα 6.000 στην άκρη και ειπα να τα δώσει έτσι απλόχερα

Αποσυνδεδεμένος Chara-x_x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4590 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:24:10 μμ »
Προφανώς και δεν αναφέρομαι σε σενα

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #4591 στις: Αύγουστος 11, 2015, 07:29:24 μμ »
Προφανώς και όσοι καιγόμαστε κανουμε εικασίες απ' τη στιγμη που δεν μπορούμε να έχουμε κάν ξεκάθαρες απαντησεις. Πραγματικά ίσως να φαινεται αστείο οταν εισαι απ'εξω, κ δεν αναφέρομαι σε σενα συγκεκριμένα, οταν όμως μοχθεις για κάποια πραγματα τα οποία εν μια νυκτί σου στερούν, τότε πίστεψε με παύει να ειναι αστείο. Αυτο που θα έπρεπε να σε εξοργίζει ειναι η κατάσταση στην οποία έχουμε περιέλθει και όχι οι εύλογες και αναμενόμενες ανησυχίες μας.
Πίστεψέ με εγώ που είμαι απόφοιτος Ιανουαρίου αυτή τη στιγμή όπως και τα υπόλοιπα παιδιά που τελειώσαμε αυτή τη χρονιά νομίζω είμαστε οι πιο αβέβαιοι,αλλά δε θα πεθάνουμε κιόλας, πρέπει να αντιμετωπίσουμε ψύχραιμα την εν λόγω κατάσταση δεδομένου του ότι τίποτα δεν είναι ακόμα βέβαιο. Έχω στείλει εμαιλ στο υπουργείο, στο ιεπ, στο Πανεπιστήμιο και περιμένω να δω τι θα γίνει και από τη στιγμή που και οι ίδιοι δεν μπορούν να μας δώσουν οριστικές απαντήσεις δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι επιπλέον. Μακάρι όλα να πάνε καλά και ότι προκύψει να είναι θετικό για όλους μας. Προσπαθούμε να είμαστε αισιόδοξοι..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2015, 07:33:37 μμ από ΑΝΝΑΒΤ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160628
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 386

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.